Vztahy na pracovišti - co dělám špatně?

Anonymní
12.2.20 15:15

vztahy na pracovišti - co dělám špatně?

Ahoj, na současném pracovišti máme špatné vztahy, teda hlavně já. :-) Jsou tam dva kluci, se kterýma se moc bavit nedá, jsou o hodně mladší a pořád na všechny a všechno nadávají a nic je nezajímá, baví se jen spolu a pak jsou tam dvě kolegyně ve vedlejší kanceláři. Nedávno jedna odešla do důchodu, ta byla celkem zlá, její nejoblíbenější činnost byla pomlouvání a závist. Teď na její místo před 7 měsíci nastoupila jiná, mého věku, sice je rozvedená, nemá na rozdíl ode mně děti, takže společné téma se hledá hůř, ale snažila jsem se nějaké najít, rozmluvit jí, ona vždy odpoví, ale za celou dobu se nesnažila ani jednou zapříst hovor sama, na nic se neptá, sama o ničem nemluví, maximálně pracovně pár slov. Ta druhá je celkem příjemná, s tou si občas povídám, ovšem tak v průměru 1× týdně 10 minut a většinou až na výjimky začínám taky rozhovor já, přitom mám pocit, že bychom měli hodně společného - děti v podobném věku, kultura, cestování… Ty dvě spolu sedí v kanceláři a baví se spolu, s kluky se baví občas, ale kluky většinou nic nezajímá. Když jsem přišla z nemocenské, ani jedna z nich se nezeptala, co mi bylo, jestli jsem už O. K., na dovolenou se mě ptá jen ta příjemnější. Snažila jsem je i trochu podplatit, když jsme na Vánoce dostala pár flašek vína, rozdala jsem je tam, ale rozhodně mi to body nenahnalo.:-)) Není to příjemné, když v práci ani nemám nikoho, s kým bych za den prohodila pár slov. V jiných zaměstnáních se mi to nestalo, i když se třeba taky našel někdo, s kým jsem si nerozumněla, vždycky tam byl někdo, kdo byl fajn. Ale já jsem tedy bohužel i v normálním životě takový hodný blb, co by ostatním dělal, co jim na očích vidí a pak mě mrzí, že mi to ostatní nijak neoplatí. Co dělám špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5226
12.2.20 15:24

Myslím, že naděláš špatně nic, jen nemáš moc štěstí na kolegy. Buď svá a nenech se otrávit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
12.2.20 15:26

Nemusíš dělat nic špatně, ale jsou lidi, kteří si prostě chodí do práce odsedět svých 8 hodin a povídat si nechtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 15:31
@Senaida píše:
Nemusíš dělat nic špatně, ale jsou lidi, kteří si prostě chodí do práce odsedět svých 8 hodin a povídat si nechtějí.

No jo, ale když já mám pocit, že si nechtějí hlavně povídat se mnou. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
15615
12.2.20 15:35

Nevím jak ty, ale já chodím do práce pracovat a ne si povídat. Někdo o to totiž vůbec nestojí. Zamysli se nad tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
12.2.20 15:38

Každej je nějakej. :nevim: Já toho třeba taky v práci moc nenamluvím, a dost mě naopak vytáčejí takoví ti hard-core small-talkisti, co i přijdou z jiného patra na pokec, melou pantem půl dne, nestíhají - a pak se diví, že chodím domů o 2 hodiny dřív - protože mám na rozdíl od nich splněno (jako rozumím, když si člověk něco říká s nejbližším kolegou, obzvlášť když řeší něco pracovního - ale třeba takovéto „tak jak bylo o víkendu“, to už vyloženě nemám ráda). Od povídání mám kamarádky, ne kolegy. Takže podle mě v tom ani nemusí být nic proti tobě. :) Ale chápu, že ti to vadí, když preferuješ komunikativnější vztahy. Asi ti nezbyde než doufat, že vám tam přidělí někoho povahově bližšího tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 15:47

Fíha, vy si fakt s kolegy a kolegyněmi nepovídáte? Nejde o žádné dlouhé rozhovory, ale tak nějak projevit zájem o kolegy a dění kolem sebe… V práci člověk stráví nejvíc času, asi jsem byla zvyklá na nějaké jiné vztahy na pracovišti. To jsou věci. Ale díky za reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
3260
12.2.20 15:57

Já myslím, že žvanění na pracovišti se dost přeceňuje. Do práce jsem chodila vydělávat peníze a ne kecat nad kafem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15615
12.2.20 16:01

Povídáme. Ale o práci. Osobní věci do toho fakt nepatří. Maximálně se pozeptám na zdraví, když vím, že je problém. Na kecání o soukromí jsou kamarádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18868
12.2.20 16:04
@Anonymní píše:
Fíha, vy si fakt s kolegy a kolegyněmi nepovídáte? Nejde o žádné dlouhé rozhovory, ale tak nějak projevit zájem o kolegy a dění kolem sebe… V práci člověk stráví nejvíc času, asi jsem byla zvyklá na nějaké jiné vztahy na pracovišti. To jsou věci. Ale díky za reakci.

No, ono je to dvojsecne. Z jedne práce mam dosnes nejlepsi kamaradky a v jine jsme se tak rozkecali, ze mi jedna kolegyne chodila 2× tydne komentovat zivot a udilet nevyzadane rady :roll: proste si chodila honit triko a ja pak nevedela, jak ji dostat od tela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5226
12.2.20 16:06
@divine woman píše:
Nevím jak ty, ale já chodím do práce pracovat a ne si povídat. Někdo o to totiž vůbec nestojí. Zamysli se nad tím.
Že ty budeš taky prima kolegyně 8). V práci se dá pracovat a zároveň být příjemný na kolegy :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5226
12.2.20 16:07
@Anonymní píše:

U nás jo. Někdy dokonce jdem i po práci posedět ó ty hrůzo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10531
12.2.20 16:11
@Anonymní píše:

My ano. Vzdyt jsme spolu casove dele nez s rodinou doma (kdyz nepocitam nocni spani) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15615
12.2.20 16:12
@Kfětoslava píše: Že ty budeš taky prima kolegyně 8). V práci se dá pracovat a zároveň být příjemný na kolegy :mavam:

To já většinou jsem. A jsem troufám si říct i dost oblíbená. Ale na vykecávání fakt nemám čas. Maximálně u oběda. A když něco pracovního řeším a někdo si chce povídat např. o počasí, tak to tedy sorry. Na to svým pracovním časem plýtvat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5226
12.2.20 16:15
@divine woman píše:
To já většinou jsem. A jsem troufám si říct i dost oblíbená. Ale na vykecávání fakt nemám čas. Maximálně u oběda. A když něco pracovního řeším a někdo si chce povídat např. o počasí, tak to tedy sorry. Na to svým pracovním časem plýtvat nebudu.

A z čeho usuzuješ, že zakladatelka touží po vykecavani a po plýtvání pracovním časem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama