Vztah, manželství a výchova dětí s muslimem

Anonymní
24.7.20 13:55

Vztah, manželství a výchova dětí s muslimem

Ahoj :)

Chci poprosit zda se tu nenajdou ženy (češky), které jsou šťastně provdané nebo v partnerském vztahu s muslimem?

• Jak funguje váš vztah? Kde žijete? Jak jste se poprali s vízy?
  • Jak vás vnímá okolí?
  • Co víra, společný jazyk a výchova dětí?

Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

669
24.7.20 14:04

Ahoj a ty máš muže přímo Araba? Já mám jen “muslima” z Balkánu a jsem šťastná a spokojená, ale on není zas taková exotika :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21481
24.7.20 14:05

Vstoupím z pohledu odjinud..snad se nebudeš zlobit.
7 let na povolavačce pobytu..a 1 jediné manzelství bych označila jako fungující. Tedy kdoví, co už je teď.

Hodně si to rozmysli…teď je vše uplně jiné..

Jinak držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 14:12

Moje známá si vzala muslima. Doma mají naprostý patriarchát, vyžaduje se poslušnost. Výchova dcer je hodně přísná. Dcera má skoro 15 let a nesmí chodit ven sama, ani s kamarádkou do parku a nesmí se ani někde zdržet cestou ze školy. Pokud přinese ze školy dvojku, dostane od otce vynadáno. Má z něho strach, kvůli známkám ve škole často brečí, i když je premiantka. Je to spolužačka mé dcery. Samozřejmě nikdo doma nejí vepřové, ale to je ta nejmenší věc.

• Nahlásit
  • Citovat
278
24.7.20 14:14

Koukni na blog madammason. Je to sestra mé spolužačky ze základky, vzala si tunisana :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2277
24.7.20 14:16

Řeknu to ve zkratce, muslima si neber, nemej s ním rodinu. Ty rozdíly jsou příliš veliké. Nestojí to za to. I z pohledu toho muslima pro něj bude mnohem lepší pokud si vezme za ženu muslimku. Budou si rozumět ohledně víry, výchovy děti apod., mnohem lépe než s ateistickou Českou nebo rádoby křesťankou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6079
24.7.20 14:21

Já ne, ale kamarádka takový vztah měla. No ze začátku to bylo vše super skvělé, ale bohužel pak právě nastaly problémy. Třeba jí zakazoval alkohol. Musela najednou nosit dlouhé rukávy třeba. Problém byl ten, že on ji tlačil „do své víry“. Děti tedy neměli, tam nevím jak to je… Okolí je vnímalo divně. To tak bohužel bylo. Ale spíš to bylo jeho chováním k ní. Jako ty zákazy pití alkoholu, když jsme byli na nějaké akci atd… Kdyby tohle nedělal, myslím, že bychom ho i my ostatní brali lépe… Mluvili spolu jen anglicky. Česky se učit nechtěl :mrgreen:. A víza teda nevím. Ale byl tu tenkrát jako student ještě… Držím Ti palce, ať jsi spokojená. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14689
24.7.20 14:24
@smarket píše:
Koukni na blog madammason. Je to sestra mé spolužačky ze základky, vzala si tunisana :)

:palec: je vtipná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21481
24.7.20 14:31

Zakladatelko, ať nevyzním uplně protimuslimovsky :mrgreen:

Asi tak..pokud tu vyrostl, studoval, má práci..jako bonus bydlení. Je tedy integrovaný.. tak snad, ale i tak bych se bála.

Takže zkus doplnit info? Odkud je? Žije tu? Studuje? Zná řeč?
Jinak jsi prostě jen levná vstupenka do Evropy…tvrdé, hnusné, drsné? Možná ano…ale věř, že o tom vím dost

Příspěvek upraven 24.07.20 v 14:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
24.7.20 14:33

Otec spoluzacky. Z pohledu vnejsiho pozorovatele byl rozdil jen ten, ze byl tmavsi, mel legracni cestinu a jeho dcery si z dovolene vozily exoticke veci.

Jinak byl fajn, mel extremni zajem zapadnout (male okresni mesto), byl dost oblibeny. Spoluzacce bylo vzdy lito, ze ji odmitnul ucit svuj jazyk a musela si najit ucitele.

Domu jim nevidi nikdo, ale nepusobilo to na me jako patriarchat, kdyz, tak opacne. Je fakt, ze kamaradka s nami na disko skoro nechodila a moc nepila, ale prislo mi to jako jeji rozhodnuti, kazdy na to pareni neni, venku jsme normalne litaly..

Zalezi jak je konzervativni, jak moc se bude chtit prozpusobit- a to ted nemuze rict ani on sam, protoze dopredu to neodhadnes. Ziju v zahranici a driv jsem si taky myslela, jak moje deti usetrim cestiny, ale mluvit budou vsechny a svoje koreny budou znat dukladne, ted vim, ze by me to mrzelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21481
24.7.20 14:37

Hodina v tahu a žádná reakce zakladatelky..tomu opět říkám diskuze :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 14:52

Doplnění

Tak takhle…

známe se už asi 4 roky, poznali jsme se, když jsem byla na studijním pobytu. (On je původem z Iráku). Získal si mě hlavně svou osobností, byl vždy hrozně otevřený, upřímný, společenský a opravdu opravdu moc hodný. Stal se mojim nejlepším kamarádem, později i přítelem, růžové brýle, no jasný - kdo je neměl, ale myslím, že opadli velmi brzy. Já se vrátila zpět domů a on se přistěhoval do Polska, kde začal studovat další školu. Je z rodiny profesorů, vzdělání je pro ně důležité (takže v tomto jsme si vždy rozuměli). Mluvíme spolu anglicky, rodinu má v Německu, v Dánsku, v Anglii a rodiče jsou v Iráku (poznala jsem samozřejmě už většinu rodiny). Do budoucna chce zůstat tady, vstupenkou do Evropy pro něj rozhodně nejsem :D. Po lidské stránce si rozumíme, a moc. Spíš otevřeně řešíme otázku budoucnosti, zda od nás není sobecké mít děti, kteří by byli vychováváni napříč náboženstvím a jazyky.

• Nahlásit
  • Citovat
14689
24.7.20 15:10
@Anonymní píše:
Tak takhle…známe se už asi 4 roky, poznali jsme se, když jsem byla na studijním pobytu. (On je původem z Iráku). Získal si mě hlavně svou osobností, byl vždy hrozně otevřený, upřímný, společenský a opravdu opravdu moc hodný. Stal se mojim nejlepším kamarádem, později i přítelem, růžové brýle, no jasný - kdo je neměl, ale myslím, že opadli velmi brzy. Já se vrátila zpět domů a on se přistěhoval do Polska, kde začal studovat další školu. Je z rodiny profesorů, vzdělání je pro ně důležité (takže v tomto jsme si vždy rozuměli). Mluvíme spolu anglicky, rodinu má v Německu, v Dánsku, v Anglii a rodiče jsou v Iráku (poznala jsem samozřejmě už většinu rodiny). Do budoucna chce zůstat tady, vstupenkou do Evropy pro něj rozhodně nejsem :D. Po lidské stránce si rozumíme, a moc. Spíš otevřeně řešíme otázku budoucnosti, zda od nás není sobecké mít děti, kteří by byli vychováváni napříč náboženstvím a jazyky.

je on a jeho rodina ochotná vychovávat vaše děti v křesťanské víře? vadilo bz jim děti po narození pokřtít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
24.7.20 15:17

@pohledzdruhestrany je vychovaný jako muslim, já jako křesťanka. Ale ani jeden nejsme v tom striktní. Oba si rádi dáme víno, žádná z žen v jeho rodině nenosí hijab, nemodlí se, vepřové nejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14689
24.7.20 15:21
@kla-sha píše:
@pohledzdruhestrany je vychovaný jako muslim, já jako křesťanka. Ale ani jeden nejsme v tom striktní. Oba si rádi dáme víno, žádná z žen v jeho rodině nenosí hijab, nemodlí se, vepřové nejí.

A? u dítěte dojde na lámání chleba a poznáš skutečnou míru jejich liberalismu, jen se ho zeptej, jestli by mu to vadilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama