Vztah - zůstat v klidu

1712
30.6.21 22:11

Vztah - zůstat v klidu

Tahle diskuze je taková o všem a o ničem ;), ale narazila jsem na tohle:
Pro vztah dvou lidí nejde udělat víc než zůstávat v klidu.
Neobtěžovat sebe ani druhého pochybami, znepokojivými otázkami nebo nejapnými poznámkami. Člověk dospívá tehdy, když začne lásku dávat, místo aby ji vyžadoval.

A tak nějak mi to nedá a přemýšlím o tom. Jestli je to vážně cesta. Máte to tak někdo? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1262
30.6.21 22:17
@Magical-eyes píše:
Neobtěžovat sebe ani druhého pochybami, znepokojivými otázkami nebo nejapnými poznámkami. Člověk dospívá tehdy, když začne lásku dávat, místo aby ji vyžadoval.
A tak nějak mi to nedá a přemýšlím o tom. Jestli je to vážně cesta. Máte to tak někdo? ;)

Zkoušela jsem si to takhle nastavit, ale neumím to takto jednostranně. Potřebuju od partnera lásku také přijímat. Můžu dávat víc než dostávat, ale nedokážu jen dávat a nedostávat skoro nic nazpět. Dost jsme se pak kvůli tomu i hádali.
Obdivuji každého, kdo partnerovi dává, aniž by nečekal nic zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
30.6.21 22:28

No mně se teda nedaří zůstávat v klidu :mrgreen:
I když je pravda, že se mi několikrát osvědčilo „nechat věci bejt“… Nějak to dopadne…
Akorát asi jsem založením prostě řešitelka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16093
30.6.21 22:30

Ne. Ale třeba k tomu nekdy dozraju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22292
30.6.21 22:34

Asi ano. Dá se k tomu dospět věkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18585
30.6.21 22:51
@Magical-eyes píše:
A tak nějak mi to nedá a přemýšlím o tom. Jestli je to vážně cesta. Máte to tak někdo? ;)

No asi by to chtělo víc rozvinout, co je tím myšleno. Přijde mi, že to jsou dost izolované věty. Těmi pochybami se myslí třeba žárlivost? S těmi nejapnými poznámkami souhlasím, s těmi bych žít nemohla. Ale znepokojivé otázky? Ohledně čeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21467
30.6.21 22:52

D první polovinou souhlasím, až na nejapné poznámky, ty máme oba a dost se u nich nasmějeme. Zbytek mám obráceně, s věkem jsem se konečně naučila lásku vyžadovat a přijímat, ne jen dávat. A je mi krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12805
30.6.21 22:58

Myslim, ze to byt v klidu neznamena nedelat nic.
Ale mluvit o tom v klidu, vecne, normalne.
A ano, taky souhlas s tim, ze clovek by mel lasku i dostavat. Ne to nejak neprijemne vyzadovat, to asi ne, ale proste mit nejakou latku osobni spokojenosti a nejit pod ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
30.6.21 23:01
@robínek píše:
No asi by to chtělo víc rozvinout, co je tím myšleno. Přijde mi, že to jsou dost izolované věty. Těmi pochybami se myslí třeba žárlivost? S těmi nejapnými poznámkami souhlasím, s těmi bych žít nemohla. Ale znepokojivé otázky? Ohledně čeho?

Vyskočilo na mě : umění nechat věci plynout… Něco ve smyslu čínského přísloví : netlač řeku, teče sama… No a pak jsem narazila na text, kde bylo napsáno, že pro vztah nejde udělat víc než zůstat v klidu… A já o tom začala přemýšlet… Nutno dodat, že mě dneska příšerně naštval manžel. Byli jsme domluvení, chcípl mu mobil a já na něj čekala, protože mi nedal vědět… Naštěstí to čekání bylo tak dlouhé, že jsem stihla i vychladnout :mrgreen:… takže jsem to sním nakonec neřešila ( což ale asi taky není dobře, jenže mně už se to nechce otvírat)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
30.6.21 23:02
@Lucie_Sx píše:
Myslim, ze to byt v klidu neznamena nedelat nic.
Ale mluvit o tom v klidu, vecne, normalne.
A ano, taky souhlas s tim, ze clovek by mel lasku i dostavat. Ne to nejak neprijemne vyzadovat, to asi ne, ale proste mit nejakou latku osobni spokojenosti a nejit pod ni.

Jj asi to není o tom neřešit to, ale probrat to v klidu… akorát na to asi nejsem vhodný typ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18585
30.6.21 23:10
@Magical-eyes píše:
Vyskočilo na mě : umění nechat věci plynout… Něco ve smyslu čínského přísloví : netlač řeku, teče sama… No a pak jsem narazila na text, kde bylo napsáno, že pro vztah nejde udělat víc než zůstat v klidu… A já o tom začala přemýšlet… Nutno dodat, že mě dneska příšerně naštval manžel. Byli jsme domluvení, chcípl mu mobil a já na něj čekala, protože mi nedal vědět… Naštěstí to čekání bylo tak dlouhé, že jsem stihla i vychladnout :mrgreen:… takže jsem to sním nakonec neřešila ( což ale asi taky není dobře, jenže mně už se to nechce otvírat)…

Jo takhle. No já nejsem moc zastáncem toho úplně všechno si vyříkat, takové to „sděl svoje pocity“ protože kolikrát moje pocity jsou dost mimo a za pár minut už sama sebe nechápu. :mrgreen: Naštěstí to tak má i manžel, takže málokdy řešíme blbosti a s mouchama toho druhého jsme se už asi docela smířili. S tím chcíplým mobilem bych byla u nás já a manžel by zuřil a asi se už taky naučil rychle vychládat, protože by mě jinak musel zabít. Teď mi kolikrát děti donesou, že někde manžel něco ucedí pro sebe, když mu ze mě tečou nervy, ale přímo mně řekne minimum. Snažím se o totéž. Akorát člověk musí vědět, že to ten druhý nedělá schválně, že je to povahou a nedá se s tím moc dělat. Kdyby to bylo něco zásadního, tak bych to řešit zkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
30.6.21 23:14

Já s tím souhlasím

Nedávno tu byla diskuze, kdy holka řešila, že partner je u matky co má dvě zlomeniny a nepíše jí. Na to to sedí jak zadek na hrnec. Tohle vyjádření není o tom nedohadovat se nad problémy. Ale o jistotě v lásce, citu, vztahu. Pokud jsme sami sebou nejistí, přenášíme to do vztahu, pokud vyžadujeme ujišťování, odcizujeme se. Někdo ryje a chce útěchu, že tak to není, ale takoví lidé berou energii, od takových pryč. Pokud chceme kvalitní vztah, je třeba to stavět na nás samých, na tom, že jsme stabilní a dobří partneři, že si zasloužíme vztah. Ano i takovým se stane, že partner bude podvádět, ale aspoň se tomu dala šance. To ty vztahy plné nejistoty a ujišťování prostě nemají, nemají základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
30.6.21 23:19

Já s tím souhlasím, ale mám to za podmínku nutnou, nikoli dostačující pro kvalitní vztah. A něco prostě člověk neovlivní nikdy, protože vztah je o dvou lidech, ne o jednom. Aby si člověk vybudoval kvalitní vztah, musí ta vůle na něm pracovat být oboustranná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2691
30.6.21 23:49

A není to v tom případě i trochu o rezignovani, když jsme s něčím nespokojeni? Hlavně nedělat vlny? Taková pozvolna uvarena žába by mohla vyprávět. Myslím, že je důležité se umět ozvat, ale současně si uhlídat blbosti, kvůli kterým se ty vlny fakt neoplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
30.6.21 23:54
@Silverine247 píše:
A není to v tom případě i trochu o rezignovani, když jsme s něčím nespokojeni? Hlavně nedělat vlny? Taková pozvolna uvarena žába by mohla vyprávět. Myslím, že je důležité se umět ozvat, ale současně si uhlídat blbosti, kvůli kterým se ty vlny fakt neoplatí.

To je špatné pochopení té myšlenky. Když je problém má se řešit, tohle je ale spíše o tom, že někdo vyžaduje city a jejich vyjadřování aby měl pocit jistoty a vztahu. Něco jiného je říci „hele Franto, vím že mě miluješ, ale málo se tulíme, ráda bych víc“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat