Vztah od 15 let

Anonymní
1.5.21 08:53

vztah od 15 let

Ahoj, je mi 20 let a od 15 let mám vztah se svým partnerem, je o rok starší. Jsme spolu pořád stejně šťastní, za ty 4 roky (vztah začal spíš od 16, at si nemyslíte že jsem troll, když roky nesedí) se náš vztah opravdu upevnil a posunul dál, ale je tu tlak okolí… Že bychom se radši měli vzdělávat a poznávat nové lidi, než být v „manželství“ už od mladého věku. Večer jsem si to vzala nějak osobně a pořád mě to nějak nepustilo, protože partnerovi rodiče prý doufali, že nás to po střední přestane bavit, a měli pořád řeči, at počkáme po střední, pak s nimi budu jezdit na rodinné výlety a přespávat u nich, ale prý to slibovali, aby měli pokoj. Já to chápu, ale mohli říct hned, že chtějí soukromí. Určitě se tu objeví odpovědi, ať pracujeme a jdeme bydlet spolu, ale dělám si rok kurz, který je denní a šetřím z brigády, kterou jsem platila zpětně kurz (rodiče mi půjčili), takže to nejde tak rychle. Prostě jsem se chtěla nějak vypovídat, zní to jako blbost :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5328
1.5.21 08:58

Nechápu na co se ptáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
1.5.21 09:02

A vy jste si nejak s rodici nesedli? Kasli na to, rychle rok utece a pak kdyz budete spolu, můžete se sestehovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
1.5.21 09:04

Vykaslete se na okoli a udelejte si to tak, jak chcete vy. Uz nejste deti, je to vas zivot, nenechte si do toho kecat.

Studovat muzete i v manzelstvi, to se vzajemne vubec nevylucuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8280
1.5.21 09:04

A dotaz? Tak jestli vám to klape tak si za tím vztahem stujte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
1.5.21 09:06

A na co se vlastně ptáš? Když je vám spolu fajn tak na řidiče se vykašlete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8235
1.5.21 09:12

Chozeni jako takove neni zavisle na vuli rodicu. Rodice maji casto trochu jine predstavy nez deti, stava se.
A proc tedy neprespavate u vasich a nevyletujete s nimi? Jak si vlastne to prespavani predstavujete? Muj potomek je ve vztahu prakticky od stejneho veku (stale ;) ) a co se prespavani tyka, jsme obe rodiny tolerantni a stridaji se, nicmene je to treba jedna noc o vikendu, rozhodne ne nekolikrat do tydne. Kdyby u nas dlel pul tydne, asi by mi to vadilo, byt se mame radi a rozumime si. Vylety i dovolene travi zcasti s nami jako par, castecne potomek s nami jen jako s rodinou bez partnera. Stejne tak ve druhe rodine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
1.5.21 09:34

Byla jsem od 14 do 27let ve vztahu s jednim clovekem. Nelituji, ze mam dite, je to to nejlepsi co z toho vztahu vzeslo, ale zpetne bych se nehnala do svatby a uz vubec ne do ditete. Bylo mi 19 pri svatbe, 21let pri narozeni ditete. Zpetne vim, ze jsem byla mlada a mela jsem radsi resit lepsi vzdelani, uzivat si bezstarostny zivot a pockat alespon do 25 na dalsi kroky. Davam za pravdu tem, kteri mi rikali at nikam nespecham. Ja na truc jim udelala pravy opak. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
1.5.21 09:44

Záleží na vás dvou. Mám dvě kamarádky, který jsou s tím svým od šestnácti. Já sama jsem se svým mužem začala chodit v sedmnácti. Všem nám je kolem 35, máme děti, jsme vdané a nevypadá to, že by v nějakým tom vztahu byl nějaký velký problém. Za sebe říkám, že jsem spokojená a nezměnila bych nic. Jestli jste spokojený, tak neřešte, co kdo okolo říká a prostě si fungujte po svým. Třeba vám to vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
1.5.21 09:45
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 20 let a od 15 let mám vztah se svým partnerem, je o rok starší. Jsme spolu pořád stejně šťastní, za ty 4 roky (vztah začal spíš od 16, at si nemyslíte že jsem troll, když roky nesedí) se náš vztah opravdu upevnil a posunul dál, ale je tu tlak okolí… Že bychom se radši měli vzdělávat a poznávat nové lidi, než být v „manželství“ už od mladého věku.. Večer jsem si to vzala nějak osobně a pořád mě to nějak nepustilo, protože partnerovi rodiče prý doufali, že nás to po střední přestane bavit, a měli pořád řeči, at počkáme po střední, pak s nimi budu jezdit na rodinné výlety a přespávat u nich, ale prý to slibovali, aby měli pokoj. Já to chápu, ale mohli říct hned, že chtějí soukromí. Určitě se tu objeví odpovědi, ať pracujeme a jdeme bydlet spolu, ale dělám si rok kurz, který je denní a šetřím z brigády, kterou jsem platila zpětně kurz (rodiče mi půjčili), takže to nejde tak rychle. Prostě jsem se chtěla nějak vypovídat, zní to jako blbost :?

Nechápu o co jim jde. Tvůj přítel nešel kvůli tobě na VŠ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
1.5.21 09:46

S manzelem jsme spolu od 15 let. Ted uz je to 12. rok a cekame druhe dite. Vzali jsme se po 10 letech chozeni. Bydlet jsme spolu zacali zhruba pul roku pred svatbou. Jeho rodina me primo nesnáší :D hazeli a hazeji nam klacky pod nohy porad.
Jinak uz rok bydlime ve svem domecku, kompletne predelanym. A je nam nejlip. Jinak jsme bydleli u nasich.
Kdyz si za vztahem stojis tak to zvladnete. Ale musite chtit oba. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 09:49

Je to tvá věc, ne? Zaridte se, jak je vám milo.
Já jsem s mužem od 16, máme dvě děti, které jsem měla hned po maturitě. Během rodičovské jsem si udělala vysokou a hned poté si našla práci. Nelituji ničeho, prostě jsem to nahustila, možná nezažila některé věci, co mí vrstevníci, ale zažila jsem zase jiné. Nikdy jsem nedala na ostatní, ale upřímně mě jejich názor ani nezajímal.

• Citovat
  • Nahlásit
8235
1.5.21 09:52

Ja si myslim, ze zakladatelce jde asi primarne o to byt spolu/prespavani. Coz asi opravdu vyresi az spolecne bydleni (klidne i pokoj ve sdilenem byte). Ne kazdy rodic je tolerantni a i ten nejmilejsi partner jeho potomka pri pravidelnem prespavani do jiste miry naboura pohodli a soukromi.

@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 20 let a od 15 let mám vztah se svým partnerem, je o rok starší. Jsme spolu pořád stejně šťastní, za ty 4 roky (vztah začal spíš od 16, at si nemyslíte že jsem troll, když roky nesedí) se náš vztah opravdu upevnil a posunul dál, ale je tu tlak okolí… Že bychom se radši měli vzdělávat a poznávat nové lidi, než být v „manželství“ už od mladého věku. Večer jsem si to vzala nějak osobně a pořád mě to nějak nepustilo, protože partnerovi rodiče prý doufali, že nás to po střední přestane bavit, a měli pořád řeči, at počkáme po střední,pak s nimi budu jezdit na rodinné výlety a přespávat u nich, ale prý to slibovali, aby měli pokoj. Já to chápu, ale mohli říct hned, že chtějí soukromí. Určitě se tu objeví odpovědi, ať pracujeme a jdeme bydlet spolu, ale dělám si rok kurz, který je denní a šetřím z brigády, kterou jsem platila zpětně kurz (rodiče mi půjčili), takže to nejde tak rychle. Prostě jsem se chtěla nějak vypovídat, zní to jako blbost :?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31256
1.5.21 09:57
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 20 let a od 15 let mám vztah se svým partnerem, je o rok starší. Jsme spolu pořád stejně šťastní, za ty 4 roky (vztah začal spíš od 16, at si nemyslíte že jsem troll, když roky nesedí) se náš vztah opravdu upevnil a posunul dál, ale je tu tlak okolí… Že bychom se radši měli vzdělávat a poznávat nové lidi, než být v „manželství“ už od mladého věku. Večer jsem si to vzala nějak osobně a pořád mě to nějak nepustilo, protože partnerovi rodiče prý doufali, že nás to po střední přestane bavit, a měli pořád řeči, at počkáme po střední, pak s nimi budu jezdit na rodinné výlety a přespávat u nich, ale prý to slibovali, aby měli pokoj. Já to chápu, ale mohli říct hned, že chtějí soukromí. Určitě se tu objeví odpovědi, ať pracujeme a jdeme bydlet spolu, ale dělám si rok kurz, který je denní a šetřím z brigády, kterou jsem platila zpětně kurz (rodiče mi půjčili), takže to nejde tak rychle. Prostě jsem se chtěla nějak vypovídat, zní to jako blbost :?

Můžete spolu zůstat už napořád a nebo taky ne. Nehrotila bych to. Já bych teda nechtěla, aby mi kluk od šestnácti tahal svou holku domů a jezdili jsme na výlety jako jedna velká rodina.

Byla bych normálně doma, studovala a šetřila na budoucnost. Jaká bude, to se teprve uvidí. Sestěhovat se můžete, az budete oba pracovat a vyděláte si na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
1.5.21 10:02

Na řeči okolí nehleďte, je to váš život. Pokud si řeči okolí pustíte pod kůži, může to postupně zničit to, na čem vám tolik záleží. Vzdělání, peníze, to všechno je fajn, ale skutečným smyslem života je jedině Láska. Mějte to neustále na paměti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat