Vzpomínky z dědiny

753
15.5.21 18:24

Vzpomínky z dědiny

Servus ženský,
již jste asi někdy zažily, že jste byly u stařečka a stařenky někde na dědině a tam vás hostili plno koláči, masem, lepším než z obchodu a měly jste tam plno kamarádův a kamarádek a bavily jste se s různými venkovany a ti vám vyprávěli různé příběhy nebo pohádky a popěvky. Jestli jste to ani nezažily, možná znáte i vzpomínky vašich stařenek a stařečkův.
Tato diskuze je navazující na nostalgii a každý napíše jméno dědiny, obce či maloměsta a pod to jednu vzpomínku nebo příběh, a tak naše hra fungovati bude. Ženský pište! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1973
15.5.21 18:38
@JohanaRottova píše:
Servus ženský,
již jste asi někdy zažily, že jste byly u stařečka a stařenky někde na dědině a tam vás hostili plno koláči, masem, lepším než z obchodu a měly jste tam plno kamarádův a kamarádek a bavily jste se s různými venkovany a ti vám vyprávěli různé příběhy nebo pohádky a popěvky. Jestli jste to ani nezažily, možná znáte i vzpomínky vašich stařenek a stařečkův.
Tato diskuze je navazující na nostalgii a každý napíše jméno dědiny, obce či maloměsta a pod to jednu vzpomínku nebo příběh, a tak naše hra fungovati bude. Ženský pište! :palec:

Johano Ty jsi cvok :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21658
15.5.21 18:43

Ty sis něco šlehla, že máš nostalgickou nebo co? Takhle může mluvit snad jen pražák, vo.le… :roll:. Celej život žiju na dědině dávno mi není…náct, ale kdyby na nás tohle někdo vybalil, tak mu doporučíme návštěvu psychiatra… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
15.5.21 19:03
@Janli píše:
Ty sis něco šlehla, že máš nostalgickou nebo co? Takhle může mluvit snad jen pražák, vo.le… :roll:. Celej život žiju na dědině dávno mi není…náct, ale kdyby na nás tohle někdo vybalil, tak mu doporučíme návštěvu psychiatra… :roll:
@Janli píše:
Ty sis něco šlehla, že máš nostalgickou nebo co? Takhle může mluvit snad jen pražák, vo.le… :roll:. Celej život žiju na dědině dávno mi není…náct, ale kdyby na nás tohle někdo vybalil, tak mu doporučíme návštěvu psychiatra… :roll: [/ :pocitac:
Hele! Zopakuj si gramatiku, vesničanko obhroublá!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10094
15.5.21 19:31

Jako malá jsem někdy jezdila k prababičce na „dědinu“, ano, byly tam slepice, králíci v králíkárně a prasata v chlívku, ale speciálními koláči ani masem mě nehostili, nezpívali popěvky ani pohádky. Takže bohužel, příběhy stařečkův ani kamarádův vesničanův nemohu sloužit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
15.5.21 19:35

To „Servus ženský“ je fakt na zabití :pocitac: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1898
15.5.21 19:38

Vzpomínek mám spoustu, nemám problém je napsat. Ale někomu kdo nás nazývá Servus ženský, nenapíšu ani jednu :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
15.5.21 19:40

Ono to ale není tak, že by vesnice byla úplně jiný svět než město.
My tady nesedíme v kroji u loučí, nedereme peří, nepředeme na kolovrátku, ba ani krajánci nechodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8201
15.5.21 19:58

Servus Johy, s venkovany mluvím docela často, ale dračky peří už tady tolik nefrčí :nevim: Ale že jsi to ty a že mě bavíš, jak vytrvale držíš úhel, podělím se o zápisek, který jsem našla v obecní kronice. Šlo o přepis hlášení místního rozhlasu z konce války (nebo možná oznámení na vývěsce, nejsem si jistá, že v té době už tady rozhlas fungoval). Starosta vyzýval všechny občany, kteří si den předtím rozebrali u obecního úřadu balíčky s mýdlem, aby je urychleně vrátili, neb nešlo o mýdlo, ale o výbušniny :D Pěkný večer ti přeju! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5722
15.5.21 20:13
@Janli píše:
Ty sis něco šlehla, že máš nostalgickou nebo co? Takhle může mluvit snad jen pražák, vo.le… :roll:. Celej život žiju na dědině dávno mi není…náct, ale kdyby na nás tohle někdo vybalil, tak mu doporučíme návštěvu psychiatra… :roll:
A odkud jste?
„Z Prahy.“
To nevadí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
16.5.21 06:45

Obávám se, že Karel Jaromír Erben nemá internet ani data, takže ti nepodepíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14961
16.5.21 07:53

Ona se nám vesnice v poslední době změnila… Už si tady všichni netykáme a neoslovujem se soudruhu… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36292
16.5.21 07:57

Ale to víš že jo. Přijeli jsme na vesnici k tetě. Děti se popelily na návsi, staricci posedávají na lávce pod lipou a chovali ty nejmenší zavinuté ve starém pytli. A už vyběhla teta v čepci s krásnou holubickou, vítala nás a dělala všem křížek na čele. Malé děti vykukovaly zpoza její široké zástěry a obdivně hleděly na naše městské odění.
A ty večery! Staříček spravoval obšití čepu, sousedky s tetou seděly u stolu a draly peří a starší děvčata předla. Strýc obcházel kolem, pukal z dýmky a nakonec přinesl knihu, abychom předčítaly. A všichni poslouchali ani nedýchali. Však to byl Pecirkuv Kalendář s radami pro zemědělce. Nakonec donesla teta mísu praženého hrachu a šlo se spát. Teta se strýcem do postele v kuchyni, my děti na pec. Sladké vzpomínky

Příspěvek upraven 16.05.21 v 08:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
16.5.21 08:24

@inkakřivák A šukali jste po světnici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36292
16.5.21 08:34

@fera21 My ne, to teta a stařenka. My byli vzácní hosté z města. Dokonce jsme dostávali porcelánové talíře a hrnečky, ostatní jedli nadrobeny chléb s mlékem z hliněné mísy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat