Vztah ve slepé uličce

3.4.20 17:25

Vztah ve slepé uličce

Ahoj,
je mi 34 let, několik měsíců se snažím vyrovnat s tím, že jsme se s manželem ve vztahu dostali každý na jinou kolej. Jsme spolu 17 let, z toho desátý rok jako manželé. Příčiny našich problémů neumím konkrétně pojmenovat, patrně odcizení po letech spolu, každopádně do poslední chvíle jsem netušila, že je mezi námi vznikla až taková propast. Že je něco jinak jsem začala vnímat asi před rokem, takové plíživé náznaky, kterým jsem se snažila nepřikládat váhu - méně intimností, manželovo časté trávení času na internetu a sociálních sítích. Ke konci roku jsme byli spíše už jako spolubydlící. S manželem jsem se o tom snažila mluvit, ale ještě kolem Vánoc mě ujišťoval, že se mi to jen zdá, že je to únava z prací a vyřizování kolem probíhající stavby domu. Nicméně v lednu mi oznámil, že se náš vztah dostal do krize, že z něj vyprchal náboj, že tomu mám dát čas a třeba se to samo spraví. Více k tomu nechtěl komunikovat. Přesvědčila jsem ho k návštěvě manželské poradny, absolvovali jsme jediné sezení, po kterém manžel naznal, že to bylo vymývání mozků (reagoval tak na doporučení, že bychom se spolu měli snažit mluvit a najít na vztahu věci, u kterých bychom rádi trávili čas společně). Od té doby žijeme sice v jednom bytě, ale každý v jiné místnosti. Čas nic nezlepšil. Manžel má svůj prostor a já jsem zmatená, protože nevím, co se vlastně stalo a hlavně proč chybí nějaká aktivní snaha to napravit. Na otázku, jak chce fungovat dál, manžel nemá žádnou konkrétní představu. Současný stav mi nevyhovuje, nevím co mám do budoucna čekat. Může to být nějaká krize středního věku? Představa, že bych dožila v něčem takovém, je pro mě neakceptovatelná, ale nechci dělat unáhlená rozhodnutí, kterých bych později litovala. Zásadní je u nás i finanční situace, jsme zatížení hypotékou. Možná se někomu bude zdát malicherné, že řeším takovou „blbost“, ale pro mě je zásadní ta rychlost proměny, kdy jste s partnerem dlouhé roky byli nastavení na nějaké fungování, společné trávení času, prostě to mělo „jiskru“ a pak něco přeskočí a je to jinak, navíc vy nemáte ani tucha, jak to ovlivnit. Budu ráda za nějaké názory, zkušenosti. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1299
3.4.20 17:30

A máte děti, psa nebo něco podobného, co by ten vztah zase někam posunulo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4538
3.4.20 17:31

Co v tvém příspěvku chybí??? Začíná to na d a končí na e…přechozený vztah neposunutý do dalšího levelu. V tvém věku už jsem měla dvě děti, já na mateřské, jezdili jsme po výletech, budovali zahrádku a fakt se nenudili. A to ani teď. Zrovna děláme velikonoční přání a výzdobu. A máme pocit, že jsme tam, kde jsme meli být. Chlap by ty děti dokonce bral i dříve :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4629
3.4.20 17:36

Proč nemáte děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 17:41

Děti nemáme. V minulosti jsem otěhotněla, ale nedopadlo to dobře a komplikace měly vliv i na to, že jsme zůstali sami. Nechci si myslet, že jedinou zárukou toho, jak s někým zůstat, je nutně potomek. Některým párům není přáno, i když by o to stáli. Ve vztahu jsme se nenudili, máme každý své zájmy, měli jsme i dost společných, v tom bych problém neviděla. Truelly každopádně gratuluji k dvěma dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3286
3.4.20 17:41
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8402
3.4.20 18:02

To, že by měl jinou, je vyloučené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
3.4.20 18:24

Nemáte děti a ani společné zájmy, co by vás spojovaly. Odcizili jste se. Vztah má nějaký vývoj a vy jste ho nechali umřít :nevim: Samo se nic nespraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3147
3.4.20 18:26

No samo se opravdu nic nespravi. Na vztahu se musí neustále pracovat (oba partneri) a někam se posouvat. Nemusí to být nutně dítě. Řekli jste si kam směřujete, kde se vidíte za 5, 10 let? Máte společný zájmy? Až to půjde tak zkuste cestovat, ať máte nový zážitky s o čem si povídat, na co se těšit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
3.4.20 19:41

Nebo najít společný koníček.. Kolegyně tak s manželem chodí hledat cashky, taky jsou spolu už tak 20 let bez dětí.. A hodně cestují..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
907
3.4.20 23:56

@Beckyttine5 Joo, kešky jsou super :smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4663
4.4.20 00:33

@Peťule_NR vas vztah se vycerpal a ho to s tebou nebavi. Kolik mu je let? Nebylas jeho prvni zenska? Proste jsi ho zacala nudit a to je po tolika letech logicke, kdyz jste se vubec nikam neposunuli. Smir se s tim, ze vas vztah umrel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
4.4.20 07:25

Zase po tolika letech je škoda hned házet flintu do žita, já bych se vztah pokusila zachránit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 08:25

Drzim palce. Deti urcite nejsou zaruka, to by jsme byli bez rozvodu. Mluvit, mluvit. V klidu ze nejsi stastna, jestli on je stastny. Rrkni mi, ze si vecer udelate hezky vecer, ze uvaris neco dobreho a date si vino. A popovidejte si. Freba je stejne nestastny jako ty :kytka: S ditkem mi to je lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
4.4.20 08:31
@Beckyttine5 píše:
Zase po tolika letech je škoda hned házet flintu do žita, já bych se vztah pokusila zachránit

Tak samozřejmě se to moc hezky řekne a napíše. Jenže na záchranu musí být oba dva. Jeden to nezvládne. A jak bylo napsáno, manžel to sabotuje viz poradna, že jde o vymývání mozku. Jestli muž nechce vztah budovat, tak žena to nezachrání. Snad se ho na rovinu zeptat, jak si to představuje dál, co chce. Nenechat se odbýt tím, že se to samo spraví. V životě se nikdy nic neudělá samo. Jestli nebude chtít spolupracovat, tak buď budete žít vedle sebe jako spolubydlící nebo to ukončit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama