Vztah s kamarádkou (bezdětnou)

19
13.4.21 10:11

Vztah s kamarádkou (bezdětnou)

Chtěla bych se zeptat, jak dopadly vaše vztahy s kamarádkami, které nemají děti a ani nemají v plánu je pořizovat?

Mám kamarádku, která děti neplánuje. Většina kamarádů kolem ní si začala rodinu pořizovat. Když jsem ji oznámila těhotenství měla radost (nevím zda upřímnou viz níže) do konce roku ji však oznámilo těhotenství víc kamarádem. Poslední reakce byla doufám, že se z vás všech stanou krávy. Jsem už ve třetím trimestru vůbec s ní témata o těhotenství a rodičovství sama neotvírám, když se na něco zepta odpovím, ale většinou má hloupé kecy. Ukončit s ní nějakou komunikací úplně nelze, jelikož je zároveň kolegyně, která mne nyní zastupuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1963
13.4.21 10:15

Komunikaci bych omezila na minimum. Už jste obě očividně úplně jinde. To se stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63618
13.4.21 10:21

Pokud je omezena, omezit i komunikaci a je to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
13.4.21 10:21

Moje dvě nejlepší kámošky + dva další kámoši děti nemají a nechtějí, ale bavíme se normálně dál. Vydrželi se mnou, že v těhotenství a šestinedělí jsme se vídali sporadicky a pak podle toho, jak dítě spalo. Po ukončení kojení v roce dcery už jsem zase byla normální člen party, včetně koncertů v jiným městě, festivaly, večírky. Konverzační témata máme jiná, ale zmíním-li dceru, tak se upřímně zajímají. Po oznámení druhýho těhotenství mi to všichni přáli a opět trpělivě snášeli, že jsme se čtyři měsíce neviděli naživo, neb jsem blila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
13.4.21 10:23

Mám bezdětné kamarádky, normalne jsme se vždycky bavily a bavíme ačkoliv mým detem už je 5/8. Ale moje kamarádky se nikdy nechovaly jako krávy, promin :zed: mám takové dobre tři, jedna mít děti němuže, tam to trochu drhlo, bylo mi to lito, nijak jsem ji děti nikdy necpala a ona si tem smutek odzila, jednu která je tehu teď a jednu která nechce - obě se se mnou o detech bavily úplně normalne a já myslela hodně na to abych nemluvila jen o nich. Na hloupé kecy bych nereagovala, pokud jsi ve třetím trimestru za chvilku jdeš na mateřskou a jsou proste přátelství která to neustojí, netrapila bych se tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
13.4.21 10:32

Má ta kamarádka přítele? Kolik je jí let? Podle mě závidí, nicméně moje kamarádka by to po tom, co řekla, už nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
13.4.21 10:36

Nechtěla bych takovou kamarádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
13.4.21 10:39
@me57h píše:
Nechtěla bych takovou kamarádku.

To se tobě naštěstí stát nemůže, vzhledem k tomu, že nemáš děti, ale oběti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 10:41

Já musím říct, že mám spíš opačnou zkušenost… byli jsme tři kamarádky. Já na mimčo nikdy nespěchala, holkám tloukly biologický hodiny nad hlavou snad už do 25 :D, ale nebrala jsem to jako důvod proč se nebavit..vždycky byla sranda. Pak obě obě otěhotněly..to bylo ještě ok. Ale po porodu už nebyl zájem o bezdětnou kamarádku. Už nebyl ani zájem sejít se se mnou na kafe, prý by mě nebavilo poslouchat o plínkách a miminech. Přitom já jsme tohle nikdy neřekla a ráda bych je viděla, přece by se dalo bavit i o plínkách i o mém životě…nezájem :D :D ozvaly se mi až teď po pár letech kdy zjistili, že už jsem taky těhotná…ale to už nemám zájem já… jednou mě bezdůvodně odkoply tak mají smůlu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.4.21 10:43

@alena1995 Ono už se to vlastně už děje samo 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.4.21 10:45

@Zoe1 No bude ji 36, žije sama, nemá žádný partnerský vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
13.4.21 10:45

@Lily Evans a opět trpělivě snášeli, že jsme se čtyři měsíce neviděli naživo, neb jsem blila😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.4.21 10:48

@Myší.Vánočka u mě to tak nebylo. Spíš jsem sama vycítila, že ji to nezajímá, tak s tím nezačínam. Mnohdy mi ty reakce spíš přišli nevhodné a některé i zamrzeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
13.4.21 10:48

Mám všechny kamarádky bezdětné. Nepohlídáme si vzájemně děti a tak. Ani mít děti nechtějí. Když padám na hubu, jedna mi řekla, že kdyby mi tenkrát řekla, ať dítě nemám, stejně bych nikoho neposlechla. To bolí. Ale na druhou stranu, ona nemůže pochopit, že toho nelituju, i když jsem věčně v prd… Myslí to asi se mnou dobře. Další třeba nabídne hlídání, ale dítě bych jí nesvěřila.. Vztahy zůstaly víceméně stejné, ale vídáme se míň.. Všem táhne na 40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.4.21 10:50

@mokkk jo to je asi ono, že občas ty věty zabolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat