Vztah matky s vnučkou - vynucuje si, aby jí říkala babičko

7.11.19 20:47

Vztah matky s vnuckou

Dobry den maminky, mam nezvykly dotaz a už si nevím rady jak to řešit. Mam maminku která mi občas pomaha s vnuckou, ktera chodi do 3.tridy, protoze ja pracuji i pritel a nekdy vyzvedava vnucku z druziny..a ted ta otazka, moje mamka si vynucuje od dcery aby ji řikala porad „babicko“..jak kdyz ji zdravi a i kdyz se s ni louci, a vynucuje si i pusu treba i 20 minut, a chapu ze dcera prostě nekdy nechce a je do toho nucena..mamce jsem to nekolikrat rikala ale je to k ničemu…proste to vyžaduje a musi byt po jejim, nechape ze dcera ji ma rada i bez toho..a pak pokud dcera toto neudela nebo ji usdajne nepozdravi, mi pak mamka vyvolava a vypisuje at laskave dceru naucim slusnemu chovani.. :,( uz nevbim co s tim, dost me to vycerpava to řesit porad dokola.. :( :nevim: setkaly jste se s tim nebo nevite jak to resit?? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.11.19 20:50

Nijak, řekni že SE stydí třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 21:05

Babicka riskuje, ze se ji vnucka bude brzy vyhybat. Me takhle olibavala prateta a silene mi to lezlo na nervy, coz ona citila :roll: a co s tim? Nic nevysvetlovat, na prudive sms odpovidat stručně: ani mami, predam, reknu ji to, promluvim s ni atd. A delat to dal podle sebe. Ona si drive ci pozdeji vsimne, ze to asi tak vazne nemyslis, mozna zahorkne, ale mohla by s tim dat pokoj :nevim: vubec nevhapu, co ji k tomu pudi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
7.11.19 21:13

To je panečku fajn babička. Vysvětlila bych ji ze bud holka bude dělat tak jak si myslí že je to správne nebo o babičku přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
7.11.19 21:13
@ŽanetKa22 píše:
Dobry den maminky, mam nezvykly dotaz a už si nevím rady jak to řešit. Mam maminku která mi občas pomaha s vnuckou, ktera chodi do 3.tridy, protoze ja pracuji i pritel a nekdy vyzvedava vnucku z druziny..a ted ta otazka, moje mamka si vynucuje od dcery aby ji řikala porad „babicko“..jak kdyz ji zdravi a i kdyz se s ni louci, a vynucuje si i pusu treba i 20 minut, a chapu ze dcera prostě nekdy nechce a je do toho nucena..mamce jsem to nekolikrat rikala ale je to k ničemu…proste to vyžaduje a musi byt po jejim, nechape ze dcera ji ma rada i bez toho..a pak pokud dcera toto neudela nebo ji usdajne nepozdravi, mi pak mamka vyvolava a vypisuje at laskave dceru naucim slusnemu chovani.. :,( uz nevbim co s tim, dost me to vycerpava to řesit porad dokola.. :( :nevim: setkaly jste se s tim nebo nevite jak to resit?? dekuji

Neco podobneho asi v mensi mire dela muj muz. Tam je to slozite tim, ze manzel hodne pracuje a dceru malo vidi a styska se mu a rad by asppn vecer a rano dostal po kratkem hrani tu pusu. Ale on ji teda nejak dele jak 30 sekund nepremlouva, jen se jakoby urazel, kdyz nechtela a odchazel s nejakou prupovidkou. Dcera se oak citila blbe a podle me jim to kazilo vztahy. Dceri jsem vysvetlila, ze pokud nechce, tak mu pusu davat nemusi a manzelovi jsem rekla totez a ze ji v tom podporim. Dceri jsem zaroven vysvetlila, ze tatinkovi se styska a ze je pro neho ta pusa dulezita. A tim to zhaslo. Manzel si porad o pusu rika, kdyz dcera nechce, tak to chape. V 99% mu tu pusu da a spokojenost je oboustrana. Podle me si tez musis nejak nastavit hranice. Urcite to nemusi byt tak, ze budto nesmis byt na babicce zavisla, co se vyzvedavani a hlidani tyce a nebo si nestezovat. I kdyz je pravda, ze jak babi popisujes, tak to vypada, ze je trosku silena.-) a tam mozna hranice ani nastavit nepujdou. Ale ty ji znas sama vis co je mozne a co ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 21:15

Hele, tohle mi dělá tchýně. Neustále děti poučuje, kritizuje, citově vydírá, a když to není podle ní, tak volá mně a stěžuje si.
U nás to má ten výsledek, že jeden syn k ní v 8 letech odmítá jezdit a pětiletý ji úmyslně provokuje. Takže to je stále horší. Naposledy to bylo, že k ní syn musí jet a musí se mu tam líbit, protože ona je babička a má právo na to, aby u ní vnoučata byla tolik a tolik času.
My jí varovali. Ignorovala to. Takže teď sklízí, co zasela.
Naštěstí od ní hlídání nepotřebuju. Kdybych potřebovala, tak bych zkusila promluvit, pokud by nepomohlo a dítěti to vadilo, vyřešila bych hlídání jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
1360
7.11.19 21:47

Aspon má snahu a zajímá se, to naše babička se o vnučky nezajímá a když se potkáme si je sotva vsimne. Povahu lidy nezmenis. Musis vymyslet kompromis pro Vás všechny přijatelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 04:59

@ŽanetKa22
Pokud si s maminkou mluvila a nedá si říct, tak si to zařiď alespoň na čas tak, aby se s vnučkou neviděla.
Bude se ji stýskat a pak si dá říct. Je to Škoda a krajní řešení, ale u nás pomohlo.
Dite se proste do projevů náklonnosti nutit nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama