Vznětlivý přítel

8
16.1.20 13:50

Vznětlivý přítel

Zdravím všechny.
Dostala jsem se svojí vinou do situace, kterou asi budu muset vyřešit s trvalým následkem toho, že začnu úplně znova, v tomhle věku..(skoro 30.)
Už jsme zasnoubení několik měsíců, jsme spolu 6 let. Celou dobu vím, že má přítel spoustu kladů, kterými je pro mě vhodný a nedokážu říct, jestli bych někoho s podobnými ještě kdy potkala. O to je to celé těžší.
Bohužel uplně kontrastně k těm kladům má zápory, vznikají mezi námi často konflikty kvůli úplně banálním věcem a bylo to tak odjakživa. Nemám ani tak nic proti hádkám, ale proti tomu jak on je vede. Křičí na mě téměr před kýmkoliv, začne hrozně vyšilovat, absolutně se neovládá a často k tomu stačí třeba věta, která ani nebyla myšlena, jak on ji pochopil.
Nemám tušení, jestli se to někdy změní, zlepší. A teď tu stojím před tímhle rozhodnutím. A není to poprvé, jen jsem vždycky zbaběle vzdala snahu uvěřit, že ještě někoho potkám..

Příspěvek upraven 16.01.20 v 13:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.1.20 13:53

Nemá cenu být s někým, kdo je takhle zbytečně agresivní. Myslete hlavně na sebe. Určitě můžete poznat, že se přítel nechová správně a akorát vám ubližuje. Takhle byste se jenom trápila ještě několik let s tím, že by se to zhoršovalo. Zůstávat je zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21466
16.1.20 14:01

@Kami92 Strašně by mě zajímalo, jaké klady může mít pro vztah člověk, který „vyšiluje, křičí na partnera před kýmkoli a absolutně se neovládá“. Pokud prachy a dobrý sex někdo nepovažuje za klady pro vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.1.20 14:04
@hanka.br. píše:
@Kami92 Strašně by mě zajímalo, jaké klady může mít pro vztah člověk, který „vyšiluje, křičí na partnera před kýmkoli a absolutně se neovládá“. Pokud prachy a dobrý sex někdo nepovažuje za klady pro vztah.

Samozřejmě, že nikoliv, on vydělává méně než já. Klady jsou to, že se na něj dá fakt spolehnout, vždycky mě podporoval, všechno mi přál (právě například můj postup v práci, který by třeba někteří muži hůře nesli) a pomáhal mi, nikdy mi nelhal, je to fakt čestný člověk. Ale má tuhle vzteklost a tendence si řadu věcí brát jako důvod k hysterii..proto to uvádím jako fakt kontrast. Protože kdo to s ním nezažil, nikdy by tomu nevěřil.
Ale vypozorovala jsem, že takové konflikty má i v rodině. Prostě se dokáže takhle vytáčet s každým, kdo je mu blíž.

Příspěvek upraven 16.01.20 v 14:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 14:07

Rozhovor na téma, zda si to uvědomuje, je ochotný s tím něco dělat jste už po takové době asi vedli? Výsledek žádný? Kdybys mu navrhla pomoc psychologa, myslíš, že by se urazil nebo po tobě zase vyjel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2024
16.1.20 14:07

Já jsem rusila svatbu 6 týdnů před terminem, když si to přítel roumyslel. Bylo mi před 30. Bylo to strašně těžký, ale bylo to to nejlepší co mě mohlo potkat. Začala jsem znovu, mám milujiciho manzela a za necelý měsíc se nám narodí 2 mimčo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5514
16.1.20 14:09

@Kami92 pokud uz ted mas pochybnosti a jeste ani nejste manzele…a predstav si, ze by tak jecel a rval i na deti.
Tohle ti dela od zacatku vztahu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.1.20 14:10

@Bebeluska8
Uvědomuje, ale nemyslím si, že úplně tak jako to vnímá okolí. On se někdy omluví, ale děje se to opakovaně a v minulosti návštěvu odborníka pouze vysmál a odmítl, že jestli si nedělám srandu, že ON jako je „nemocnej nebo co“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
16.1.20 14:11

Mně se zdá že tohle by mohlo být řešitelné, pokud on bude ochotný to řešit. Rozhodně to zkus, ať si to pak nemusíš vyčítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
16.1.20 14:15

6 let s takovým člověkem?
To je nějaká nová forma sadomasochismu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.1.20 14:15

@Kukacka123 No, právě…když si uvědomím, že tohle by zcela jistě zažívaly i naše děti. To vůbec nechci.
Jenže…já nevím jak poznat, že to vidím objektivně a že bych pak zase nenarazila u jiného na něco jiného, co třeba vidím u manželů kamarádek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
16.1.20 14:18
@Kami92 píše:
@Bebeluska8
Uvědomuje, ale nemyslím si, že úplně tak jako to vnímá okolí. On se někdy omluví, ale děje se to opakovaně a v minulosti návštěvu odborníka pouze vysmál a odmítl, že jestli si nedělám srandu, že ON jako je „nemocnej nebo co“.

Necítíš se s ním dobře už 6 let a on se stejně nezmění. Naco ještě čekáš? Já taky začala znovu až od 33 let. A vyplatilo se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228
16.1.20 14:24
@Kami92 píše:
Samozřejmě, že nikoliv, on vydělává méně než já. Klady jsou to, že se na něj dá fakt spolehnout, vždycky mě podporoval, všechno mi přál (právě například můj postup v práci, který by třeba někteří muži hůře nesli) a pomáhal mi, nikdy mi nelhal, je to fakt čestný člověk. Ale má tuhle vzteklost a tendence si řadu věcí brát jako důvod k hysterii..proto to uvádím jako fakt kontrast. Protože kdo to s ním nezažil, nikdy by tomu nevěřil.
Ale vypozorovala jsem, že takové konflikty má i v rodině. Prostě se dokáže takhle vytáčet s každým, kdo je mu blíž.

Nektere zeny potrebuji do vztahu chlapa hovado-ranare, se kterym budou mit pravou itosku. Proste s normalnim chlapem je to pro ne nuda. Ty asi uplne nejsi ten typ, protoze pises, ze ti to vadi, ale mas k tomu dobre naslapnuto. To ze jste spolu dlouho a je ti kolem 30 neni zadny duvod, abys s nim byla jen ze strachu, ze budes chvilku sama.

Příspěvek upraven 16.01.20 v 14:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
16.1.20 14:25

@Kami92 znají ho tvoje kamarádky? už měl před nimi výstup? co ti na něj říkají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.1.20 14:25
@FraDeu píše:
6 let s takovým člověkem?
To je nějaká nová forma sadomasochismu?

řekla bych, že je to kombinace nedostatku sebevědomí a strachu, že lepší nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit