30m - vzpurné a tvrdohlavé batole

12071
23.2.16 14:20

vzpurne a tvrdohlave batole, 30m

Ahoj všem, asi se brzy zblázním…dcera 30m zacina byt chvílemi naprosto neovladatelna. Urcite bude velká chyba ve me ale jak je to s vrozenou povahou? Od malička ji dost umoznuju dělat veci samostatne, říkala jsem si ze je to dobré pro vývoj a rozvoj ale už mam celkem problém ji někdy vysvětlit ze to ci to dělat proste nemůže nebo na to není zrovna cas…zacne se pak vztekat, dělat naschvály a rozerve se a to poslední dobou doslova - už 2× se stalo ze na me cela ruda vztekle křičela uuuuuaaauuuaaaa. Poprve jsem konsternovana zůstala zirat jak puk a včera jsem ji dala jasně na jeho že tohle fakt NE. Navíc je hrozně neposlusna, mam pocit ze je hluchá, nespolupracuje když se ji proste nechce. Je dost živa, chvili v klidu neposedi, občas max u písniček ci krátkých videii na PC. Je ale samozřejmě i moc šikovná a dela me radost, zpívá písničky, pomůže s básnickou, oblikne se i svlekne atdatd Ale moc mě trapi ta její neukaznenost a vzpurnost. Nechci mit doma za par let ještě neco horšího. Tresty moc nepomahaji, z bubaku a certu ma legraci. Když dostane veeeeelice lehounce (vlastně vůbec) pres dupu bere to jako potupu a je schopna si ten imaginární bacanec sundavat a i o tom tak mluví. Ano její bujnou fantazii jsem opomela ale to je spis k plusum. Někdy má den ze člověka „sejme“ během dopoledne… Dusledna se byt snazim, ale je to pak většinou dost vyhrocene a doslova kdo z koho. Ja dokážu byt dlouho v klidu ale pak to letí Prala bych si aby sni bylo možné vyjít, domluvit se ale prijde me ze ještě ze spousty veci nemá rozum. Vysvetluju co to jde, ale ona klidne odpoví ze hodna nebude a ještě se u toho zatvari jak certik. Jaké jsou vaše děti? Nejsem moc zastáncem trestu, kriceni atd ale jak jinak? Prominte za román a dik za příspěvky od vas
Ještě poslední info k rac. pohledu na situaci. S dcerou žijem od 1,5 bez tatínka ale zájem o ni ma. K výchově se zatím vyjádřil spis pasivně, nemůže být prej na ni přísný. Poslední rok žijem s přítelem kterého má mala rada a on se na výchově neodmita podílet a i me upozornil ze s přístupem anarchie moc nepochodim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20228
23.2.16 14:25

Zkouší, co vydržíš. Je to věkem.
Vnuk to dělá taky, sice ne v takové míře, ale dělá.
Odejdu z pokoje, divadlo pro nikoho není to ono, tak za chvíli přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
23.2.16 14:50

Tak já mám dvouletaka a taky zkouší, co může. Většinou ho zavřu do pokoje, nebo už tam jde automaticky sám, a tam se zklidní. Ale taky mám pocit, jakoby nerozuměl, ale on ví moc dobře, co se po něm chce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19410
23.2.16 15:06

@mumisek79 mám taky 30m slečnu a přijde mi, že je to to samé. Prostě zkouší, co vydržím. Jasně jsem jí dala hranice, kam až může dojít, ona má stále touhu je překračovat a tak si připadám jako kolovrátek. Nesmíš se nechat vytočit, to je totiž baví ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
23.2.16 15:21

Zkouší to, je třeba nastavit hranice. V tomhle věku už moc dobře rozumí. Syn to taky kolikrát zkoušel, časem pochopil, že takhle to u nás nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
23.2.16 15:42

Mám stejně starého syna a dělá to samé..je to na palici, kolem těch dvou let byl na zabití, pak byl tak čtvrt roku zlatej, tak už jsem se radovala a teď se zase začal takhle šprajcovat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
23.2.16 15:52

Ano ano, vydržet :lol: Je to fakt nářez. Hrozne nerada jsem přísná ale jinač to nejde Dekuju a preji pevné nerfy Hezké odpoledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88543
23.2.16 16:12

On jestě v dnesní době někdo strašío děti bubákama jo? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1717
23.2.16 16:13

Jj bud v klidu, mame to stejne. akorat ja jsem dost naslapavaci, takze k tomu jeste rvu jak hysterka… ne ze by to pomahalo, ale neumim to zatim ovladat :zed:
uklidnuji se tim, ze je to vazne jen obdobi a ze je treba nejak ty hranice nastavit a hlavne vytrvat.
Drz se :kytka:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
23.2.16 16:15

Zrovna jsem tvůj dotaz četla manželovi, tak jsme se zasmáli jestli nepišeš o naší čertici! :lol: I to vzteklý řvanì sedí! To jí prostě chytnu a odvedu do pokojicku, že jí nebudu poslouchat a ať přijde až se uklidní a většinou přijde s omluvou… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
23.2.16 22:56

Též jsem měla pocit z převážné většiny, že čtu o našem smráděti :lol: Někdy mě fakt dokáže vytočit. Taťka přes týden v práci, čekáme druhé. Nervy mi někdy pěkně pochodují a dost často se neovládám a taky řvu. Pak si říkám, že akorát vysiluju sebe a zbytečně.. :zed: Ale také se uklidňuji tím, že to musí někdy přejít, a že snad tomu pomůže druhé mimčo. Těší se na něj, pusinkuje bříško a povídá si s miminkem :-) Tak pevné nervy, mamky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama