Špatné vztahy v rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 22:15
Vztahy v rodině co s tím

Prosím anonym, osobní info. Ahoj všude se píše, že nejdůležitější věcí v životě je mít dobré vztahy. Ale jak se zachovat, když se člověk snaží s blízkými příbuznými vycházet, ale není to opětováno? Uvedu příklad naší rodiny. Jsme 3 sourozenci, již bez rodičů. Dokud rodiče žili byly vztahy v pořádku. Ale jen co rodiče zemřeli začali hádky. Ty se pak na nějakou dobu uklidnili. Protože jsem ze sourozenců nejmladší, tak jsem nejstaršímu sourozenci pomáhala s hlídáním jeho dětí přes prázdniny, když jsem měla ve škole volno. Jezdila jsem se synovci na výlety a celkově si myslím, že jsme měli pěkný vztah. To samé druhému sourozenci, jen to už jsem nemohla hlídat, tak často, protože jsem začala pracovat. No sourozenec byl trochu naštvaný, že si neberu dovolenou apod. Jenže já si v dovolenou nechtěla vyčerpávat, protože jsem v tu dobu potkala přítele a měla konečně svůj život. Koupila jsem si na hypotéku byt a po pár letech jsme se s přítelem vzali. Celou dobu vztahy se sourozenci byli celkem v pořádku, jen nemohli trochu vystát mého přítele (je to normální, pracující člověk, žádný chuligán). A vše vyvrcholilo svatbou, kam jsem samozřejmě sourozence i s jejich rodinami pozvala. Jen jsem je požádala jestli by nám v den obřadu, pokud by bylo potřeba, pomohli přestěhovat stoly v jedné místnosti. A od té doby jsou naše vztahy na bodu mrazu. Švagrová se cítila dotčená, že jsme si je dovolili požádat o malou pomoc. Od svatby se nestýkáme. Narodilo se mi dítě a za celých 9 měsíců ani neviděli, i když jsem je několikrát zvala. Vím, že jsou vztahy důležité, ale do jaké míry musí ze sebe člověk dělat blbce? Jaká je ta únosná míra? Celá tahle situace mi přijde líto a k vzteku. Když oni potřebovali pomoct s hlídáním byla jsem jim dobrá, já když je jednou požádala o pomoc tak je najednou zle a ani se nepřijdou podívat na mimino?! Je mi z toho zle. Ale nevím jak se od toho odpoutat. Máte nějaké rady?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lavazza2
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 29.04.19 22:21

To je docela těžký soudit tyhle vztahy když člověk nezná obě strany mince… Z toho co píšeš mi to přijde fakt tak, že tě měli hlavně na hlídání a jakmile máš vlastní život tak už vystrkujou růžky. :nevim: Mám známou v rodině která se chová tak, že jakmile není po jejím nebo ji nepohlídáš dítě tak jsem já ta špatná, protože musím pracovat a nechci se podřídit, protože já zatím nemám dítě a tímpádem mám asi času habaděj.. těžko říct.. šlo by si s nima normálně promluvit?

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 29.04.19 22:25

To se mi nezdá jen kvůli stolům? to je nějaká blbost? je to divné a smutné, podle mne jste si nesedli spolu a nepromluvili třeba u pivka venku, v klidu, co se děje, co komu vadí, co se stalo.. proč jim nenapíšeš, nezavoláš?? ale znám to.. nikde nejsou vztahy úplně ideální.. u nás třeba jsou v tom staré (hodně staré) křivdy.. holt rodinné vztahy jsou složité

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 22:26

@lavazza2 nemám odvahu tohle otvírat, protože je to pro mě hodně citlivé téma a jeden ze sourozenců nedokáže vést normální diskusi a hned mě začíná urážet a to já vždy většinou nevydržím a začnu brečet, takže pak je ještě víc na koni. Např. když jsem byla těhotná, tak me poslal do pr*…druhý sourozenec nevím, tam by se možná bavit dalo, ale zas ten se dělá hogo fogo, tak nevím, ale asi u sklenky vína by to šlo, jenže my se nevídáme… samozřemě chápu, že těžko soudit, když nepíšu druhou stranu… ani já sama nevím co se stalo. Celé mi to přijde divné, aby se se mnou přestali bavit jen kvůli žádosti o malou pomoc. Ale sama si nejsem vědoma, že bych udělala něco tak zásadního, aby mě takhle odstřili. Ještě dodám, že asi 2 roky po té svatbě, vyndali šperky po mámě a rozebrali si je mezi sebou a mě pak nechali jen ty zbylé bez možnosti si říct co bych chtěla… to mi přišlo z jejich strany dost sprosté. Jde o památku po matce…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 22:30

@Lucy75 sama si neuvědomuju, co tak strašného jsem mohla udělat, že mě odstřihli. Jeden ze sourozenců mi šel dokonce za svědka… :nevim: sedout si a promluvit si by bylo super, ale my se nevídáme a vlastně nejsme v kontaktu. Jeden sourozenec tvrdí, že na mě nemá telefon (což není pravda, mám pořád ten stejný), to samé tvrdí i jeho dítě :roll: a druhý sourozenec je v zahraničí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 22:34

A neni třeba chyba ve vašem postoji..
Třeba my v rodině prostě to máme tak še naše generece už má rodiny- ročníky 80-82, někdo prostě žije po vesnicku, někdo bydlí V PRaze ta m se to teprve začalo kazit..
Ti kdo žijí na vesnici berou jako namyšlené Pražáky, ti kdo žijí v Praze zase jednuché Moraváky..
Ono se to zdá, ale i taková bobost uděláhodně. My ted máme docela dobrý vztah se sestřenici, ale ona se svým bratem- mým bratrencem vůbec. Nehádají se, ale nestýkají.. HOdně si na to stěžovala, že prostě nemají zájem. ALe třeba já kolikrát jsem si v duchu taky říkala, že s nima nikde jezdit nebudu, protože její manžel, i když se všichni známe 11 let, tak prostě má blbé řeči.. co člvoěk bud urazí a nebo mrzí. Přitom je to normální, slušný pracující Pražák, ale..
Nedávno jsme měli oslavu, kde se rodina sešla a viděla jsem jejich komunikaci. Sestřenice její manžel a brat a manželka a bylo vidět to dusno, ale taky, když pak začalo něco řeišt o bydlení, tak si začal něco rýpat- v jeho očích asi ne, ale…
Uvedu řeči, co jsou neškodné, ale druhou stranu naštvou, Byla to oslava, a hned tam vzal láhev sodovky a že tam je napsané, že je to přírodní a tak jsme to nějak okomentovali, že dřív byly jenom ty klasické a on tam pronesl, že si teda ted čte složení a teda takový humus by dětem nedal- před hosty, a před těmi kdo pořádá oslavu..
Takže taky nechci soudit jednu stranu mince, protože i u nás sestřenice je z toho špatná proč se s nima nestýkají, ale zatím jsem neměla koule ji říct..
Prostě tvůj chlap má blbé keci, a lidem to vadí..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 22:38

Každopádně je to jenom příklad, ne že si to myslím o vás.. Jenom, že se člověk někdy diví, proč to a ono, a jak to diví druhá strana.
Já jsem prostředník mezi nima, tak je to takové zajimavé, jak se na to odlišně dívají

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 22:42
@Anonymní píše:
A neni třeba chyba ve vašem postoji..
Třeba my v rodině prostě to máme tak še naše generece už má rodiny- ročníky 80-82, někdo prostě žije po vesnicku, někdo bydlí V PRaze ta m se to teprve začalo kazit..
Ti kdo žijí na vesnici berou jako namyšlené Pražáky, ti kdo žijí v Praze zase jednuché Moraváky..
Ono se to zdá, ale i taková bobost uděláhodně. My ted máme docela dobrý vztah se sestřenici, ale ona se svým bratem- mým bratrencem vůbec. Nehádají se, ale nestýkají.. HOdně si na to stěžovala, že prostě nemají zájem. ALe třeba já kolikrát jsem si v duchu taky říkala, že s nima nikde jezdit nebudu, protože její manžel, i když se všichni známe 11 let, tak prostě má blbé řeči.. co člvoěk bud urazí a nebo mrzí. Přitom je to normální, slušný pracující Pražák, ale..
Nedávno jsme měli oslavu, kde se rodina sešla a viděla jsem jejich komunikaci. Sestřenice její manžel a brat a manželka a bylo vidět to dusno, ale taky, když pak začalo něco řeišt o bydlení, tak si začal něco rýpat- v jeho očích asi ne, ale…
Uvedu řeči, co jsou neškodné, ale druhou stranu naštvou, Byla to oslava, a hned tam vzal láhev sodovky a že tam je napsané, že je to přírodní a tak jsme to nějak okomentovali, že dřív byly jenom ty klasické a on tam pronesl, že si teda ted čte složení a teda takový humus by dětem nedal- před hosty, a před těmi kdo pořádá oslavu..
Takže taky nechci soudit jednu stranu mince, protože i u nás sestřenice je z toho špatná proč se s nima nestýkají, ale zatím jsem neměla koule ji říct..
Prostě tvůj chlap má blbé keci, a lidem to vadí..

o postoji nevím, všichni jsme na tom skoro stejně, spíš bych řekla, že jeden sourozenec rýpe do mě. My s mužem do nikoho nerýpeme, bavíme se spíš neutrálně o práci, o cestování. To jeden sourozenec strašně rád drbe a mě nebaví, když jsme se dřív viděli jednou za rok, tak strávit celý čas drbáním o lidech, které jsem viděla naposledy před 20 lety. Tak možná tohle může být vnímáno blbě, nevím…

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.04.19 23:11

Napadají mě dvě verze, buď tě opravdu využívali jako lacinou hlídací službu a když jsi odmítla skákat jak pískali, tak se urazili. Nebo verze dvě, tu situaci na svatbě si nějak špatně vyložili. Možná někdo řekl nějakou blbinu, někdo jiný to nafoukl do obří bubliny, potom to spolu probírali a vyvodili úplně špatný závěr. Jak to je ale bohužel nezjistíš, pokud se někoho z nich přímo nezeptáš. :nevim: Teda ale to, že je ani neteř/synovec nepřiměje ke kontaktu už mi z jejich strany přijde docela přestřelené. Asi bych tomu dala ještě šanci, přímo se zeptala proč se ti vyhýbají a potom bych to vzdala. Pokud se nechtějí zajímat sami, tak je nijak nedonutíš.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 29.04.19 23:26

Copak rodina, odjakživa tvrdím že to je největší pakáž, zlatý cizí lidi a nebo přátelé, které si člověk sám vybral, že jo.
Vy.er se na ně a žij si svůj život. :kytka:

poučená
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 30.04.19 00:40

Byla jsi nejmladší. Nepíšeš věkové rozdíly, ale v dětství jsou podstatné. Nevíme nic o vztahu tvých rodičů k vám, jejich dětem. Nevíme nic o vašich rodičích, co sami v životě nezvládli, čím se trápili, co hezkého do rodinných vztahů přinesli. Nyní jsi v nějaké pro tebe labilní situaci nejspíš a potřebuješ něčí oporu, tedy od nejbližších tvých lidí bys ji ráda dostala, ale oni ti jí dát neumí. Ty to ale vidíš, že ti oporu dát nechtějí.

Nezlob se na ně. Lidé žijí svoje peklo, tvoji sourozenci též. Nežila jsi jejich životy, tak je neodsuzuj. Nech to volně. Možná se vše časem lépe uspořádá, když po nich nic nebudeš chtít a jen k svátku, narozeninám jim popřeješ všechno dobré.

Mysli na ně v dobrém, jistě pro tebe leccos dobrého, když jsi byla malá, udělali. Divila bych se, kdyby nikdy nic. Tak buď vděčná třeba i za málo. Když je člověk vděčný, nemá potřebu vyčítat, a pak se ani netrápí.

Najdi si ve svém okolí kamarády, sousedy, všude žijí lidé a udělej si s nimi ve svém životě pohodu. To ti ze srdce přeji :srdce:

Malina7
Závislačka 2846 příspěvků 30.04.19 02:36

Zakladatelko, nikde není psáno, že když jsi s někým rodina, musíte se vídat. Mě osobně, když někdo z rodiny nemá zájem vidět, nenutím se a neřeším ty lidi. U Tebe to jsou sice sourozenci, ale sama vidíš, že jsi jim byla dobrá jenom na něco a hezký vztah k Tobě nemají. Chápu, že Tě to mrzí, ale je už nezměníš.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4782 příspěvků 30.04.19 04:35

Já za sebe můžu říct, že to u nás bylo podobné. Dokud jsem byla svobodná a bezdětná, tak jsem sourozence navštěvovala, hlídala jim děti.. A teď, když jsem sama matkou, tak už to takové není. Ale nic jim nevyčítám. V kontaktu jsme pravidelne se dvěma sourozenci, se zbytkem jen sporadicky (je nás pět).. Sama už nemám tolik času, ale nenapadlo by mě přemýšlet nad tím, že já jim hlídala a oni mi to dnes neoplatí, protože tenkrát to pro mě byla jiná situace. Oni i dnes mají své rodiny a práci. Já chodila do školy. Taky se někdy cítím ukřivděná, protože jsem nejmladší, mám s mámou něj pevnější vztah a oni se s tím nějak nedokážou smířit. Ale to nepokládám za můj problém, ale jejich.

aknadar
Kecalka 410 příspěvků 30.04.19 07:59

Budete si muset promluvit a zjistit, kde je zakopaný pes. Pokud stojí o to, se se sourozenci vídat, musíš evidentně udělat první krok. Pochopila jsem, že to nejspíš budou bratři, asi i o dost starší. Tam můžou být potvory jejich manželky, můžou je manipulovat proti tobě :nevim: problém s dědictvím jinak kromě těch šperků nebyl? Nenapsali např. Rodiče na tebe být nebo tak? Nevím, ale jestli to byli v dětství super bráchové, snažila bych vztahy oživit. Celé to na mě působí jako že někdo vynesl nějakou pomluvu, oni se urazili a vy jste si to už potom nevyříkali. Já mám jednoho bratra, máme moc krásný sourozenecký vztah, ( už nám oběma táhne na padesát), nedovedu si představit, že by tu pro mě nebyl… snaž se vztahy urovnat, jednou by tě to mohlo mrzet až už to nepůjde. Poku tě odmítnou, budeš vědět, žes udělala maximum. Přála bych ti, ať se vše vysvětlí.

poučená
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 30.04.19 09:26
@aknadar píše:
Budete si muset promluvit a zjistit, kde je zakopaný pes. Pokud stojí o to, se se sourozenci vídat, musíš evidentně udělat první krok. Pochopila jsem, že to nejspíš budou bratři, asi i o dost starší. Tam můžou být potvory jejich manželky, můžou je manipulovat proti tobě :nevim: problém s dědictvím jinak kromě těch šperků nebyl? Nenapsali např. Rodiče na tebe být nebo tak? Nevím, ale jestli to byli v dětství super bráchové, snažila bych vztahy oživit. Celé to na mě působí jako že někdo vynesl nějakou pomluvu, oni se urazili a vy jste si to už potom nevyříkali. Já mám jednoho bratra, máme moc krásný sourozenecký vztah, ( už nám oběma táhne na padesát), nedovedu si představit, že by tu pro mě nebyl… snaž se vztahy urovnat, jednou by tě to mohlo mrzet až už to nepůjde. Poku tě odmítnou, budeš vědět, žes udělala maximum. Přála bych ti, ať se vše vysvětlí.

Já si myslím, že když je zakladatelka takhle bolavá, ať se nesnaží „s nimi promluvit“, „urovnávat“, protože není v kondici na takové „promluvení si“, „urovnání“. On totiž bolavý člověk, i kdyby měl velkou snahu, tak do promluv a urovnávání dá tolik vlastní ukřivděnosti, že to všechno akorát zahustí. Ať to raději nechá v klidu být.

I kdyby partneři jejich sourozenců byli „manipulující“, tak jsou to životní partneři jejích sourozenců. Oni si je vybrali, měli - mají je rádi. Proto dívat se na partnery svých sourozenců jinak, nežli pohledem: „můj sourozenec tě má rád“, tak vztahy prostě a jednoduše a úplně logicky nemohou v rodině fungovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama