Vztah, kdyz mam rada, ale nemiluju...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NikaXS
Kecalka 264 příspěvků 30.01.17 09:07
Vztah, kdyz mam rada, ale nemiluju...?

Jsem nekolik let po rozvodu s devitiletou dcerou. Nikdy jsem za tu dobu nebyla uplne sama, ale taky ani ne zamilovana, nejak bohuzel nejsem zamilovavaci typ. Ted mam rok a pul pritele, se kterym vse funguje, ma podobne stareho syna, deti jsou spolu fajn. Pro pritele jsem zivotni laska, na kterou cely zivot cekal, zila bych si s nim jako v bavlnce, moji dceru ma taky moc rad a absolutne by se o ni postaral. Problem je v tom, ze resime spolecne bydleni (mimochodem naprosto uzasne, ktere by bylo muj sen). Proste po rozumove strance znacka ideal. Problem je ta moje starnka citova nebo spis psychicka. Asi to cele zase zazdim ja :-( Pritele mam rada, ale zkratka ho opet nemiluju. Necitim v sobe k nemu to, co bych asi mela, ze jsem stastna, kdyz prijede, ze se na nej tesim, ze se mi po nem styska (vidame se tedy vlastne denne), ze bych mela motyly v brise…Zkratka to tam neni. Bojim se, ze pri spolecnem bydleni bych nebyla stastna, ze bych mela cim dal vetsi ponorku a casem az jakousi alergii na nej. Nevim, co s tim mam delat. Vsichni chteji do spoelcneho bydleni, ale ja o to nestojim, vlastne by mi vyhovoval spis volnejsi vztah. Pritel o tom vi, nekolikrat jsme to resili a nekolikrat se kvuli tomu uz i rozesli, ale vzdycky jsme se k sobe vratili. Kazdopadne je to zacarovany kruh, vim, ze zit s nim nejspis nedokazu, ale mam ho rada a jeho uplna ztrata by me mrzela. On me zase obrovsky miluje a touzi po tom, abychom spolu byli a zili naporad. Jak vyresit tuhle kombinaci?… Jde to vubec jinak, nez rozbitim toho, co mame a definitivnim rozchodem?…:,( Ono zase neni v tomto veku a s detma jednoduche potkat nekoho, s kym k sobe zaklapnete. Tak si rikam, jestli proste nechci moc, ze uz mi neni dvacet, tak nemusim prozivat lasku nebeskou. Fakt nevim.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

arada
Extra třída :D 13830 příspěvků 30.01.17 09:14

Jednoduše se sama sebe zeptej, proč se k němu vracíš. Nějaký důvod snad máš. Mě to přijde nefér vůči příteli, on tě miluje, plánuje společné žití a ty nevíš. Tak mu dej volnost, má právo na plnohodnotný život.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 09:15

Sepiš si seznam pro a proti, ale ber v úvahu to, že se pak může stát, že se sice zamiluješ do jiného, ale bude u něho chybět to, co tento má… i tak bys pak volila tu zamilovanost?
píšeš, že nejsi takový typ, tak kolikrát jsi byla zamilovaná? teda ty motýlky v břiše apod?

Ms.Ragdoll
Závislačka 2646 příspěvků 30.01.17 09:17

Libi se ti jako chlap? Přitahuje tě?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 09:31

Nevím jestli ti to pomůže, taky nejsem schopná se „zamilovat“. S partnerem jsem se málem rozešla, ale v okamžiku kdy jsem zjistila, že jsem těhodná, jsem situaci přehodnotila. Teď máme spolu dvě děti a žijeme ve spokojeném partnerství. Máme společné zájmy, představy o výchově dětí, děláme různé kompromisy a funguje to. Pomalu věřím, že to tak zůstane. On mě miluje, já ho mám (ve své hlavě „jen“ ráda), ale vím že už bez něj být nemohu a ani nechci. Prostě s dětmi jsme jeden celek a určité nedohodly jsou „jen“ malichernosti. Musíš si srovnat v hlavě co chceš a co očekáváš a podle toho se rozhodnout. Ujasni si, zda jste schopni fungovat jako rodina, co on a co ty jsi ochotna tomu obětovat. Co děti, jaký mají vztah? Máte společné zájmy? Jak jste vůči sobě ohleduplní a tolerantní.

NikaXS
Kecalka 264 příspěvků 30.01.17 09:52

Dekuju za prispevky.
@arada
Fer, nefer - ja myslim, ze jednam fer, kdyz o mych pocitech vi. Ma sam moznost to nechat plavat, ja ho u sebe nedrzim.
@Doe_Jane Presne to si rikam porad. Kdyz s nim nejsem, tak to vidim uplne jinak a rikam si, ze by to slo a nas vztah posuneme. Ale pak u me je a ja se necitim uplne dobre a v podstate se tesim, az zase odjede a budu sama :-(
Ale asi to tak budu mit s kazdym. Zamiovana jsem byla v zivote jen jednou a to do exmanzela. Nikdy predtim ani potom uz ne.
@PandaVanda Prave, ze jako chlap me uplne nepritahuje. Neni tam chemie, coz je mozna zaklad vseho. Kdyz tam neni na zacatku, tak se to pak bude jen zhorsovat. Porad me objima a pusinkuje a ja mam spis takovy vnitrni tendence se z toho vymanovat, nez ze by mi to bylo prijemny…:-(
Anonymni:
Dekuju za osobni zkusenost.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 30.01.17 09:55
@NikaXS píše:
Dekuju za prispevky.
@arada
Fer, nefer - ja myslim, ze jednam fer, kdyz o mych pocitech vi. Ma sam moznost to nechat plavat, ja ho u sebe nedrzim.
@Doe_Jane Presne to si rikam porad. Kdyz s nim nejsem, tak to vidim uplne jinak a rikam si, ze by to slo a nas vztah posuneme. Ale pak u me je a ja se necitim uplne dobre a v podstate se tesim, az zase odjede a budu sama :-(
Ale asi to tak budu mit s kazdym. Zamiovana jsem byla v zivote jen jednou a to do exmanzela. Nikdy predtim ani potom uz ne.
@PandaVanda Prave, ze jako chlap me uplne nepritahuje. Neni tam chemie, coz je mozna zaklad vseho. Kdyz tam neni na zacatku, tak se to pak bude jen zhorsovat. Porad me objima a pusinkuje a ja mam spis takovy vnitrni tendence se z toho vymanovat, nez ze by mi to bylo prijemny…:-(
Anonymni:
Dekuju za osobni zkusenost.

tak to je o ničem.. ukonči to..
podle mě by zamilovanost a láska přijít mohla ale ne ve chvíli kdy se mu vymaňuješ z náruče a vadí ti jak na tebe sahá..

Jitulinka.1
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 30.01.17 10:11

Tak to máme stejný :roll:

Příspěvek upraven 04.02.17 v 12:27

Ms.Ragdoll
Závislačka 2646 příspěvků 30.01.17 10:14

@NikaXS Takze vztah z rozumu. Tu pritazlivost ovlivnis tezko, kdyz jste spolu rok a pul…Driv nebo pozdeji to ten druhy vyciti…a navic, casem mozna narazis na nekoho, kde se ta chemie objevi a vsechno pujde pravděpodobně do kytek tak jako tak. :? Jestli uz ted pochybujes o tom, že to co mate staci, asi bych to nechala byt. At si ma sanci najit nekoho, kde ty city budou oboustranné. Budete se driv nebo pozdeji trapit oba.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 10:16
@jdukolem píše:
tak to je o ničem.. ukonči to..
podle mě by zamilovanost a láska přijít mohla ale ne ve chvíli kdy se mu vymaňuješ z náruče a vadí ti jak na tebe sahá..

Pokud to je takhle a je ti vyloženě fyzicky nepříjemný, tak to fakt nemá cenu. V tom případě bych vztah ukončila.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 30.01.17 10:21

@NikaXS Nemá to cenu.

Proč s ním jsi, kvůli vysněnému bydlení, pohodlí, jistotě? :nevim: Když tě nepřitahuje jako chlap, nemá to cenu :nevim:

Eleanora79
Povídálka 17 příspěvků 30.01.17 10:30

Bohužel, pokud to necítíš, asi to bude jen horší, bude ti to celé čím dál tím protivnější, jestli chceš volnější vztah, tak mu to řekni a trvej na tom, láska se prostě nedá vynutit, přikázat, buď je, nebo není :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 10:37

Taky nedokážu milovat svého partnera, tak jak popisuješ :( po dvou příšerných zkušností mi to prostě nejde :zed:
Nicméně je to velmi pěkný a přitažlivý chlap, je i hodný a na rukou by mě nosil. Mojí dceru miluje a teď se nám narodil syn. Svým způsobem ho miluju a nikdy bych ho nedala, ale tak nějak jinak. :think: :nevim: bála jsem se toho stejného. Že mi časem začne vadit, ale jsem s ním šťastná. Rozumíme si ve všem.
 AAA

káťa
Extra třída :D 13043 příspěvků 30.01.17 10:55

Byla jsem na tom uplne, ale uplne stejne, vcetne te 9 lete dcery. Nedavno jsem se rozesla s dalsim nekolikaletym vztahem, jdy on chtel souziti a vse a ja se tomu vyhybala, nebyla jsem zamilovavaci typ, vzdy tam byla zaklopka, nikdy to nebylo ono. Uz jsem chtela radeji byt sama… Poznala jsem muze, ktery je totalne ve vsem moje spriznena duse, snad poprve ve 40 nekoho miluju. On rika to same, mel podobnou minulost jako ja. Bereme nas vztah s obrovskou pokorou, oba vime, jaka je tohle vzacnost a nahoda. Ale byt tebou, vyprdla bych se na to. Jen si takhle budes zvetsovat averzi…

arinecka
Závislačka 4843 příspěvků 30.01.17 11:21

@NikaXS Tohle stejné má moje švagrová, vždycky jí vadilo když jí chlap pusinkoval a pořád jí říkal jak jí má rád, někdo to tak prostě má a needokáže s tím nic udělat :nevim: s jedním takovým si pořídila dítě, žijou spolu ale prostě to není ono, ono ho to časem přestalo bavit když z její strany necítil to co chtěl a ona by dnes byla ráda kdyby byl takový jako kdysi, jenže už to nejde vrátit. Takže být tebou tak do společného bydlení nejdu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >