Vztahové dilema, co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 09:58
Vztahové dilema, co s tím?

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale nechci, aby mě tu někdo poznal. Potřebovala bych se vypsat a nebrat ohledy na možnou identifikaci :oops:
Před 2 měsíci jsem se přes internet seznámila s jedním klukem. Píšu klukem, protože je mladší než já. Od začátku mě hrozně uháněl, chtěl se vidět prakticky hned další den, co jsme si začali psát. Já jsem byla trošku ještě pořád v háji z minulého rozchodu (ale bylo to už půl roku po, nechtěla jsem dělat ex nějaké naschvály nebo tak něco) a navíc, říkala jsem si, mladší kluk, no z toho nic bejt nemůže. Ale po pár dnech jsem kývla a sešla jsem se s ním. Překvapivě to byl naprosto skvělý večer. Samozřejmě beru v potaz, že chlapi chtějí vždycky udělat co nejlepší první dojem, ale i tak mi přišlo, že byl od začátku chováním mnohem větší chlap než všichni moji (starší) ex dohromady. Choval se ke mně úžasně. Jen byl na mě až moc hrr. Už na první schůzce se chtěl objímat, hned se ptal, kdy se znovu uvidíme, když dorazil ode mě domů, hned mi napsal. Po druhé schůzce se mě začal vyptávat na moje názory např. na vztahy, na děti, na seznamování se s rodiči, prostě strašně rychlé. Hodně jsem ho v tom krotila, protože jsem se na to vůbec ještě necítila. Co byla asi, jak se ukázalo později, chyba. No nicméně dál jsme se vídali, frekvence tak jednou - dvakrát týdně. Jezdili jsme na různé výlety, na koupaliště, na procházky, nebo jsme jen leželi na dece a povídali si. Jak jsem psala, potřebovala jsem více času a brala jsem to celé od začátku s velkou rezervou, ale asi po 5 schůzkách jsem ke svému překvapení zjistila, že k němu něco cítím. Po tom posledním hrozném rozchodu jsem už nevěřila, že bych se mohla do někoho byť jen zakoukat, ale plamínek zažehl. Možná jsem se po tomhle zjištění k němu začala chovat jinak nebo nevím co, ale zkrátka stalo se to, že čím větší jsem o něho měla zájem, tím mi přišlo, že on ho začíná ztrácet. Byly to takové náznaky, drobné změny v chování, které tam dřív nebyly. Byly to fakt drobnosti jako třeba že dřív mi psal každý den, jak to jde v práci, přál mi samé příjemné klienty, večer mi posílal dobrou noc a pusinku. Když jsme se měli vidět, tak plánoval výlety na různá místa, kde jsme ani jeden nebyli, zajímal se, kam bych se chtěla podívat, plánoval, že pojedeme na prodloužený víkend atd. A tohle teď najednou skončilo. SMS jen z povinnosti, setkání typu lehneme si na deku a budeme se mazlit, půjdeme na pizzu a pak tě odvezu domů a tak podobně. Prostě rázem ochladl. Analyzovala jsem si to a nemyslím si, že bych se chovala nějak stíhačsky. Nemám to ani v povaze. Jen jsem začala dávat najevo zájem. Už to nebyl jen on, kdo mě „musel“ pořád nahánět a k něčemu přesvědčovat, ale začala jsem naše setkání plánovat i já, psala jsem mu občas první já. Nevím, asi o to nestál a chtěl být pořád jen ten velký dobyvatel :nevim:
No, zkrátím to. Tahle divná atmosféra nějakou dobu pokračovala, až jsem se včera rozhodla to rozseknout a na rovinu jsem se ho zeptala, jak to dál vidí. Řekl mi, že je rád, že potkal konečně holku (6 let byl sám, je dost samorost a zvyklý na single život bez povinností a omezování), se kterou si rozumí a rád tráví čas, rád se se mnou baví, má mě rád, ale víc od něj aktuálně čekat nemůžu. Vyloženě jsem se ho i zeptala ohledně vztahu. On na to, že pokud mi to vyhovuje tak, jak je to teď (strávit spolu půl dne až den jednou za týden - za 10 dní), tak budeme pokračovat dál, ale pokud prý od něj čekám vztah, tak ten mi teď dát nemůže a nechce se cítit do ničeho tlačený. Jednoduše, pokud chci víc, než mi může teď nabídnout, je konec. Řekl mi, že mě má sice rád a záleží mu na mně, ale láska to vyloženě není. Prý jsem to počínající pouto z jeho strany možná překazila tím, jak jsem se bála mu na začátku věřit a celkově jsem to jeho „nadšení“ hodně zchlazovala. Jsem z toho dost v šoku a upřímně teď vůbec nevím, co mám dělat. Domluvili jsme se, že teď budeme pár dní bez kontaktu a oba promyslíme co dál. Co se mě týče, cítím se do něj zamilovaná tak napůl - jestli tenhle pojem tedy existuje :lol: Moc ráda s ním trávím čas, je nám spolu dobře, jsem naprosto přesvědčená o tom, že ho beru jako víc než jen kamaráda a do teď jsem si myslela, že tak bere i on mě. Jestli chci přímo vyloženě vážný vztah, o tom přesvědčená nejsem, ale rozhodně stojím o to, poznat ho více a důvěrněji. A hlavně vídat se častěji. On teď dokončil VŠ, takže až na občasné brigády má prázdniny, já tedy od pondělka do pátku klasicky pracuji, ale bydlíme od sebe jen 18 km. Má auto, já nemám problém dojet k němu MHD, takže problém času a vzdálenosti tam není.
Ptám se vás, milé dámy, co byste na mém místě dělaly? Vykašlaly byste se na to? Nebo to ještě zkusily?
Ještě dodám, nepodezírám ho z toho, že by se třeba zamiloval jinde nebo mě chtěl jen na sex. Vyloženě mi řekl, že na mileneckém vztahu netrvá a že je mu se mnou dobře i prostě jen tak. Je moc hodný, starostlivý, netráví ten čas, kdy nejsme spolu, někde po hospodách nebo tak. Je spíš domácí kutil, stará se o zvířata, o nemocnou babičku, hodně se věnuje své sestřenici, která přišla o rodiče. Jednou třeba zrušil schůzku proto, že sestřenice chtěla postavit nějaký bunkr v přírodě. Osobně vidím problém v tom, že je tak strašně dlouho sám a je zvyklý žít podle svého. Možná ani neumí žít ve vztahu, neví, jak se to dělá. Jeho poslední vztah byl v 19 letech a trval půl roku :nevim: Vnímám to tak, že mě bere jako příjemné vyplnění volného času, ale nechce, abych byla přímo součástí jeho života. Poradily byste mi něco? Nevím, jak to rozseknout. Nechci o něj přijít, i kdyby jen jako o kamaráda, ale stávající podmínky mi prostě nevyhovují :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Venetia
Hvězda diskuse 44922 příspěvků 13.07.19 10:13

Zaleží co stačí tobě. Mne by asi vadilo tohle přímé upozornění a šla bych od toho. Nebo zkus vynechat sex a být jen přátelé s občasnou aktivitou.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 13.07.19 10:29

Tak na to jak je mladý s tebou jedna narovinu bez vytacek, řekl ti jak to cítí a jak vidí nejbližší budoucnost. Teď je otázka, zda tobě tento systém vyhovuje nebo máš strach, že se do něj nakonec zamilujes naplno a on bude dál chtít žít tím samotarskym životem jakým žije. Možná bych si s ním užívala jen společné chvíle, brát ho jako kamaráda s výhodami, ale nic od toho nečekala. Je taky možné, že má strach když si ho na začátku tak odpalkovala, mirnila jeho nadšení, aby se nezklamal. Přece jen podle toho co píšeš, není moc vztahove zkušený…

rozumbrada
Extra třída :D 13803 příspěvků 13.07.19 10:30

Nevím, co chceš dál zkoušet, prostě jste se blíž poznali, tobe se to s ním libi, ale on zjistil, že nejsi ta pravá - vázat se nechce, bez sexu s tebou by se evidentně taky obesel. Za mě dvě řešení - zůstat kamarádi (bez sexu) nebo, v případě že už jsi hodně zalaskovana, tak úplně přerušit kontakt.

Uživatel je onlinepohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9666 příspěvků 13.07.19 10:40

Někdo to tak má, jak je háček v pysku zaseklej, území je dobyto…ztráta zájmu. Zkus se odpoutat, ale do budoucna to bude náročný držet se pořád trochu na distanc.

Hanney
Závislačka 2806 příspěvků 13.07.19 10:44

Jeho zájem opadl, řekl ti to narovinu. Nechala bych tomu už volný průběh, asi bych ho příliš nekontaktovala, řekněme vůbec.

Zoe1
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 13.07.19 10:49

Už jsi někdy takový vztah měla? Mám s tímhle docela zkušenosti a jedno vím jistě, že pokud už teď tě nechce za přítelkyni, tak je jen otázka času, kdy mu do života vstoupí někdo, s kým ten vztah chtít bude a pokud už teď tě to trápí, tak jestli se s ním budeš dál scházet, tak taky můžeš dopadnout hodně špatně a to nemluvím jen z toho, co jsem zažila já, ale i lidi v mem okolí. Být tebou tak to utnu a dál se s ním nevídám, navíc my ženský to prostě vždycky bereme trochu jinak než chlapi a jestli nechceš trpět, tak se na něj vykašli. Jinak když to uděláš, počítej s tím, že se zas bude víc ozývat, na to mu neskoč, utni to a hotovo. Takovej vztah nemá cenu, vždycky to jeden z toho vztahu bere vážněji, ten druhý si pak někoho najde a ten, co to bral vážněji je pak pěkně v haji. Z takového vztahu jsem se vzpamatovávala rok, v životě už bych do ničeho takového nešla. O další takové vím zas od manžela. Než jsme spolu začali chodit, měl takový vztah, že kamarádi s výhodami, s tou holkou nechtěl žádný vztah, ale byl sám a byl rád, když měl někoho s kým si může pokecat, atd. Když potkal mě, okamžitě to s ní utnul a najednou jsem byla jeho veřejna přítelkyně, holka skončila na práškách a snažila se ho uhnat na falešné těhotenství, dva roky mu psala někdy zamilovaný, někdy dost hnusný sms. Takovýhle vztahy opravdu nejsou legrace a radím, neschazej s ním, utni to a najdi si někoho, kdo o tebe bude stát jako o přítelkyni.

arinecka
Kelišová 6746 příspěvků 13.07.19 11:03

On ti řekl na férovku, co ti může nabídnout, ber, nebo nech být :nevim: Já osobně bych to utnula, tohle nikam nepovede, záleží ale na tobě.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 13.07.19 11:07

Udělala sis to sama. On se do tebe zamiloval, ty ses chovala jako studený čumák a jeho to přešlo.

arinecka
Kelišová 6746 příspěvků 13.07.19 11:13

@Serpentini Vypadá to že asi jo, on se snažil celkem dost ale dostal studenou sprchu. Tohle je těžký, ne každý se chce na první schůzce objímat atd, on na to šel moc hr a ona potřebovala víc času. Dopadlo to, jak to dopadlo.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 13.07.19 11:17
@pohledzdruhestrany píše:
Někdo to tak má, jak je háček v pysku zaseklej, území je dobyto…ztráta zájmu. Zkus se odpoutat, ale do budoucna to bude náročný držet se pořád trochu na distanc.

jako tím chceš říct, že jak už došlo na sex, tak má něco jako splněné lovení a bude čekat na lovení další příležitosti? :think:
tomu by ale možná protiřečilo, že byl 6let sam :think:

splendis
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 13.07.19 11:23

Těžko říct, možná měl zájem, ale jiskra se vytratila. Každopádně vím, ze kdyby mi tohle řekl chlap a sama bych cítila nezájem z jeho strany tak bych to ukončila a nečekala ze z toho něco bude. Sama určitě vis, ze když má chlap zájem tak o ženu bojuje a je to hlavně vidět a cítit…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 11:27

Ano, já si to teď uvědomuji, že jsem možná byla fakt zbytečně studená a odrazovala jsem ho. Ale je to prostě tak, že já ten čas potřebovala. S bývalým jsem do toho spadla po hlavě, nepřemýšlela jsem, prostě jsem se zamilovala jak patnáctka a bylo mi všechno jedno. Dopadla jsem pak pěkně palicí na beton, když jsem zjistila, že to všechno nebylo ani náhodou tak, jak se to jevilo. Trvalo mi dlouho, než jsem začala aspoň trochu normálně fungovat. Přes půl roku mě žádný chlap nezajímal, kamarádsky ani nijak. Prostě mě tahle zkušenost naučila… Neříkám, že všichni chlapi jsou hajzlové a absolutně nikomu se nedá věřit. Ale jsem jednoduše už opatrnější, protože nechci zažít to, co jsem už jednou zažila. Jemu tyhle zkušenosti chybí, v tom je možná ten háček :nevim:
zakladatelka

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 13.07.19 11:29
@Anonymní píše:
Ano, já si to teď uvědomuji, že jsem možná byla fakt zbytečně studená a odrazovala jsem ho. Ale je to prostě tak, že já ten čas potřebovala. S bývalým jsem do toho spadla po hlavě, nepřemýšlela jsem, prostě jsem se zamilovala jak patnáctka a bylo mi všechno jedno. Dopadla jsem pak pěkně palicí na beton, když jsem zjistila, že to všechno nebylo ani náhodou tak, jak se to jevilo. Trvalo mi dlouho, než jsem začala aspoň trochu normálně fungovat. Přes půl roku mě žádný chlap nezajímal, kamarádsky ani nijak. Prostě mě tahle zkušenost naučila… Neříkám, že všichni chlapi jsou hajzlové a absolutně nikomu se nedá věřit. Ale jsem jednoduše už opatrnější, protože nechci zažít to, co jsem už jednou zažila. Jemu tyhle zkušenosti chybí, v tom je možná ten háček :nevim:
zakladatelka

anebo on do toho nespadl po hlave…kdyby byl zamilovany, tak vidi ruzove i za Tebe…

5 schuzek, kdyz jste se predtim neznali, je fakt nic.,,,

Mozna mu neco na Tobe nesedlo… :nevim:

Zoe1
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 13.07.19 11:33
@Anonymní píše:
zakladatelka

No tak jestli chceš znovu dopadnout palicí na beton, tak pokračuj v tomhle nezávislým vztahu a garantuju ti, že dopadneš velmi brzo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama