Vztah se zletilým synem

Anonymní
23.4.21 18:06

Vztah se zletilým synem

Ahoj, s bývalým jsme se rozvedli asi před 5 lety (narcis, špatné to bylo už 5 let před rozvodem, vpodstatě si dělal, co chtěl, rozvracel rodinu, všechny rozeštvával, viděli ho v nevěstincích, měl milenky). Rozvod jsem podala já, na dálku, on už tehdy bydlel jinde, vyhýbal se mi, doběla ho rozpálil požadavek spravedlivého rozdělení majetku (dodnes není hotovo, najal advokáty na špinavé věci). Bohužel však zesílil jeho tlak na to, aby zničil můj vutah se synem, který je dnes zletilý - nejenže mě očerňoval, syna proti mně posílal, uplácel ho penězi, zakazoval mu chodit na rodinné oslavy, navštěvovat mě - a bohužel syn ho vždy poslechl. Bývalý mě i vyhodil z domu, syna tam nechal. Tak jsem se odstěhovala, syn asi za půl roku taky odešel, ale měl klíče. Když jsem syna prosila, aby mi pomohl se stěhováním, neměl čas. Když jsem potřebovala něco dalšího (přestěhovala jsem se do starého domu), syn zase neměl čas. Přitom bydlí 30 km daleko a do našeho města občas jezdí se svou přítelkyní za jejím dědečkem. Vpodstatě za těch 5 let jsem syna viděla 1× - o Vánocích. Pak už ne. Aktuálně už mi ani nenapíše mail k narozeninám, nic.
Přišla jsem o syna nebo se mám ještě nějak snažit? Mám ho taky na jeho narozeniny či svátky ignorovat? neskutečně to bolí, ale vůbec nevím, co s tím.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ayo
32
23.4.21 18:39

Trvá to už dlouho, syn je už dospělý a umí myslet za sebe. Bohužel to vypadá, že nemá zájem. :/ Myslím, že je na čase se přestat snažit o kontakt, o který nestojí, a když potřebuješ, tak se na tebe vykašle. Akorát to jen víc bolí. Snažila jsi se už dost. On sám musí chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 18:44

Myslím, že jsi o syna přišla už ve chvíli, kdy neodešel s tebou z domu, ze kterého tě jeho otec vyhodil. A možná už během těch předchozích pěti let, kdy jsi ho nechala žít spolu s tebou v tomhle teroru. Prostě zjistil, že je mu bez vás líp. A ne, nekontaktuj ho, pokud on nekontaktuje tebe. Píšu to jako člověk, který se děsí svých narozenin, aby mu vlastní matka nenapsala. Prosím anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
23.4.21 18:50

To je strasne :,( ale nechala bych ho byt. Drz se :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 18:53

Ještě dodám, že bývalý ho zaměstnává u sebe ve firmě. A o bývalém vím, že třeba nutil lidi okolo sebe lhát, když přišel znalec oceňovat majetek jako že mají říkat, že nic nefunguje a tak. Se synem to bude určitě stejně.

• Citovat
  • Nahlásit
3423
23.4.21 19:29

Jako asi bych poslala poslední e-mail, ze pokud by te chtěl někdy kontaktovat tak budeš rada a at se toho nebojí. Aby věděl, ze jestli prozre a nebude vědět jestli není blbe ti napsat, ze tu pro nej budeš. Víc už bych ho nechala žít vlastni zivot. Nedokážu se v tebe vcitit a asi ani nechci. Kolikrát me rodiče štvou, ale nevim co by museli udělat abych je totálně odstrihla. Bohužel pokud byl v pubertě tak se dal dost dobre koupit. Třeba za par let dostane rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
23.4.21 19:42

Já bych mu tedy k narozeninám a svátku napsala. Kdyz nebude chtít, reagovat nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
23.4.21 20:20

K narozeninám a svátku bych mu psala jen strohé „Všechno nejlepší k narozeninám“. Hlavně nic neřešit a nevyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24197
25.4.21 09:52

Ten vztah musel být pošramocený už dlouho předtím. Málokteré dítě, tím spíš dospělé s vlastním rozumem, se nechá takhle úplně obrátit že dne na den :think:
Zkusila bych trochu zapatrat i ve svém svědomí, bohužel mnoho rodičů nechápe, proč se zletilé děti odstrihnou (přitom tomu dítěti je to naprosto jasné).
Jinak klukovi bych samozřejmě dál psala k narozeninám a pod., Čas od času ho í pozvala, aby věděl, že nad ním nelames hůl a když se bude chtít zjevit u tvých dveří, tak že může. Třeba se mu to v hlavě srovná, věkem, zkušenostmi, přítelkyně mu domluví, založí rodinu…ono člověk je v osmnácti rezolutní, ale ve třiceti vymekne. Já se s mámou taky stykam víc než čerstvě po odletu z hnízda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 09:59
@Mar__tanka1983 píše:
Ten vztah musel být pošramocený už dlouho předtím. Málokteré dítě, tím spíš dospělé s vlastním rozumem, se nechá takhle úplně obrátit že dne na den :think:
Zkusila bych trochu zapatrat i ve svém svědomí, bohužel mnoho rodičů nechápe, proč se zletilé děti odstrihnou (přitom tomu dítěti je to naprosto jasné).
Jinak klukovi bych samozřejmě dál psala k narozeninám a pod., Čas od času ho í pozvala, aby věděl, že nad ním nelames hůl a když se bude chtít zjevit u tvých dveří, tak že může. Třeba se mu to v hlavě srovná, věkem, zkušenostmi, přítelkyně mu domluví, založí rodinu…ono člověk je v osmnácti rezolutní, ale ve třiceti vymekne. Já se s mámou taky stykam víc než čerstvě po odletu z hnízda.

Táta ho záměrně od jeho cca 14 let ode mě odděloval, cpal mu do hlavy, jak ženské jsou povl (spolu s některými svými kamarády), poštvával ho proti mně. Když jsme byli spolu se synem bez otce, tak byl kluk milionový, jak byl s tátou, tak si troufal.
No a peníze - já mu tolik, co táta, dát nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
6649
25.4.21 10:10
@hospodki píše:
Jako asi bych poslala poslední e-mail, ze pokud by te chtěl někdy kontaktovat tak budeš rada a at se toho nebojí. Aby věděl, ze jestli prozre a nebude vědět jestli není blbe ti napsat, ze tu pro nej budeš. Víc už bych ho nechala žít vlastni zivot. Nedokážu se v tebe vcitit a asi ani nechci. Kolikrát me rodiče štvou, ale nevim co by museli udělat abych je totálně odstrihla. Bohužel pokud byl v pubertě tak se dal dost dobre koupit.Třeba za par let dostane rozum.

Uplny souhlas s tvym prispevkem, az na to vytucnene. Tam urcite budou i realne a objektivni duvody od syna, ale to se samozrejme nemame sanci dozvedet, protoze zname jen verzi zakladatelky. Ta si nemusi vubec priznat, ze by udelala cokoli spatne smerem k synovi a nemusi ani vedet co.

Maloktere dite je tak moc hloupe, aby se dalo uplatit a zavrhlo druheho rodice jen z duvodu, že mu druhy rodic da za to penize. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
25.4.21 10:31
@Chytrak píše:
Uplny souhlas s tvym prispevkem, az na to vytucnene. Tam urcite budou i realne a objektivni duvody od syna, ale to se samozrejme nemame sanci dozvedet, protoze zname jen verzi zakladatelky. Ta si nemusi vubec priznat, ze by udelala cokoli spatne smerem k synovi a nemusi ani vedet co.Maloktere dite je tak moc hloupe, aby se dalo uplatit a zavrhlo druheho rodice jen z duvodu, že mu druhy rodic da za to penize. :nevim:

Ale to není tak ocividne. To muže byt, ze s otcem je mnohem větší pohoda a víc zábavy - nechce po něm úkoly, koupi mu iPhone, jede s nim na nějakou výstavu superautaku a když k tomu přihodí věty ze s mámou se to nedalo vydržet a tohle všechno mu zakazovala… kluci v určitém věku tihnou k otcům a když je to třeba takhle hnusne podpořeno tak si dokážu představit ze pubertak se necha zpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 10:39
@hospodki píše:
Ale to není tak ocividne. To muže byt, ze s otcem je mnohem větší pohoda a víc zábavy - nechce po něm úkoly, koupi mu iPhone, jede s nim na nějakou výstavu superautaku a když k tomu přihodí věty ze s mámou se to nedalo vydržet a tohle všechno mu zakazovala… kluci v určitém věku tihnou k otcům a když je to třeba takhle hnusne podpořeno tak si dokážu představit ze pubertak se necha zpracovat.

Ano, tak nějak to bylo. Syn měl třeba povinnou praxi na střední v nějaké firmě/fabrice. Táta mu řekl, že může sedět doma a že mu napíše potvrzení, že praktikoval u něj (firma se zabývá úplně něčím jiným, ve škole s tím měli dost problém, ale nakonec se rozhodli, že nebudou hrotit a mávli nad tím rukou). Já synovi sehnala super praxi v jedné vělké výrobě, kde mu chtěli ukázat všechny technologie, výrobu, vývoj. Dopadlo to tak, že syn na tu praxi šel do té fabriky, otec to shodil tím, že jo máma si prosadila svoje, tak ty chudáčku tam holt musíš a schválně ho odvezl na dva dny pryč (dva dny byla povolená neúčast). Syn se samozřejmě neomluvil, takže z fabriky mi volali, kde je, já až pak zjistila, že neodešel do fabriky, ale táta ho potajmu odvezl pryč.

Takových věcí bylo víc. Otec ho učí - tady to ošul, tady podveď… Sám to totiž dělá a jak jsem zjistila, některé peníze vydělal právě podvodem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 10:53
@Mar__tanka1983 píše:

Tak to by ses divila, jak snadné je obrátit dítě vůči druhému rodiči, možná ne ze dne na den, ale v řádu týdnů úplně klidně. A náprava pak je strašně těžká, ne-li nemožná. Kdo nezažije, nepochopí. Zrovna včera měl manžel svátek, od starší dcery, která u nás po smrti své mámy žije, nedostal nic, ani nepopřála, ale dort a chlebíčky chtěla… Jinak se u nás klidně i dva dny patlá s dortem pro jiné (dědeček přítele apod.). Nemusím asi říkat, že manžel jí v životě nic neudělal, ale její matka jí přes deset let vtloukala do hlavy, jak ji strašně týral, což je samozřejmě nesmysl, ona měla těžkou histriónskou poruchu včetně bájivé lhavosti. Zato když od něj něco potřebuje, třeba předevčírem vysvětlit matiku nebo nakoupit kopu hadrů, to je jí dobrej… Co s tím, nevím. Plnoletá už je.

• Citovat
  • Nahlásit
4640
25.4.21 11:03

Váš vztah se synem musel být dost v nepořádku už dávno… Žiju a chovám se ke svým dětem tak, abych se právě něčeho podobného nikdy nedočkala… aspoň se o to tedy hodně snažím.. takže s nimi hodně mluvím, trávím hodně společného času, nikoho nepoštvávám proti nikomu, nemluvím špatně o lidech a nepředávám dětem negativní emoce…
právě těch bylo ve vaší rodině spousta a stalo se hodně chyb, za které ale můžeš stejným dílem i ty, nejen exmanžel.. hlavně proto, že jsi dítě nechala dospívat v téhle hnusné atmosféře a naprosto pokřivených rodinných vztazích. Takže se nediv, že to takhle dopadlo… Já bych třeba bez dítěte nikdy nikam neodešla, to jen tak na okraj…
Nemyslím, že nám píšeš vše… O exovi jen to nejhorší… Takhle jsi o něm mluvila i před synem, že?

Mám obavy, se váš vztah na úplně pěkný nezmění už nikdy.. Ale vidět své dítě jednou za pět let by mi osobně lámalo srdce.. Takže já osobně bych se (v klidu a hezky) o občasný kontakt snažila, aspoň právě tím přáním… aby věděl, že i tak na něj prostě myslíš… Dál je to na něm.
Nechtěla bych být ve tvé kůži, nechali jste to zajít hodně daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat