Vztah se schizofreničkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 15:12
Vztah se schizofreničkou.

Ahoj poznal jsem fajn holku jen že jsem zjistil že má schizofrenii(Několik měsicu v roce je na psychiatrii).Je tu někdo kdo má partnera schizofrenika? Mám jí moc rád, ale vůbec se v ní nevyznám.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 15:18

Jsem soc. pracovník pro klienty s duševní diagnózou, převážně se schizofrenií. A je to velice široká škála. Jsou jedinci, na kterých se to nepozná, mají např. hospitalizaci jednou za spoustu let a jinak jsou téměř bez potíží, samozřejmě užívají léky, které mohou mít vedlejší účinky (únava, menší pracovní výdrž apod) a pak jsou jedinci, co téměř nezvládnou fungovat a není možné s nimi partnerské soužití. Jak je na tom ona dívka se můžeš dovědět jen od ní a její rodiny.

Janli
Echt Kelišová 8854 příspěvků 12.05.19 15:31

Pokud by to byla lehká forma schizofrenie, pak by nepotřebovala pravidelnou hospitalizaci. Zkušeností s nimi mám dost a jediné, co ti můžu doporučit, je nechoď do toho. Život s nimi není jednoduchý, spíš naopak. Nikdy nevíš, kdy se jejich stav zhorší. Nevíš, co bude druhý den. To pro partnerský vztah není. Navíc je velká pravděpodobnost, že by to zdědily i vaše děti.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 12.05.19 15:38

Já bych s bláznem budoucnost neplánovala :nevim:

Janli
Echt Kelišová 8854 příspěvků 12.05.19 15:44
@Kaileee píše:
Já bych s bláznem budoucnost neplánovala :nevim:

Však ji s tebou nikdo neplánuje :*

Russet
Neúnavná pisatelka 16527 příspěvků 12.05.19 15:59
@Anonymní píše:
Ahoj poznal jsem fajn holku jen že jsem zjistil že má schizofrenii(Několik měsicu v roce je na psychiatrii).Je tu někdo kdo má partnera schizofrenika? Mám jí moc rád, ale vůbec se v ní nevyznám.

Do vztahu s osobou se schizofrenií bych nešla. Zvlášť když musí být i na psychiatrii.

malá_holka
Extra třída :D 12166 příspěvků 12.05.19 16:20
@Janli píše:
Však ji s tebou nikdo neplánuje :*
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pankac:
MarketaC4
Stálice 82 příspěvků 12.05.19 16:23

Asi bych do toho nešla. Bála bych se hodně i sama o sebe - nikdy nevíš jestli např. proti tobě nezaútočí.
Ale nevíme jakou má formu, z čeho onemocnění pramení… To je pak těžké soudit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 21:54

Osobní zkušenost nikdo némá? Kdyby mi to neřeklo okolí ani bych to nepoznal.Ale už byla 6 krát hospitalizovaná.

Russet
Neúnavná pisatelka 16527 příspěvků 12.05.19 22:25
@Anonymní píše:
Osobní zkušenost nikdo némá? Kdyby mi to neřeklo okolí ani bych to nepoznal.Ale už byla 6 krát hospitalizovaná.

No, ono kdybys s ní žil, tak bys to pocítil…

Janli
Echt Kelišová 8854 příspěvků 12.05.19 22:42

Mám osobní zkušenost. Má ji moje švagrová, synovec, manželka kamaráda a syn mojí kamarádky. A ne, jakkoliv je mi těch lidí nesmírně líto a vím, že za svoji nemoc nemůžou, nikdy bych nešla do vztahu se schizofrenikem. Nepovažuji je za nebezpečné a vím, že do jisté míry lze jejich nemoc kompenzovat léky, ale život s nimi je nesmírně náročný, nevypočitatelný a někdy dokáže zničit celou rodinu.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 12.05.19 22:43
@Anonymní píše:

Takže bude opakovaně i v budoucnu, s velkou pravděpodobností.
Dál, nevím, jak u schizofreniků, ale mám kamarádku s jinou poruchou a u té už teda musel být fakt zlý stav, aby se nechala „zavřít“… On tam nikdo dobrovolně a na rekreační pobyt, když je v pohodě, nechodí, rozumíš.
Zatřetí, řeklo ti to okolí, a ne ona…?
Ale na rovinu, i když to tady omeleme ze všech stran, stejně záleží na jejím konkrétním stavu a na tvojí konkrétní schopnosti se s tím vypořádávat… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 00:38
@Anonymní píše:

Osobní zkušenost mám? :-(

Vůbec netušíš co se jí děje v hlavě, čím si prochází, jaký je její stav…
To onemocnění má i několik forem a každá z nich se projevuje trochu jinak.
Podobně léky ji mohou hodně citově utlumit ani to není jednoduché.

Jestli chceš do toho jít, měl by jsi být v kontaktu s jejím terapeutem.
Svým způsobem budeš jeho pomoc potřebovat sám…

Jana206
Nadpozemská drbna 27482 příspěvků 13.05.19 03:39

Znama mela, za 3 roky se rozvedli. Nedokazal fungovat v beznem zivote hlavne po narozeni ditete, drazdilo ho, rusilo, I kdyz bylo planovane. Do te doby, nez ztratil svuj svaty klid, to nejak slo.

Karmínie
Kecalka 206 příspěvků 13.05.19 21:44

Moje sestřenice chodila s jedním schizofrenikem, ale bylo to jen z důvodu, že byl fyzicky neskutečně krásný. Sama často říkala, že kdyby nebyl takový krasavec, tak by s ním nebyla ani minutu, pořád mluvil nesmysly to tom, že je faraón, že ho unesli mimozemšťani atd. Ale držela se přes to všechno jako klíště, dokud jí on nezahnul s jinou a nevykašlal se na ni. Chtěla s ním mít i dítě, což vůbec nechápu. Prý je pro ni nejdůležitější, aby její děti byly krásné a proto je chtěla mít s krasavcem, bez ohledu na to, že kromě krásy by mohly zdědit taky schizofrenii.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama