Vztah na konečné nebo jen krize?

Anonymní
26.6.20 16:26

Vztah Na konečné? Nebo jen krize?

Ahoj holky, v zimě budeme s partnerem 5. rokem.
Nevím, čím vlastně začít… Nedokážeme vyřešit, jak a kde budeme bydlet. Bydleli jsme v nájmech, jeden rok dokonce každý zvlášť u svých rodičů, protože partner chtěl šetřit na budoucí společné vlastní bydlení. Nesla jsem to velice težce, naše rodiny jsou od sebe asi 60 kilometrů. Nicméně jsme to rok vydrželi a vídali se o víkendech. Poté jsme v nájmu bydleli, asi půl roku, dokud se v bytě neobjevila plíseň a muž se chtěl stěhovat (nebude přece platit za plesnivý byt). Měli jsme se stěhovat do bytu jeho známé, z toho ale nakonec sešlo a museli jsme se dočasně přestěhovat k jeho rodičům. To ale úplně nefungovalo, bylo to sice pohodlné, ale nebylo mi tam prostě příjemně. Na koupi bytu se také nedokážeme shodnout… když už se nám nějaký líbí, máme smůlu a hned je pryč. poslední měsíc jsme bydleli na chatě a vzájemně se vozili do práce - byli jsme spolu téměř pořád, a do toho jsme řešili ještě budoucí bydlení - depka. Z dojíždění a neustálého stěhování jsme strašně unavení. Oba chceme zůstat na jednom místě, ale už jsme tak demotivovaní, že přemýšlíme o rozchodu. Do toho jsem ještě znovu načala téma budoucích potenciálních dětí a svatby (ohledně velikosti bytu a místa bydliště pro výchovu dětí) a narazili jsme ještě víc. Bojím se, že na takové razantní kroky není můj partner připravený a zralý. Nechci ho do ničeho tlačit, ale ani nechci tímto způsobem života pokračovat ještě kdoví, jak dlouho. Bude nám oběma 29 let, prý jsem jen netrpělivá… Muž je velmi snaživý a vše myslel dobře pro náš vztah, jen je velmi racionální. Rozejít se nechci, ale možná by to pro nás oba bylo nejrozumnější, co myslíte? Ráda si přečtu vaše názory nebo podobné zkušenosti :)
Přemýšlím, že si hypotéku vezmu já, pořídím byt i práci v místě svého trvalého bydliště a muž se buď přistěhuje za mnou nebo prostě ne. :nevim: Mít další rok práci tam kde on, s tím, že se budeme pořád stěhovat, protože ani jeden z nás asi nedokáže rozhodnout, to už nechci, nemůžu se na něj v tomhle spolehnout. Jen asi sama na sebe. Už několikrát jsem se kvůli jeho rozhodnutím stěhovala a vracela…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8667
26.6.20 16:33

Nepíšeš nic moc konkrétního. Je pravda, že hledání nemovitosti je časově náročné a může trvat nějaký ten rok.
Ale každý, koho znám, ten byt nakonec našel. Ne třeba za dva nebo tři měsíce, třeba za rok, rok a půj intezivního hledání.
Píšeš o dalších problémech ohledně dítěte, ale zase píšeš, žes narazila. Výraz hezký, ale co konkrétně to znamená?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6587
26.6.20 16:37

Z toho, co pises, citim, ze intuitivne proste nejsi spokojena s tim, jak partner pristupuje k posunu v vasem vztahu.
Uz mi je dost let na to, abych ti poradila, ze neco tlacit silou nema vyznam. Pokud takovehle zakladni veci zpusobi ve vasem vztahu unavu a problemy, co teprve az prijdou mnohem zavaznejsi problemy?
Sla bych od toho dokud je cas, citim, jak si z toho unavena. Dej na svuj instinkt a ver mu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 16:43

@Sany80s už to s bydlením trvá asi 3. rok, přítel nechce žít v nájmu a za každou cenu chtěl něco koupit. I malý byt v paneláku na velkém sídlišti. Což já jsem nechtěla, raději bych ještě hledala dál a do té doby, než se naskytne bydlení, kde bychom mohli mít i děti, bych bydlela v nájmu. To on ale razantně odmítá. Ten malý byt chtěl kupovat i tak, smířila jsem se s tím, nebylo by to navždy a nějaký čas bychom tam bydlet zvládli. Z toho ale na poslední chvíli vycouval. Už jsme málem podepsali smlouvu k rezervaci bytu. Brát se nechce - prý prozatím, protože nemáme kde bydlet. Děti chce, ale ne te'd, a za rok je podle něj taky celkem brzo - teda střídavě tvrdí, že by to zvládl a střídavě, že nemáme zázemí, a to bude ještě nějakou dobu trvat…

• Nahlásit
  • Citovat
7544
26.6.20 16:45

Těžko soudit od monitoru, ale z toho co píšeš mi přijde, že vás vlastně rozdělila už taková věc, jako pouhé hledání bytu. Do toho se neshodnete ani na vizi svatby, dětí, atd… Dokonce racionálně uvažujes nad tím, zda by nebylo lépe se rozejít. Pusobite jako někdo, kdo vedle sebe v zásadě funguje jen proto, že se racionálně dohodnete, ale jakmile přijde náročnější rozhodnutí, začne to skřípat. Jak tu někdo píše, silou vztah tlačit nemá význam. Zamyslela bych se nad tím, zda si umíš představit budoucnost a zda máš toho kluka fakt ráda, nebo je jen fajn a jsi na něj zvyklá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8667
26.6.20 16:46

K tomu bydlení chybí peníze? nebo proč se za ty roky nenaskytlo něco většího.
Jinak já bydlím v Brně a za posledních pár let třeba na některých sídlištích nebyl jedinný byt k prodeji. Tak zase pozor na to, co chcete.
Kolik vám je? Jak to máte s prací a její časovou náročností?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 16:55

@Sany80s bydlení s hypotékou bychom Finančně zvládli… je nám 28

• Nahlásit
  • Citovat
156
26.6.20 16:59

Ty jo, za 5 let, když pominu začátky vztahu, tak za 4 roky, jste nebyli schopni si najít bydlení, na kterém byste se shodli? To je docela dlouhá doba. A těch zajímavých nemovitostí je poměrně málo, takže to lepší nebude. Je vám skoro 30 let, to už chce vlastní bydlení a je jasné, že jste otrávení.

Chce to vážnou promluvu o tom, jakou máte vizi ohledně toho bydlení, svatby a dětí. Pokud všechno je v daleké neznámé budoucnosti, svatbu nechce, děti zatím taky ne, bydlení prakticky taky stále odkládá místo toho, abyste se aspoň sestěhovali do nájmu, tak pak ten vztah stagnuje a přestane to bavit vás oba. Chce to neustále posouvat, ve vašem věku a po těch letech vztahu já už s přítelem dávno bydlela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
26.6.20 17:02
@Anonymní píše:
@Sany80s bydlení s hypotékou bychom Finančně zvládli… je nám 28

Co se domluvit, že prostě budete hledat byty jak na koupi, tak i pronájem? Jako chápu, že cpát peníze do pronájmu není idylka, ale zkrátka komfort něco stojí a bytů tolik není, kor když je teda přítel náročnější. Hledala bych prostě pro začátek třeba 2+1, tam můžete mít úplně v pohodě i mimčo, kdyby v budoucnu fakt k tomu došlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
26.6.20 19:10

Hele - hypotéka je daleko horší závazek než děti. A pokud po 5 letech vlastně není moc ochotný ve vztahu něco budovat, tak bych se možná začala smiřovat s tím, že jste to přechodili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 21:37

@Ou no možná že jo, ale dá se s tím něco dělat??? Z mé strany?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 19:45

Vztah / rozchod

Ahojky.
Jsem už bezradná a nevím jak se rozhodnout. Jsem s přítelem 3/4roku aktuálně jsem ve 22t tehu. Miminko bylo neplánované ale jelikož jsem už prodělala jeden potrat řekla jsem, že už nikdy nepůjdu ať se děje co se dejet… Přítel byl nadšený a na mini se těší… Jenže! Neustále mě sužuje jeho neohleduplnost, 24h na telefonu. Přijde z práce dá mi pusu a je na telefonu.! Mě si nevšímá. Máme dva psy a ty jen mlátí když neposlechnou na první Dobrou. Vůbec se o ně nestará a já mám na hlavě komplet chod domácnosti, starost o psy apod… Teď jsme se strašně pohádali a zacal, že pokud s ním nechci žít tak po mě chce do konce týdne 110tis za vše co mi kdy koupil, zaplatil a ještě nájem že jsem s ním bydlela… A že se bude snažit dítě mi vzít, že si nepřeje aby jsem ho vychovávala,,člověk jako já„… Přes noc už mi ráno psal,, dobré ráno, jak jsi se vyspala apod“ přijel si promluvit. A dal mi dejme tomu ultimátum,,Teď řekneš že semnou nebudeš tak ti severu dítě a chci ty peníze, když si to necháš projít hlavou nezájem na rozhodnutí které mi řekneš nechám tě úplně být."… JSEM u rodičů na baráčku a rodiče jsou rozhodli že tu mám zůstat a jet si jen pro věci… A já zas jako vul vaham co dělat :persevere: :pensive: jsem ve stresu a nedokážu si představit že si k němu jedu pro věci.. (pro obraz když jsem byla ve 13.t měla jsem od něj modřínu na ruce začal se semnou prát, nechtěl mě pustit z bytu a začal mi brát auto jako první splátku za to co mu dlužím, prokopl mi auto ) teď mluví o tom jak semnou chce žít a ze mě hrozně miluje

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama