Mám dceři sebrat hračku "mazlinku" ?

25.7.15 08:27

Vzít, nebo nevzít ,,mazlinku,, ?

Ahoj maminky, mám dvouleté dítko, již od narození si oblíbila jednu hračku, kterou né a né dát z ruky, bez ní nikam nemůžeme a už vůbec bez ní neusne, nechtějte ani vědět, jak vypadá, no děs. Vždy když se dostane do nějaké situace, kterou neumí řešit, nebo má strach, hned si na ní vzpomene a vyžaduje ji, jak mile jí má u sebe, hned se uklidní, ale tím způsobem, že k ní začne čuchat, doslova funí a šolíchá si jí o ucho a o nos. Doma to nějak neřeším, ale venku to vypadá dost divně, navíc když už někam jdeme, tak jí má pořád přilepenou u čumáku a čuchá… Nemyslim si, že to nějak přejde samo, ale hlavně za rok, má nástup do školky a tam mazlinku stejně tahat nebude moct, tak jak to udělat? Vzít úplně? Nebo to neřešit? Nejhorší je, že si jí chce brát i do vany, k jídlu, prostě všude! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7511
25.7.15 08:33

A co je na tom strašného?? Potřebuje se srovnat s určitýma situacema, tak má pomocníka co jí ktomu pomáhá, někdo má mazlinku, někdo dudel, někdo palec v puse, neřeš školka je až za rok a všechno se ještě několikrát změní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
25.7.15 08:34

Kamarádka má holčičku, a ta si bere medvídka s sebou např na dovču ještě teď, v deseti letech. (už na něm tak nevisí, ale tak do 6-7let dost)
já bych dítěti mazlíka nebrala, jen časem bych řekla, že třeba s náma nepůjde ven, že počká doma, a tak postupně to odbourávat, ale ne násilím. třeba poradí nějaká psycholožka.
když jí ho vezmeš nějak násilně, může si vypěstovat nějaký zlozvyk-okousávání nehtů a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7084
25.7.15 08:35

@BeruskaSestitecna Nebrala bych, ale nastavila mantinely. Do vany mazlinka nesmí, k jídlu nesmí. Ven - to záleží na tobě, ale už si ji ven bere, tak to bude asi těžké zakazovat, takže to bych asi nechala tak. Myslím, že ji to časem přejde. Až půjde do školky, tak prostě říct, že tam mazlinka nesmí, ona to brzo pochopí.
Máme něco podobného u syna - má usínáčka, kterého by v jednom kuse muchlal, ale protože ho strká i do pusy, tak nechci, aby ho tahal po bytě, aby se plyšák válel po zemi, a nosit ven už vůbec ne. Takže jsem prostě hned na začátku (synovi bylo asi 10 měsíců, když si plyšáka oblíbil) nastavila pravidla, že usínáček je jen v postýlce, ráno při vstávání ho tam musí nechat. Akceptoval to během 2 dnů, kdy chvilku plakal, ale pak se zaměřil na něco jiného a na usínáčka si ani nevzpomněl. Teď už je na to dávno zvyklý, někdy si ho sice vezme ze své postýlky k nám do velké postele, když se jde pomazlit, ale pak ho jde vrátit buď sám, nebo stačí požádat a jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
25.7.15 08:35

Syn má skoro 2 roky a taky má oblíbeného plyšáka. Ještě tak před měsícem musel všude s náma. Pořád ho měl u ruky, ňuňal ho, krmil, koupal v bazénu (bohužel :D ).
Tak jsme to trošku omezili. Ven s námi nechodí, poprvé to bylo pořád, že ho volal a hledal. Teď už je to ok. Spát bez něj nemůže, ale to řešit nebudu. Když je s náma dole, tak ho pořád tahá, ale když ho zapomene v patře nevadí mu to.

Máme 2 stejné a peru je na střídačku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4232
25.7.15 08:36

Je to naprosto normální. Vždyť každou chvilku se objeví prosba maminky, která hledá naprosto stejnou hračku, které její dítko ztratilo a nemůže bez ní být.
Nech jí mazlinku, i do školky, ji bude moct nosit, když bude spinkat v pytli na oblečení. Za chvilku ji sama vyhradí nějaké místo a bude jí stačit, že tam bude ležet a už nebude mít potřebu ji brát všude s sebou.
Neřešit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@medunka23 No já bych to ani neřešila, ale trochu mě štvou pohledy lidí ve městě, kteří na ní koukají, hodně maminek mi i řeklo, že může mít autismus… což nemá. A popravdě jsem ještě neviděla žádné dítko, které by dělalo to co naše, ale tak pokud je to v normě, tak to řešit nebudu, jen mě to taky občas štve, že jí musíme všude vláčet s sebou, dcera kvůli tomu, že jí musí u čumáku přidržovat dvouma rukama, tak odmítá dát ruku mě a pohybuje se rychlostí slimáka. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14332

Ahoj zní to docela komicky, ale je malinká dvouletá holčička co se rozkoukává na světě a prostě tu hračku miluje a má jí na uklidnění a je jí s Mazlinou dobře :D určitě bych jí tu hračku nebrala, to by mohlo způsobit pěknou paseku a bylo by zle ;)
do školky jde až za rok a do té doby se může změnit spousta věcí a už jí třeba nebude tak vyžadovat :lol:
teď jí prostě vyhov a nijak to neřeš ať si na ní funí jak chce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
25.7.15 08:40

U nás si děti mazlíčka do školky normálně berou, u vás se to nesmí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39083
25.7.15 08:41

@BeruskaSestitecna proč by si nemohla brát oblíbenou hračku do školky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19186
25.7.15 08:43

Taky máme „mazlíka“. Loni v září šla dcerka do školky, párkrát tam byl usínáček s ní, i ho tam asi dvakrát zapomněla a byla přes noc bez něj, to byl minimálně poprvé docela masakr :lol: Ale učitelky samy si to po nějaký době, když už byly děti zvyklý, začaly „ošetřovat“ - že si maj děti přinést jednoho plyšáka na spaní a cokoliv dalšího jedině do šatny. Tak naše tam samozřejmě tahá každou chvíli něco, prostě se musej hračky taky podívat do školky, aspoň do tý šany :lol: Ale usínáčka nechává spíš doma. A celkově sice usínáček pořád funguje jako u vás - uklidňovadlo a hlavně když je unavená, tak ho vyžaduje. Na druhou stranu, když ho sem tam zapomeneme doma, už to není takový drámo, ony z toho vyrostou a nechaj si už pak leccos vysvětlit ;) Nijak násilně bych jí ho nebrala. U nás tohle sem tam zapomenutí bylo docela ku prospěchu, trošku si zvykla, že se může stát, že bude třeba i přes noc bez něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8944
25.7.15 08:45

Já bych jí mazlíčka nebrala, ale pomalu a s citem pomalu odbourávala. Ale opravdu pomalu a s citem. Jinak s tou školkou, nevím jak u vás, ale u nás si děti normálně mazlíky sebou berou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
25.7.15 08:49

@BeruskaSestitecna neřeš pohledy ostatních, já jsem tuhle s překvapením zjistila že na mě divně kouká celá čekárna u pediatričky když jsem po malý chtěla aby po sobě uklidila židličky které tam roztahala po celé čekárně když tam chtěla jít místo toho jezdit na motorce. Nevím co je správně, jestli jsem to tam měla jít uložit sama nebo to nechat roztahané. Ale z ostatních matek už si nic nedělám, každá má tu svoji pravdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
25.7.15 08:53

Tak já bych mazlíka nechávala jen na doma do postele nebo na hraní. Syn má 2 plyšáky na usínání. Na toho prvního (pejska) se upnul v roce, když jsem mu sebrala dudlík, před spaním mu vždy ocucával čumák. Pořád jsem ho prala, ale už stejně pořád hrozně smrděl, tak jsem potom sehnala podobného a během praní vyměnila. Ze sušičky potom vylezl nový pejsek, no trochu se zdrcnul, ale syn to nepoznal. Od té doby ho ale už neocucával. Potom si oblíbil ještě jednoho (tučňáka). Chodí s nimi jen doma a do postele, bereme vždy i na dovolenou. Od září jde do školky, tak uvidíme, jak to bude dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7084
25.7.15 08:54
@BeruskaSestitecna píše:
@medunka23 No já bych to ani neřešila, ale trochu mě štvou pohledy lidí ve městě, kteří na ní koukají, hodně maminek mi i řeklo, že může mít autismus… což nemá. A popravdě jsem ještě neviděla žádné dítko, které by dělalo to co naše, ale tak pokud je to v normě, tak to řešit nebudu, jen mě to taky občas štve, že jí musíme všude vláčet s sebou, dcera kvůli tomu, že jí musí u čumáku přidržovat dvouma rukama, tak odmítá dát ruku mě a pohybuje se rychlostí slimáka. :)

Ale prd, vykašli se na hloupé kecy. Vždyť kolik vidíš klidně i tří, čtyřletých dětí s dudlíkem. To mi přijde horší a nikdo to neřeší, taky ty děti nikdo nepodezírá z toho, že jsou autisti. Prostě má hračku, která jí dodává jistotu.
A s tou školkou bych se nebála. Já jsem synovi dala ze začátku při zvykání toho jeho plyšáka do šatny do krabice, kdyby něco, aby mu ho učitelky mohly dát a on tam neplakal. No co myslíš - zůstal v krabici, syn po něm ani nevzdechl, tak jsem ho vzala zase domů a už mu ho s sebou nedávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama