Reklama

Vztah s rozvedeným mužem se závazkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Suzzzy09
Povídálka 11 příspěvků 30.01.18 10:35
Vztah s rozvedeným mužem se závazkem

Ahoj, chtěla bych Vás požádat o Vaše názory, rady, zkušenosti… našla jsem si nového partnera, už cca rok jsme spolu, začínáme zvažovat společné bydlení… Přítele miluji, tak jako zatím nikoho dříve. Opravdu jej vnímám jako mého osudového muže :oops:
Bohužel pomalu začínám otevírat oči a vnímat i to, co má bohužel za sebou. Byl ženatý, ze vztahu má sedmiletou holčičku. S dcerkou si rozumíme, trávíme společné chvíle vždy víkend jednou za 14 dnů. Vše se zdá být v pořádku, i přes prvotní ostych si myslím, že fungujeme a jsme spolu rádi.
Problém je však budoucnost. Bývalá je nemocná, má dlouhodobě psychické problémy. A já, 30 let, bych ráda jednou svoji rodinu, svatbu, děti, atd… i když jsem se s partnerem bavila a i on by dítě chtěl, třeba otázka svatby je zatím otevřena. A z toho plynoucí další důsledky - nárok na vyšší výživné, pokud budu s partnerem v manželství, nároky na náš společný majetek (rádi bychom do budoucna domeček…) apod. Chtěla bych tedy požádat o rady ty, které jste třeba ve stejné situaci, jak to zvládáte, jak situaci řešíte… Asi budu znít sobecky, ale nechci s partnerem budovat domov a pak doplácet na jeho minulost.. a tím, že je byvalka nevyzpytatelná, o to je to pro mě horší. A to ani nevím, co vše dalšího by do budoucna mohlo vzniknout, pokud bychom se vzali apod. :think: Dokážete mi, prosím, poradit, jak jste situaci řešili / zvládli vy? :roll:
Budu moc ráda za vaše názory… díky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Theli
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 30.01.18 10:53

Ahoj, mám také partnera se závazkem a ty praktické věci jsme se již rovněž řešili. Moc ale nechápu, co máš na mysli tím, abys na jeho závazky nedoplácela. Pokud tím myslíš, aby si exka nenárokovala nějaké přehnaně vysoké výživné na dítě, tak to se tě snad až tak dotýkat nemusí, ale bylo by lepší, kdybyste měli částečně oddělené finance. Pokud plánujete mít finance dohromady, tak se tomu samozřejmě nevyhneš a jeho závazky budete platit dohromady…To je prostě nevýhoda chlapa ze sekáče, no… :nevim: Možná je i lepší se vůbec nebrat…

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 30.01.18 10:58

„Pokud plánujete mít finance dohromady, tak se tomu samozřejmě nevyhneš a jeho závazky budete platit dohromady“
přesně tak. společný majetek, společná kasa, společné závazky.
Jo a nezapomeň že jeho dítě z 1. manželství bude po něm i dědit.

Venetia
Hvězda diskuse 35835 příspěvků 30.01.18 10:58
@Suzzzy09 píše:
Ahoj, chtěla bych Vás požádat o Vaše názory, rady, zkušenosti… našla jsem si nového partnera, už cca rok jsme spolu, začínáme zvažovat společné bydlení… Přítele miluji, tak jako zatím nikoho dříve. Opravdu jej vnímám jako mého osudového muže :oops:
Bohužel pomalu začínám otevírat oči a vnímat i to, co má bohužel za sebou. Byl ženatý, ze vztahu má sedmiletou holčičku. S dcerkou si rozumíme, trávíme společné chvíle vždy víkend jednou za 14 dnů. Vše se zdá být v pořádku, i přes prvotní ostych si myslím, že fungujeme a jsme spolu rádi.
Problém je však budoucnost. Bývalá je nemocná, má dlouhodobě psychické problémy. A já, 30 let, bych ráda jednou svoji rodinu, svatbu, děti, atd… i když jsem se s partnerem bavila a i on by dítě chtěl, třeba otázka svatby je zatím otevřena. A z toho plynoucí další důsledky - nárok na vyšší výživné, pokud budu s partnerem v manželství, nároky na náš společný majetek (rádi bychom do budoucna domeček…) apod. Chtěla bych tedy požádat o rady ty, které jste třeba ve stejné situaci, jak to zvládáte, jak situaci řešíte… Asi budu znít sobecky, ale nechci s partnerem budovat domov a pak doplácet na jeho minulost.. a tím, že je byvalka nevyzpytatelná, o to je to pro mě horší. A to ani nevím, co vše dalšího by do budoucna mohlo vzniknout, pokud bychom se vzali apod. :think: Dokážete mi, prosím, poradit, jak jste situaci řešili / zvládli vy? :roll:
Budu moc ráda za vaše názory… díky

Já bych do toho nešla..obzvlášť, když chceš ještě dítě

TeSudička
Kecalka 239 příspěvků 30.01.18 11:01

Libi se mi, jak si kazdej mysli, ze pokud ma nekdo dlouhodobe psychicky problemy, tak je to nevyzpytatelnej nesvepravnej cvok…divim se, jak muze byt jeste svepravna. Jeziiiiis a ona jeste k tomu vychovava dite… :jazyk:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19599 příspěvků 30.01.18 11:03

Tak já tohle nehrotim. Každý máme závazky a ex. A svatba bude a společné dítě taky ( je na cestě). Hospodaření máme společné. Každý dáváme bokem pro děti. Jestli se na to necítíš tak si najdi svobodného bez minulosti a závazků.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48398 příspěvků 30.01.18 11:04

Mame finance oddelene, tim padem mi neturuje, kolik ma alimenty a kolik zdedi haranti.
Jinak se spolecnym ditetem je to pak problem. To leda jit na rodicak napul, aby jste oba meli moznost vydelku. A nebo to proste prijmout jako fakt, ze chlap se zavazkem ma zavazky a plynou z toho i nevyhody pro tebe. A bud ti za to i s tim stoji, nebo ho poslat do obehu, nekomu, komu v baliku s ditetem za to stoji

Suzzzy09
Povídálka 11 příspěvků 30.01.18 11:05

Chjo, ano, do vztahu s ním nejít by bylo asi jednodušší… ale já ho vážně miluji, je velmi pozorný, přátelský, ochotný a je mi podporou. Mám v něm oporu jako v nikom nikdy před ním. Vím, že je to skvělý chlap a nechci / nedokážu se ho vzdát.
A společné finance… na jiných stránkách jsem se dočetla, že pokud se znovu ožení a já svým příjmem pomůžu rozpočtu domácnosti, má exka nárok na vyšší alimenty. Už tak partner platí víc než je standardem a to ex není schopna malé koupit ani tepláky… :?
Nechci ho opustit, protože předchozí vztah byla chyba… miluji ho a cítím, že i on miluje mě. Ale třeba otázka svatby je pro mě důležitá, nechci s ním žít jen tak „na hromádce“ :(

Suzzzy09
Povídálka 11 příspěvků 30.01.18 11:08

@TeSudička
Nebyla to urážka jeho bývalé ženy, ona bohužel opravdu psychické problémy má a několikrát s nimi skončila v blázinci.
Neříkám to proto, že bych vůči ní měla nějakou zášť či co… taková opravdu nejsem. Ale realita taková bohužel je. ????

andelka83
Neúnavná pisatelka 19599 příspěvků 30.01.18 11:09

@Suzzzy09 no,pokud budete mít spolu dítě, tak on bude mít další dvě vyživovací povinnosti. Navíc k příjmům partnera se jen přihlíží, zas tolik to úroveň nezvedne. Zvlášť pokud platí dost ( zajímalo by mě kolik to je, někdy má člověk zkreslené představy) a kupuje i navíc a může to dokázat. Nejde jen o příjem rodiče, ale i o potřeby dítěte. A o podíl péče. Děti stojí hodně peněz, takže jestli vahas kvůli financím, tak..mi to přijde trošku přízemní.

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 30.01.18 11:10
@Suzzzy09 píše:
Chjo, ano, do vztahu s ním nejít by bylo asi jednodušší… ale já ho vážně miluji, je velmi pozorný, přátelský, ochotný a je mi podporou. Mám v něm oporu jako v nikom nikdy před ním. Vím, že je to skvělý chlap a nechci / nedokážu se ho vzdát.
A společné finance… na jiných stránkách jsem se dočetla, že pokud se znovu ožení a já svým příjmem pomůžu rozpočtu domácnosti, má exka nárok na vyšší alimenty. Už tak partner platí víc než je standardem a to ex není schopna malé koupit ani tepláky… :?
Nechci ho opustit, protože předchozí vztah byla chyba… miluji ho a cítím, že i on miluje mě. Ale třeba otázka svatby je pro mě důležitá, nechci s ním žít jen tak „na hromádce“ :(

Jezis ta ex je takova hrozna zenska. Diteti ani teplaky nekoupi. Nezapomen, ze to byla zena tvyho uzasnyho chlapa…tak bud je on padlej na hlavu, ze s ni byl a mel s ni dite a nebo nebude takova hrozna…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19599 příspěvků 30.01.18 11:11
@Suzzzy09 píše:
@TeSudička
Nebyla to urážka jeho bývalé ženy, ona bohužel opravdu psychické problémy má a několikrát s nimi skončila v blázinci.
Neříkám to proto, že bych vůči ní měla nějakou zášť či co… taková opravdu nejsem. Ale realita taková bohužel je. ????

Pokud je to tak, jak se stará o dítě? Je malá spokojená? Upřímně, uvažovala bych možná o střídavé péči a počítala s tím, že možná minimálně na určitý čas ji budete mít v péči i vy.

Venetia
Hvězda diskuse 35835 příspěvků 30.01.18 11:14
@TeSudička píše:
Libi se mi, jak si kazdej mysli, ze pokud ma nekdo dlouhodobe psychicky problemy, tak je to nevyzpytatelnej nesvepravnej cvok…divim se, jak muze byt jeste svepravna. Jeziiiiis a ona jeste k tomu vychovava dite… :jazyk:

naopak.. ja doufam, dlouhodobe psychicke problemy se nezhorsi a nebude hrozit nesvepravnost

Suzzzy09
Povídálka 11 příspěvků 30.01.18 11:15

@vertunka nehodnotim jeho vztah, věřím mu… pokud se rozpadl, byl k tomu důvod. Já ten důvod nebyla.
Můžu hodnotit jen současný stav a nevím, ale já osobně vnímám děti jako požehnání, takže i v otázce postarat se… a ne aby dceru vychovávala babička a to jen proto, že maminka chce klid na odpočinek.
Ale já tady nechci hodnotit bývalou, ta byla, je a bude. Taky mám svoji minulost. Zajímá mě, jak se s tím dokážou sžít ostatní… ne chytání se toho, co napíšu o byvalce a ironické poznámky. Ale i tak díky za Tvoji připomínku.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48398 příspěvků 30.01.18 11:16
@Suzzzy09 píše:
Nechci ho opustit, protože předchozí vztah byla chyba… miluji ho a cítím, že i on miluje mě. Ale třeba otázka svatby je pro mě důležitá, nechci s ním žít jen tak „na hromádce“ :(

Se na to vys.er, kdyz to vidis takle.
Dalsi ex, co chodi za aliky na nehty a dite chodi jen ve spodarech bez kalhot

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >