Vztah po velké hádce plné výčitek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 10:57
Vztah po velké hádce plné výčitek

Ahoj všem, jdu se sem vybrečet, asi vím co bych správně měla udělat. Zhroutil se mi svět. Roky jsem milovala člověka, který mě strašně zklamal. Jsem s přítelem 5 let, žijeme spolu, plánovali jsme rodinu. Jsme stejně staří, on SŠ, podnikatel, dobře se mu daří, má náročné koníčky a rád si kupuje drahé věci atd. Já VŠ, 2roky po promoci, pracuji, ale jsem v oboru, kde velké peníze nevydělám(výzkum). Nejsem z domova zvyklá utrácet, nežili jsme si doma nikdy nad poměry, ale nikdy mi to nevadilo, nic mi nechybělo, vyrůstala jsem v krásné rodině. Už na SŠ, pak i na VŠ jsem chodila na brigády, abych mohla studovat. Partner je cholerik, dominantní, jsem zvyklá na občasné výbuchy, ale jsem submisivní a nesnáším hádky, tak jsem většinou ustupovala. Ale vždy to bylo v rozumných mezích. Včera přišel z práce se špatnou náladou a vylil si zlost na mně. Nenechal na mně nit suchou- nadával mi do hloupých hus, kr. v, deb..ů a vyčítal, že neumím vydělat pořádné peníze, protože jsem asi blbá…vyčetl mi, kolik jsem ho už stála peněz. Že moje dárky pro něj stojí za h…o a on do mně už vrazil za ty roky tisíce. Upozornuji, že nikdy jsem nic po něm nechtěla, nestojím navíc o drahé věci. Z té hádky jsem pochopila, že si mě neváží a nikdy mu nebudu v jeho očích rovna. Strašně mě to mrzí, protože dárky pro něj jsem kupovala vždy s láskou a nestály málo, sama pro sebe bych si je nikdy nekoupila, ale chtěla jsem mu udělat radost, kterou stejně ale nikdy neměl. Milovala jsem ho a myslela, že i on mě. Býval pozorný, milý, měli jsme si o čem povídat, měli podobný humor…jen občas byl vzteklý, ale nikdy neřekl to, co včera…Mám strach, že by se to mohlo opakovat a že je to asi konečná…nedokážu se s tím vyrovnat, strašně mě urazil a ponížil…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Šáruší
Závislačka 2997 příspěvků 12.06.19 10:59

No jasně, že je to konečná. Buď šťastná, že s ním nemáš děti a nejsi na něm závislá. Víš sama, že tohle je konečná. Máš navíc.

Kokolina29
Kecalka 169 příspěvků 12.06.19 11:00

Je evidentně nevyrovnaný

zoidberg
Extra třída :D 13072 příspěvků 12.06.19 11:02

Tak konečná to rozhodně je. Nedokážu si představit, že někdo přijde z práce a začne druhému nadávat a vyčítat dárky. Jen jestli tomu něco nepředcházelo :think:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 50966 příspěvků 12.06.19 11:02

Bud rada, ze nejste manzele a nemate deti, ze se projevil zavcasu ;) a podle toho se zarid ;)

Aduš8
Závislačka 4926 příspěvků 12.06.19 11:03

Sama sis odpověděla. Neváží si tě a nejsi pro něj dost dobrá. Přece mu nebudeš celý život dělat hromosvod na jeho nálady. Kašli na něj, máš určitě na lepší. A ano, pokud mu to odpustíš, opakovat se to bude.

Uslava
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 12.06.19 11:06
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jdu se sem vybrečet, asi vím co bych správně měla udělat. Zhroutil se mi svět. Roky jsem milovala člověka, který mě strašně zklamal. Jsem s přítelem 5 let, žijeme spolu, plánovali jsme rodinu. Jsme stejně staří, on SŠ, podnikatel, dobře se mu daří, má náročné koníčky a rád si kupuje drahé věci atd. Já VŠ, 2roky po promoci, pracuji, ale jsem v oboru, kde velké peníze nevydělám(výzkum). Nejsem z domova zvyklá utrácet, nežili jsme si doma nikdy nad poměry, ale nikdy mi to nevadilo, nic mi nechybělo, vyrůstala jsem v krásné rodině. Už na SŠ, pak i na VŠ jsem chodila na brigády, abych mohla studovat. Partner je cholerik, dominantní, jsem zvyklá na občasné výbuchy, ale jsem submisivní a nesnáším hádky, tak jsem většinou ustupovala. Ale vždy to bylo v rozumných mezích. Včera přišel z práce se špatnou náladou a vylil si zlost na mně. Nenechal na mně nit suchou- nadával mi do hloupých hus, kr. v, deb..ů a vyčítal, že neumím vydělat pořádné peníze, protože jsem asi blbá…vyčetl mi, kolik jsem ho už stála peněz. Že moje dárky pro něj stojí za h…o a on do mně už vrazil za ty roky tisíce. Upozornuji, že nikdy jsem nic po něm nechtěla, nestojím navíc o drahé věci. Z té hádky jsem pochopila, že si mě neváží a nikdy mu nebudu v jeho očích rovna. Strašně mě to mrzí, protože dárky pro něj jsem kupovala vždy s láskou a nestály málo, sama pro sebe bych si je nikdy nekoupila, ale chtěla jsem mu udělat radost, kterou stejně ale nikdy neměl. Milovala jsem ho a myslela, že i on mě. Býval pozorný, milý, měli jsme si o čem povídat, měli podobný humor…jen občas byl vzteklý, ale nikdy neřekl to, co včera…Mám strach, že by se to mohlo opakovat a že je to asi konečná…nedokážu se s tím vyrovnat, strašně mě urazil a ponížil…

Opakovat? Ty bys chtěla čekat na opakování? A hrdost máš kde? Ponížil? Urazil? Tohle je tvoje subjektivní posouzení situace. Hlavně ti ublížil, protože ti už dávno neřekl, jak to vlastně cití on a už jsi mohla být pryč. A nebo má něco lepšího a vadíš mu v rozletu. To může být jakkoliv. Pro tebe to znamená jen jedno. A doufám, že víš, co máš dělat.

arinecka
Kelišová 6410 příspěvků 12.06.19 11:06

To by me taky mrzelo, nejhorsi je, ze na tebe vyvali tolik veci, ty zijes roky v iluzi, ze je vsechno v poradku a pak najednou zjistis, ze je vsechno spatne. Opravdu nikdy nebyl zadny naznak? To je hodne divny, ze to vsechno na tebe vychrli najednou. Konecna to asi bude, neumim si predstavit jak by jste fungovali dal.

Uživatel je onlineRavedd
Kecalka 263 příspěvků 12.06.19 11:06

To bych se sbalila a šla, a byla ráda že nemáme děti :nevim: jednou spolu žijete a kdybys šla na mateřskou a s příjmem ještě klesla tak by to asi nezvládnul protože to se potom opravdu stará o vydělávání peněz chlap

Ou
Echt Kelišová 7821 příspěvků 12.06.19 11:08

Tak teprve podle toho jak se vyřeší a nebo nevyřeší opravdu velká hádka se pozná kvalita vztahu.

Oba jste si pět let v sobě střádali frustrace z nenaplněných a nevyřčených očekávání - ty máš svoje, on má svoje.

A teď to celé prasklo.

Jsou tři možnosti.

Buď to nějak přejdete a budete si další roky střádat frustrace a pak to zase praskne.

Blbé je, že ty sis vzala roli oddané tiché trpitelky a on si na tobě hojí svoje vlastní frustrace. V okamžiku kdy se na něm staneš závislou, protože budeš na rodičovské, tak to bude hodně špatné.

Nebo se rozejdete, protože naznáte že je fakt katastrofa, že partner/ka holt myslí a reaguje jinak, než jak člověk chce a on/a to přece musí vědět a chovat se podle toho, jinak mě nemiluje. Nutno naznat, že jeho výbuch je docela přes čáru.

A nebo se dáte na vcelku těžkou práci otevřené komunikace - tedy že se domluvíte, že se chcete domluvit a že toho druhého respektujete takového jaký je, pokud on bude respektovat sám a že případné furstrace a nenaplněá očekávání budete oba řešit dřív a s respektem k tomu druhému, aby se to nestřádalo roky a následný výbuch neubližoval.

Myslím že by vám oběma pomohl princip co se jmenuje nenásilná komunikace - jeho podstatou je právě schopnost sdělit vlastní potřeby při respektu potřeb toho druhého.

Tady je o tom moc pěkný rozhlasový dokument k poslechu https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

a tady je ke stažení kniha, která to vysvětluje https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Příspěvek upraven 12.06.19 v 11:10

cecetka
Echt Kelišová 8392 příspěvků 12.06.19 11:09

A pricinou jeho spatne nalady bylo co? Treba se mu prestalo v podnikani darit, muze mit dluhy, ktere nedokaze splatit. Kdo vi? Neco ho zkratka zere. To ho samozrejme neomlouva, takove chovani k zivotni partnerce je neprijatelne.
Holka, chapu tve zklamani a chapu, ze mas pocit, ze se ti zhroutil svet :hug:

Uslava
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 12.06.19 11:14
@cecetka píše:
A pricinou jeho spatne nalady bylo co? Treba se mu prestalo v podnikani darit, muze mit dluhy, ktere nedokaze splatit. Kdo vi? Neco ho zkratka zere. To ho samozrejme neomlouva, takove chovani k zivotni partnerce je neprijatelne.
Holka, chapu tve zklamani a chapu, ze mas pocit, ze se ti zhroutil svet :hug:

Kdyby mi někdo řekl tohle jako zakladatelce:
Nenechal na mně nit suchou- nadával mi do hloupých hus, kr. v, deb..ů a vyčítal, že neumím vydělat pořádné peníze, protože jsem asi blbá…vyčetl mi, kolik jsem ho už stála peněz. Že moje dárky pro něj stojí za h…o a on do mně už vrazil za ty roky tisíce.
tak by mi bylo úplně jedno, co ho trápí. U nás se v rodině vždycky mluvilo slušně a když někdo něco řekl, tak to myslel vážně. Jestli neví, co říká a nemyslí to vážně tak ať si po příchodu domů zalepí mluvící otvor.

warita
Extra třída :D 10932 příspěvků 12.06.19 11:16
@Anonymní píše:

to je sila teda.

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 12.06.19 11:26

Je pouze na tobě jestli to bude červená, nebo žlutá.

g.sandova
Kelišová 5298 příspěvků 12.06.19 11:31

No, nevím nevím, zda bych tohle chtěla ustát a ve vztahu pokračovat. Jsi chytrá, vzdělaná žena, která dělá smysluplnou činnost.
Já nevím, co ti poradit. Co kdyby sám přišel s omluvou a mluvili jste o tom? Stejně nevím, jak by to vlastně mohl omluvit, takové chování.
Možná to prostě není partner pro tebe.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama