Vztah bez plánování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  27.02.18 08:33
Vztah bez plánování

Všechny zdravím :hug: Seznámila jsem se s mužem se 3 dětmi (5,7,12), já sama mám dceru (4). Ve všem jsme si sedli, seznámili jsme se s dětmi a plánovali společnou budoucnost. Střídavě žil u mě a u sebe (140 km) kvůli práci a styku s dětmi. Po 7 měsících zjišťujeme, že je to pro všechny náročné, jeho děti nás moc neberou, nechtějí k nám jezdit atd. Všechny nás to trápí a partner je na nich doslova závislý. Nevíme, jak to řešit dál, prostě to společné žití dobromady asi nezkloubíme. Myslíte, že ten vzah má smysl, když je nám spolu jinak moc hezky, rozumíme si ve všech oblastech, ale oba víme, že “normální” vztah to nikdy nebude? Jinak se o nás hezky stará atd. Je mu 43 a mně 41. Má někdo zkušenosti? Děkuji. :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 27.02.18 08:36

Jak myslíte to „normální vztah to nikdy nebude“? :)
Je nutné si asi sednout a říct si, co od toho očekáváte a jak to posunout dál. Jste spolu podle mě dost krátkou chvíli, možná chtělo nějakou dobu počkat, než opadne taková ta zamilovanost a pak až se seznamovat s dětmi, ale pokud víte, že se máte rádi, pak už mě napadá jen společné soužití… to by nešlo? :)

 
pannda
Kelišová 6374 příspěvků 29 inzerátů 27.02.18 08:39

Pokud má rodinu 140 km daleko, nepřizpůsobí se a bude tam vždy tíhnout. Spíš bude očekávat, že se přizpůsobíš ty jemu…nevím, no, ještě chvíli vydrž

 
Petruna21
Echt Kelišová 9693 příspěvků 27.02.18 08:46

Ještě bych vydržela a kdyby se to i tak časem nezlepšilo tak bych z toho vztahu odešla jelikož by to nemělo cenu :)

 
pohledzdruhestrany
Kelišová 7455 příspěvků 27.02.18 08:51

Co znamená, že se o vás hezky stará?

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 18724 příspěvků 27.02.18 08:52

No, je to vždycky náročné. My jsme neměli takovou dálku, a stejně jsme se sestěhovali po víc jak 3 letech. Přítel dojíždí do původní práce. Dítě má na půlce cesty mezi starým a novým bydlištěm, po cestě z práce domů, takže to jde. Ono to je náročné, sladit a skloubit dva lidi a rodiny. Ale mám v rodině případ, kdy partnery dělilo mnohem více km a jsou spolu už 10 let. Jen holt za sebou dojíždějí. :nevim:

 
Anonymní  27.02.18 08:56

@pohledzdruhes­trany Pomáhá mi s malou, s financemi, prostě se vším.

 
bublinek
Závislačka 4854 příspěvků 27.02.18 09:01

Ty se za ním odstěhovat nechceš nebo nemůžeš? O tom jste mluvili?

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 18724 příspěvků 27.02.18 09:06

Pomalu zkuste zauvazovat jak byste to mohli skloubit.Zda máte dost prostoru pro všechny. Kdo je víc vázaný prací a pod. Já jsem se stěhovat nemohla, mám děti ve společné péči s exmanželem, kdežto přítel má dítě obvykle na víkendy. Takže nakonec padlo rozhodnutí, že pořídíme větší byt, takže stěhování nás čekalo oba. Jeho do jiného města, mě a dětí do nového bytu. Ale než jsme k tomu rozhodnutí došli, to taky trvalo. Rozhodně to nebylo po pár měsících.

 
Anonymní  27.02.18 09:10

@megy.misa Vím, že to bylo rychlé, brzdila jsem to ze začátku, ale nějak se to tak sešlo a dopadlo to u společných plánů včetně soužití. Bohužel prakticky jsme to nějak nedali. Byli jsme všichni na dovolené a bylo to docela peklo, jeho děti jsou na něm hrozně závislé, chápu to… Rozejít se nechceme, ale společnou budoucnost v tom taky nevidíme. 8o

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 46956 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 09:13
@Anonymní píše:
@megy.misa Vím, že to bylo rychlé, brzdila jsem to ze začátku, ale nějak se to tak sešlo a dopadlo to u společných plánů včetně soužití. Bohužel prakticky jsme to nějak nedali. Byli jsme všichni na dovolené a bylo to docela peklo, jeho děti jsou na něm hrozně závislé, chápu to… Rozejít se nechceme, ale společnou budoucnost v tom taky nevidíme. 8o

Co znamena zavisle? Jak konkretne se to projevuje?

 
Anonymní  27.02.18 09:17

@bublinek Zvažovali jsme i tu možnost. Jenomže je to velké rozhodnutí a nejsem si úplně jistá. Navíc jeho děti ani nechtějí, abychom k nim jezdily a on neví, jak to řešit. Nedávno mu dokonce napsaly dopis, ať se vrátí k mamince atd. Přijít o něho nechci, ale shodli jsme se, že budoucnost normálního vztahu to asi nemá. Jedině takového vztahu a žití napůl.

 
megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 27.02.18 09:23

No po 7 měsících je to opravdu obrovské rozhodnutí se někam 140 km odstěhovat. I když na druhou stranu to chápu, člověku je přes 40 let, prostě už chce „mít to svoje“… je to těžké, no, nikdo tady samozřejmě nezná přesně vaše city.
Jeho děti vás nejspíš vidí jako hrozbu, asi doufaly, že se vrátí k mamince a teď se bojí. To je pochopitelné. To by jim měl ale on nějak vysvětlit - určitě ne vy…

Asi bych tomu nechala ještě čas. Je to sice asi dřina mít takový vztah na dálku, ale třeba se tím ukáže, jak moc je to opravdové…

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 18724 příspěvků 27.02.18 09:24
@Anonymní píše:
@bublinek Zvažovali jsme i tu možnost. Jenomže je to velké rozhodnutí a nejsem si úplně jistá. Navíc jeho děti ani nechtějí, abychom k nim jezdily a on neví, jak to řešit. Nedávno mu dokonce napsaly dopis, ať se vrátí k mamince atd. Přijít o něho nechci, ale shodli jsme se, že budoucnost normálního vztahu to asi nemá. Jedině takového vztahu a žití napůl.

A jak dlouho je sám? Tedy jak dlouho po rozchodu s ex to je? Ono to chce čas, má děti poměrně malé, asi se s tím ještě nesrovnaly, a vůbec obecně potřebují čas. Vrhli jste se do toho poměrně hopem. Musíte být chapavi, ale zas se kvůli dětem neobětovat, pokud spolu být chcete. My jsme teda na společné dovolené nebyli. Jen výlety, víkendy. Nedivím se že se děti staví na zadní.

 
Hroznej puberťák
Závislačka 2762 příspěvků 27.02.18 09:29

140km, děti vás neberou… co na tom chceš řešit? Tohle jsou karty, jak jsou rozdané, uhrát se s nimi dá jen občasné hezké chvilky bez jeho dětí. Ber, nebo to polož…

Že vás děti neberou, píšou mu dopis, ať se vrátí k mamince atd. není nic divného, naopak je to zcela pochopitelné, pro ty děti jsi vetřelec. Bohužel, i když za to nemůžeš. Čas, ten otupí všechna ostří, ony si třeba taky časem zvyknou, nebo spíš dřív vyletí z hnízda, ale na rozhodně roky můžeš na společné soužití nebo i dovolená leda tak zapomenout. Nicméně s jiným, pokud bude mít taky děti a bude k nim mít vztah jako tento, si pravděpodobně nepomůžeš, leda tou vzdáleností ;) Krev není voda, ty bys taky neupřednostnila potenciálního nápadníka, kdyby se dcerce nelíbil - teda předpokládám, pro mě by v takovém případě byly moje děti na prvním místě.

Příspěvek upraven 27.02.18 v 09:30

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >


Reklama