Reklama

Vztah s chemií, ale bez pocitu lásky - z rozumu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 09:07
vztah s chemií, ale bez pocitu lásky- z rozumu?

Dobré ráno, prosím o zachování anonymity, dotyčný sem občas nakoukne.
Prosím, o názor :srdce: na okraj- pokaždé, když jsem se opravdu zamilovala srdcem, vždy se jednalo o záletníka, prasklo to dříve, či později. Měla jsem hodného, velmi úspěšného muže, se kterým jsem provykládala i hodiny, ale po roce pro mě krásného vztahu jsem se dozvěděla, že mi zahýbá (byla to jednorázová žena, ale těch lží bylo za ten rok více, myslím, že je na ženské a že tohle se nezmění). Chtěl/chce to vrátit, že se samozřejmě změnil-sem tam ho vídám, v srdci stále cítím, že mi ten pocit souznění chybí. Kdyby mě nepodváděl, řekla bych, že to on je ten pravý, byla jsem o tom přesvědčena. Mezitím jsem potkala druhého muže. Když jsem si psala klady a zápory, tento muž má vše, co jsem kdy chtěla, první muž má navíc jen to, že si s ním opravdu rozumím. S druhým mužem se stýkám přes dva měsíce. Nechodí na akce, je zodpovědný, všude chodí na čas, zatím jsem se na něj vždy mohla spolehnout, má stejné vize do budoucna, chce rodinu, svatbu, dům, čas tráví vždy s partnerkou, což je příjemná změna, neboť první muž byl hlavně kariérista a měl na mě daleko méně času. Za celou dobu jsem nepoznala nikoho, kdo by takový povahově byl. Je mi 28, na rodinu už pomýšlím a z rozumu by to byla ta nejlepší volba. Sex je s ním opravdu krásný, dokonce lepší, než s tím, na kterého vzpomínám. Určitě mi tzv. „voní“. Přesto mi chybí ten pocit zamilovanosti :( nemyslím na něj hodiny, nejvíc mi chybí to, že si nemáme o čem dlouhé hodiny povídat. Ale rozumově si říkám, že přeci toto pro ten rodinný život až tak důležité není. Okolí zase říká, že se nemohu zamilovat, protože se ještě sem tam vidím s tím bývalým přítelem, který mě „táhne“ zpět. Tuším, že v této situaci by bylo dobré vzít si čas pro sebe, ale obávám se, že druhý muž už na mě tolik trpělivosti, aby čekal, nemá, neboť to se mnou takhle nejistě drží už dva měsíce a vidí, že se v tom pořád plácám :( obávám se, že svou nerozhodností ho ztratím úplně. Rozhodla jste se některá pro vztah založený spíše z rozumu? Jak to dopadlo? Už nemám ve svém věku moc prostoru, dělat chyby :( a ze jsem jich uz v zivote udelala :zed: proto volím tuhle cestu, abych si přečetla zkušenosti, předem moc děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 07.08.18 09:21

Je to těžké. Podle mě když je to z rozumu tak aby ti v průběhu života nelezl na nervy - občas té totiž vytočí i chlap do kterého jsi byla poblaznena a zamilovaná a štve té…ale prave to ze se milujete vás tak nějak drží…
Určitě bych se nevracela k prvnímu… ten druhy je na zvážení. Asi bych se s nim vidala a vidělo by se… každopádně utnout kontakt s prvním a toho proste vymazat ze života. Šanci měl a nic dobrého to nepřineslo - on jiný nebude.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 07.08.18 09:46

Od prvního bych dala ruce pryč, přerušila kontakt. S druhým bych se snažila víc poznat, trávit spolu čas.. ona ta zamilovanost teprve může přijít.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 07.08.18 09:54

Ja se vdala z rozumu, radim ti nedělej to. Nespechej, neni ti 40, dobré to zvaz, pokud se s nim nudis teď, lepší to nebude a ten prvni te ovlivňuje, protože je to moc brzy, nejsme stroje abychom po vypnutí tlačítka vymazali minulost, to nejde.Dej tomu čas…

Příspěvek upraven 07.08.18 v 10:25

Nechaputo
Stálice 61 příspěvků 07.08.18 09:56

Žádná láska netrvá věčně, takže je podle mě lepší být celý život s někým s kým si rozumíš, máte stejné zájmy, máte si o čem povídat… Než být rok zamilovaná a pak když tě to přejde začít přemýšlet co všechno ti na partnerovi vadí a zjistit že spolu nemáte vůbec nic spoplečného a bez té lásky s ním ani nevydržíš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 09:58

@Karlaska a trapila jsi se ve vztahu? Jsi v nem doted?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 10:01

@Nechaputo jenze s tim, se kterym si tak rozumim, ten me podvadel :zed:

Uživatel je onlineKarleon
Kelišová 5277 příspěvků 07.08.18 10:03

Já to zažila v 17ti letech. Vnitřně mě k němu něco strašně silné táhlo, uvědomovala jsem si, že je to on, muž mého života, ale děsilo mě, že bych ho měla potkat už v 17ti a nikoho jiného nepoznat. Ani ta bláznivá zamilovanost, kterou jsem do té doby znala, tam nebyla. Bylo to něco, pro co neznám pojmenování a bylo to tak silné, že mi nedovolilo ho k sobě nepustit. Byl takový, jak píšeš. Zodpovědný, rodinný typ, hodný, spolehlivý… První rok jsme se do sebe zamilovávali, začala se mezi námi vytvářet láska a ta trvá už 13 let.....

Daina87
Kecalka 305 příspěvků 07.08.18 10:04

Ano, mela jsem to presne takto … v 30 letech … 9 lety vztah s jedna domacnost - prezivani s puvodnim partnerem, se kterym jsme byli pak uz hlavne spolubydlici. i jsme to tak braly, tou dobou jsem mela o 8 let starsiho „milence“ ktery mel rodinu, ale chtel od ni odejit… s nim jsem byla - nebyla 4 roky. bylo to chozeni, ne spolecny zivot. obcas vylet, obcas vecere… atd. mela jsem si s nim co rict… byla jsem zamilovana … nedokazala bych si zivot bez nej predstavit a tesila se s nim na spolecnou budoucnost… on doma, pritelkyni dve deti… ale znate to … nerozumeli si. Pak se objevil chlapec 27 let … a projevoval o me zajem. Spolehlivy… po dlouholetem vztahu … sam, zil jen s kockou :D … porad jsem ho odmitala, vztah se „zenacem“ nemel smysl… to jsem vedela, ale nedokazala jsem to ukoncit… tenhle chlapec stale bojoval, stale si vyzadoval mou pozornost. Mel to v hlave srovnane … i kdyz to pro me bylo takove mlade „ucho“… zadny pocit zamilovanosti, jen naklonosti s tim, ze se ke mne takhle hezky nikdo nikdy nechoval. No zkratim to… po 7 mi mesicich snazeni jsem zajickovi podlehla :D toho sveho spolubydliciho, napakovaneho v mem byte na mou hypoteku jsem poslala po 9 ti letech pryc a vztah se „zenacem“ vysumel … tak ze zacal chapat, ze nechci cekat… a ze se asi objevil nekdo jiny… A jak to vypada ted? po roce - bydlime spolu, koupily jsme krasny velky byt a pracujeme na rodine. :) a navic … ten pocit zamilovanosti prisel … u me sice pozdeji, ale jsem stastna, ze mam takoveho chlapa, ktery konecne vi, co chce… a po pravde i kdyz pozdeji laska odezni, ten pocit, ze mu muzu duverovat a spolehnout se na nej na 100% je dulezitejsi.
takze az si to srovnas v hlave, budes i vedet, co je pro tebe nejlepsi :)

Mango_Lassi
Extra třída :D 12947 příspěvků 07.08.18 10:09

Když s ním spíš, tak tě určitě přitahuje

sturnus_vulgaris
Kelišová 5097 příspěvků 07.08.18 10:16

@Mango_Lassi Což si myslím, že není málo, v kombinaci s tím ostatním. Intelektuální stimul lze bez morálního odsouzení hledat i jinde, ovšem jsou oblasti, kde to neplatí (třeba právě sex).

Nechci to zlehčovat, ale být zakladatelkou, nehážu toho druhého pána přes palubu. Nechala bych to nějakou dobu vyplynout a užívala bych si toho hezkého, co mi to dává.
Možná je fakt problém v tom, že se ještě neodpoutala plně od toho předchozího, a i proto těžko vedle něj má někdo jiný šanci.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 07.08.18 10:16
@Anonymní píše:
@Karlaska a trapila jsi se ve vztahu? Jsi v nem doted?

Jsem pořád, spěje ke konci.Trápila jsem se a trapim, kdyz budes mit děti, rozhodnuti jsou stonásobně těžší…

Bubla_Bučková
Závislačka 3083 příspěvků 07.08.18 10:21

přestaň srovnávat to za druhý… A za prvý SIS na sebe upletla bič, že nemáš vyřešeného bývalého :zed: Co může být horší, než že to byl kurevnik?Ani na ulici bych ho nepozdravila :P A ty si ho maluješ jak svatý obrázek :roll: Okamžitě ukonči veškerý kontakt (já vím určitě ti strašně jako jediný rozumí, jeho sestra taky, stýská se ti po psovi… :roll: )a snad není pozdě zachránit stávající vztah. Když se ti líbí sex a povaha ,tak zamilovaná jsi :nevim: Bohužel to vypadá, že tě „vyléčí“ někdo třetí. Proboha hlavně už to uzavři s bývalým, ať tě pak biologické hodiny nevženou do náručí nějakýho asexualniho noumy! :kytka:

Mango_Lassi
Extra třída :D 12947 příspěvků 07.08.18 10:26
@sturnus_vulgaris píše:
@Mango_Lassi Což si myslím, že není málo, v kombinaci s tím ostatním. Intelektuální stimul lze bez morálního odsouzení hledat i jinde, ovšem jsou oblasti, kde to neplatí (třeba právě sex).Nechci to zlehčovat, ale být zakladatelkou, nehážu toho druhého pána přes palubu. Nechala bych to nějakou dobu vyplynout a užívala bych si toho hezkého, co mi to dává.
Možná je fakt problém v tom, že se ještě neodpoutala plně od toho předchozího, a i proto těžko vedle něj má někdo jiný šanci.

Přesně. Užívala bych si to teď bez dalších plánů do budoucna. Zakladatelka má čas a ono se to nějak vyvrbí.

Uživatel je onlineKarleon
Kelišová 5277 příspěvků 07.08.18 10:27

Víš, já mám kolem sebe dost holek, co podlehly velké lásce a zamilovanosti, vrhly se do vztahu, založily rodinu a ten skvělý a úžasný chlap je buď podváděl, ponižoval, omezoval jim přísun peněz případně kašlal na děti… neříkám, že takhle velká láska končí vždy, ale rozhodně dokáže člověka zaslepit, aby přehlížel varovné signály a pak to často dopadá takto.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama