Vztah se starší sestrou

Anonymní
8.4.21 19:35

Vztah se starší sestrou

Neshody se starší sestrou
Zdravím, mám o 2 roky starší sestru. Mě je momentálně 23 sestře 25 máme ještě další 2 sourozence z maminčiny strany je jim 46 a 41
O maminku jsme přišli minulý rok, bylo to náhle z ničeho nic. Tatínkovi je 78 a už má taky své problémy, proto si myslím, že se sestrou bychom měly momentálně držet spolu, ale sestra má svojí hlavu. Abych problém přiblížila- se sestrou si nerozumíme od malička. Ve všem musela být nejlepší. Já se přihlásila na atletiku, ona musela taky a musela mi ukázat, že je lepší. Tak to bylo se vším-tenis, gymnastika i volejbal. Byla lepší i ve škole a stále mi předhazovala, že ona je ta lepší. Z mého hlediska to nebylo, že je „chytřejší“ ale „našprtanější“.
Stále se mi vysmívala za každou horší známku než 2. Dělala mi ostudu typu, že se přihlásila na můj Facebook a psala mým učitelům mým jménem, že jsem do nich zamilovaná. Zatímco já trávila každou volnou chvíli venku s kamarády, ona se učila. Neměla žádné kamarády a ve škole se s ní nikdo nebavil. Prošla si taky šikanou. Dokonce doteď neměla žádného kluka. Já mám manžela a malou dcerku.
Sestra stále studuje vysokou školu. já se po maturitě odstěhovala, ona stále bydlí u otce.Od svých 19 do teď jsem ji viděla jen párkrát a to když jsem šla na návštěvu k taťkovi.
Všechno toto jsem se rozhodla přehlížet a promluvila si se sestrou. Hlavně kvůli tatínka, už na tom opravdu není dobře a musí se s ním stále jezdit po vyšetřeních. Sestra mě teda odpalkovala tím, že se s nickou bez titulu nebude bavit o seriózních věcech, protože na to prý nemám mozkovou kapacitu.
Mám ji svým způsobem ráda. Svým způsobem je mi ji i líto- nikoho už nemá krom otce. Ani se sourozenci z maminčiny strany se nebaví.
Tak ráda bych to s ní urovnala. Když maminka byla na živu vždycky mi říkala, že obě dospějeme a že v dospělosti budeme jako nejlepší kamarádky a že stejně jedná druhou budeme potřebovat, protože ona ani táta nejsou nejmladší. Já se opravdu obávám, že tato chvíle nastala. Jak jsem psala, maminka tady není a tatínek na tom je opravdu zle. Manžel mi samozřejmě je velkou oporou. Samozřejmě mám i kamarádky. Ale chtěla bych mít i sestru. Se starší sestrou mám krásný vztah, ale je jí 46 takže má úplně odlišné názory na všechno. Dokonce sestra má 3 děti ve věku 27,24 a 17. Právě její prostředí dcera je jako moje nejlepší kamarádka. Ale vztah s mou sestrou mě mrzí, přijde mi že u ní stále přetrvává ta rivalita z dob, kdy jsme byly mladší. Vlastně ani nevím, co tady hledam. Snad nějakou útěchu, že v tom nejsem sama, koho mrzí vztah se sourozencem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
126
8.4.21 20:17

Narovinu, nic s ni neurovnas, pokud ona sama nebude chtit. A na to ji nejspis chybi mozkova kapacita(da se rict emocionalni IQ).Takze jsem te asi moc nepotesila.Bud rada za svou rodinu a dobre vztahy s ostatnimi z rodiny, ne vsichni jsou tva krevni skupina i kdyz jste primi pokrevni pribuzni. Osobne bych se uz vic neangazovala, pouze pokud by se ozvala, prijala bych ji, ale zamerne urazlive reci typu, ze jsem IQ tykve nebo podobne, bych nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10727
8.4.21 20:30

A tohle je přesný důkaz toho, že mít sourozence neznamená, že člověk nebude osamělý. Moje ségra je sice starší o 7 let, ale bylo to u nás podobné. Já byla mamky poslední, vymodlené dítě (předtím 3×potrat) a byla jsem na ni hodně závislá. Máme spolu dodnes hezky vztah a sourozenci nám ho závidí. Jsme v kontaktu, ale ne nějak často. Jen vy dvě víte, co je mezi vámi :nevim: a zda má smysl to lepit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3342
8.4.21 20:56

Tak rivalita přetrvává jen u ní? Přečti si to po sobě znovu. Jak ji se sebou srovnáváš, aby z toho vyšla jako ta horší. Ona není chytřejší, jen našprtanější. Nemá kamarády, nikdo se s ní ani ve škole nebavil, neměla ani kluka zato JÁ mám manžela a dítě. :roll: Holky dospějte OBĚ DVĚ. :nevim: Nejlepší kamarádky z vás prostě nikdy nebudou. Tvoje sestra o to očividně ani nestojí a ty si více rozumíš s jinými sourozenci, tak o co vlastně jde? Mimochodem hodně lidí si nerozumí s vlastním sourozencem. Stejní dárci DNA ti nezaručí stejné zájmy a povahové vlastnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 21:32

@Serpentini Já se sestrou nijak nesoupeřim. Psala jsem, že jsem si s ní chtěla promluvit. A nebylo to myšleno jako porovnání ale jako přiblížení našich životů. Neporovnávám se, že mám manžela a dítě. Ona zas má vysokou školu a pro ní a pro jiné lidi je to třeba víc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat