Vztah a myšlenky na jiného

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 22:45

Vztah a myšlenky na jiného

Zdravím..

Nevím jestli si sem jdu pro radu nebo se jen vypsat, ale už nevím jak dál..

Jsem 2 roky ve vztahu s přítelem.. ale od začátku je v tom ještě někdo jiný.

Chvíli před tím, než jsem poznala přítele jsem se scházela s jedním známým ( znali jsme se déle, je o kus straší než já) ale ke schůzce jen ve dvou, jsme se odhodlali po celkem dlouhé době a stihli asi dvě rande, pak jsem poznala přítele.

Líbil se mi, ale nebyla to taková ta zamilovanost.. byl stejně starý, hodný, klidný.. takže asi rozum zvítězil nad srdcem.

Se známým jsem tedy schuzky utla a začala chodit s přítelem.. Myslela jsem, že ta zamilovanost přijde, ale nepřichází.. naopak čím dál častěji myslím na známého.

Asi mi tu napíšete, že jsem blbá a měla bych si vážit toho co mám.. ale bojím se, abych nelitovala, že většinu života prožiju jen na polovinu.. přítel je úžasný nemá chybu, vážím si ho, mám ho ráda, ale asi ho nemiluju.

Tohle asi nemá žádné řešení, aby vše bylo dokonalý.

Co dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
568
22.10.21 22:50

Opravdu si na něj myslela od začátku vztahu? To se mi nezdá, že bys to jinak táhla 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 22:53
@Modra1 píše:
Opravdu si na něj myslela od začátku vztahu? To se mi nezdá, že bys to jinak táhla 2 roky.

Bohužel ano.. někdy více, někdy méně.. ale myšlenky na něj byly a jsou stále..
Já vím, zasloužila bych si pěsti mezi oči.

Jak říkám.. přítel je jako vidět jednorožce.. ale rozum u mě vždy převládal. Nikdy jsem neudělala nic bez rozmyslu podle citu.

• Citovat
  • Nahlásit
4720
22.10.21 22:59

Otázka zní, jsi takhle spokojená? Ve vztahu, bez toho aniž bys milovala? Očividně ne, tak to zkus se známým, pak spon nebudeš litovat, žes do toho nešla, jen možná budeš litovat, že ti utekl jednorožec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
22.10.21 23:03
@Anonymní píše:
Bohužel ano.. někdy více, někdy méně.. ale myšlenky na něj byly a jsou stále..
Já vím, zasloužila bych si pěsti mezi oči.Jak říkám.. přítel je jako vidět jednorožce.. ale rozum u mě vždy převládal. Nikdy jsem neudělala nic bez rozmyslu podle citu.

Tak zřejmě chceš víc, tak se s ním rozejdi. Po dvou letech to nepřišlo, nepřijde to nikdy. Ale být tebou, nachystám si nějakou pohádku, hlavně mu neříkej, že si ho nikdy nemilovala a myslela celou dobu na jiného..

A nepočítej s tím, že na tebe bude známý čekat s otevřenou náručí. Počítej s variantou, že nebudeš mít ani jednoho.

Ale pokud nejsi šťastná, riskla bych to.. Ty motýlky můžeš najít nakonec u někoho třetího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
22.10.21 23:12

A proč nejsi s tím druhým?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 23:15
@Martha03 píše:
Otázka zní, jsi takhle spokojená? Ve vztahu, bez toho aniž bys milovala? Očividně ne, tak to zkus se známým, pak spon nebudeš litovat, žes do toho nešla, jen možná budeš litovat, že ti utekl jednorožec :nevim:

To je právě to.. nejsem až tak nespokojená.. něco mi chybí, ale jinak je všechno super. Zahodit vše co jinak funguje.. :nevim:

Zároveň nechci příteli ublížit.. ale to je z půlky asi i moje sobeckost a strach

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 23:18
@Nikolxx píše:
A proč nejsi s tím druhým?

Protože jsem nasedla do „špatného“ vlaku řízeného rozumem a už jsem nevěděla jak vystoupit. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 23:23
@Modra1 píše:
Tak zřejmě chceš víc, tak se s ním rozejdi. Po dvou letech to nepřišlo, nepřijde to nikdy. Ale být tebou, nachystám si nějakou pohádku, hlavně mu neříkej, že si ho nikdy nemilovala a myslela celou dobu na jiného..

A nepočítej s tím, že na tebe bude známý čekat s otevřenou náručí. Počítej s variantou, že nebudeš mít ani jednoho.

Ale pokud nejsi šťastná, riskla bych to.. Ty motýlky můžeš najít nakonec u někoho třetího.

Ne, že bych nebyla šťastná, ale.. právě proto je to tak těžký.. krom toho víc, vše jinak funguje.. nemáme žádné problémy

• Citovat
  • Nahlásit
4720
22.10.21 23:23
@Anonymní píše:
To je právě to.. nejsem až tak nespokojená.. něco mi chybí, ale jinak je všechno super. Zahodit vše co jinak funguje.. :nevim:Zároveň nechci příteli ublížit.. ale to je z půlky asi i moje sobeckost a strach

Racionální přístup není na škodu, ale… jste spolu dva roky. V dlouhodobém vztahu přijdou radosti i strasti a vzájemná láska a souznění je pro jejich překonání v určitých případech dost stěžejní. Takže bych se spíše podívala dál do budoucnosti. To že teď to nespatřuješ jako významný problém neznamená, že to jednou problém nebude. Pak přijde nějakej, hodí na tebe očko, tobě se zapálí lejtka a potopíš si to všechno sama, příteli pak stejně ublížíš. Když druhého z hloubky srdce miluješ, tak máš více zájmu věci řešit, překonávat atp. Když ne, tak se jednoduše stane, že to odpískáš kvůli blbostem, protože tam prostě není a nebyl ten cit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 23:41
@Martha03 píše:
Racionální přístup není na škodu, ale… jste spolu dva roky. V dlouhodobém vztahu přijdou radosti i strasti a vzájemná láska a souznění je pro jejich překonání v určitých případech dost stěžejní. Takže bych se spíše podívala dál do budoucnosti. To že teď to nespatřuješ jako významný problém neznamená, že to jednou problém nebude. Pak přijde nějakej, hodí na tebe očko, tobě se zapálí lejtka a potopíš si to všechno sama, příteli pak stejně ublížíš. Když druhého z hloubky srdce miluješ, tak máš více zájmu věci řešit, překonávat atp. Když ne, tak se jednoduše stane, že to odpískáš kvůli blbostem, protože tam prostě není a nebyl ten cit.

V tom jsem právě zmatená.. se známým je to oboustranné. Když jsme někde spolu, je to problém.. přes to nikdy k ničemu nedošlo a že mohlo i jsem v hloubi duše třeba chtěla.. ale i tak zůstávám s přítelem.. protože rozum říká, že tohle je ta správná cesta..
Jak jsem psala.. nikdy mi rozum nedovolil udělat něco bez rozmyslu.. ač jsem sebevíc chtěla.. vyhrála cesta rozumu..

Ale teď začíná rozum asi pochybovat nebo se víc projevuje ten cit :nevim: jsem z toho zmatena

• Citovat
  • Nahlásit
4720
23.10.21 00:41
@Anonymní píše:
V tom jsem právě zmatená.. se známým je to oboustranné. Když jsme někde spolu, je to problém.. přes to nikdy k ničemu nedošlo a že mohlo i jsem v hloubi duše třeba chtěla.. ale i tak zůstávám s přítelem.. protože rozum říká, že tohle je ta správná cesta..
Jak jsem psala.. nikdy mi rozum nedovolil udělat něco bez rozmyslu.. ač jsem sebevíc chtěla.. vyhrála cesta rozumu..Ale teď začíná rozum asi pochybovat nebo se víc projevuje ten cit :nevim: jsem z toho zmatena

Za 5 let až sklouznete do stereotypu, tak se ti rozum rychle odporoučí. Jak jsem psala, je třeba vidět věci z dlouhodobého hlediska…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5771
23.10.21 05:24
@Anonymní píše:
Zdravím..

Nevím jestli si sem jdu pro radu nebo se jen vypsat, ale už nevím jak dál..

Jsem 2 roky ve vztahu s přítelem.. ale od začátku je v tom ještě někdo jiný.

Chvíli před tím, než jsem poznala přítele jsem se scházela s jedním známým ( znali jsme se déle, je o kus straší než já) ale ke schůzce jen ve dvou, jsme se odhodlali po celkem dlouhé době a stihli asi dvě rande, pak jsem poznala přítele.

Líbil se mi, ale nebyla to taková ta zamilovanost.. byl stejně starý, hodný, klidný.. takže asi rozum zvítězil nad srdcem.

Se známým jsem tedy schuzky utla a začala chodit s přítelem.. Myslela jsem, že ta zamilovanost přijde, ale nepřichází.. naopak čím dál častěji myslím na známého.

Asi mi tu napíšete, že jsem blbá a měla bych si vážit toho co mám.. ale bojím se, abych nelitovala, že většinu života prožiju jen na polovinu.. přítel je úžasný nemá chybu, vážím si ho, mám ho ráda, ale asi ho nemiluju.

Tohle asi nemá žádné řešení, aby vše bylo dokonalý.

Co dělat?

Taky jsem hodne racionalni, ale ve vztahu mne musi ten druhy „vonet“ jinak bych nedala sex..jestki s pritelem jsi v tomto v poho, tak bych se na drueho vybodla. Jestli ne, tak bych opustila pritele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 08:26
@lilith1 píše:
Taky jsem hodne racionalni, ale ve vztahu mne musi ten druhy „vonet“ jinak bych nedala sex..jestki s pritelem jsi v tomto v poho, tak bych se na drueho vybodla. Jestli ne, tak bych opustila pritele.

Tam je to na hraně no.. sex s ním mi nevadí, ale musím mu hodně dopomahat aby to za to stálo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 21:50
@Anonymní píše:
Jak jsem psala.. nikdy mi rozum nedovolil udělat něco bez rozmyslu.. ač jsem sebevíc chtěla.. vyhrála cesta rozumu..Ale teď začíná rozum asi pochybovat nebo se víc projevuje ten cit :nevim: jsem z toho zmatena

Poslechla bych ten cit.. je to jak píší ostatní, racionální být můžeš, ale ne při výběru partnera, pokud nechceš potom trpět.. já jsem měla úplně stejnou situaci jako ty a ukončila jsem to, protože mi ten vztah začal připadat nenaplněný, i když to vlastně byl fajn chlap..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat