Vztah s přítelkyní

Anonymní
8.9.20 01:05

Vztah s přítelkyní

Ahoj, je mi 26 let. Se svou přítelkyni jsem od svých 19 ona je o rok mladší. 4 roky bydlíme spolu ve dvougeneračním domě, společně s mými rodiči a výchovame naší 3letou dcerku.

No a teď k věci.
V lednu mi přítelkyně oznámila, že už ke mě nic necítí a že bude nejlepší jít od sebe. Zabalila věci sobě i malé a odjely bydlet k matce přítelkyně. O přítelkyni jsem se snažil, snažil jsem se ji získat zpět. Jenže jsem se dozvěděl, že někoho má a byla s ním už v době, kdy jsme spolu ještě byli.

Štvalo mě to opravdu hodně, ale veškery svůj volný čas jsem se teda věnoval naší dcerce. Její matka měla už nový vztah a tak ji vůbec nevadilo, že mala byla věčně u mě. Byla u mě každý den hned co jsem přišel z práce až do dalšího rána, kdy jsem ji po cestě do práce vezl k matce přítelkyně. Asi v březnu mi z ničeho nic přestala malou dávat. Buď byla podle ní nemocná, nebo měli zaplacené nějaké výlety a domluvené návštěvy. Neviděl jsem ji asi do května. Vždy jen na chvíli přes den, hodinku, max 3 ale už ne přes noc. Ani na vikend. Po těchto 2 umornych měsících bez dcery mi bývalá oznámila, že se rozešli a začala se snažit ona o mě. Žáden zájem jsem ze začátku neprojevoval. Byl jsem rád, že mohu znova trávit čas se svou dcerou a bylo mi jedno, že bývalá se přidávala k nám při výletech. Zkrátka jsem se bál, že mi ji znova vezme.

Jenže cca v červenci jsem si uvědomil, že k ní vlastně stále něco cítím. Přišlo mi, že ji mrzí, co provedla a že toho doopravdy lituje. Dal jsem ji teda šanci a v polovině srpna jsme se dali znovu dokupy. Jenže 2 týdny na to mi oznámila, že je těhotná. Prý se mnou. Už z toho důvodu, že jsme spolu spali po týdnu co jsme se dali znovu dokupy (tedy týden před jejím oznámením těhotenství) mi to přišlo jako kravina. Těhotenství ji potvrdila i doktorka, ale stáří těhotenství vůbec neodpovidalo době, kdy jsme spolu spali. Musela teda přiznat, že dítě je toho, o kom mi tvrdila, že se již rozešli.

Momentálně ale vůbec nevím, co dělat. Nechci přijít o dceru a svou přítelkyni vážně miluju. Přiznala, že si toho muže nechala v záloze, kdyby ji to se mnou nevyšlo. Prý hned na to, co jsme se dali znovu oficiálně dokupy to s ním utla. Ukazovala mi i zprávy, kde mu psala, že je mezi nimi definitivní konec hned po tom, co jsme se dali dokupy.

Od doby, co jsem toto zjistil uběhl týden a ja vlastně nevím, co dělat. Miluju ji i naši dceru. Taky vím, že bych se dokázal postarat o další dítě. Jen nevím, jestli bych příjmul fakt, že dítě není moje. Teď si říkám, že bych to zvládl, přece bych byl s ní celé těhotenství a dítě vychovával, takže bych ho miloval stejně, jako naši dceru. Ale na druhou stranu si nedovedu představit, co bych dělal, kdybych s ní zůstal a časem zjistil, že k diteti to samé co k dceři necítím. Bojím se, že bych mezi dětmi dělal rozdíly, aniž bych si to uvědomoval.

Zajímáji mě tedy zkušenosti někoho, kdo si něčím podobným prosel. Jde časem odpustit nevěra a milovat „cizí“ dítě stejně, jako to vlastní?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27684
8.9.20 01:46

Režisér Menzel. Ale toho se už nezeptáš. Vážně chceš vychovávat dítě někoho, s kým ti byla tvá žena nevěrná? Opravdu? Nech si soudně upravit styk se svou dcerou a na rozhoďnožku se vyprdni. Ta ti stejně brzo frnkne za dalšm elegánem. Ty jsi jen „hodný trouba“, co ji vzal zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
8.9.20 02:01

Jsi dost mladý, mě by to nestálo za to. Živit děcko co není tvoje, nejvíc bych se bála, že zase stopne přístup k dceři. Proč ji miluješ? Zdá se mi jako pěkně vychcaná díra do sněhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
8.9.20 05:57

Přijde mi, že potřebuje nějakého troubu jako otce pro druhé dítě. Pozor, abys nebyl v rodném listě jako otec cizímu dítěti. Ona pak zase uteče a ty budeš platit alimenty na obě děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
8.9.20 06:15

Chápu, že se lidi můžou přestt milovat, ale ona ti postupně řekla, že tě nemiluje, pak starej se o dceru, pak já ti ji nedám, pak já tě miluju, čekáme spolu dítě.. A počkat - já neumím počítat - to dítě vlastně není tvoje :roll: Fakt jsi takový trouba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3446
8.9.20 06:30

Ona si chce dítě nechat, i když není tvoje? Na tvém místě nevím, co bych dělala, jen vím, že je blbost se nechávat zapsat do RL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
8.9.20 06:50

Teda ta je odvážná.. V životě se dějou různý věci, samozřejmě je hlavně na tobě, jak se rozhodneš. Ale hodně zvaž, jestli je tohle ta správná cesta. Ona čeká miminko, který bude mít právo vědět kdo je otec. Nejde tajit takhle závažnou věc, aniž by jednou vyplavala na povrch. Navíc i ten druhý muž má pravo být se svým dítětem a sám víš, že není príjemný když někdo brání styku. Vím, že chceš asi dobře pro vás všechny, ale tohle nebude úplně jednoduchý. Pokud teda všechno kousneš a rozhodneš se být s ní, udělejte to alespoň tak, ať je to fér a přiznejte to rodičům ( ať vědí, že „vnouče“ není jejich) a otci dítěte. Předejdete tím rozvratu vztahů v rodině a připadným soudům o určení otcovství atd. No přeju ti hodně štěstí, budeš ho opravdu potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
8.9.20 06:53

A o potratu jste nemluvili? Ja bych to viděla jako nejlepší řešení…

Jinak ne jenom Menzel, ale třeba i tatínek Zuzany Tvarůžkové a tam je evidentní, že není jeho…

Podle mě pokud si řekneš, že dítě za to nemůže, tak pak se to zvládnout dá, ale fakt to chceš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5317
8.9.20 07:06

Ses tak hodnej až ses blbej. Bych ji kopla do zadku už dávno a měla daný na soudě upravu styku s dcerou. Hlavně se nenech zapsat do RL nebo si ji neber. Bych s ní byla jedině pokud by šla na potrat a to potratům moc nefandim. Jinak ať si poradí jak umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
8.9.20 07:09

Mně by teda osobně hodně vadilo, že si můj partner nechává někoho v záloze, kdybych s ním náhodou nakonec nebyla. Prostě buď se snažím a dávám do toho maximum a mám zájem jen o dotyčného, a pak je to skutečná láska, a nebo je to jen vypočítavost. Myslím, že je to jen vypočítavost ze strany tvé přítelkyně. Kdo ví, jestli třeba ten její není na tom tak dobře jako ty, a proto se raději rozhodla pro tebe a ne pro něj. K tomu, těhotenství a díte, kor druhé, umí zamávat i s kvalitním vztahem, natož s takhle rozvráceným. Myslím, že tě nečeká moc hezké období, až ti budou doma řvát dvě malé děti, přítelkyně bude vypadat po druhém těhotenství kdo ví jak, sex třeba už moc nebude, atp. A do toho „cizí“ dítě, které jí dříve či později začneš předhazovat. HLAVNĚ SE NENECH DONUTIT ZAPSAT JAKO OTEC TOHO DÍTĚTE. Pěkně ať se stará biologický otec, ať on platí.

Za mě je ten vztah odsouzen k záhubě a přijde mi škoda, abys ve svých nejhezčích letech svůj život takhle zahazoval pro nevěrnou a vypočítavou přítelkyni a cizí dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
8.9.20 07:29

Být tebou, tak do toho nejdu, slečna je vychcaná jak díra do sněhuláka, nechává si tě jako jistotu, asi ví, že jsi až moc hodný. A pěkně s Tebou cvičí. Takový vztah bych opravdu nechtěl. Ty snad jo? Půjdeš do toho s vědomím, že jsi jí vlastně zbyl a chce být s tebou tak nějak z rozumu, tam se o žádné lásce z její strany moc mluvit nedá. Myslím, že tohle nemá nikdo zapotřebí a hlavně si myslím, že to nemá moc budoucnost, protože je velká šance, že tě to časem dožene a nedáš to. Už jen to, že by jsi vychovával dítě někoho s kým ti byla nevěrná. To je i na mě silný kafe a moc si nedovedu představit jak by to fungovalo. Jasný dítě za to nemůže, ale bál bych se, že tohle by mi bránilo si k němu vybudovat ten správný vztah i kdybych se snažil a chtěl. Nevím, asi bych to nedal. A to sám vychovávám „cizí“ dítě, je to můj brouček a miluju ho stejně jako biologické děti, někdo to dokáže, jiný ne. Já si zase na krvi až tak nezakládám, takže za mě to jde, ale jak říkám, ne v tomhle případě. My to máme jinak, seznámili jsme se, když už měl malý víc jak rok, biologického otce nemá, tak to je úplně o něčem jiném, asi bych do toho nešel, ani kdyby otec byl a bylo by pro dobro dítěte s ním komunikovat, dávat mu ho atd. Natož v tvém případě, kdy je to dítě milence za kterým utekla, no to bych do toho fakt asi nešel. Být tebou zařídím si soudně styk s dcerou a časem se začnu rozhlížet po nějaké jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
8.9.20 07:31

Ou to je teda situace, chtěla to na tebe pěkně upíct…a na přerušení jít nechce? Možná by to stálo za zvážení i když je to těžká volba a asi mě za tuhle radu tady sežerou, vím že dítě je samozřejmě dar.Ale přece by bylo lepší kdyby další její dítě bylo tvoje…Příjde mi ta tvoje přítelkyně trošku vyčuraná…chtěla zjistit jaký to bude s někým jiným a bohužel si z té zkušenosti něco odnesla…ale věřím tomu že tě miluje… :roll: drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
8.9.20 07:44

Blbá situace. Jsou situace, kdy se dá dítě které není tvoje, vychovávat jako vlastní, podobně jako to má @Tomáš916, ale tohle není ten případ. Já taky nelpím na své krvi, takže si úplně v pohodě dovedu představit, že bych si našel přítelkyni s malým dítětem a vychovával bych ho jako vlastní. Ale tohle co čeká ta tvoje je normální kukačka. To je podraz a z tebe dělá vola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
8.9.20 07:49
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 26 let. Se svou přítelkyni jsem od svých 19 ona je o rok mladší. 4 roky bydlíme spolu ve dvougeneračním domě, společně s mými rodiči a výchovame naší 3letou dcerku.

No a teď k věci.
V lednu mi přítelkyně oznámila, že už ke mě nic necítí a že bude nejlepší jít od sebe. Zabalila věci sobě i malé a odjely bydlet k matce přítelkyně. O přítelkyni jsem se snažil, snažil jsem se ji získat zpět. Jenže jsem se dozvěděl, že někoho má a byla s ním už v době, kdy jsme spolu ještě byli.

Štvalo mě to opravdu hodně, ale veškery svůj volný čas jsem se teda věnoval naší dcerce. Její matka měla už nový vztah a tak ji vůbec nevadilo, že mala byla věčně u mě. Byla u mě každý den hned co jsem přišel z práce až do dalšího rána, kdy jsem ji po cestě do práce vezl k matce přítelkyně. Asi v březnu mi z ničeho nic přestala malou dávat. Buď byla podle ní nemocná, nebo měli zaplacené nějaké výlety a domluvené návštěvy. Neviděl jsem ji asi do května. Vždy jen na chvíli přes den, hodinku, max 3 ale už ne přes noc. Ani na vikend. Po těchto 2 umornych měsících bez dcery mi bývalá oznámila, že se rozešli a začala se snažit ona o mě. Žáden zájem jsem ze začátku neprojevoval. Byl jsem rád, že mohu znova trávit čas se svou dcerou a bylo mi jedno, že bývalá se přidávala k nám při výletech. Zkrátka jsem se bál, že mi ji znova vezme.

Jenže cca v červenci jsem si uvědomil, že k ní vlastně stále něco cítím. Přišlo mi, že ji mrzí, co provedla a že toho doopravdy lituje. Dal jsem ji teda šanci a v polovině srpna jsme se dali znovu dokupy. Jenže 2 týdny na to mi oznámila, že je těhotná. Prý se mnou. Už z toho důvodu, že jsme spolu spali po týdnu co jsme se dali znovu dokupy (tedy týden před jejím oznámením těhotenství) mi to přišlo jako kravina. Těhotenství ji potvrdila i doktorka, ale stáří těhotenství vůbec neodpovidalo době, kdy jsme spolu spali. Musela teda přiznat, že dítě je toho, o kom mi tvrdila, že se již rozešli.

Momentálně ale vůbec nevím, co dělat. Nechci přijít o dceru a svou přítelkyni vážně miluju. Přiznala, že si toho muže nechala v záloze, kdyby ji to se mnou nevyšlo. Prý hned na to, co jsme se dali znovu oficiálně dokupy to s ním utla. Ukazovala mi i zprávy, kde mu psala, že je mezi nimi definitivní konec hned po tom, co jsme se dali dokupy.

Od doby, co jsem toto zjistil uběhl týden a ja vlastně nevím, co dělat. Miluju ji i naši dceru. Taky vím, že bych se dokázal postarat o další dítě. Jen nevím, jestli bych příjmul fakt, že dítě není moje. Teď si říkám, že bych to zvládl, přece bych byl s ní celé těhotenství a dítě vychovával, takže bych ho miloval stejně, jako naši dceru. Ale na druhou stranu si nedovedu představit, co bych dělal, kdybych s ní zůstal a časem zjistil, že k diteti to samé co k dceři necítím. Bojím se, že bych mezi dětmi dělal rozdíly, aniž bych si to uvědomoval.

Zajímáji mě tedy zkušenosti někoho, kdo si něčím podobným prosel. Jde časem odpustit nevěra a milovat „cizí“ dítě stejně, jako to vlastní?

To je síla. Od ní pěkná vychcanost a ideálně by podstrčila cizí dítě. osobně bych do toho prostě nešla, pr ní ideál abys financoval cizí dítě :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
8.9.20 07:51

A hlavně se nezapisovat do RL, to by byla totální debilita. jediné štěstí že nejste manželé a bacha at tě neukecá do svatby před porodem :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama