Vztah bez lásky a schizofrenie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 07:36
Vztah bez lásky a schizofrenie

Mám skvělou přítelkyni, ale nemiluje mě jen že mě má moc moc ráda. Sama to říká že to nedokáže je schizofrenička a vždycky se náš vztah zhorší když je hospitalizova­ná. Minule se semnou i rozešla, když už jsem se s toho skoro vylízal a ona se vrátila s psychiatrie tak se mi omlouvala že mě chce jen že tu lásku nedovede cítit. Nastěhovala si věci ke mě i s jejím dítětem mě začala sbližovat. Vše bylo v pořádku. Až do konce roku kde jí hospitalizovali a zase se to začíná opakovat odtahuje se a brečí že mi nedokáže dát lásku. Tak jsem si jí na tvrdo zeptal zda se chce rozejít a ona že ne že jsem nejlepší a že semnou chce být i v budoucnu, Tak nevím jak a co dál? Moc jí miluju, ale jak nekdo muže chtit cloveka co nemiluje a mít s ním i budoucnost.Co byste mi doporučili. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 17.01.19 07:40

Osobně bych v takovém vztahu nedokázala dlouhodobě žít, vím, že by mě to dohnalo. Ano, zní to tvrdě - opustit nemocného člověka, ale za sebe říkám, nedala bych to. Člověk by měl myslet i na sebe a láska je velmi důležitá. Mít rád nestačí…pro partnerský život ne.

stinga
Kelišová 5147 příspěvků 3 inzeráty 17.01.19 07:41

rozejít se, máš toto zapotřebí?
a jinak já pořád nechápu, jak se měří a rozlišuje - miluju x mám rád ?

cecetka
Echt Kelišová 7878 příspěvků 17.01.19 07:41

Rozhodnout se musis sam. A taky si uvedomit, ze zivot s nemocnym clovekem je hodne narocny. To, cim prochazis ted, se bude opakovat porad. Vydrzis to?

Tunrida
Hvězda diskuse 48979 příspěvků 17.01.19 07:45

Ty máš vztah se dvěma různými lidmi. Ona je prostě nemocná, to nepřekoná tím,když z ní budeš páčit, jestli s tebou chce být nebo ne. Nebude to nikdy jiný. Otázka není, jestli ona chce být s tebou, ale jestli ty chceš být s ní.

Bebuše
Echt Kelišová 8002 příspěvků 17.01.19 07:47
@stinga píše:
rozejít se, máš toto zapotřebí?
a jinak já pořád nechápu, jak se měří a rozlišuje - miluju x mám rád ?

Přesně.
Problém bych viděla úplně jinde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 08:22

Stinga Promě to rozlišování taky divny.Milujutě x mám te moc moc moc ráda, Pro mě je to stejný. Lásko mi klidně napise smskou presto mi trvrdi ze me nedokaze milovat.
Tunrida Přesně tak to i citím.1 Osoba semnou chce byt dokonce i v sexu dělá to co ona moc nemusí jen aby se mi vlichotila.Před vanoci zamluvila restauraci o tri tejdny a aby mi udala radost a pozvala me na obed. Za par tydnu budu mit narozky a uz vymejsli co mi koupí.Chce po mě abych si hrál s jejím malým dítětem.Věci si ke mě nastěhovala.Ne­kolikrat denně mi volala a povidala siChce se mnou být . 2 Osoba se semnou rozesla den potom co mi řekla že je jen moje minuly zaří.Občas mi řekně že mě nemiluje asi se o to snaží,ale nejde jí to.Nevím jestli to i skrz tu nemoc dovede. Jinak já sní chci být,i přesto že ty city ke mě nemá.Ale je to psychycky strašně těžký .Díky všem co odpovědí nebo odpovědeli. Já se hlavně potřeboval vypsat.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 17.01.19 08:38

Je nemocná, psychicky. Život s takovým člověkem je velmi náročný, a s časem se to zhoršuje, bohužel. Kdyby mi teď onemocněl manžel, po skoro 30letech vztahu, budu se snažit do posledního dechu to nějak zvládnout a být prostě já ta zdravá, co musí táhnout vztah. Kdybych ale měla začít budovat vztah, byla teprve na začátku, pár měsíců, dala bych od toho ruce pryč. Jenom chci s ní být prostě nestačí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 09:00

Já bych řekla že miluje, jen si myslí že ne, vždyť je psichycky nemocná, myslí si že je špatný člověk, přitom schyzofrenici potřebuji lásku, jak velkou schyzofrenii má?. Můj bratr je taky schyzo. Ale v horším stavu.

sahrazad1
Kecalka 154 příspěvků 17.01.19 09:03

Evidentně z ní mluví její nemoc, asi bude i zoufalá. Být tebou bych zašla za odborníkem, který by ti detailně vysvětlil, co vše u nemoci být může a náhled do budoucna. Klidně i jeji psychiatr. Pak bych se rozhodla. Brala bych v úvahu i to malé dite, abyste mu nedělali moc v hlavě zmatek. Zkrátka, když rozchod, tak se pak už ale nevracet.

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 17.01.19 09:06
@Anonymní píše:
Mám skvělou přítelkyni, ale nemiluje mě jen že mě má moc moc ráda. Sama to říká že to nedokáže je schizofrenička a vždycky se náš vztah zhorší když je hospitalizova­ná. Minule se semnou i rozešla, když už jsem se s toho skoro vylízal a ona se vrátila s psychiatrie tak se mi omlouvala že mě chce jen že tu lásku nedovede cítit. Nastěhovala si věci ke mě i s jejím dítětem mě začala sbližovat. Vše bylo v pořádku. Až do konce roku kde jí hospitalizovali a zase se to začíná opakovat odtahuje se a brečí že mi nedokáže dát lásku. Tak jsem si jí na tvrdo zeptal zda se chce rozejít a ona že ne že jsem nejlepší a že semnou chce být i v budoucnu, Tak nevím jak a co dál? Moc jí miluju, ale jak nekdo muže chtit cloveka co nemiluje a mít s ním i budoucnost.Co byste mi doporučili. :nevim:

Rozejít se nejlepší řešení, mysli na sebe, budeš mít s ní děti, a co ? víš co toho budeš muset řešit ?

PeknyVlasy
Kecalka 237 příspěvků 17.01.19 09:09

Neobětuj svoje psychické zdraví někomu jinému. Je jedno, že je nemocná, mysli na sebe - nemáte děti, nejste svoji, vykašli se na to. Já bych někoho takového milovat nemohla. Něco jiného by bylo, kdybychom spolu prožili krásné roky a nemoc se objevila po X letech, to bych si pamatovala, jaký ten člověk byl a milovala bych ho dál, ale takhle ne, skončíš tak, že ji budeš akorát nenávidět. Ona stejně nikdy šťastná nebude a tebe nemusí stáhnout s sebou, ale když ji necháš… :nevim:

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 17.01.19 09:13

Naše rodina má z touto nemocí velmi tragické zkušenosti. stálo to život jedné z nás, měla tři děti a její manžel byl schizofrenik, byla by to moje tchyně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 09:38

Forest_Gump1 Já bohužel vím o čem mluvíš.Kamarád se zastřelil měl taky schizofrenii.A mla­dá se pokusila o sebevraždu před týdnem. Asi jsem v prdeli.Nemuzu opustit nekoho a pak ho mit na svedomi. a jak píše Anonymní schizofrenici potřebují lásku. Zatím skusim obětovat psychycké zdraví aspon na čas.A pak napíšu jak to dopadně.Všem děkuji za pomoc klidne i ostatní napište jak byste se v mý situaci zachovali.Vím že nejlehčí rozhodnutí je opustit jí,ale bylo by to sobecký z mý strany:( .

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 17.01.19 09:41

sebevražda to nebyla. On jí zabil. Omráčil jí, a pak ji usekl hlavu sekerou..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >