Vzniká nárok na podporu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šarlota4
Echt Kelišová 9841 příspěvků 07.03.17 14:12
Vzniká nárok na podporu?

Holky prosím rychlé info pro kamarádku.

Vzniká nárok na podporu pokud měla 3 letou variantu RD. Po skončení RD byla 3-4 měsíce na UP a ted 6 měsíců zaměstnaná na HPP. Skončila k poslednímu unoru. Vzniká v tomto případě nárok na Podporu? Víme, že by byla malá jde jen o přechodné období cca 2 měsíců. Po nich bude nastupovat do jiného zaměstnání. Díky za odpověd

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 14:18

@Šarlota4 a neměla už být na up dávno přihlášená? :think: za mě to bývalo do tří dnů :think:

Šarlota4
Echt Kelišová 9841 příspěvků 07.03.17 14:21

@ka2ka Ano to je. Právě, že jí řekli že na ní nárok nemá. Já netvrdím, že jí uřednice dala mylné info, ale známe jak to občas chodí a kamarádka není moc průbojná. Nicméně mě přijde že podmínky splnuje tim HPP a tim RD. Proto se ptám. Samozřejmě je možné, že opravdu nárok nemá.

Paola21
Závislačka 3518 příspěvků 07.03.17 14:22
@Šarlota4 píše:
Holky prosím rychlé info pro kamarádku.Vzniká nárok na podporu pokud měla 3 letou variantu RD. Po skončení RD byla 3-4 měsíce na UP a ted 6 měsíců zaměstnaná na HPP. Skončila k poslednímu unoru. Vzniká v tomto případě nárok na Podporu? Víme, že by byla malá jde jen o přechodné období cca 2 měsíců. Po nich bude nastupovat do jiného zaměstnání. Díky za odpověd

Na ÚP by ses měla přihlásit co nejdříve, jestli ti smlouva skončila 28.2. Nárok na podporu dle mě nemáš, ale platili by za tebe pojištění

EDIT - za kamarádku, nevšimla jsem si prve, že sháníš info pro ni

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63272 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 14:35
@ka2ka píše:
@Šarlota4 a neměla už být na up dávno přihlášená? :think: za mě to bývalo do tří dnů :think:

Jelikož registrace na UP je dobrovolná a nikoliv povinná, tak tam z logiky věci nemůže být žádný termín na přihlášení.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63272 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 14:36

@Šarlota4 Podle mě ji řekli blbost a nárok na podporu má, akorát tedy teď to bude ta nízká, pokud by se přihlásila do těch zmiňovaných 3 pracovních dnů, tak bude mít počítanou z platu (to je totiž jedinné, kde ty 3 dny hrají roli).

věrasek80
Extra třída :D 11034 příspěvků 07.03.17 14:58

@Šarlota4 nemá nárok musí mít odpracováno alespon rok v posledních dvou letech od poslední evidence na ÚP a to bohužel nesplnuje

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 14:58
@j.a.n.i1 píše:
@Šarlota4 Podle mě ji řekli blbost a nárok na podporu má, akorát tedy teď to bude ta nízká, pokud by se přihlásila do těch zmiňovaných 3 pracovních dnů, tak bude mít počítanou z platu (to je totiž jedinné, kde ty 3 dny hrají roli).

aha tak proto ty tři dny :think:

Šarlota4
Echt Kelišová 9841 příspěvků 07.03.17 15:03
@věrasek80 píše:
@Šarlota4 nemá nárok musí mít odpracováno alespon rok v posledních dvou letech od poslední evidence na ÚP a to bohužel nesplnuje

Jenže když seš na RD a po RD se jdeš přihlásit na UP, tak máš taky nárok na podporu. Sice iplně nízkou ale máš. A vlastně taky 2-4 roky nepracuješ po tu dobu.

edit. Jo od poslední evidenci na UP, tak to by nesplnovala, protože to bylo před 6 mesici

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63272 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:08
@Šarlota4 píše:
Jenže když seš na RD a po RD se jdeš přihlásit na UP, tak máš taky nárok na podporu. Sice iplně nízkou ale máš. A vlastně taky 2-4 roky nepracuješ po tu dobu.edit. Jo od poslední evidenci na UP, tak to by nesplnovala, protože to bylo před 6 mesici

Ale od poslední evidence je potřeba mít 6 měsíců pokud vyčerpala celou podporu nebo 3 měsíce, pokud vyčerpala část podpory, aby se ji podpora obnovila a pokud toto nesplní, tak má ale stále právo dočerpat tu nedočerpanou podporu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63272 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:09
@věrasek80 píše:

To ale není pravda, nemusí mít rok od poslední evidence na UP.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63272 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 15:11

@Šarlota4 A jinak já bych ji poradila, ať se s nima moc nebaví, přijde tam že se prostě jde zaregistrovat, vyplní papíry včetně žádosti o podporu a to odevzdá. A oni to budou muset zpracovat, per huba ji mohou tvrdit celkem cokoliv.

Šarlota4
Echt Kelišová 9841 příspěvků 07.03.17 15:36

@j.a.n.i1 díky moc :kytka:

věrasek80
Extra třída :D 11034 příspěvků 07.03.17 17:53

@j.a.n.i1 musí ted to řešila švagrová a neměla nárok na podporu že neměla odpracováno celý rok ale jen 10měsíců takže jí jen zaevidovali a podporu nepřiznali

věrasek80
Extra třída :D 11034 příspěvků 07.03.17 17:57

@Šarlota4 jenže RD se ti počítá jako náhrada zaměstnání a tam se ti podpora počítá z minimální mzdy

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >