Vztah na dálku - jsem opravdu tak špatná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 08:55
Vztah na dálku - jsem opravdu tak špatná?

Ahoj, mám více jak půlroční vztah a od začátku je to tak, ze se vídáme o víkendech. Bydlíme od sebe cca 100km, ale jelikož studuji a končím ve škole většinou ve 4, tak abych za nim jela 2 hodiny vlakem a vrátila se v nějakou rozumnou dobu se proste vylučuje. Není to o tom, ze bychom se vidět nechtěli, jen jsme oba časove dost vytížení. On tvrdil od začátku, ze je to tak blby, víme to oba, ale žijeme s tím, ze se k sobě sestehujeme na nový školní rok. No a k me otázce. Psala jsem už na jedno forum s tím, ze mi včera zavolal, ze má nabídku na brigádu a jestli by mi nevadilo, kdyby tam na víkend jel. Měli jsme plány a mě to v tu chvíli hrozne mrzelo, tak jsem se rozbrecela, chápu to, neřekla jsem mu ze ne, ale byla jsem smutná z představy, ze mi nepřijede. No a hned se do mě pustili, ze ten vztah nevydrží, pokud se hned rozeřvu, když mi řekne, ze tu na víkend nebude. No to mi upřímně moc nepřidalo, mezi nama je všechno super, jsme šťastný. Asi jsem citlivka a moc mě to vzalo. Co si o tom myslíte, mate některá vztah na dálku a jak řešíte tyhle nečekaný situace? Přehnala jsem to, nebo je to tak?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
neila
Extra třída :D 12036 příspěvků 04.04.19 09:03

podle mě je normální, že ti přijde líto, že ho neuvidíš, když se na něj těšíš… Jste spolu poměrně krátce, jste zamilovaní, nevím, co na tom koho překvapuje :nevim: Možná bych nebrečela, ale mrzelo by mě to taky :jazyk: My měli s manželem vztah na dálku tři roky, žili jsme každý v jiném státě ;) on navíc profesionální sportovec, takže vše podřízeno závodům, já pracovně vytížená na maximum… Ale víš jak - když se chce, všechno jde ;) Po třech letech přišla krize, rozchod. Na dva dny :lol: Tehdy jsme udělali zásadní rozhodnutí a já se přestěhovala za ním. Jsme spolu 13 let, 5 let manželé a máme tři děti :palec: Nikdy bych neměnila :srdce: Takže, hlavu vzhůru. 100 km není nic hrozného. Záleží jen na vás dvou kam ten vztah povedete a jak ho vybudujete :palec:

ivašot.
Echt Kelišová 7516 příspěvků 04.04.19 09:07
@Anonymní píše:
Ahoj, mám více jak půlroční vztah a od začátku je to tak, ze se vídáme o víkendech. Bydlíme od sebe cca 100km, ale jelikož studuji a končím ve škole většinou ve 4, tak abych za nim jela 2 hodiny vlakem a vrátila se v nějakou rozumnou dobu se proste vylučuje. Není to o tom, ze bychom se vidět nechtěli, jen jsme oba časove dost vytížení. On tvrdil od začátku, ze je to tak blby, víme to oba, ale žijeme s tím, ze se k sobě sestehujeme na nový školní rok. No a k me otázce. Psala jsem už na jedno forum s tím, ze mi včera zavolal, ze má nabídku na brigádu a jestli by mi nevadilo, kdyby tam na víkend jel. Měli jsme plány a mě to v tu chvíli hrozne mrzelo, tak jsem se rozbrecela, chápu to, neřekla jsem mu ze ne, ale byla jsem smutná z představy, ze mi nepřijede. No a hned se do mě pustili, ze ten vztah nevydrží, pokud se hned rozeřvu, když mi řekne, ze tu na víkend nebude. No to mi upřímně moc nepřidalo, mezi nama je všechno super, jsme šťastný. Asi jsem citlivka a moc mě to vzalo. Co si o tom myslíte, mate některá vztah na dálku a jak řešíte tyhle nečekaný situace? Přehnala jsem to, nebo je to tak?

Taky by mi to bylo líto a když si představím začátky s manželem před 20 lety, tak nevylučuju, že bych se taky rozbrečela. Ale vím jistě, že by mě utěšoval a rozhodně by mi nevynadal…

AjaF
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 04.04.19 09:10

Přehnala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 09:13
@neila píše:
podle mě je normální, že ti přijde líto, že ho neuvidíš, když se na něj těšíš… Jste spolu poměrně krátce, jste zamilovaní, nevím, co na tom koho překvapuje :nevim: Možná bych nebrečela, ale mrzelo by mě to taky :jazyk: My měli s manželem vztah na dálku tři roky, žili jsme každý v jiném státě ;) on navíc profesionální sportovec, takže vše podřízeno závodům, já pracovně vytížená na maximum… Ale víš jak - když se chce, všechno jde ;) Po třech letech přišla krize, rozchod. Na dva dny :lol: Tehdy jsme udělali zásadní rozhodnutí a já se přestěhovala za ním. Jsme spolu 13 let, 5 let manželé a máme tři děti :palec: Nikdy bych neměnila :srdce: Takže, hlavu vzhůru. 100 km není nic hrozného. Záleží jen na vás dvou kam ten vztah povedete a jak ho vybudujete :palec:

Přesně, dekuju :srdce: plánujeme společne bydlení letos, chceme byt spolu. Vím, ze všechno jde když se chce, on i obcas přes týden přijede, ale nejde to tak často. Jako já jsem citlivka, tak jsem se neudrzela proste. Nejsme spolu dlouho, ale jsme na sobě celkem navázány, o víkendu jsme spolu 24/7. No proste mě akorát zarazilo, ze mi někdo řekne, ze v tom nevidí budoucnost, mě to přišla normální reakce :nevim: jeho to taky mrzelo. Vím, ze to není žádná tragédie, ale určitě jsem neskakala metr vysoko. Mám pochopení si myslím a určitě mu nic nezakazuju, nevyžaduju aby se mnou byl neustále.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 09:16
@ivašot. píše:
Taky by mi to bylo líto a když si představím začátky s manželem před 20 lety, tak nevylučuju, že bych se taky rozbrečela. Ale vím jistě, že by mě utěšoval a rozhodně by mi nevynadal…

On mě utesoval, určitě by mi za to nevynadal. Fakt hezky, jeho samotnyho to taky mrzelo.

neila
Extra třída :D 12036 příspěvků 04.04.19 09:20
@Anonymní píše:
Přesně, dekuju :srdce: plánujeme společne bydlení letos, chceme byt spolu. Vím, ze všechno jde když se chce, on i obcas přes týden přijede, ale nejde to tak často. Jako já jsem citlivka, tak jsem se neudrzela proste. Nejsme spolu dlouho, ale jsme na sobě celkem navázány, o víkendu jsme spolu 24/7. No proste mě akorát zarazilo, ze mi někdo řekne, ze v tom nevidí budoucnost, mě to přišla normální reakce :nevim: jeho to taky mrzelo. Vím, ze to není žádná tragédie, ale určitě jsem neskakala metr vysoko. Mám pochopení si myslím a určitě mu nic nezakazuju, nevyžaduju aby se mnou byl neustále.

na rychlé soudy se vyprdni, vůbec to na fórech neřeš :palec: Máte to v rukou jen vy dva ;)

Tomkins
Kecalka 388 příspěvků 04.04.19 09:27

Přehnala jsi to. Jestli je ti líto, že ho čtrnáct dní neuvidíš,tak za ním dojeď někdy po škole, přespi a druhej den ráno jeď zase zpátky. Znám lidi, co se běžně vrací z práce v sedm večer a v pět ráno zase odjíždí.

Ale brečet do telefonu je moc. Je to takovej typicky ženskej způsob citovýho vidírání: „Můžeš si dělat co chceš, já ti neříkám, že ne, ale bulím jak želva.“

On tě chce taky vidět, taky to pro něj není jednoduchý rozhodnutí, ale ty mu zrovna dvakrát nepomáháš.

poučená
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 04.04.19 09:29

Moc ti přeji, aby se ti podařilo, udělat si hezký, zcela nezapomenutelný víkend bez tvého milého. Když se ti to podaří, přestaneš mít strach, že se snad někdy můžete rozejít, anebo něco podobného, v člověku je zabydleno mnoho podivných strachů. No a když ten strach mít nebudeš, tak budeš v takové pohodě, že tvůj milý si třeba už nikdy žádnou brigádu na víkend nepořídí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 09:30
@neila píše:
na rychlé soudy se vyprdni, vůbec to na fórech neřeš :palec: Máte to v rukou jen vy dva ;)

Asi mas pravdu. Já se proste jenom neměla komu svěřit, nemám ve své blízkosti nikoho, kdo by to tak měl :nevim:

ivašot.
Echt Kelišová 7516 příspěvků 04.04.19 09:31
@Anonymní píše:
On mě utesoval, určitě by mi za to nevynadal. Fakt hezky, jeho samotnyho to taky mrzelo.

Vždyť si v úvodním příspěvku psala , že se do tebe hned pustil, že vztah nevydrží když se hned rozeřveš…Tak jsme to asi špatně pochopila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 09:32
@ivašot. píše:
Vždyť si v úvodním příspěvku psala , že se do tebe hned pustil, že vztah nevydrží když se hned rozeřveš…Tak jsme to asi špatně pochopila.

On ne, to se do mě pustili, na jednom fóru, kam jsem se s tím svěřila.

poučená
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 04.04.19 09:32
@Tomkins píše:
Přehnala jsi to. Jestli je ti líto, že ho čtrnáct dní neuvidíš,tak za ním dojeď někdy po škole, přespi a druhej den ráno jeď zase zpátky. Znám lidi, co se běžně vrací z práce v sedm večer a v pět ráno zase odjíždí.

Ale brečet do telefonu je moc. Je to takovej typicky ženskej způsob citovýho vidírání: „Můžeš si dělat co chceš, já ti neříkám, že ne, ale bulím jak želva.“

On tě chce taky vidět, taky to pro něj není jednoduchý rozhodnutí, ale ty mu zrovna dvakrát nepomáháš.

Já myslím, že toto je moc drsné, takto ji napomínat. Je mladá, emoce ji přemáhají. Proč by se s nimi měla tajit? A proč by je měla nemít? A proč by je měla v sobě potlačovat - sebe utlačovat? Chovala se upřímně. Ona v tom jistě nezamrze.

Uživatel je onlinePremek_Orac
Závislačka 4819 příspěvků 04.04.19 09:34

Ahoj zakladatelko,
tvoje emoce jsou normální, za mě v pořádku. Důležité je, zda kromě vyjádřených emoci brekem dokážeš reagovat i racionálně - totiž, že cháeš přítele, že chce vydělat peníze. Nakonec třeba chce vydělané peníze použít pro nejaké společné účely.
Co mne překvapuje - že partner zřejmě nemá důvěru ve Váš vztah, protože je ,,na dálku." A to považuji za hlubší problém - komu nevěří, že v takovém vztahu nevydrží, co ho k takovým myšlenkám vede. Měli byste si to říct, obavy buď rozptýlit, nebo třeba opravdu dojít k závěru, že vám to takto nevyhovuje. A pak buď najít cestu, jak k sobě být blíž, nebo vztah ukončit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 09:35
@Tomkins píše:

Vlaky tam prakticky nejezdi, abych byla ráno schopna dostat se domu a půl 8, abych stihla školu. Vydírat jsem ho nechtěla, přišlo to samo, proste jsem nad tím nepremyslela. Já vím, v tu chvíli to proste neslo udržet, vážně mě bylo líto, ze všechny plány musíme zahodit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama