Vztah se skvělým partnerem, ale bez lásky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 20:06
vztah se skvelym partnerem, ale bez lasky

Ahojte, mam posledni dobou dilema o svem novem pritelovi. Jsme spolu jiz skoro 3 mesice. Mohu o nem rict, ze je v mnoha ohledech fakt skvely, mame podobne zaliby, radi travime cas stejnym stylem, kompromisy nam mezi sebou nedela problem delat, nazory na to co bychom v budoucnu chteli/nechteli mame podobne a celkove si velmi dobre rozumime. Problem je ze nejak chybi pocit lasky. Kdyz se nad tim zamyslim, co me na mych byvalich pritelech nejvic „bralo“ tak to mu proste chybi (takove ty malickosti, nedulezite, ale svym zpusobem pro zamilovani asi dulezite - napr. se mi vzdy libili hodne chytri muzi, pritel je sice velmi vzdelany ale takova ta logika a selsky rozum u nej neni silnou strankou a podobne „malickosti“). A tak porad premejslim, jestli to ma do budoucna cenu? Na jednu stranu vim, ze clovek nemuze mit vse. Vidim ty vztahy okolo, neni ani mym prvnim pritelem a tak kdyz to porovnam s jinyma co maj pritele gemblera, lhare nebo tak tak si rikam nad cim vlastne premeslim? Pritel nepije, nekouri, je hodnej, pracovitej, spolehlivej, nelze a mam v nem strasnou oporu. Kdyz sme se poznali tak sem prochazela opravdu tezkym obdobim a tak i stroprocentne vim ze je to kluk jak do dobrych tak do spatnych casu. Vim ze by pro me udelal prvni posledni. O tom ze ho nemiluju a asi nikdy nezaclu jsme spolu uz i mluvili, rekla sem mu uprimne ze ho mam rada, ale ne timhle zpusobem. On se mnou i tak chce byt, jeho odpoved byla ze sam nedokaze asi specifikovat co ke me citi, ale ze mu je se mnou dobre a ze jinou nechce. Co se tyce postele tak to neklape zrovna nejlip, ale zaroven si myslim ze zrovna to je to co se zlepsuje tim jak se poznavame, i kdyz to asi proste nikdy nebude uplne „odvaz“. Vim ze si tohle musim rozhodnout sama ale zaroven by me zajmali nazory jinych? tak nejak si rikam ze z kazdeho vztahu se beztak casem ta laska trochu vytrati a ze i bez tech ruzovych bryli si dokazu rict ze je to skvely partner pro zivot. Zaroven si rikam ze co kdyz se jednoho dne zamiluju do nekoho jineho kdyz to v tom vztahu tak moc chybi? Se svym byvalym ktereho sem strasne milovala jsem dokazala projit i tema nejhorsima casama, ale dokazu byt podporou i v soucasnem vztahu bez te lasky? Nejsme spolu vlastne spis jen pro to ze nechcem byt sami a jak rikam, skvele si rozumime takze to „klape“? Co byste delali vy? Na jake otazky bych se mela sama sebe zeptat abych si to „urovnala v hlave“?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 04.08.19 20:14

Po 3 mesicich utrpeni jak po 20ti letech :D zabslil bych to hnedka, to nikam nevede

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 04.08.19 20:14

Ahoj, tohle je hrozne tezky… kolik vam je? Taky jsem jednou prodelavala podobny vztah. Po par mesicich jsem to ukoncila. Nedala bych to a trapili bychom se oba. Pockala jsem jeste par let, nez prisel manzel a jsem za to zpetne vdecna.

topkiss
Kecalka 402 příspěvků 04.08.19 20:22

Ahoj.
Bála bych se přesně toho, že přijde někdo, do koho se zamiluju na první dobrou, a pak budu řešit, že mu nechci ublížit. Navíc když už třeba budou i děti atd… Přijde mi to jako vztah z rozumu. To není úplně dobře.
Jestli to nadšení není ani takhle na začátku, tak časem to lepší nebude.

njn19999
Nováček 2 příspěvky 04.08.19 20:25

Je mi 25 a celkove uz dost touzim po stalym vztahu kterej bych mohla smerovat k tomu ze za par let treba deti hypoteka atd. Na jednu stranu trapeni ze chybi ty city, na druhou stranu fakt ze si fakt hodne rozumime ve vsem ostatnim a fakt ze mam v tom vztahu vse co sem vzdy ve vztahu chtela a clovek ktery by byl az „tak skvely match“ ke me se proste jentak nenajde.

njn19999
Nováček 2 příspěvky 04.08.19 20:27
@topkiss píše:
Ahoj.
Bála bych se přesně toho, že přijde někdo, do koho se zamiluju na první dobrou, a pak budu řešit, že mu nechci ublížit. Navíc když už třeba budou i děti atd… Přijde mi to jako vztah z rozumu. To není úplně dobře.
Jestli to nadšení není ani takhle na začátku, tak časem to lepší nebude.

Presne tohle se mi honi hlavou…je to vztah z rozumu. Z praktickych veci je ten vztah idealni…

Azeretereza
Závislačka 2967 příspěvků 04.08.19 20:38
@njn19999 píše:
Presne tohle se mi honi hlavou…je to vztah z rozumu. Z praktickych veci je ten vztah idealni…

Tak to pak musíš vědět sama, jestli to takhle chceš. Já bych to zatím neřešila, jste spolu krátce, dej tomu čas, jsi mladá. Pokud neplanujes do roka svatbu a dítě. Nikam bych nespěchala a uvidíš.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 04.08.19 20:51

@njn19999 jak uz tu nekdo psal, tak tento vztah posles do kytek, jak prijde nekdo do koho se „po usi“ zamilujes. At uz budete jen par nebo manzele s detmi. Razem tvuj vyvoleny bude mit same klady a tento svazek z rozumu nic mit nebude a bude to „zivot bez zivota“.

zrnko
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 04.08.19 20:53
@njn19999 píše:
Je mi 25 a celkove uz dost touzim po stalym vztahu kterej bych mohla smerovat k tomu ze za par let treba deti hypoteka atd. Na jednu stranu trapeni ze chybi ty city, na druhou stranu fakt ze si fakt hodne rozumime ve vsem ostatnim a fakt ze mam v tom vztahu vse co sem vzdy ve vztahu chtela a clovek ktery by byl az „tak skvely match“ ke me se proste jentak nenajde.

A libi se ti? Pritahuje te? Jestli jo, dala bych tomu sanci. Jestli ne, tak bych to zabalila.

cecetka
Echt Kelišová 8654 příspěvků 04.08.19 20:53

@njn19999 Ja to tak taky zkousela, ale zjistila jsem, ze to bez lasky fakt nedam. Byla jsem.pak nekolik let bez partnera, nez jsem poznala manzela. Ale ja bez lasky fyzicky kontakt nesnesu :nevim:

lilith1
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 04.08.19 21:22
@Anonymní píše:
Ahojte, mam posledni dobou dilema o svem novem pritelovi. Jsme spolu jiz skoro 3 mesice. Mohu o nem rict, ze je v mnoha ohledech fakt skvely, mame podobne zaliby, radi travime cas stejnym stylem, kompromisy nam mezi sebou nedela problem delat, nazory na to co bychom v budoucnu chteli/nechteli mame podobne a celkove si velmi dobre rozumime. Problem je ze nejak chybi pocit lasky. Kdyz se nad tim zamyslim, co me na mych byvalich pritelech nejvic „bralo“ tak to mu proste chybi (takove ty malickosti, nedulezite, ale svym zpusobem pro zamilovani asi dulezite - napr. se mi vzdy libili hodne chytri muzi, pritel je sice velmi vzdelany ale takova ta logika a selsky rozum u nej neni silnou strankou a podobne „malickosti“). A tak porad premejslim, jestli to ma do budoucna cenu? Na jednu stranu vim, ze clovek nemuze mit vse. Vidim ty vztahy okolo, neni ani mym prvnim pritelem a tak kdyz to porovnam s jinyma co maj pritele gemblera, lhare nebo tak tak si rikam nad cim vlastne premeslim? Pritel nepije, nekouri, je hodnej, pracovitej, spolehlivej, nelze a mam v nem strasnou oporu. Kdyz sme se poznali tak sem prochazela opravdu tezkym obdobim a tak i stroprocentne vim ze je to kluk jak do dobrych tak do spatnych casu. Vim ze by pro me udelal prvni posledni. O tom ze ho nemiluju a asi nikdy nezaclu jsme spolu uz i mluvili, rekla sem mu uprimne ze ho mam rada, ale ne timhle zpusobem. On se mnou i tak chce byt, jeho odpoved byla ze sam nedokaze asi specifikovat co ke me citi, ale ze mu je se mnou dobre a ze jinou nechce. Co se tyce postele tak to neklape zrovna nejlip, ale zaroven si myslim ze zrovna to je to co se zlepsuje tim jak se poznavame, i kdyz to asi proste nikdy nebude uplne „odvaz“. Vim ze si tohle musim rozhodnout sama ale zaroven by me zajmali nazory jinych? tak nejak si rikam ze z kazdeho vztahu se beztak casem ta laska trochu vytrati a ze i bez tech ruzovych bryli si dokazu rict ze je to skvely partner pro zivot. Zaroven si rikam ze co kdyz se jednoho dne zamiluju do nekoho jineho kdyz to v tom vztahu tak moc chybi? Se svym byvalym ktereho sem strasne milovala jsem dokazala projit i tema nejhorsima casama, ale dokazu byt podporou i v soucasnem vztahu bez te lasky? Nejsme spolu vlastne spis jen pro to ze nechcem byt sami a jak rikam, skvele si rozumime takze to „klape“? Co byste delali vy? Na jake otazky bych se mela sama sebe zeptat abych si to „urovnala v hlave“?

Neni to ten pravy, skonci to. Presne jak pises, stejne se budes chtit podvedome znovu zamilovat a drive nebo pozdeji to ukoncis, akorat to partnera bude bolet vice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 21:28

My treba ted po xx letech s manzelem vzpominali na nase zacatky a uplne to v tu chvili mezi nami zajiskrilo a ja se citila jako nactileta blaznive zamilovana. Samozrejme, ze vsedni dny jsou plne starosti, ale ty vzpominky ti nikdo nevezme. Na co za xx let budete vzpominat vy? Jak jste si rekli, ze se nemilujete, ale zustanete spolu, kdyz nikdo lepsi neni?

reny14
Závislačka 2526 příspěvků 04.08.19 21:32

Nevim no…já to zkoušela dřív i z rozumu a prostě to nešlo. Ten člověk mi za chvíli začal lézt na nervy a být lhostejný. U manžela to tam prostě bylo, ale taky ne hned. Trvalo to asi měsíc, než jsem se zamilovala. U tebe bych tomu šanci ještě dala, třeba ta láska ještě přijde, jak ho budeš poznávat. Anebo taky ne. Jsi mladá, mas ještě spoustu času na hledání partnera.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7917 příspěvků 04.08.19 21:32

Zkoušela jsem to, ale nešlo mi to. Měla jsem i strach, že časem by přesně přišly děti a já ho třeba vyloženě nenáviděla. Další věc je věk… Za pět let se objeví pan božský kolega a je to v háji, těch diskuzi tu je 8o hledej dal, na tohle máš minimálně deset let čas.

Jaja97
Kecalka 153 příspěvků 04.08.19 21:44

Hledej dal, tohle nema budoucnost…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama