Vztah s partnerem po dítěti se zhoršil

Anonymní
20.6.21 22:13

Vztah s partnerem po dítěti se zhoršil

Ahoj holky,
Potřebuji se spíše vypsat a popřípadě slyšet názor od někoho jiného a předem s eomlouvám za sloh :roll:
S přítelem jsme spolu skoro 5 let, do doby než jsem porodila naší holčičku, byl náš vztah s přítelem naprosto bez chyby. Tím v žádném případě nedávám vinu naší holčičce, ale po porodu to hned začlo. S malou to nebylo do půli roka vůbec jednoduché, nespinkala, trápilo jí bříško do toho jsem přišla o mléko a vlastně přítel chodil do práce na 12cti hodinové směny 4 dny a 4 dny volno, a nechával kompletně všechno na mě, starost o malou, vaření, uklízení atd.. vlastně přišel najedl se a šel spát nebo hrát hry. Já jsem spalav noci 3 hodiny a nikdy jsem se nedočkala pomoci vlastně spal i sám v obýváku. Ale abych tady nemluvila jen o jeho chybách já ho vlastně nikdy nenechala v klidu když přišel z práce dala sem mu jídlo a začla se sním hádat a pořád něco řešila že hraje hry a že jen leží a nevšímá si nás. Pak nás jednoho dne ze dne na den z hodiny na hodinu nechal u mého táty že si potřebuje odpočinout protože jsem se sním vlastně pořád hádal, že jen hraje hry nebo si nás nevšímá. 3 měsíce jsem byla s malou sama, on si užíval malou měl 3 krát na hodinku vlastně nejevil moc zájem. Pak ale se chtěl strašně vrátit že si vše uvědomil, ja jsem tedy se rozhodla že to zkusíme a uvidíme jak to půjde. No zachvíli to bude 8 měsícu co jsme se vrátili a já vůbec nevím jestli ho vůbec ještě miluju on nás finančně zabezpečuje malou miluje ale netráví sní žádný čas. Malá u něj nevydrží ani 5 sekund strašně brečí, ale nidky jí neublížil ani nic takového. Příjde mi, že mi něco strašně shází. A pořád si myslím že je velká chyba ve mě protože on si na nic nestěžuje příjde domů, usmívá se, finančně nás zabezpečuje nevím jestli jen zbytečně nehledám důvod že mi něco chybí.. :roll: ani nevím jak přesně bych to popsala. A budu ráda za každý názor když si to některá přečtete až sem. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4284
20.6.21 22:31

No tak ne každý muž je z dítěte odvařený. Někteří mají strach, nevědí co dělat nebo jak se chovat. Ve většině případů mají i problém to přiznat a říct. Druhá strana věci jsou hádky po velké změně, jakou dítě je. Řekla bych, že si tím projde každý pár. Žena má pocit, že muž dělá málo. Muž má pocit, že toho dělá až dost. Tohle je všechno jen o komunikaci. Ale ne té, kterou jsi nastavila, tedy vysoce emocionální vyčítání. Teď je jen otázka, jak jste spolu ten váš vztah poničili. Zda nadobro a nebo se s tím bude dát ještě něco dělat. Doporučuji poradnu.
Protože minimálně ty, evidentně potrebuješ „něco“ co by tě utvrdilo v tom, že ti za to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 22:41

@Martha03 Ano asi máš pravdu, s hádkami jsem to přeháněla, byla jsem vyčerpaná a i po komunikaci kterou jsem před hádkou začínala mě nevnímal a i když jsem ho opravdu doslova prosila o pomoc tak nepomohl. Ale to bylo uvědomila jsem si, že jsem na něj nejspíše moc tlačila.. já spíš nechápala proč je takový on malou strašně moc chtěl pak mi to tak nepřišlo. Ja ho předtím než nas nechal opravdu ze srdce milovala ale teď si nejsem tak úplně jistá, tím co semnou dělal když jsem byly od sebe jestli ho pořád miluju a je to přesně
Jak říkáš potřebuji něco co mě utvrdí že za to stojí..:)

• Citovat
  • Nahlásit
Ayo
88
20.6.21 22:47

Já jsem třeba slyšela názor od mužů, že až když to začne lézt a mluvit, tak je s malým zábava :D a začnou se malému víc věnovat. Takže jestli malou miluje, tak je docela šance, že jak poroste, tak se ji bude věnovat víc. :)

Já ho na jednu stranu chápu, 12h musí být náročné a tak se na to potřebuje vyspat. Vzpomínám si, jak častokrát jsem po práci a to byly jen 8h byla tak vyšťavená, že jsem si chtěla jen lehnout a vypnout. Ono hry jsou svým způsobem odreagování.

A v době volna ti ty 4 dny nějak pomáhá? Já nevím, jste to měli s uklízením, vařením, když jste dítě neměli? Dělala jsi to všechno taky ty?

Kolik je malé? Nemáš možnost třeba hlídání, aby sis na chvíli odpočinula? Udělat si chvíli pro sebe. Trochu tě to psychicky povzbudí a bude ti líp. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19310
20.6.21 22:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Potřebuji se spíše vypsat a popřípadě slyšet názor od někoho jiného a předem s eomlouvám za sloh :roll:
S přítelem jsme spolu skoro 5 let, do doby než jsem porodila naší holčičku, byl náš vztah s přítelem naprosto bez chyby. Tím v žádném případě nedávám vinu naší holčičce, ale po porodu to hned začlo. S malou to nebylo do půli roka vůbec jednoduché, nespinkala, trápilo jí bříško do toho jsem přišla o mléko a vlastně přítel chodil do práce na 12cti hodinové směny 4 dny a 4 dny volno, a nechával kompletně všechno na mě, starost o malou, vaření, uklízení atd.. vlastně přišel najedl se a šel spát nebo hrát hry. Já jsem spalav noci 3 hodiny a nikdy jsem se nedočkala pomoci vlastně spal i sám v obýváku. Ale abych tady nemluvila jen o jeho chybách já ho vlastně nikdy nenechala v klidu když přišel z práce dala sem mu jídlo a začla se sním hádat a pořád něco řešila že hraje hry a že jen leží a nevšímá si nás. Pak nás jednoho dne ze dne na den z hodiny na hodinu nechal u mého táty že si potřebuje odpočinout protože jsem se sním vlastně pořád hádal, že jen hraje hry nebo si nás nevšímá. 3 měsíce jsem byla s malou sama, on si užíval malou měl 3 krát na hodinku vlastně nejevil moc zájem. Pak ale se chtěl strašně vrátit že si vše uvědomil, ja jsem tedy se rozhodla že to zkusíme a uvidíme jak to půjde. No zachvíli to bude 8 měsícu co jsme se vrátili a já vůbec nevím jestli ho vůbec ještě miluju on nás finančně zabezpečuje malou miluje ale netráví sní žádný čas. Malá u něj nevydrží ani 5 sekund strašně brečí, ale nidky jí neublížil ani nic takového. Příjde mi, že mi něco strašně shází. A pořád si myslím že je velká chyba ve mě protože on si na nic nestěžuje příjde domů, usmívá se, finančně nás zabezpečuje nevím jestli jen zbytečně nehledám důvod že mi něco chybí.. :roll: ani nevím jak přesně bych to popsala. A budu ráda za každý názor když si to některá přečtete až sem. ;)

Až na to usmíváni debil, idiot. Prej tři měsíce na odpočinek… Hele jestli máš možnosti samostatného bydlení nebo by dal nějaký odchodny ideálně, tak bych šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
20.6.21 22:51

Narozeni ditete fakt se vztahem zatoci. S otcem prvni dcery jsme se kvuli tomu rozesli. Doufam, ze se mi podruhe podari chyby neopakovat.

Zkusila bych taky poradnu. Pokud nechcete poradnu, tak bych v prvni rade prestala neco ocekavat, ale zacala jeden druheho zadat o to, co je treba. Take si musite rict, co vam obema vadi, v cem je problem.

Strasne snadno se dostanes do pocitu frustrace a to oboustranne, kdy je pocit, ze ten druhy ti nerozumi a kdy on to ma lehci. Tohle je potreba nejak vyresit. Bud nastavit pravidla tak, aby ty pocity byly minimalni nebo akceptovat, ze kazdy to ma tezke jinak. Napr. ja se obcas treba nastvu, ze mi muz vzbudi dite pres den (a to i kdyz jsem si rikala, jak se dite prizpusobi chodu domacnosti, haha :mrgreen: ), jsem pak nervni, protoze si neodpocini/neudelam, co jsem chtela udelat, je snadne na toho druheho vyjet a byt neprijemna, mnohem tezsi je pochopit to, ze on zase resi obrovske problemy v podnikani, je v nervu a soustredi se na to, aby to vyresil, duchem nekde jinde. A pak prijde ta faze, aby to pochopil i on :P ale ta nutne nemusi byt treba primo v tu chvili, ve kterou by to stejne nepobral…diky tomuhle jsem se treba pred par dny dozvedela, ze me muz obdivuje, ze to zvladam s ditetem 24/7, protoze by to nedal. Proste je potreba naucit se spolu mluvit a vnimat jeden druheho.

Jinak dlouhodobe v neuspokojivem svazku, kdy je to vlastne lip samotnemu, moc zustavat neda a driv nebo pozdeji to vetsinou vybouchne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4284
20.6.21 22:54
@Anonymní píše:
@Martha03 Ano asi máš pravdu, s hádkami jsem to přeháněla, byla jsem vyčerpaná a i po komunikaci kterou jsem před hádkou začínala mě nevnímal a i když jsem ho opravdu doslova prosila o pomoc tak nepomohl. Ale to bylo uvědomila jsem si, že jsem na něj nejspíše moc tlačila.. já spíš nechápala proč je takový on malou strašně moc chtěl pak mi to tak nepřišlo. Ja ho předtím než nas nechal opravdu ze srdce milovala ale teď si nejsem tak úplně jistá, tím co semnou dělal když jsem byly od sebe jestli ho pořád miluju a je to přesně
Jak říkáš potřebuji něco co mě utvrdí že za to stojí..:)

No jo, jenže co ti pomůže to utvrdit? Může ti říct, že teď bude jiný. Může se začít snažit. Vždycky se to ale otočí zpět k tobě. Ty se musíš vnitřně přesvědčit, že stojí za to, dát mu šanci a hlavně chtít ji dát a ne kritickým okem stále sledovat… Přestat se dívat dozadu a žít dál. Hlavně nemít představy, že on bude dělat věci stejně jako ty a to od výchovy dítěte, přístupu, držení dítěte, přebalování, oblékání, koupání atp. To pak muže, který se začne snažit může ještě víc odradit. Co se týče toho, že tě neposlouchá, tak to je už věc mezi vámi. Pravděpodobně to byl problém už předtím, jen si to nevnímala, dokud to nezačalo být důležité. Chlap se po dítěti může změnit, ale změní se jen ten nedospělý, který má pocit, že mu dítě něco vzalo (volnost, pohodlnost, atp.). A hlavně, neměli byste žít jenom dítětem, ale i jako rodiče, pár a milenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 22:55

@Ayo male budou 2 roky a teda zlepšení nevidím nedokáže jí popravdě ani pohlídat ani kdybych měla jít do krámu😃
To máš
Pravdu teď zpětně si taky uvědomuji, že byl unavený a potřeboval si odpočinout a odreagovat, ale on mi to nedopřál ani na hodinku dospání a bylo toho na mě moc.. a zbytečně jsem se hádala.
Jojo před malou jsem taky vše dělala já,
Já teď už jsem více v klidu malá si už vystačí na hodně věcí sama takže je více času.
Mě spíš chybí ta opora v něm🙂

• Citovat
  • Nahlásit
321
20.6.21 22:55

@Martha03 uplne se pod to podepisuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6151
20.6.21 23:00
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
S přítelem jsme spolu skoro 5 let, do doby než jsem porodila naší holčičku, byl náš vztah s přítelem naprosto bez chyby. Tím v žádném případě nedávám vinu naší holčičce, ale po porodu to hned začlo. S malou to nebylo do půli roka vůbec jednoduché, nespinkala, trápilo jí bříško do toho jsem přišla o mléko a vlastně přítel chodil do práce na 12cti hodinové směny 4 dny a 4 dny volno, a nechával kompletně všechno na mě, starost o malou, vaření, uklízení atd.. vlastně přišel najedl se a šel spát nebo hrát hry. Já jsem spalav noci 3 hodiny a nikdy jsem se nedočkala pomoci vlastně spal i sám v obýváku. Ale abych tady nemluvila jen o jeho chybách já ho vlastně nikdy nenechala v klidu když přišel z práce dala sem mu jídlo a začla se sním hádat a pořád něco řešila že hraje hry a že jen leží a nevšímá si nás. Pak nás jednoho dne ze dne na den z hodiny na hodinu nechal u mého táty že si potřebuje odpočinout protože jsem se sním vlastně pořád hádal, že jen hraje hry nebo si nás nevšímá. 3 měsíce jsem byla s malou sama, on si užíval malou měl 3 krát na hodinku vlastně nejevil moc zájem. Pak ale se chtěl strašně vrátit že si vše uvědomil, ja jsem tedy se rozhodla že to zkusíme a uvidíme jak to půjde. No zachvíli to bude 8 měsícu co jsme se vrátili a já vůbec nevím jestli ho vůbec ještě miluju on nás finančně zabezpečuje malou miluje ale netráví sní žádný čas. Malá u něj nevydrží ani 5 sekund strašně brečí, ale nidky jí neublížil ani nic takového. Příjde mi, že mi něco strašně shází. A pořád si myslím že je velká chyba ve mě protože on si na nic nestěžuje příjde domů, usmívá se, finančně nás zabezpečuje nevím jestli jen zbytečně nehledám důvod že mi něco chybí.. :roll: ani nevím jak přesně bych to popsala. A budu ráda za každý názor když si to některá přečtete až sem. ;)

Ty nemáš vůbec žádné peníze, takže si nemůžeš koupit ani jídlo, aby ses najedla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 23:02

@Uslava teď absolutně nechápu otázku?

• Citovat
  • Nahlásit
Ayo
88
20.6.21 23:10
@Anonymní píše:
@Ayo male budou 2 roky a teda zlepšení nevidím nedokáže jí popravdě ani pohlídat ani kdybych měla jít do krámu😃
To máš
Pravdu teď zpětně si taky uvědomuji, že byl unavený a potřeboval si odpočinout a odreagovat, ale on mi to nedopřál ani na hodinku dospání a bylo toho na mě moc.. a zbytečně jsem se hádala.
Jojo před malou jsem taky vše dělala já,
Já teď už jsem více v klidu malá si už vystačí na hodně věcí sama takže je více času.
Mě spíš chybí ta opora v něm🙂

Kamarádka, ta teda dítě nemá, mi říkala, jak taky od začátku vztahu všechno dělala ona a říkala, jak toho později litovala. Její přítel si totiž na to zvykl a ty práce doma nedělal. :D

A když tě trápí něco (teď nemyslím, vaše problémy, kdy se hádáte), tak se zajímá, stará se, pokouší se ti poradit? Když je ti kvůli něčemu smutno, obejme tě? Když ti třeba není dobře, postará se o tebe? Pokud je odpověď ano, tak ti oporou je. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 23:15

@Ayo občas toho taky lituju ale nechci po něm aby fakt jako naklízel nebo navařil jen pomohl teď už to nepotřebuju a je mi to jedno ale když byla malá tak jsem ho potřebovala 🙂
No moje odpověd je ne🙂 když sem byla na jednom zákroku tak jsem ho prosila o to aby na noc pohlidal malou ze s epotrebuju vyspat no zapl hry a pak usnul a ja sni lítala po bytě aby usla 🤷🏾‍♀️ 😃 jako já ho nechci shazovat on je dobrý člověk, ale prostě s malou mi nepomáhá tak nějak je na mě vše on chodí
Prostě “jen” vydělávat

• Citovat
  • Nahlásit
9415
21.6.21 06:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Muži mají pocit že když chodí do práce tak to bohatě stačí a doma už nehnou prstem. Jenze si vůbec neuvědomují že když je žena doma s děckem tak je to taky práce a poměrně náročná. To muž ale zjistí až když si to vyzkouší. Na pár dnů jsem byla v nemocnici, manžel se musel kompletne starat o malou.Byl šťastný že jsem už doma a prý raději bude chodit do práce než se doma starat o dítě.

Příspěvek upraven 21.06.21 v 06:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
21.6.21 06:22

No z jeho pohledu, tak mít 4 12tky po sobě je hroznej ojeb. A 2× takovej, když utahanej z práce dostane jen doma hromadu hádek a výčitek jak „nic nedělá“. :roll: to pak člověka hnedka přejde nálada něco fakt dělat. Nicméně když pak je 4 dny doma, tak se o tu péči o dítě a domácnost máte podělit. Co on ty 4 dny dělá? To 4 dny jen sedí a hraje hry? Jestli jo, tak je to chlap k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat