Reklama

Vzniká nárok na podporu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šarlota4
Echt Kelišová 9630 příspěvků 07.03.17 14:12
Vzniká nárok na podporu?

Holky prosím rychlé info pro kamarádku.

Vzniká nárok na podporu pokud měla 3 letou variantu RD. Po skončení RD byla 3-4 měsíce na UP a ted 6 měsíců zaměstnaná na HPP. Skončila k poslednímu unoru. Vzniká v tomto případě nárok na Podporu? Víme, že by byla malá jde jen o přechodné období cca 2 měsíců. Po nich bude nastupovat do jiného zaměstnání. Díky za odpověd

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 14:18

@Šarlota4 a neměla už být na up dávno přihlášená? :think: za mě to bývalo do tří dnů :think:

Šarlota4
Echt Kelišová 9630 příspěvků 07.03.17 14:21

@ka2ka Ano to je. Právě, že jí řekli že na ní nárok nemá. Já netvrdím, že jí uřednice dala mylné info, ale známe jak to občas chodí a kamarádka není moc průbojná. Nicméně mě přijde že podmínky splnuje tim HPP a tim RD. Proto se ptám. Samozřejmě je možné, že opravdu nárok nemá.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 07.03.17 14:22
@Šarlota4 píše:
Holky prosím rychlé info pro kamarádku.Vzniká nárok na podporu pokud měla 3 letou variantu RD. Po skončení RD byla 3-4 měsíce na UP a ted 6 měsíců zaměstnaná na HPP. Skončila k poslednímu unoru. Vzniká v tomto případě nárok na Podporu? Víme, že by byla malá jde jen o přechodné období cca 2 měsíců. Po nich bude nastupovat do jiného zaměstnání. Díky za odpověd

Na ÚP by ses měla přihlásit co nejdříve, jestli ti smlouva skončila 28.2. Nárok na podporu dle mě nemáš, ale platili by za tebe pojištění

EDIT - za kamarádku, nevšimla jsem si prve, že sháníš info pro ni

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62536 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 14:35
@ka2ka píše:
@Šarlota4 a neměla už být na up dávno přihlášená? :think: za mě to bývalo do tří dnů :think:

Jelikož registrace na UP je dobrovolná a nikoliv povinná, tak tam z logiky věci nemůže být žádný termín na přihlášení.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62536 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 14:36

@Šarlota4 Podle mě ji řekli blbost a nárok na podporu má, akorát tedy teď to bude ta nízká, pokud by se přihlásila do těch zmiňovaných 3 pracovních dnů, tak bude mít počítanou z platu (to je totiž jedinné, kde ty 3 dny hrají roli).

věrasek80
Extra třída :D 10944 příspěvků 07.03.17 14:58

@Šarlota4 nemá nárok musí mít odpracováno alespon rok v posledních dvou letech od poslední evidence na ÚP a to bohužel nesplnuje

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 14:58
@j.a.n.i1 píše:
@Šarlota4 Podle mě ji řekli blbost a nárok na podporu má, akorát tedy teď to bude ta nízká, pokud by se přihlásila do těch zmiňovaných 3 pracovních dnů, tak bude mít počítanou z platu (to je totiž jedinné, kde ty 3 dny hrají roli).

aha tak proto ty tři dny :think:

Šarlota4
Echt Kelišová 9630 příspěvků 07.03.17 15:03
@věrasek80 píše:
@Šarlota4 nemá nárok musí mít odpracováno alespon rok v posledních dvou letech od poslední evidence na ÚP a to bohužel nesplnuje

Jenže když seš na RD a po RD se jdeš přihlásit na UP, tak máš taky nárok na podporu. Sice iplně nízkou ale máš. A vlastně taky 2-4 roky nepracuješ po tu dobu.

edit. Jo od poslední evidenci na UP, tak to by nesplnovala, protože to bylo před 6 mesici

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62536 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:08
@Šarlota4 píše:
Jenže když seš na RD a po RD se jdeš přihlásit na UP, tak máš taky nárok na podporu. Sice iplně nízkou ale máš. A vlastně taky 2-4 roky nepracuješ po tu dobu.edit. Jo od poslední evidenci na UP, tak to by nesplnovala, protože to bylo před 6 mesici

Ale od poslední evidence je potřeba mít 6 měsíců pokud vyčerpala celou podporu nebo 3 měsíce, pokud vyčerpala část podpory, aby se ji podpora obnovila a pokud toto nesplní, tak má ale stále právo dočerpat tu nedočerpanou podporu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62536 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:09
@věrasek80 píše:

To ale není pravda, nemusí mít rok od poslední evidence na UP.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62536 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:11

@Šarlota4 A jinak já bych ji poradila, ať se s nima moc nebaví, přijde tam že se prostě jde zaregistrovat, vyplní papíry včetně žádosti o podporu a to odevzdá. A oni to budou muset zpracovat, per huba ji mohou tvrdit celkem cokoliv.

Šarlota4
Echt Kelišová 9630 příspěvků 07.03.17 15:36

@j.a.n.i1 díky moc :kytka:

věrasek80
Extra třída :D 10944 příspěvků 07.03.17 17:53

@j.a.n.i1 musí ted to řešila švagrová a neměla nárok na podporu že neměla odpracováno celý rok ale jen 10měsíců takže jí jen zaevidovali a podporu nepřiznali

věrasek80
Extra třída :D 10944 příspěvků 07.03.17 17:57

@Šarlota4 jenže RD se ti počítá jako náhrada zaměstnání a tam se ti podpora počítá z minimální mzdy

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama