Vztah s člověkem co má BAP?

7.12.19 08:33

Vztah s člověkem co má BAP ?

Dobrý den, přítelkyně trpí bipolární afektivní poruchou, známe se půl roku. Do tohoto vztahu jsem šel s tím že většinu informací o téhle nemoci se dozvídám za pochodu. Co přítelkyni vyhovuje, její depresivní stavy, jak se chová a podobně.

Ze začatku vztahu jsme spolu a s jejím synem trávili veškerý volný čas, ale poslední dobou to jde do kytek. Z její strany přichází návrhy že potřebuje čas sama na sebe a proto nechce semnou trávit tolik času jako na začátku.

Mám s toho obavy jestli to že se uvidíme 2 víkendy v měsíci nenaruší náš vztah. Protože už pro mě je to málo a chtel bych společně trávit každou volnou chvíli.

Máte někdo zkušenosti s tím to tématem? Rád bych se dozvěděl více informací, jestli je to normální vůči její nemoci nebo jak dále postupovat?

Mám strach aby mi za měsíc neřekla že chce konec, ale byla to ona co hledala vztah (že nechce být sama) a tvrdí mi že chce semnou být a že mě miluje. Ale to že nechce semnou trávit čas mi zase naznačuje opak a mám s toho obavy co vlastně chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.12.19 08:55

Známý má bipolární manželku a má to těžké, ve všem se musí přizpůsobit - změnil kvůli tomu i práci, nikdy si ale nestěžoval, mají se rádi. Takže vztah očividně možný je, není to ale pro každého, musíš si zvážit, jak moc ti některé ústupky vadí (teď třeba to, že se vidíte jen občas), protože prostor ke kompromisu moc není. Já jsem kdysi o takovém vztahu taky uvažovala, ale nešla jsem do toho - byť ten člověk je jinak jeden z nejúžasnějších lidí, co znám, v kontaktu jsme zůstali, v podstatě je to moje spřízněná duše - já bych to asi ustála, ale nechtěla jsem tím poznamenávat děti. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10741
7.12.19 09:09

Léčí se?

Pokud ne, tak rozhodně má smysl ji do toho motivovat, zejména pokud není zodpovědná jen sama za sebe, ale tím že ničí sebe sama (odmítáním léčby) taky ničí svého syna.

S vhodnými léky a psychoterapií to fungovat může. Jen ne potřeba počítat s tím, že ty budeš ten, kdo zvládá lépe komunikovat a budeš muset tuhle kompetenci rozvíjet a trénovat.

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

a někde se pokus alespoň si vypůjčit tuhle knihu
http://www.ekalich.cz/…vy/index.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4927
7.12.19 09:38

Základní předpoklad je, že se bude léčit, tzn. přinejmenším farmakoterapie (ne každému vyhovuje a pomáhá psychoterapie, i když má smysl o tom aspoň uvažovat - ale u téhle nemoci je to vždy doplněk k lékům).

Jinak je to silně individuální, chřipka taky nemá u každého stejný průběh a u duševních onemocnění je ve hře spousta faktorů. Jsou lidi s BAP, kteří partnerské i jiné vztahy úplně v pohodě zvládají a lidi s tou samou diagnózou, se kterými se nedá žít. Nicméně to samé máš i u dalších nemocí, poruch osobnosti… (takže se to může týkat nějaké třetiny populace :-) Neřešila bych diagnózu, řešila bych konkrétní projevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 12:19

Upřímě se takhle chovala bývalka. Furt že mě miluje a jsem nejlepší a tak dále Chtěl jsem jí vídat každý den.Ale čím dal se mín a mín ozývala. Až jednou přišla smska už tě nechci vidět zablokovala jsem si tě na mobilu a facebooku vyměnila jsem zámky. Ta má měla schizofrenii. 3 Měsíce jsem se z toho hnusu hrabal. Nelze ustupovat do nekonečna. Jsem pro ní dělal všechno a málokdy mi poděkovala. A tohle jsem dostal jako odměnu. A co jsem si z toho vzal člověk musí myslet i na sebe a být trochu sobec. Nebo šeredně narazí. Ted je mi bez ní asi i líp. Mysli na sebe má smysl bejt z člověkem kterýmu stačí vidět tě 2 v měsíci. Snad ti to dopadne dobře. Já se cítíl ve vztahu ke konci sám a jen čekal na facku, která přišla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama