Vzít si hypoteku nebo ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
20.11.21 11:17

Vzít si hypoteku nebo ne?

Zdravím, omlouvám se jsem tu nový. Četl jsem pár diskuzí a poprosím taky o váš názor.
Rád bych si postavil dům, svůj vlastní.
Pozemek mám se dá říct a prozatím jsem si ušetřil cca 2m zbytek budu muset hypotekou financovat to je 1,5-2m na stavbu na klíč.
Jen se pořád nějak dohadujeme v dobrém doma :). Máme 2 generační dům se 2 bytovými jednotkami ja bydlím v jedné rodiče v druhé.
A napadají je takové nápady ať si předělám byt podle sebe, že mě to vyjde levněji a tak a, že když postavím co pak s 2 domy, že až tady nebudou jak se budu starat o 2 domy a podobně.
Tal jsem chtěl vědět vaše názory :).
A co hypotéka, mám tedy našetřeno 2m mám do toho jít … příjem mám tak 30-45 tis.
Tak si nejsem jist :)
Děkuji za případné názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12617
20.11.21 11:22

@smudlas Tak jestli je ta půlka, kde bydlíš pasaná na tebe, a s rodiči dobře vycházíš, tak proč stavět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
20.11.21 11:23
@smudlas píše:
Zdravím, omlouvám se jsem tu nový. Četl jsem pár diskuzí a poprosím taky o váš názor.
Rád bych si postavil dům, svůj vlastní.
Pozemek mám se dá říct a prozatím jsem si ušetřil cca 2m zbytek budu muset hypotekou financovat to je 1,5-2m na stavbu na klíč.
Jen se pořád nějak dohadujeme v dobrém doma :). Máme 2 generační dům se 2 bytovými jednotkami ja bydlím v jedné rodiče v druhé.
A napadají je takové nápady ať si předělám byt podle sebe, že mě to vyjde levněji a tak a, že když postavím co pak s 2 domy, že až tady nebudou jak se budu starat o 2 domy a podobně.
Tal jsem chtěl vědět vaše názory :).
A co hypotéka, mám tedy našetřeno 2m mám do toho jít … příjem mám tak 30-45 tis.
Tak si nejsem jist :)
Děkuji za případné názory.

Já bych do toho šla. Ono dům od rodičů můžeš prodat vždy a lépe bydlet ve vlastním než se s rodiči dohadovat o společných prostorech - zahrada.
To, že mají rodiče dům neznamená, že se o ten dům musejí děti po smrti starat jak si většina rodičů myslí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
20.11.21 11:24

Jestli máte dostatek soukromí a neleze si na nervy? Bydlíš tam sám nebo s rodinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 11:24

Nestav dům bez ženy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
20.11.21 11:27

@smudlas Jak je to s pozemkem? Máš ženu nebo přítelkyni, která by se podílela na splácení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
20.11.21 11:27

Tak ten dům potom můžeš prodat třeba na důchod, tím ze postavíš dům taky investujes peníze. 2 miliony není vysoká půjčka, můžeš splácet tolik, kolik by se ti rovnal najem v bytě. Taky ne všichni chtějí bydlet se svými rodiči nebo tchanovci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.11.21 11:34
@Jolka86 píše:
Jestli máte dostatek soukromí a neleze si na nervy? Bydlíš tam sám nebo s rodinou?

Teď tam bydlím sám, ale ani mě by se nelíbilo asi jít bydlet s přitelkyní k jejich rodičům tak jako jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.11.21 11:36
@arinecka píše:
@smudlas Tak jestli je ta půlka, kde bydlíš pasaná na tebe, a s rodiči dobře vycházíš, tak proč stavět?

Není psaná na mě, spíš se chci nějak asi realizovat sám, říct si tady je to moje tady si budu dělat co chci u rodičů to zrovna moc nejde :). Každopádně si myslím, že hypoteku zvládnu v pohodě příjem mám snad dobrý na dnešní poměry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
20.11.21 11:37

Já na tohle „vydírání“ moc nejsem.. V rodině i v okolí znám hodně případů, kde takto syn zůstal bydlet, předělal si vrchní patro, protože přece to bude jednou celé jeho.. Pak si našel ženu, rodiče si s ženou nesedli a už jsou tam uvěznění jako ve vězení.. Chlap odejít nechce, protože do toho investoval a žena musí trpět všechno.. a nic není „i její“.. Klidně bych si vzala hypotéku, pokud půlku peněz máš a normálně postavila.. Rodičům můžeš pomáhat vždy, ale tvůj barák bude vždy "jen tvůj (dokud se neoženíš :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.11.21 11:38
@divine woman píše:
@smudlas Jak je to s pozemkem? Máš ženu nebo přítelkyni, která by se podílela na splácení?

Pozemek mám naštěstí od rodičů.
Teď jsme na začátku vztahu, tohle je čistě úvaha pro mě ať semnou bude dalších 50 let nebo za měsíc ne:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
20.11.21 11:40
@smudlas píše:
Teď tam bydlím sám, ale ani mě by se nelíbilo asi jít bydlet s přitelkyní k jejich rodičům tak jako jí.

Vždyť jsou to dvě bytové jednotky nebo to je jen patro a jinak společné? Ale podle toho co píšeš jsi rozhodnutý, jen jestli nespěcháš bych si ještě dala se zahájením stavby čas. Nyní jsou ceny stavebního materiálu hodně vyšroubované, něčeho je nedostatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12617
20.11.21 11:40
@smudlas píše:
Není psaná na mě, spíš se chci nějak asi realizovat sám, říct si tady je to moje tady si budu dělat co chci u rodičů to zrovna moc nejde :). Každopádně si myslím, že hypoteku zvládnu v pohodě příjem mám snad dobrý na dnešní poměry.

Tak v tom případě směle do toho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17028
20.11.21 11:44
@smudlas píše:
Pozemek mám naštěstí od rodičů.
Teď jsme na začátku vztahu, tohle je čistě úvaha pro mě ať semnou bude dalších 50 let nebo za měsíc ne:).

Jenomže jestli máš v plánu časem založit rodinu, tak by tohle neměla být „úvaha čistě pro tebe“… Co když Tvoje přítelkyně bude mít o společném bydlení jiné představy?

Pokud s rodiči dobře vycházíš, tak bych nikam nespěchala a ještě nějaký čas počkala - stejně teď ke stavbě nejsou zrovna nejpříznivější podmínky.

Příspěvek upraven 20.11.21 v 11:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.11.21 11:44
@Andělka55 píše:
Já na tohle „vydírání“ moc nejsem.. V rodině i v okolí znám hodně případů, kde takto syn zůstal bydlet, předělal si vrchní patro, protože přece to bude jednou celé jeho.. Pak si našel ženu, rodiče si s ženou nesedli a už jsou tam uvěznění jako ve vězení.. Chlap odejít nechce, protože do toho investoval a žena musí trpět všechno.. a nic není „i její“.. Klidně bych si vzala hypotéku, pokud půlku peněz máš a normálně postavila.. Rodičům můžeš pomáhat vždy, ale tvůj barák bude vždy "jen tvůj (dokud se neoženíš :D )

Doufám, že i po oženění bude můj 🤣, ne teď vážně mám takový pocit, že se chci realizovat sám rovnou řeknu, že nejsem typ co by o víkendu vstával v 6 hodin aby šel dělat něco, pomůžu když je třeba, ale nebaví mě to moc když nemám to hlavní slovo nevím jak se to dá popsat jinak 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat