Vztah s člověkem s poruchou osobnosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 14:41

Vztah s člověkem s poruchou osobnosti

Jedna diskuze mi vnukla otázku…šli byste do vztahu s člověkem s poruchou osobnosti? a co děti? ty byste s takovým člověkem měli? ;)ja to nazezila a proto nevím

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.7.22 14:46

Já jsem s lidmi s poruchou osobnosti léta pracovala. Takže určitě ne a děti už vůbec ne, protože kdyby to nevyšlo (a to je dost pravděpodobné) je to po rozchodu s partnerem peklo v péči o dítě. To zas bych klidně šla do vztahu se zaléčeným a stabilizovaným psychotikem. I jsem takový vztah měla, ale nakonec jsme se rozešli, ale ne kvůli jeho nemoci. Jsme spolu v přátelském kontaktu dál. Má už manželku, děti, spokojenou rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
Karl vonHohenlohen
6.7.22 14:51

Mně moje ex taky říkaly, že jsem psychicky porouchanej, časem, ale pak to byly ony, kdo začal brát antidepresiva po rozchodu, ne já… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21721
6.7.22 14:57
@Karl vonHohenlohen píše:
Mně moje ex taky říkaly, že jsem psychicky porouchanej, časem, ale pak to byly ony, kdo začal brát antidepresiva po rozchodu, ne já… :nevim:

No ano - přesně takhle to vypadá když někdo jen neurotický, s náhledem spojí svůj život s člověkem co má poruchu osobnosti :-D

Jinak ne - lidem s narušenými osobnostními strukturami se mi daří v rámci partnerství se vyhýbat a jako rodiče většinou svoje děti dost pochroumají, zejména pokud prostě nejsou v systematické dlouhodobé péči. Což zvládá jen naprosté minimum, protože se dostat k té sebereflexi je u poruch osobnosti zádrhel.

jinak je to sice kus od kusu, ale obecně prognoza nebývá zázračná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Karl vonHohenlohen
6.7.22 15:01
@Ou píše:
No ano - přesně takhle to vypadá když někdo jen neurotický, s náhledem spojí svůj život s člověkem co má poruchu osobnosti :-D

Jinak ne - lidem s narušenými osobnostními strukturami se mi daří v rámci partnerství se vyhýbat a jako rodiče většinou svoje děti dost pochroumají, zejména pokud prostě nejsou v systematické dlouhodobé péči. Což zvládá jen naprosté minimum, protože se dostat k té sebereflexi je u poruch osobnosti zádrhel.

jinak je to sice kus od kusu, ale obecně prognoza nebývá zázračná…

Já sem na ně hodný, ale mam své zásady!

Já děti nechci, mam rád svůj komfort. Jedině kdybych si koupil zámek a žena žila s dítětem na druhé straně a viděli bychom se spolu vždy v noci kvůli sexu. Ale dítě v jedné místnosti se mnou? To fakt ne. Rád si čtu a tak. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21721
6.7.22 15:06
Já sem na ně hodný, ale mam své zásady!Já děti nechci, mam rád svůj komfort. Jedině kdybych si koupil zámek a žena žila s dítětem na druhé straně a viděli bychom se spolu vždy v noci kvůli sexu. Ale dítě v jedné místnosti se mnou? To fakt ne. Rád si čtu a tak. :dance:

no - tak si prosím tě děti nepořizuj. Dospělé ženy do vztahu s tebou nejspíš jdou dobrovolně, ale pokud bys plodil děti, nezvládl bys otcovskou roli a jen je porouchal. Jestli nechceš ubližovat - používej kondom a nebo zajdi na vasekomii.

Neumíš vztahy, nevidíš že to neumíš, nemáš potřebu to měnit, nejsi schopný nahlídnout na to, že těm druhým nejspíš mnohým svým chováním ubližuješ.

Což právě bývá součást obrazu mnoha poruch osobnosti.

Chceš to měnit? Trošku to jde - ale znamená to dlouhodobou psychoterapii.

https://obchod.portal.cz/…-21-stoleti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2835
6.7.22 15:09

@Karl vonHohenlohen
No to je hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2835
6.7.22 15:10
@Anonymní píše:
Jedna diskuze mi vnukla otázku…šli byste do vztahu s člověkem s poruchou osobnosti? a co děti? ty byste s takovým člověkem měli? ;)ja to nazezila a proto nevím

Samozřejmě ne, nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Karl vonHohenlohen
6.7.22 15:12
@Ou píše:
no - tak si prosím tě děti nepořizuj. Dospělé ženy do vztahu s tebou nejspíš jdou dobrovolně, ale pokud bys plodil děti, nezvládl bys otcovskou roli a jen je porouchal. Jestli nechceš ubližovat - používej kondom a nebo zajdi na vasekomii.

Neumíš vztahy, nevidíš že to neumíš, nemáš potřebu to měnit, nejsi schopný nahlídnout na to, že těm druhým nejspíš mnohým svým chováním ubližuješ.

Což právě bývá součást obrazu mnoha poruch osobnosti.

Chceš to měnit? Trošku to jde - ale znamená to dlouhodobou psychoterapii.

https://obchod.portal.cz/…-21-stoleti/

Ale já nevidim v dětech žádný smysl, na stáří stejně zůstaneme sami, děti budou jezdit jednou za uherský rok. A vnoučata to samé. :dance:

Příspěvek upraven 06.07.22 v 15:14

• Citovat
  • Nahlásit
Karl vonHohenlohen
6.7.22 15:13

Já mam tedy pro sebe docela velký byt, ale na uřvaného haranta by to bylo málo, to chce mít zámek nebo min. hodně dobré špunty do uší. Nejspíš ty z aluminia! :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
1147
6.7.22 15:17

Až to zažijete, tak už budeš vědět, ale uz bude pozdě.

Nesla bych do toho ani náhodou, ale kazdy svého štěstí strůjce :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
6.7.22 15:18
Mně moje ex taky říkaly, že jsem psychicky porouchanej, časem, ale pak to byly ony, kdo začal brát antidepresiva po rozchodu, ne já… :nevim:

Supkydupky ci tak nejako? Opakovany vtip nie je vtipom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Karl vonHohenlohen
6.7.22 15:19
@Mkmkz píše:
Supkydupky ci tak nejako? Opakovany vtip nie je vtipom

A o jaký má jít vtip? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
832