Vztahová uzavřenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
invisible91
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 01.06.19 19:39
Vztahová uzavřenost

Ahoj,

chtěla bych se zeptat a poradit.
Před 2 lety jsem měla domácí násílí, jak fyzické tak psychické. Ohlásila jsem to na policii vše se vyřešilo. Bohužel to na mě nechalo stopy a všímám si jich až teď.
Jsem uzavřená, nedokážu říct svůj názor, protože se bojím, že mi bude někdo nadávat a ponižovat a nedokážu se ani nijak bránit. A to mě mrzí a zaroven štve, nikdy jsem taková to nebyla. Byla jsem prubojná, sebejistá, nebála se, seznamovala jsem se, ale ted? Nejde mi to. K tomu žiji v cizině ve městě, kde každý mého ex partnera zná a nijak se nedokážu seznámit s někým novým. Jsem tu sama, nemám tu přátele, po psychické stránce strádám, ještě doplácím 2 půjcky, které jsem si vzala kvůli němu, takže změnit místo je nemožné. Bude mi 28 a ráda bych byla štastná a našla někoho, kdo by me měl vážně rád. Jenže se nedokážu seznámit. V tomto městě se tu každý zná, něco jako vesnice v ČR. I když jsem měla po ex partnerovi přítele, tak jsem to vzdala, psychicky mě týral, zakazoval věci, které jsem měla ráda, vyčítal mi kamarády, byl žárlivý a vše na mě házel, jak je vše moje vina. Dám příklad: děláme ve stejné firmě, já jsem něco vysvětlovala kolegyni on tam zamnou došel, začal mi vyčítat proč ji pomáhám, když mi s ničím ona nepomůže, řekla jsem mu, že nejsem jako ona a ráda pomůžu, když můžu, to se naštval, začal mi vyčitat, že jsem ho poslala do pipiny, když jsem mu řekla slušně, že jsem v práci a nemám ted na něho čas. Začal mi vyčitat kamarada, s kterým se už přes 3 měsíce nebavím kvůli němu, věčně me za nim posílá, ted mám zánět šlach a bursitidy a kdyz ho nejvic potřebuju, poslal mě k vodě, a toto udělal vzdy. Už jsem rezignovala a stahla jsem se ještě více do sebe. I když bych ráda někoho vedle sebe měla, s kým bych mohla trávit společné chvíle, smát se, který by při mě stál. Bohužel se už bojím, koho potkám. Nevím, jak s tím bojovat. Upadám sem tam do depresí, k tomu mám cukrovku typu 1, takže je to někdy dost těžký.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kokolina29
Kecalka 167 příspěvků 01.06.19 20:05

A co se přestěhovat

invisible91
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 01.06.19 20:17

Psala jsem, že to ted neni možné kvůli těm půjčkám. Bohužel

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 01.06.19 20:23
...
@invisible91 píše:
Psala jsem, že to ted neni možné kvůli těm půjčkám. Bohužel

Půjčky se dají splácet převodem i z opačného konce zeměkoule.

invisible91
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 01.06.19 20:25

To sice ano, ale nechci riskovat, že bych si nenašla práci. můj dotaz byl na uzavřenost ne na půjčky.

Tarjei
Závislačka 4892 příspěvků 01.06.19 20:28

@invisible91 ustepacnost neni dobrej zpusob jak si ziskat pratele ;)

Tarjei
Závislačka 4892 příspěvků 01.06.19 20:29

@invisible91 no a k Tvemu dotazu. Zaklad je ziskat zdravy sebevedomi zpet…

invisible91
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 01.06.19 20:31
@Tarjei píše:
@invisible91 ustepacnost neni dobrej zpusob jak si ziskat pratele ;)

to vážně nedělám a nikomu se neposmívám.

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 01.06.19 20:32
@invisible91 píše:
To sice ano, ale nechci riskovat, že bych si nenašla práci. můj dotaz byl na uzavřenost ne na půjčky.

Nejsem zase takový znalec, ale z toho co jsem od tebe četl to na mě dělá dojem, že si hledáš k sobě jenom raply…když byli oba „nämlich“ stejní. Takže jednoznačně to chce hledat jiný typ chlapů a pravděpodobně i v jiných vodách. Pokud tam nikoho nemáš a nejsi tam šťastná, bylo by nejlepší to tam zabalit. Co se vrátit třeba domů? Tedy, až to posplácíš, samozřejmě.

invisible91
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 01.06.19 20:37
@Tecumseh píše:
Nejsem zase takový znalec, ale z toho co jsem od tebe četl to na mě dělá dojem, že si hledáš k sobě jenom raply…když byli oba „nämlich“ stejní. Takže jednoznačně to chce hledat jiný typ chlapů a pravděpodobně i v jiných vodách. Pokud tam nikoho nemáš a nejsi tam šťastná, bylo by nejlepší to tam zabalit. Co se vrátit třeba domů? Tedy, až to posplácíš, samozřejmě.

O tom jsem přemýšlela, ale vracet se zpátky k rodičům, nevím, navic ani nevím, zda bych si našla práci v ČR kvůli diabetu, jsem ve skupině diabetiků a co jsme si psali, jsou spíše diskriminovaní, tak se o ně starají rodiče či partner, ale toto bych nesnesla. A co se týče, že si hledám stejné muže, možná to je pravda, ale já to nijak nepoznám na začátku, to až po nějakém čase, domácí násilí začalo po 4 letech, s tímto posledním to začalo po roce a něco. Jde to těžko vycítit. Když o někoho stojím a je jiný než ti ostatní, tak o mě nemá zájem nebo je zadaný a do těch nejdu.

Ju21na
Kecalka 428 příspěvků 01.06.19 20:47

Mě přijde zvláštní, že by někdo byl diskriminovany kvůli cukrovce :nevim: Tady se o tom dozvídám poprvé. To je jako by zaměstnavateli vadilo, že beru třeba prášky na tlak nebo si picham warfarin kvůli trombóze :nevim: Kdyžtak mě někdo opravte.

AjaF
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 01.06.19 20:50
@invisible91 píše:

Hledej jinou práci, až ji najdeš, změň ji. Do té doby můžeš být v té stávající.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 20:53
@Ju21na píše:
Mě přijde zvláštní, že by někdo byl diskriminovany kvůli cukrovce :nevim: Tady se o tom dozvídám poprvé. To je jako by zaměstnavateli vadilo, že beru třeba prášky na tlak nebo si picham warfarin kvůli trombóze :nevim: Kdyžtak mě někdo opravte.

Tak kvůli nemoci to může být. Mám dceru s DM1 a ještě s RS, ona naštěstí diskriminovaná není, ale spousta pacientů v práci má problém… proto si ani nechtějí vyřizovat papír jako „zdravotně znevýhodněná osoba“, i když z toho má zaměstnavatel výhody. I na ZŠ a na gymplu se našli jedinci, kteří se chovali jako hovada. Puboši jí například schválně dupli na inzulínové pero…
A na VŠ jí nevyšli nijak moc vstříc, žádný individuální studijní plán, zkoušky během stejného zkouškového období jako všichni ostatní, i když měla ataku a během zkouškového blbě viděla…
Spousta nemocných své autoimunitní nemoci raději nepřiznává.
Edit: doplnění info o studiu.

invisible91
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 01.06.19 21:04
@Anonymní píše:
Tak kvůli nemoci to může být. Mám dceru s DM1 a ještě s RS, ona naštěstí diskriminovaná není, ale spousta pacientů v práci má problém… proto si ani nechtějí vyřizovat papír jako „zdravotně znevýhodněná osoba“, i když z toho má zaměstnavatel výhody. I na ZŠ a na gymplu se našli jedinci, kteří se chovali jako hovada. Puboši jí například schválně dupli na inzulínové pero…
A na VŠ jí nevyšli nijak moc vstříc, žádný individuální studijní plán, zkoušky během stejného zkouškového období jako všichni ostatní, i když měla ataku a během zkouškového blbě viděla…
Spousta nemocných své autoimunitní nemoci raději nepřiznává.
Edit: doplnění info o studiu.

V tomto máte pravdu, nebere se ohled a tudíž si už ani moc diabetiků nechce vyřizovat zdravotně nezpůsobilý. Bud je firma nepříjme nebo ji mřekne at jdou do důchodu, bohužel mám pár takových přátel a jim je 29 let. A když už práci mají chodívají si tajně píchat na záchod, i když je cukr jak se říká v háji, nikoho to nezajímá, že jde o zdraví.

invisible91
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 01.06.19 21:05
@AjaF píše:
Hledej jinou práci, až ji najdeš, změň ji. Do té doby můžeš být v té stávající.

Přesně to dělám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama