Vztah s muzem trpicim depresi - mate zkusenosti??

Anonymní
21.8.21 21:31

Vztah s muzem trpicim depresi - mate zkusenosti??

Zdravim vsechny. Mate nekdo zkusenosti se vztahem, kdy ma jeden z partneru depresi? Co vsechno muzu cekat? Nuti deprese odhanet partnera? Potkala jsem muze, velice jsme si rozumeli, bylo vic setkani, vyspali jsme se spolu a dal se vidali, ale obcas se choval divne. Postupne mi zacal rikat, ze mu neni dobre, ze ma deprese, nevi jak dal. Nakonec mi rekl, ze budeme jen kamaradi, ze to tak bude lepsi. Ale chova se ke me uplne stejne jako pred tim. Hladi me, dava mi pusu, objima. Jeden den mi pise jako partnerce, planuje se mnou, posila mi pusu, druhy den uplne obrati a je chladny, vecny, odtazity. Tak si reknu, ze dobre, nebudu od toho nic cekat a on dalsi den zase zacne byt mily a tak je to porad dokola. Mam ho rada, je mi blizky, ale jeho chovani me zranuje s vubec nevim, co si o tom mam myslet. Muze to byt tou depresi? Mate s tim nekdo zkusenosti? Jak se muze chovat clovek v depresi na zacatku vztahu? Dekuji vsem za nazory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1928
21.8.21 21:41

Utíkej pryč, nemá to smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
21.8.21 21:42

Momentálně zažívám něco podobného. Akorát v mém případě on nevěří lidem. Bývalá partnerka ho zranila natolik, že nový vztah nehledá. Má pocit, že jsou všechny ženy stejné. Snažím se mu vysvětlit, že to není pravda. Navíc má kamarádku s výhodami, která se mu nelíbí, a se kterou se mi přiznal, že je spíš ze soucitu. Ona se do něj zamilovala, ale on je pouze v roli kamaráda. Vůbec si neví rady, jak se vymotat z toho začarovaného kruhu. K tomu trpí depresemi. Jak ráda bych mu pomohla. Ale též nevím jak.

Třeba tu bude někdo zkušenější, a pomůže nám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10791
21.8.21 21:44

Takže svůj stav asi úplně neřeší když má takový výkyvy. Na to bych se vykaslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
21.8.21 21:49

@Lotty28 Ukončit vztah je jediná pomoc, pokud nevyhledá odbornou pomoc je to zbytečný. Chlapi se v sebelítosti dost utápí, ale řešit to nebudou. Já lituji dne kdy jsem toho člověka poznala a důsledky nesu do dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34473
21.8.21 21:54
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny. Mate nekdo zkusenosti se vztahem, kdy ma jeden z partneru depresi? Co vsechno muzu cekat? Nuti deprese odhanet partnera? Potkala jsem muze, velice jsme si rozumeli, bylo vic setkani, vyspali jsme se spolu a dal se vidali, ale obcas se choval divne. Postupne mi zacal rikat, ze mu neni dobre, ze ma deprese, nevi jak dal. Nakonec mi rekl, ze budeme jen kamaradi, ze to tak bude lepsi. Ale chova se ke me uplne stejne jako pred tim. Hladi me, dava mi pusu, objima. Jeden den mi pise jako partnerce, planuje se mnou, posila mi pusu, druhy den uplne obrati a je chladny, vecny, odtazity. Tak si reknu, ze dobre, nebudu od toho nic cekat a on dalsi den zase zacne byt mily a tak je to porad dokola. Mam ho rada, je mi blizky, ale jeho chovani me zranuje s vubec nevim, co si o tom mam myslet. Muze to byt tou depresi? Mate s tim nekdo zkusenosti? Jak se muze chovat clovek v depresi na zacatku vztahu? Dekuji vsem za nazory

I kdyby to depresí bylo, v takovém vztahu bych nechtěla být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 21:56

@Lotty28 a muzu se zeptat, jak dlouho je v te depresi? Leci se nebo ne? Uprimne je mi lito i te kamaradky s vyhodami, nejen tebe. Proc ji to nerekne? Jak je stary? Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
21809
21.8.21 21:57

Jakože má depresi obden? To asi ne, to tě trochu tahá za fusekli a dělá z tebe blbce. Vztah s tebou nechce, jeho chování tě zraňuje, není jediný důvod proč se s ním vůbec vídat a být v kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 21:58
@mamule42 píše:
@Lotty28 Ukončit vztah je jediná pomoc, pokud nevyhledá odbornou pomoc je to zbytečný. Chlapi se v sebelítosti dost utápí, ale řešit to nebudou. Já lituji dne kdy jsem toho člověka poznala a důsledky nesu do dnes.

