Vztah s lékařem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
293
29.6.22 20:31

Vztah s lékařem

Ahoj holky, jdu na Vás s dotazem, zda máte někdo za partnera lékaře. :dance: Pracuji jako porodní asistentka a dělam dvanáctky. Většinou denní, noční a pak dva dny volna. V práci jsem se potkala s úžasným doktorem (gynekologem) skvěle si rozumíme, jenže co mě drží zpátky, je ta naše časová pracovní vytíženost. :think: On pracuje každý pracovní den 8 hodin + 2× někdy i 3× do týdne má 24 hodinovou směnu. Hlavně když má službu na sále, tak se to i protahne. :( Připadá mi, že skloubit společný volný čas je nadlidský výkon :roll: A teď k jádru věci, vím, že je předčasné to řešit, ale oba už jsme ve věku, kdy je nejvyšší čas na děti a cítíme to tak. Nedokážu si představit, jak bysme zvládli starání o děti a práci. :? Ovšem ani jeden se práce vzdát nebudeme chtít. :,( Je tady někdo, kdo je na tom podobně a zvládá to? Nejlépe bez hlídacích babiček? Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
344
29.6.22 20:42

@Evickamicka hlidaci babi nemame, moje mama jeste pracuje, tchyne sice ne, ale stejne obe bydli pres 300km daleko.Muz sice neni MUDr.,ale i tak ma pozici v praci, kdy musi zustavat dele, zatim jsem na RD a jinak sestra na sale :D no uvidime, jak vyjdou v praci vstric, rada bych prave na smeny (nebo aspon 1den v tydnu volno prave kvuli tem detem-zejmena jejich krouzky),aby byl nejaky den volna. U Vas by mozna slo, kdybyste pak pri detech delala jen castecny uvazek (nebo manzel, ale to mu asi nepovoli, ze?)…je to o ustupcich a dohodnuti se. A az budou deti vetsi, tak stejne asi byste sla na plny uvazek.
Jinak jeste-oni nemaji po sluzbe volno? My tedy po sluzbe mame…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 20:45

@Evickamicka jelikož budu psát o někom jiném, než o sobě, tak to budu psát jako anonymní.
Stejný prilald jako ty. Lékař gynekolog a porodní asistentka. Každý jiná nemocnice. Nakonec to skončilo tak, že žena byla 3 roky doma s každým dítětem. Když byl covid a museli řešit hlídání dětí, tak se střídali v hlídáním jednou měl OČR on a jednou ona.
Takže asi tak.
Pokud už teď víš, že by ti s miminkem nemohl pomáhat, nemá to smysl. Najdi si chlapa, co neni workoholik a klid e bude ochotný být část rodicaku doma s dítětem.
Takový vztah by brzy neskončil dobře. Mám kolem sebe dost lidí, co oba byli workoholici. A buď už jsou od sebe, díky dítěti a nebo jeden se o ně staral o dost víc a dává to tomu druhému dost najevo, že ho zabrzdil.
Takže vztah s vycitkama. :nevim:
Takže asi tak no. Nešla bych do toho.

• Citovat
  • Nahlásit
4467
29.6.22 20:47

Příbuzná pracuje v jeslich. Má tam chlapečka co je jeho táta doktor a mám zdravotní sestra. Je tam od 9 měsíců, celou otvírací dobu, každý den. Tetám v jeslich říká mami, ony ho učily mluvit, chodit, na nočník, jist, oblikat…prostě všechno. Mně to přijde hrozně smutný. Chápu, že někdo má super kariéru nebo ho práce fakt moc baví, ale tak si to dítě nemá pořizovat. Není to povinnost. Ale mít dítě a po pár měsících ho takto odložit, to je pro mě nepochopitelný. Velmi bych si promyslela, co konkrétně myslíš tím, že se své práce nehodlas vzdát. Jinak vztah s doktorem je jako vztah s kýmkoliv jiným. Prostě blbá pracovní doba, no. Nějak se to vždycky dá vymyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
29.6.22 20:48

Na rodičovskou bych klidně šla, alespoň na dva roky a pak třeba malej úvazek než by děti šly do školky. Jde mi spíš o tu dobu, až budou ve škole a školce. Bojim se, aby jednou děti nebyly od otevíračky do zavíračky ve školce :,( vzpomínám si, když jsě byla ve školce, jak ki bylo líto, když jsem zůstávala ve školce a pak i škole mezi posledními. Měla jsem pocit, že nejsem pro rodiče důležitá. To nechci po svojich rodičích opakovat. Zároveň ale práci moc miluju a budu v ní chtít zůstat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
29.6.22 20:55

My to máme podobné. Oba ve zdravotnictví, oba na směny. Já dělám
dvanáctky, manžel ranní a do toho občas denní, noční. Hlídání máme velmi zřídka a spíš na hodinu než na celý den…

Po návratu z RD do práce jsem nastupovala na částečný úvazek a postupně navyšovala. Teď jsem na 0,8 úvazek. Je to náročné, ale dá se to. Mám ale super staniční, která mi vyjde vstříc se službami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
29.6.22 20:59

A kdo obstarává děti? Celý to zvládáš sama? Odvézt, vyzvednout a doma se sejdete už všichni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2173
29.6.22 21:00

Když se nechcete ani jeden práce vzdát, tak si prostě dítě neporizujte. Když mám dítě, musím nést nějaké oběti.. Je to dítě, lidská bytost. Ne kočka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3554
29.6.22 21:18

@Evickamicka a jak bys to dělala se školkou, kdyby tobě vyšla denní a partnerovi služba? Jako plný úvazek je asi nereálný, aspoň pro nás. Já jsem se do nemocnice vrátila na malý úvazek ve 2 letech malé na rok a půl a pak když měla 3 a půl tak jsem nastoupila do ambulance na 6 hodin denně. Nic co by mě úplně naplňovalo, ale nemáme to jak skloubit. Hlídání taky vůbec nemáme, musíme se s manželem spolehnout jen na sebe.
A jedna bývalá kolegyně měla manžela lékaře a ta pracovala na částečný úvazek, ona přišla z noční, on valil na denní a tak, ale plný úvazek taky nezvládli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
29.6.22 21:20

Řešíš dobu třeba za 10let. To pak může mít část úvazku v nemocnici, část na soukromo a děti v půl čtvrté vyzvednout z družiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
29.6.22 21:21
@Midaku píše:
Příbuzná pracuje v jeslich. Má tam chlapečka co je jeho táta doktor a mám zdravotní sestra. Je tam od 9 měsíců, celou otvírací dobu, každý den. Tetám v jeslich říká mami, ony ho učily mluvit, chodit, na nočník, jist, oblikat…prostě všechno. Mně to přijde hrozně smutný. Chápu, že někdo má super kariéru nebo ho práce fakt moc baví, ale tak si to dítě nemá pořizovat. Není to povinnost. Ale mít dítě a po pár měsících ho takto odložit, to je pro mě nepochopitelný. Velmi bych si promyslela, co konkrétně myslíš tím, že se své práce nehodlas vzdát. Jinak vztah s doktorem je jako vztah s kýmkoliv jiným. Prostě blbá pracovní doba, no. Nějak se to vždycky dá vymyslet.

Mě to smutný nepřijde, takto funguje skoro cely svět, to jen tady je norma byt tři, čtyři roky doma. Je fakt, ze v optimálním případě ma matka zkráceny úvazek, ale pravidlem to není. Kamoska rodila v USA a po sestinedeli supajdila do práce, já díky jejich systému delala v 25 aupair, protože holt rodina pracovala na fulltime od rána do večera (nejmladší dítě nemělo ani rok, další dvě byly skolkove), rodiče videly fakt až někdy kolem seste, sedmé vecer, ale nemyslim si, ze byly jakkoliv poskozene. Důležité je, ze se jim někdo věnuje, nemusí to byt nutne rodič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 21:33

Jsem doktorka, ale mám muže s normální a řekněme klouzavou pracovní dobou, je časově flexibilnější než já. někdy vyzvedávají babičky. společného času máme dost. jako skloubit jde všechno, dva doktoři, sestra a lékař…ale často za cenu toho, že si dítě budete předávat, ve dveřích,, a moc se neuvidíte. mám kolem sebe mnoho takových párů, ale často nakonec jeden z té kariéry ustoupil. prosím ponechat anonym - práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 21:34

Jsem MUDr., manžel ne. Od začátku jsem věděla, že on na MD určitě nepůjde, měl náročnou práci, navíc před 15 lety byly platy ve zdravotnictví někde jinde než dnes, takže manžel byl hlavní živitel rodiny, navíc jsme měli hypotéku. Byla jsem na MD 2× 3 roky a rozhodně mi nic neuteklo. Když jsem měla děti do 10 let, sloužila jsem méně než ostatní, ale zcela bez služeb to prostě nešlo, ostatní by se usloužili. Dnes mám 2 atestace, jsem vedoucí lékař a s láskou vzpomínám na MD. Moje kolegyně podobně: MD 2-3 roky. Jen u jedné byl manžel na MD, protože přišel o práci.
Primář má zdr. sestru, byla na MD 2×3 roky a pak šla na poloviční úvazek, protože pomoc od manžela kvůli jeho vytíženosti minimální, jeho zástupce to má doma podobně.
Jinak bych neočekávala, že chirurg půjde na MD či se bude zapojovat 1:1. Žádného takového neznám.

• Citovat
  • Nahlásit
5553
29.6.22 21:54

Když nemáte hlídání, zkraťte si oba své úvazky. Ale stejně minimálně na mateřské budeš muset byt ty :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
29.6.22 22:08
@Prosimklid píše:
Mě to smutný nepřijde, takto funguje skoro cely svět, to jen tady je norma byt tři, čtyři roky doma. Je fakt, ze v optimálním případě ma matka zkráceny úvazek, ale pravidlem to není. Kamoska rodila v USA a po sestinedeli supajdila do práce, já díky jejich systému delala v 25 aupair, protože holt rodina pracovala na fulltime od rána do večera (nejmladší dítě nemělo ani rok, další dvě byly skolkove), rodiče videly fakt až někdy kolem seste, sedmé vecer, ale nemyslim si, ze byly jakkoliv poskozene. Důležité je, ze se jim někdo věnuje, nemusí to byt nutne rodič.

USA je ale úplná jiná Kategorie. S tím se srovnavat snad nemusím.
Ale máš pravdu 3 roky nejsou běžné, běžné je kolem roku mateřska. Kde žijí je 4 měsíce, S tím že když se do toho da dovolená, je půl roku matka doma a pak jde na castecny, většinou na začátku na malý. Nebo ona na 60 %,on na 80%,z toho pokryji 3 dny v týdnu hlidani a 2 dny je, jsou děti v jeslich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat