Vztah mezi 2 a 1,5 l holčičkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Radka313
Nováček 8 příspěvků 06.05.19 22:54
Vztah mezi 2 a 1,5 l holcickou

Dobry den, chci se zeptat mam dcerku 1,5 znama ma dcerku 2 r male jsou od malicka spolu ale posledni dobou mam obavy z chovani te starsi kdyz jsou spolu chapu ze ji starsi bere hracky a vsechno je jeji asi je to nejake obdobi ze ji za kazdou cenu sebere piti asi k tomu taky patri ale je normalni ze kdyz jdou na klouzacku ta starsi jde prvni mladsi jde za ni a ona se ji snazi nakopnout aby tam nesela? Nebo kdyz se ji nedavno snazila nacpat do krku hracku kdyz si myslela ze ji nevidime? Nemam s tim zkusenosti ale pokazde kdyz si mysli ze se nedivame tak po ni jde at je to mlaceni lahvi do hlavy kdyz mala sedi zady kni a hraje si nebo kdyz ji strhava na zem za kapucu nebo nakrcnik. Je toto normalni chovani u techto deti? Nechci byt nejak precitlivela ze se postrkaj o hracky beru ale z tohodle nemam moc dobry pocit.

Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8769 příspěvků 06.05.19 22:58

Tak normální to je, jsou to ještě maličké děti, takže neví, jak si hrát s ostatními, tak různě zkouší, co se stane. To ale neznamená, že by to měly dělat. Takže asi nezbývá poradit nic jiného, než holčičky hlídat a včas zakročit.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 06.05.19 23:00

@AnastazieB chtěla jsem napsat uplně to samé :palec:

Janli
Echt Kelišová 9256 příspěvků 06.05.19 23:01

Je to normální, stejně jako to, že takto malé děti musíte stále hlídat. Děti se teprve učí sociálnímu kontaktu a interakci a potřebují vás k tomu jako průvodce. Pořád je potřeba těm dětem vysvětlovat, které chování ke druhému je špatné a ukazovat, jak se k druhému dítěti chovat správně.

stinga
Echt Kelišová 7786 příspěvků 06.05.19 23:07

@Radka313 a maminky sedí a dívají se, jak o trošku větší dítě otlouká menší dítě? Její maminka jí nic neřekne? tak to bych si našla jinou kamarádku

Uživatel je onlineAduš8
Kelišová 5214 příspěvků 06.05.19 23:09

Normální to je, od toho musí být nablízku rodiče a včas zakročit, pokud je to nutné. Představ si, že si máš hrát s někým, komu nerozumíš, nebo je němý… Jak těžká je pro ně komunikace a domluva. Náš syn byl jeden čas,, ten menší ". Bylo mi líto kamarádky, jejíž syn ho zlobil, ale i našeho prcka. Do té doby, než to začal dělat on kamarádčině dceři. To jsem málem vykvetla. Naštěstí jsou to u nás jen náznaky

LaPaloma
Závislačka 2954 příspěvků 07.05.19 00:07

Podle mně to není úplně normální chování té dvouleté, pokud to je POŘÁD. Něco vyjímečného z nerozumu snad ano, ale nakopávání a mlácení lahví do hlavy normální není a už vůbec ne cpaní čehokoliv do krku.
Já bych kontakty naředila.

Russet
Neúnavná pisatelka 16976 příspěvků 07.05.19 05:15
@Radka313 píše:
Dobry den, chci se zeptat mam dcerku 1,5 znama ma dcerku 2 r male jsou od malicka spolu ale posledni dobou mam obavy z chovani te starsi kdyz jsou spolu chapu ze ji starsi bere hracky a vsechno je jeji asi je to nejake obdobi ze ji za kazdou cenu sebere piti asi k tomu taky patri ale je normalni ze kdyz jdou na klouzacku ta starsi jde prvni mladsi jde za ni a ona se ji snazi nakopnout aby tam nesela? Nebo kdyz se ji nedavno snazila nacpat do krku hracku kdyz si myslela ze ji nevidime? Nemam s tim zkusenosti ale pokazde kdyz si mysli ze se nedivame tak po ni jde at je to mlaceni lahvi do hlavy kdyz mala sedi zady kni a hraje si nebo kdyz ji strhava na zem za kapucu nebo nakrcnik. Je toto normalni chovani u techto deti? Nechci byt nejak precitlivela ze se postrkaj o hracky beru ale z tohodle nemam moc dobry pocit.

Tak jsou to děti a napadají je různé věci. Jistá soutěživost a řevnivost není na škodu. Neměly by si ubližovat. Na vás je, abyste nekoukaly, kde co lítá a svým dětem se věnovaly. Starší říct ne, když dělá něco zlého.

Uživatel je onlineAncek
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 07.05.19 06:09

Co jsem tak vypozorovala, tak chování dvouleťáků je na hřištích nejhorší. Už si začínají uvědomovat více své okolí, ale neumějí se s tím vypořádat a vyjádřit svoje potřeby. Taky mi přijde chování dcery kamarádky už trochu moc, víc než je běžné. Ale pokud jsou spolu často a mají až sourozenecký vztah, tak je na to také potřeba dívat se jinak. Je potřeba je teď neustále hlídat než povyrostou a budou schopné si spolu hrát.

Aliik
Echt Kelišová 8483 příspěvků 07.05.19 07:41

U obou mých dětí bylo nejhorší období cca od 2 let, trvalo třeba půl roku? (už si nepamatuju) Z roztomilého batolete se stal vzdorovitý človíček, co zkouší, co vydržím :lol: A měla velmi silné uvědomění si sebe, na všechno JÁ nebo MOJE. Návštěvy se slovem moje shazovala a bouchlala u všech svých hraček, musela jsem neustále hlídat. Po čase se to uklidnilo ;) A přesně si pamatuju, když pak přišla ta kamarádka s dvouleťákem, naší už byly 3 a byla tam ještě jedna kamarádka s miminem, tak naše tříletá a mimino si hodinu hrály, my pily kafe a maminka dvouleťačky jí po 5 minutách vynesla málem v zubech :mrgreen: Takže je to zce normální ;)

Váš příspěvek
Reklama