Muzu se zeptat, co jsi s nim zazivala a jak te to poznamenalo? Dekuji. Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 21:58

Byla jsem ve vztahu s depresivním mužem a už bych do toho nešla. Nepotřeboval s tím nic dělat, omlouval tím to, že na vztahu nemůže pracovat, sex moc nepotřebuje, nedokáže někoho kvůli tomu doopravdy milovat.. prostě jeden velký problém, i když měl i dobré vlastnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 22:01

@terien spis ma vykyvy, obbden asi ne, ale ob 3 dny ano

• Citovat
  • Nahlásit
21809
21.8.21 22:04
@Anonymní píše:
@terien spis ma vykyvy, obbden asi ne, ale ob 3 dny ano

Prosím tě prober se, jaké výkyvy? Má tě na háku, pravděpodobně někde rozdělanou nějakou jinou a ty jeho „výkyvy“ se odvíjejí max. od toho, tak ho dotyčná žere. Asi moc ne, když má pořád zaháčkovanou tebe. Máš tohle zapotřebí? To jsi tak zoufalá, že si musíš nechat tohle líbit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 22:04

Tomu říkáte deprese :lol:? Manžel měl deprese (dědičné od obou rodičů), půl roku v kuse se litoval, vadila mu každá prkotina co kdo řekl, všechno bylo špatně, vzal si týden dovolenou a celou ji strávil v posteli. Naštěstí mu deprese a další nemoci vyléčil doktor. On sám říká jaký byl blb… a jak do sebe mohl cpat antidepresiva a zbytečně si ubližovat.

• Citovat
  • Nahlásit
868
21.8.21 22:05
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny. Mate nekdo zkusenosti se vztahem, kdy ma jeden z partneru depresi? Co vsechno muzu cekat? Nuti deprese odhanet partnera? Potkala jsem muze, velice jsme si rozumeli, bylo vic setkani, vyspali jsme se spolu a dal se vidali, ale obcas se choval divne. Postupne mi zacal rikat, ze mu neni dobre, ze ma deprese, nevi jak dal. Nakonec mi rekl, ze budeme jen kamaradi, ze to tak bude lepsi. Ale chova se ke me uplne stejne jako pred tim. Hladi me, dava mi pusu, objima. Jeden den mi pise jako partnerce, planuje se mnou, posila mi pusu, druhy den uplne obrati a je chladny, vecny, odtazity. Tak si reknu, ze dobre, nebudu od toho nic cekat a on dalsi den zase zacne byt mily a tak je to porad dokola. Mam ho rada, je mi blizky, ale jeho chovani me zranuje s vubec nevim, co si o tom mam myslet. Muze to byt tou depresi? Mate s tim nekdo zkusenosti? Jak se muze chovat clovek v depresi na zacatku vztahu? Dekuji vsem za nazory

Spíše má jinou a tebe jenom v záloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
21.8.21 22:11
@Anonymní píše:
Muzu se zeptat, co jsi s nim zazivala a jak te to poznamenalo? Dekuji. Zakladatelka

Zapomněl mi oznámit že trpí u léta depresí, když jsme se poznali měl klidové údobí, pak se narodil syn, když mu bylo půl roku tak začal mít divné chování, přestali jsme ho zajímat, jenom ležel ve dne, v noci chodil do jiné místnosti, pořád mě vykládal ať vypadnu.Jeho psychiatr mi řekl že se to vrací vždy po určité době. Pak už nechtěl brát léky, že už to nemá smysl.Tak jsem odešla od něj. A kluka už nikdy neviděl, nezajímal se. Když bylo synovy 12 tak se oběsil. Syn zdědil bohužel stejnou nemoc a dodnes se ho nemůžu zbavit, není schopen samostatného života, a já už jsem z něho unavená, mám ještě 3 menší děti a i když jsme mu hodně pomáhali, vděk žádný a ještě je sprostý. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat