Vztah v křesťanské rodině

Anonymní
11.4.21 13:46

Dobrý den měla bych takový problém. Jsem s přítelem 2 roky a ještě jsem ho nepředstavila rodině. K nám domů chodí jen když nikoho doma nemám. Moji rodiče jsou silně věřící křesťané a proto se bojím jejich názoru na partnera. S přítelem jsme měli období, kdy jsme se kvůli tomu dost hádali skrz to, že je nikdy neviděl. Já ho chápu ale nejsem připravená ho jim ukázat. Navíc by jsme vedle sebe ani nemohli spát, natož být sami v pokoji. Za chvíli dokončím výšku a sestěhujeme se spolu, jenže do toho nám zbývá ještě dva roky. Jak se mám v takové situaci zachovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21040
11.4.21 13:52

A to ho budeš tajit 2 roky a pak najednou oznámíš rodičům, ze se k němu stehuješ? Já bych ho doma představila, dyt tam nemusi spát když tam vaši budou ne? Ono je s přítelem něco, co by je mohlo šokovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4694
11.4.21 13:52

Pro lidi je odjakživa přirozené žít v páru, tak proč by jim vadilo, že máš spřízněnou duši? Rodiče si spolu začali kdy? Jsi dospělá, tak se tak chovej a mluv s nima na rovinu. Pokud to nepochopí, tak se odstěhuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
11.4.21 13:53

Ses dospela, tak se osamostatni a zij si život podle tebe. Odstěhovali od rodičů není nijak podminene dokončením vysoké školy. No anebo bydli dal doma, ale to se pak musíš řídit pravidly tvých rodičů. I když teda bát se představit rodičům přítele úplně není znak dospělého chování. Co to aspoň zkusit? Nebo myslíš, že když ti teď rodiče nedovolí byt s přítelem v jednom pokoji, tak ti za 2 roky dovolí s nim bydlet? Najdi si ke studiu brigádu a hurá ven. Spolubydleni, garsonka… to se da utáhnout i při dvou brigadach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
11.4.21 13:54

Jsi dospela zenska. Chapu ze zijes u rodicu a chces respektovat jejich pravidla. Chapu i pritele ze se citi jako kdyby ti nestal za to bojovat za nej pred rodici. Predpokladam ze situaci u vas doma jsi mu vysvetlila. Rodice nesouhlasi abys vubec s nekym chodila? Nemuzes ho privest ani na normalni navstevu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ayo
31
11.4.21 13:55

Takže předstíráš, že žádného přítele nemáš? A oni počítají a požadují, že budeš v celibátu do svatby nebo čeho se přesně obáváš? Dřív či později bys ho seznámit mohla, a i když nemůže u vás spát, tak proč by se nemohl stavit na oběd a seznámit se. Asi můžeš začít třeba mluvit občas o příteli, sem tam říct něco pozitivního jako co pro tebe nedávno udělal pěkného a nějak je pomalu připravit na setkání. Nedivím se mu, že ho to zraňuje, jste spolu 2 roky a může to brát, že to s ním nemyslíš vážně nebo se za něj stydíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
11.4.21 14:00

Nějak nechápu, jsou silně věřící Křesťani nebo silně věřící tyrani? Co ti jako udělají, když ho přivedeš domů představit? Jestli jsou i tyrani a kontrolují ti postel až natolik, že se bojíš přítele přivést, tak to je ale jiný problém.
Jestli by stačilo a udělalo rodičům radost, tak proč nespat v oddělených pokojích? To bys snad zvládla příteli vysvětlit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
11.4.21 14:04

A ty nejsi věřící, nebo jak to máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
11.4.21 14:07

Děvče, dokud bydlíš u rodičů a studuješ, musíš se řídit tím, co ti nařídí. A že ti je přes 18, nikoho nezajímá - koho chleba jíš… takže pokud máš rodiče, kteří nesouhlasí s tím, abys někoho během studií měla, buď se odstěhuj, nebo se rozejdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 14:09

Chápu, byla jsem ve velmi podobné situaci, našla jsem si nevěřícího a dokonce rozvedeného.. Prostě jsem je postavila před hotovou věc, naši to naštěstí nakonec přijali a dnes jsou v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
2250
11.4.21 14:27
Moji rodiče jsou silně věřící křesťané a proto se bojím jejich názoru na partnera.

A jakého názoru se bojíš? Já co znám křesťany, tak to jsou většinou normální lidé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
11.4.21 14:33
@Anonymní píše:
Chápu, byla jsem ve velmi podobné situaci, našla jsem si nevěřícího a dokonce rozvedeného..

Ale zakladatelka nic takového neuvádí, ona vůbec žádný důvod neuvádí. A to že by se křesťanští rodiče nechtěli seznámit s nastávajícím své dcery, slyším poprvé (i když ani to zakladatelka nepíše - prostě jen to, že jsou křesťané).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3696
11.4.21 14:40

Napadla me taková nehezka myšlenka, řekni, ze jsi lesbicka a pak prived přítele, budou mít radost. A teď vážně, co konkrétně by jim vadilo nebo jako ze nesmis mít vůbec přítele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4694
11.4.21 16:32
@me57h píše:
Děvče, dokud bydlíš u rodičů a studuješ, musíš se řídit tím, co ti nařídí. A že ti je přes 18, nikoho nezajímá - koho chleba jíš… takže pokud máš rodiče, kteří nesouhlasí s tím, abys někoho během studií měla, buď se odstěhuj, nebo se rozejdi.

Koho chleba jíš…fajn, jsou k ní necitelní, psychicky jí ubližujou. Tak se odstěhuje a tím samým chlebem je nakrmí a už je nebude chtít vídat. Oni zadušeni svým suchým chlebem přijdou o jediného potomka.
Promiň, ale takhle to nefunguje. Rodina si má pomáhat a udržovat vně dobré vztahy. Diktatura a finanční nadřazenost do ní nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
11.4.21 16:48

A není to tak, ze to jen zbytečně hrotis? Proste ho prived a hotovo. Akorat teď už je to trochu trapný, když jste spolu dva roky a ještě jsi ho nepřivedla, vůbec se nedivím, ze mu to vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat