Reklama

Vztah bez plánování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 08:33
Vztah bez plánování

Všechny zdravím :hug: Seznámila jsem se s mužem se 3 dětmi (5,7,12), já sama mám dceru (4). Ve všem jsme si sedli, seznámili jsme se s dětmi a plánovali společnou budoucnost. Střídavě žil u mě a u sebe (140 km) kvůli práci a styku s dětmi. Po 7 měsících zjišťujeme, že je to pro všechny náročné, jeho děti nás moc neberou, nechtějí k nám jezdit atd. Všechny nás to trápí a partner je na nich doslova závislý. Nevíme, jak to řešit dál, prostě to společné žití dobromady asi nezkloubíme. Myslíte, že ten vzah má smysl, když je nám spolu jinak moc hezky, rozumíme si ve všech oblastech, ale oba víme, že “normální” vztah to nikdy nebude? Jinak se o nás hezky stará atd. Je mu 43 a mně 41. Má někdo zkušenosti? Děkuji. :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 27.02.18 08:36

Jak myslíte to „normální vztah to nikdy nebude“? :)
Je nutné si asi sednout a říct si, co od toho očekáváte a jak to posunout dál. Jste spolu podle mě dost krátkou chvíli, možná chtělo nějakou dobu počkat, než opadne taková ta zamilovanost a pak až se seznamovat s dětmi, ale pokud víte, že se máte rádi, pak už mě napadá jen společné soužití… to by nešlo? :)

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 27.02.18 08:39

Pokud má rodinu 140 km daleko, nepřizpůsobí se a bude tam vždy tíhnout. Spíš bude očekávat, že se přizpůsobíš ty jemu…nevím, no, ještě chvíli vydrž

Petruna21
Echt Kelišová 9849 příspěvků 27.02.18 08:46

Ještě bych vydržela a kdyby se to i tak časem nezlepšilo tak bych z toho vztahu odešla jelikož by to nemělo cenu :)

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7971 příspěvků 27.02.18 08:51

Co znamená, že se o vás hezky stará?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 27.02.18 08:52

No, je to vždycky náročné. My jsme neměli takovou dálku, a stejně jsme se sestěhovali po víc jak 3 letech. Přítel dojíždí do původní práce. Dítě má na půlce cesty mezi starým a novým bydlištěm, po cestě z práce domů, takže to jde. Ono to je náročné, sladit a skloubit dva lidi a rodiny. Ale mám v rodině případ, kdy partnery dělilo mnohem více km a jsou spolu už 10 let. Jen holt za sebou dojíždějí. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 08:56

@pohledzdruhes­trany Pomáhá mi s malou, s financemi, prostě se vším.

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 27.02.18 09:01

Ty se za ním odstěhovat nechceš nebo nemůžeš? O tom jste mluvili?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 27.02.18 09:06

Pomalu zkuste zauvazovat jak byste to mohli skloubit.Zda máte dost prostoru pro všechny. Kdo je víc vázaný prací a pod. Já jsem se stěhovat nemohla, mám děti ve společné péči s exmanželem, kdežto přítel má dítě obvykle na víkendy. Takže nakonec padlo rozhodnutí, že pořídíme větší byt, takže stěhování nás čekalo oba. Jeho do jiného města, mě a dětí do nového bytu. Ale než jsme k tomu rozhodnutí došli, to taky trvalo. Rozhodně to nebylo po pár měsících.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 09:10

@megy.misa Vím, že to bylo rychlé, brzdila jsem to ze začátku, ale nějak se to tak sešlo a dopadlo to u společných plánů včetně soužití. Bohužel prakticky jsme to nějak nedali. Byli jsme všichni na dovolené a bylo to docela peklo, jeho děti jsou na něm hrozně závislé, chápu to… Rozejít se nechceme, ale společnou budoucnost v tom taky nevidíme. 8o

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 27.02.18 09:13
@Anonymní píše:
@megy.misa Vím, že to bylo rychlé, brzdila jsem to ze začátku, ale nějak se to tak sešlo a dopadlo to u společných plánů včetně soužití. Bohužel prakticky jsme to nějak nedali. Byli jsme všichni na dovolené a bylo to docela peklo, jeho děti jsou na něm hrozně závislé, chápu to… Rozejít se nechceme, ale společnou budoucnost v tom taky nevidíme. 8o

Co znamena zavisle? Jak konkretne se to projevuje?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 09:17

@bublinek Zvažovali jsme i tu možnost. Jenomže je to velké rozhodnutí a nejsem si úplně jistá. Navíc jeho děti ani nechtějí, abychom k nim jezdily a on neví, jak to řešit. Nedávno mu dokonce napsaly dopis, ať se vrátí k mamince atd. Přijít o něho nechci, ale shodli jsme se, že budoucnost normálního vztahu to asi nemá. Jedině takového vztahu a žití napůl.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 27.02.18 09:23

No po 7 měsících je to opravdu obrovské rozhodnutí se někam 140 km odstěhovat. I když na druhou stranu to chápu, člověku je přes 40 let, prostě už chce „mít to svoje“… je to těžké, no, nikdo tady samozřejmě nezná přesně vaše city.
Jeho děti vás nejspíš vidí jako hrozbu, asi doufaly, že se vrátí k mamince a teď se bojí. To je pochopitelné. To by jim měl ale on nějak vysvětlit - určitě ne vy…

Asi bych tomu nechala ještě čas. Je to sice asi dřina mít takový vztah na dálku, ale třeba se tím ukáže, jak moc je to opravdové…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 27.02.18 09:24
@Anonymní píše:
@bublinek Zvažovali jsme i tu možnost. Jenomže je to velké rozhodnutí a nejsem si úplně jistá. Navíc jeho děti ani nechtějí, abychom k nim jezdily a on neví, jak to řešit. Nedávno mu dokonce napsaly dopis, ať se vrátí k mamince atd. Přijít o něho nechci, ale shodli jsme se, že budoucnost normálního vztahu to asi nemá. Jedině takového vztahu a žití napůl.

A jak dlouho je sám? Tedy jak dlouho po rozchodu s ex to je? Ono to chce čas, má děti poměrně malé, asi se s tím ještě nesrovnaly, a vůbec obecně potřebují čas. Vrhli jste se do toho poměrně hopem. Musíte být chapavi, ale zas se kvůli dětem neobětovat, pokud spolu být chcete. My jsme teda na společné dovolené nebyli. Jen výlety, víkendy. Nedivím se že se děti staví na zadní.

Hroznej puberťák
Závislačka 4086 příspěvků 27.02.18 09:29

140km, děti vás neberou… co na tom chceš řešit? Tohle jsou karty, jak jsou rozdané, uhrát se s nimi dá jen občasné hezké chvilky bez jeho dětí. Ber, nebo to polož…

Že vás děti neberou, píšou mu dopis, ať se vrátí k mamince atd. není nic divného, naopak je to zcela pochopitelné, pro ty děti jsi vetřelec. Bohužel, i když za to nemůžeš. Čas, ten otupí všechna ostří, ony si třeba taky časem zvyknou, nebo spíš dřív vyletí z hnízda, ale na rozhodně roky můžeš na společné soužití nebo i dovolená leda tak zapomenout. Nicméně s jiným, pokud bude mít taky děti a bude k nim mít vztah jako tento, si pravděpodobně nepomůžeš, leda tou vzdáleností ;) Krev není voda, ty bys taky neupřednostnila potenciálního nápadníka, kdyby se dcerce nelíbil - teda předpokládám, pro mě by v takovém případě byly moje děti na prvním místě.

Příspěvek upraven 27.02.18 v 09:30

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama