Vztahy dětí na vesnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Budulínek22
Povídálka 18 příspěvků 14.05.18 16:41
Vztahy dětí na vesnici

Dobrý den,
prosím o odpověď především maminek, co žijí na vesnici - jaké jsou vztahy mezi dětmi? Stává se vám, že ty co si rozuměli, se najednou chovají jako by vás neznali? Řeším teď se synem podobnou situaci, je velmi vtřícný, kamarádský, ale „kamarádi“ co odešli do školy, ho úplně přestali zdravit…zdá se mi to poněkud nefér, že mají jiné kamarády, rozumím, ale když je malý pozdraví, oni dělají že ho nevidí?..to je trochu moc myslim…
Máte někdo podobnou zkušenost? Zasáhli byste? Nebo byste to nechali tak? Ať si „trhnou“ a malého vodili ke kamarádům/kamarádi chodili k nám - ti, co jsou v pohodě?
Ještě podotknu, že já jsem náplava, na vesnici jsem se vdala, a až po letech jsem zjistila, jak to „funguje“…napadá mi, jestli nejsou naočkovaní od rodičů…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6000 příspěvků 14.05.18 16:49

Nechala bych to být, upřímně si ani neumím představit, jak bys chtěla zasahovat :think:. Z mojí zkušenosti - u dětí je kamarádství velmi vrtkavé. Jeden týden BFF a druhý týden spolu nepromluví. Neviděla bych v tom nějaké naočkování od rodičů.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 14.05.18 16:50

Myslím, že je to dost individuální. Jsme menší město, spíš je to tu, jak na vesnici. Lidi se tu mezi sebou znají dost. Děti co odešly do školy, když syn zůstal ve školce k vůli odkladu, normálně synovi na pozdrav odpoví. Ale někdy se taky stane, že ho nevidí nebo si ho nevšimnou, tak neodpoví. Někteří si ho možná už ani nepamatují. Nějak to neřešíme, má jiné kamarády.

Budulínek22
Povídálka 18 příspěvků 14.05.18 16:57
@IvaX píše:
Myslím, že je to dost individuální. Jsme menší město, spíš je to tu, jak na vesnici. Lidi se tu mezi sebou znají dost. Děti co odešly do školy, když syn zůstal ve školce k vůli odkladu, normálně synovi na pozdrav odpoví. Ale někdy se taky stane, že ho nevidí nebo si ho nevšimnou, tak neodpoví. Někteří si ho možná už ani nepamatují. Nějak to neřešíme, má jiné kamarády.

On vedle nich stal cca 5 minut, rekl asi 10× ahoj a nic..jako kdyby byl vzduch…tak jsme sli pryc..

Kelsey
Hvězda diskuse 43832 příspěvků 14.05.18 17:11

Neznam. Moje decka dva skolkari a mladsi skolacka, maji karamarady ruzne vekove. Nesoustredi se pouze na konkretni spoluzaky. Je to tim, ze chodi na krouzky, na hriste a potkavaji, bavi se ruzne decka a ne pouze jejich +- vekova kategorie. Celkove jsou komunikativni, nekdy si rikam az moc otevreni.
Vcera jsme byli v jine vesnici na kole u vody (ja se opalovala a pozorovala je daleko, jak si hraji na hristi) a hned se, tam seznamili. P
Jinak ne nemluvim jim do toho a nebudu, at jsou sami prubojni. Zasahla bych, kdybych videla sikanu, jinak nemam duvod.

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1737 příspěvků 14.05.18 17:12

Ahoj my jsem si na vesnici postavili dům cca před deseti lety. Takže jsme taky naplavy. Máme syny 5 a skoro 2 roky. Upřímně jsou ty vztahy složité. Ja jsem celkem inzrovert a je pro mne problém se seznamovat. Navíc mi pride ze ti co tu bydlí celej život od dětství jsou různé porodinovani, takže drží při sobě a moc mezi sebe nechtějí pouštět. Kde to hlavně vidět na různých akcích jako pálení čarodějnic zábavy atd. Co se týká těch dětí je to dost podobné. Jelikož jsou to převážně bratranci zase rodina drží při sobě. Naštěstí starší syn je dost prubojny to ma po otci tak to nějak extra problém není, ale to víš ze my naplavy budeme vždycky asi nezadani.
Co se týká toho tvého dotazu jestli zasáhnout nebo ne když tvému synovi neodpověděl kamarád na pozdrav. Ja bych se asi ozvala a hocha bych se zeptala proč neodpoví na pozdrav. :nevim:

Russet
Echt Kelišová 9300 příspěvků 14.05.18 17:16
@ivašot. píše:
Nechala bych to být, upřímně si ani neumím představit, jak bys chtěla zasahovat :think:. Z mojí zkušenosti - u dětí je kamarádství velmi vrtkavé. Jeden týden BFF a druhý týden spolu nepromluví. Neviděla bych v tom nějaké naočkování od rodičů.

Za mých dětských let jsme tomu říkaly nejlepší kamarádka a taky se ty nej nej občas rozkmotřily. Naši rodiče o takových „starostech“ ani nevěděli.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 14.05.18 17:22
@Budulínek22 píše:
On vedle nich stal cca 5 minut, rekl asi 10× ahoj a nic..jako kdyby byl vzduch…tak jsme sli pryc..

Hm tak to ho schválně zasklili, buď bych se rovnou zeptala proč mu neodpoví nebo bych synovi řekla, že mají asi špatnou paměť a už si ho nepamatují. Nějak víc bych to neřešila.

Kelsey
Hvězda diskuse 43832 příspěvků 14.05.18 17:23

@Ivulka88
My se nastehovali na vesnici 4r. zpet. Presne jsme vedeli, ze co resi od zname, ktera dela v obchode, tam se resi vse, napr. ze jsme mlada rodina, mame tri decka, novostavbu. Pristehovalci z mesta, chodili kolem nas po spickach dva mesice, jako to vypadalo, ze se nas i boji. Ale prave diky deckam, skolce, komunikaci se vse prolomilo.
Jednak ja nejsem mestak, zila jsem ve meste pet roku omylem, muj muz zil ve meste, protoze jeho rodice kdysi rozhodili, ze budou bydlet ve meste v panelaku. Takze jsme jedne babince vysvetlili, ze ja chtela zpet na vesnici, ze zivot ve meste nesnasim a pro sve deti nechci, muz tady mel dedu, babi primo v obci, takze se v podstate vratil a byl klid. Bylo jasne, ze ona to roznese dal. Tim nas prijali uplne. Chodime na vetsinu mistnich akci. A delam ve skole, takze asi i to dela sve.

Budulínek22
Povídálka 18 příspěvků 14.05.18 17:25
@Ivulka88 píše:
Ahoj my jsem si na vesnici postavili dům cca před deseti lety. Takže jsme taky naplavy. Máme syny 5 a skoro 2 roky. Upřímně jsou ty vztahy složité. Ja jsem celkem inzrovert a je pro mne problém se seznamovat. Navíc mi pride ze ti co tu bydlí celej život od dětství jsou různé porodinovani, takže drží při sobě a moc mezi sebe nechtějí pouštět. Kde to hlavně vidět na různých akcích jako pálení čarodějnic zábavy atd. Co se týká těch dětí je to dost podobné. Jelikož jsou to převážně bratranci zase rodina drží při sobě. Naštěstí starší syn je dost prubojny to ma po otci tak to nějak extra problém není, ale to víš ze my naplavy budeme vždycky asi nezadani.
Co se týká toho tvého dotazu jestli zasáhnout nebo ne když tvému synovi neodpověděl kamarád na pozdrav. Ja bych se asi ozvala a hocha bych se zeptala proč neodpoví na pozdrav. :nevim:

Presne takove vztahy jsou i tady…a maly je jedinacek a bude…takze k zadne „rodove rodine“nepatri..

Kelišová 6000 příspěvků 14.05.18 17:25
@Budulínek22 píše:
On vedle nich stal cca 5 minut, rekl asi 10× ahoj a nic..jako kdyby byl vzduch…tak jsme sli pryc..

v tom případě bych řekla jen synovi, ať se na ně vykašle, že asi neumí mluvit.

Kelišová 6000 příspěvků 14.05.18 17:28

My jsme se před 15 lety přistěhovali do takové vpodstatě „vesnice“ v rámci Prahy. 1200 obyvatel, prakticky všichni se mezi sebou znali, chodili spolu do školy…Díky dětem jsem zapadla během velice krátké doby, po 5 letech si někteří novější přistěhovalci mysleli, že jsme místní. Ale já obecně nemám problém se seznámit.

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1737 příspěvků 14.05.18 17:28
@Kelsey píše:
@Ivulka88
My se nastehovali na vesnici 4r. zpet. Presne jsme vedeli, ze co resi od zname, ktera dela v obchode, tam se resi vse, napr. ze jsme mlada rodina, mame tri decka, novostavbu. Pristehovalci z mesta, chodili kolem nas po spickach dva mesice, jako to vypadalo, ze se nas i boji. Ale prave diky deckam, skolce, komunikaci se vse prolomilo.
Jednak ja nejsem mestak, zila jsem ve meste pet roku omylem, muj muz zil ve meste, protoze jeho rodice kdysi rozhodili, ze budou bydlet ve meste v panelaku. Takze jsme jedne babince vysvetlili, ze ja chtela zpet na vesnici, ze zivot ve meste nesnasim a pro sve deti nechci, muz tady mel dedu, babi primo v obci, takze se v podstate vratil a byl klid. Bylo jasne, ze ona to roznese dal. Tim nas prijali uplne. Chodime na vetsinu mistnich akci. A delam ve skole, takze asi i to dela sve.

Určitě je to hodne o komunikaci. Jak říkám ja jsem introvert takže si vystacim sama a i to dělá hodně. Možná by to bylo jiné kdybych byla víc prubojna. Další problém je určitě i věk. My jsme tady nejmladší okolo 30let. Mladší než 40 tady nejsou. Takže uz i ty děti mají větší. Jak říkám je to složité, ale věřím ze synkove si cestu najdou… ;)

Budulínek22
Povídálka 18 příspěvků 14.05.18 17:42
@Kelsey píše:
@Ivulka88
Jednak ja nejsem mestak, zila jsem ve meste pet roku omylem, muj muz zil ve meste, protoze jeho rodice kdysi rozhodili, ze budou bydlet ve meste v panelaku. Takze jsme jedne babince vysvetlili, ze ja chtela zpet na vesnici, ze zivot ve meste nesnasim a pro sve deti nechci, muz tady mel dedu, babi primo v obci, takze se v podstate vratil a byl klid. Bylo jasne, ze ona to roznese dal. Tim nas prijali uplne. Chodime na vetsinu mistnich akci. A delam ve skole, takze asi i to dela sve.
..aha..tim padem pokud se vi, ze jezdime za prarodicemi do mesta, travime s nimi docela dost casu, mame to tam radi a nedelame rozdil kde je to lepsi=dvere mame zavrene?..to by ledacos vysvetlovalo..

Bábrdl
Generální žvanilka 20548 příspěvků 14.05.18 17:54
@Budulínek22 píše: ..aha..tim padem pokud se vi, ze jezdime za prarodicemi do mesta, travime s nimi docela dost casu, mame to tam radi a nedelame rozdil kde je to lepsi=dvere mame zavrene?..to by ledacos vysvetlovalo..

Myslím, že to nebude tak jednoduché. :mrgreen:
O mně se vždycky u babičky vědělo, že jsem Pražanda až na půdu, nos nahoru a tak a myslím, že to místní spíš vybuzovalo, aby se se mnou přátelili, i když jsem měla jen chabý zájem.

I teď, když jsem dávno dospělá, mi připadá, že místní maminky a ženské v mém v té vesnici věku nějak přitahuju. Teď už nejsem namyšlená až na půdu, ale držím si zdvořilý odstup. A stejně snaha o důvěrnější přátelení je. :nevim:

Já to nemyslím zle. Ale jezdím tam za rodinou, ne dělat kamarádku místním osamělým duším.

A

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama