Vztah jako vězení

Anonymní
14.8.20 10:54

Vztah jako vězení

Ahoj, asi od svých 16ti let do 23 jsem byla s jedním mužem. Ve 20 jsem otěhotněla a ve 21 se nám narodila dcera. Od doby co se narodila dcera se přítel fakt hodně změnil. Zaclo to tím, že si bral noční - malá každou noc proplakala. On tvrdil, že to kvůli tomu není. Ale před malou neměl noční ani jednu. Po malé okamžitě přešel na noční od pondělí do pátku. Na tom se rozpadl náš vztah.
Jeho den fungoval tak, že o půl 7 ráno přišel z práce. Najedl se. A cca v 7 šel spát. Vstanu až v 5 odpoledne. (když jsem se ho snažila vzbudit dříve tak bez úspěchu. Nešlo s ním hnout) v 5 teda vstal a šel se najíst, pak se šel okoupat no a než se vzpamatoval bylo 7 večer a to zase šel spát, aby byl před noční vyspany. Přes víkend taky spal, prý aby dohnal spanek. Tudíž jestli si s dcerou strávil sám půl hodiny týdně byl to zázrak. Pak už dcera trošku odrostla a ja se rozhodla že doma na bytě zavřené celý den fakt nebudeme. Jezdily jsme k mojí matce, za mým bráchou. Do obchodu, do zoo, s mojí kamaradkou na procházky. Každý den jsem si něco vymyslela.
Jenže asi po měsíci zaclo být i toto špatně. Nechtěl abcch někam chodila. Ale přece nebudu s malým miminkem doma, když venku je pěkne, jen protože mu se to nelíbí. Zaclo se to stupňovát, když jsem si v létě vzala tílko už jsem byla kur*va. Později jsem i zjistila, že zjistil moje heslo na messenger a můj messenger měl přihlášený na svém mobilu, aby viděl s kým si vlastně píšu. Poslední kapka byla, když mi vzal klíče a zamkl nás doma. Odešla jsem od něj, když malá měla asi rok. Asi 2 měsíce mi vypisoval a vyvolával. Od jeho kamaráda jsem ale zjistila, že bere drogy. Tudíž jsem mu telefon ani 1 nezvedla. Na zprávy jsem taky neodepisovala. Jeho zájem najednou ustal.
Od známých jsem věděla, že už má někoho jiného a celkem jsem byla i rada, ze nám dá pokoj. Jenže asi 2 měsíce zpět se s ním ta slečna rozešla. A on si najednou vzpomněl zas na nás. Píše mi, jak se změnil, jak by chtěl malou vídat, jak by chtěl zpátky i mě. Že bychom mohli do kina. Snaží se mě uhnat kde jen může.
Zas si ale říkám, že předtím než začal chodit na noční byl úplně jiný, zajímal se o mě, na malou se opravdu těšil. Nevím, zda je možné, že by jen dostal nějaký přepínač v momentě kdy se malá narodila. (byla opravdu uplakane dítě, probrečela i celý den, hlavně noc).
Nakonec jsem s ním teda šla na dětské hřiště. Malá ma už 3 roky a opravdu mě překvapilo, jak se snaží, jak si s ní hrál. Po hřišti jsme šli do kavárny na kávu. I tam mě dost milé překvapil, byl na mě hodný, byl zas tak vtipný jako předtím, než vůbec začal chodit na noční. Zase jsme si rozumneli.
Mala o něm doma stále mluví. On se stále snaží, píše mi pěkné zprávy. Na zítra nás s malou pozval do zoo.
Vím, že k němu opět něco cítím. A proto by mě zajímaly názory žen, které si prošly něčím podobným. Myslíte, že je možné, že by se muž opravdu změnil?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
113
14.8.20 10:59

Ne, není. Psychopat zůstane psychopatem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
14.8.20 10:59

No, tak je jasné, že když tě bude uhánět zpátky, tak se nemůže chovat jako de*bil a bude za vzorňáka. To je klasický scénář.

Změnit se může, ale jestli je to změna krátkodobá nebo trvalá poznáš jen, když se takhle budete scházet delší dobu. Uvidíš, jestli jeho zájem (ne)opadl a jestli je schopen se postarat (nejenom si dceru užívat). Záleží kolik máš ty trpělivosti a vůle se hned nestěhovat dohromady - to bych fakt hned nedělala, dítě už má rozum a odejít od něj podruhé by bylo mnohem těžší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.20 11:03

Jsi vážně hloupá, jestli si myslíš, že se změnil. Ono to je, když ptáčka lapají… Buď na sebe hrdá, že jsi zvládla odejít a malým dítětem a asi to i dobře zvládáš, protoze nepíšeš že ne. To každá nedá. Ale nedělej stejnou chybu dvakrát, už k němu zpátky nelez. S dvěma detma se odchází o hodně hůř

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5043
14.8.20 11:07

Nevím, jestli bych mu odpustila, že mě opustil v tom nejhorším období a nechal vypiplat dítě samotnou. Měla bych strach, že se to bude opakovat. Nechce jen společnou péči a ušetřit na alimentech? Nebo nemá s kým ku.kat?
Vše by muselo být podle mých pravidel. Společná péče o dítě, domácnost a ne jen nějaké výlety občas…popřípadě potom co by se osvědčil a přizpůsobil režimu dítěte, další soužití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4127
14.8.20 11:07

Nadával ti do kur.vy, zamknul vás doma, a ty si myslíš že se změnil? :lol: A to nebudu komentovat že dítě jste si udělali oba, a on byl bez zájmu radši v práci. Jestli máš něco v hlavě, tak si najdi někoho jinyho. Teprve ti život začal, neztrácej ho s někým kdo si vás neváží. Co myslíš že by nastalo z dalším dítětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13262
14.8.20 11:08

Přesně tak: když ptáčka lapají..
Proboha nepouštěj si ho do života a už vůbec ne do srdce! Jakmile tě bude mít jistou, vrátí se opět ke svěmu psychopatickému chování. V době, kdy chodil na noční, už nejspíš ty drogy bral (soudím dle tvrdého spánku a divného chování), nejspíš tě i podváděl. To bys ho vážně vzala zpět, pustila do života dcery, která si to teď už zapamatuje, a nechala ho zase vám ublížit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
14.8.20 11:09

Je to tvé rozhodnutí, ale já bych ho nechala jen jako otce. Až tě bude mít jistou, bude se chovat stejně. Je sám, chce se vrátit, dělá ještě noční? Lidé se nemění, ale hubu si každý musí rozbít sám

• Citovat
  • Nahlásit
932
14.8.20 11:11
@Nafrněná pražanda píše:
Jsi vážně hloupá, jestli si myslíš, že se změnil. Ono to je, když ptáčka lapají… Buď na sebe hrdá, že jsi zvládla odejít a malým dítětem a asi to i dobře zvládáš, protoze nepíšeš že ne. To každá nedá. Ale nedělej stejnou chybu dvakrát, už k němu zpátky nelez. S dvěma detma se odchází o hodně hůř

když proběhla změna jednou, může podruhé… ale autorce bych poradil, aby si držela odestup delší dobu. Jestli bral i nějaké drogy tak obzvlášť. Takže jo, udržuj hezký kontakt a sleduj ho. A občas i něčím otestuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
14.8.20 11:12

Nezměnil se zcela určitě a neskočila bych mu na to. Hádám ale, že to s ním zkusíš, i když je jasné předem, jak to dopadne. Dáte se zpátky dohromady, on bude ještě chvíli sekat dobrotu a jakmile tě bude mít zase „jistou“, začne se chovat úplně stejně blbě, jako předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21941
14.8.20 11:13

Tak hezky se chovat k vlastnímu dítěti a brát ho na výlet může i bez toho, aby k tomu měl jako bonus tebe, ne?
Díte bude mít konečně tatínka (otázkou je, jak dlouho mu to vydrží) a ty klídek.

Ne, fakt se nenech manipulovat skrz dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
14.8.20 11:15

Prosím tě ty si úplně přišla o rozum? Nechal tě ve štychu, choval se jak magor, pak měl hned nějakou jinou, bral drogy a teď přišel a juchuuuu jakej je to zas frajer. Fakt zírám, jak málo ženským stačí ke štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13262
14.8.20 11:16

A pokud se fakt rozhodneš vzít ho zpět, trvej na testech na drogy a taky pohlavní nemoci. Ať ti jako bonus nepředá nějakou lahůdku, to je u feťáků poměrně běžná záležitost. Žloutenku nechceš.
Jak radí holky, nech ho delší dobu fungovat jako tatínka, ale ne jako partnera. Jestli se změnil, nebude mít problém budovat vztah od nuly a získávat tvojí důvěru. V opačném případě budeš mít za pár měsíců jasno, jak moc se změnil :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 11:17

@Pet32
Předtím než se narodila malá byl opravdu jiný. Pomáhal mi doma, sem tam navaril, zajímal se o mě. V těhotenství se mnou jezdil na všechna vyšetření a to sám od sebe, protože chtěl. Bral mě na výlety, chodili jsme na hory.
Změnilo se to fakt, až se narodila malá. To zaclo téma nočníma a drogama. :nevim: teď prý už přes rok si nic nevzal, do práce chodí opět na ranní a odpolední. Z jeho Facebooku i vím, že opět začal chodit na hory podle fotek

• Citovat
  • Nahlásit
83
14.8.20 11:22

Jako kontaktu s dcerou bych mu nebránila, ale za žádnou cenu bych se nevrátila. Teď se jeví jako, že se změnil a bude vše před tím, než se vám narodila dcera, ale to je jen proto, aby tě získal zpět. Kde máš záruku, že tě pak nebude hlídat na každém kroku a nebude s vámi nic podnikat. Takže za mě ne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama