Vztahy, konflikt v rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 19:57
Vztahy,konflikt v rodině

Dobrý vecer,
Prosím o anonym, týká se to rodinných vztahů. Citlive téma.
Bydlela jsem s mamkou, mám starší sestru, naši jsou rozvedení. Otec nejevil o mě zájem.
Dnes bydlí mamka sama, já jinde a ségra jinde. Co jsem si koupila, když jsem bydlela s mamkou, vše sem ji nechala.
Měsíční platbu na bydlení a tím ji finance pomáhám. Potřebovala novou ledničku, koupila jsem ji ledničku. Jsem s ní víc v kontaktu než sestra. Vše jsem do teď vyrizovala mamce já. Ségra neudělala nic.
Později sem řekla, že teď ji může pomáhat i ségra. Mamka řekla, že jo. Že teď už bude říkat i jí. Ale opět když něco potřebovala, tak řekla jenom mě. Když sem se jí zeptala, jestli to řekla i sestře, řekla, že ne. Jen mě. A když ji řeknu, že to má říct i ní, tak mě odsekne, že ji nic rikat nebude.
A když ji řeknu, že ji pro změnu může teď pomáhat i ségra, tak o tom nechce ani slyšet a krici na mě a naštvaně semnou jedna. Jako kdybych já ji nechtěla pomoct.
Energie, vodu, plyn, elektriku jsem vyrizovala já, opravy v bytě já, měsíčně ji přispívám finančně. Ale křičí naštvaně jen po mě.
Když ji řeknu, že za ní budu chodit takjak ségra tak mě řekne, nechceš se o mě starat, chceš se mě zbavit. A ségra mi předtím zazlivala, že se chci odstěhovat. predto, že jsme se s mamkou shodly, že každá bydlet zvlášť bude lepší.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12727 příspěvků 11.09.19 20:00

A proč matce přispíváš, když bydlíš jinde?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:01

@divine woman aby vyšla s penězma, které má.

Monchichik
Echt Kelišová 9601 příspěvků 11.09.19 20:05
@Anonymní píše:

A kdyby tě neměla, tak dělá co? Já bych jí nic nedala, proč by ses o ní měla starat? Je nemohoucí?

Ou
Echt Kelišová 9027 příspěvků 11.09.19 20:06

Kvůlli čemu tvoje máma nevydělává tak, aby se uživila? Má vyřízené případné příspvěvky od sociálky?

jinak více než doporučuju tuhle knížku - mohla by ti pomoci se postavit emocionálně na vlastní nohy a případné trable s mámou řešit tak, aby ti tolik neubližovaly.

https://obchod.portal.cz/…-dost-dobra/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:07

@Monchichik není, ale zase na tom není zdravotně dobře, aby si k důchodu privydelala.Po mrtvici, nemocné srdce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:08

@Ou je jí 64,je ve starobnim důchodu. Prodelana mrtvice, nemocné srdce

Ou
Echt Kelišová 9027 příspěvků 11.09.19 20:09
@Anonymní píše:
@Monchichik není, ale zase na tom není zdravotně dobře, aby si k důchodu privydelala.Po mrtvici, nemocné srdce.

Jo jasně - minimálně by měla mít nárok na příspěvek na bydlení. Zároveň by asi mohla zkusit žádat příspěvek i na tu lednici - jako jedorázovou dávku.

A pokud je matka už v důchodu, tak by se na péči o ní měla sestar podílet.

divine woman
Extra třída :D 12727 příspěvků 11.09.19 20:10
@Anonymní píše:

Tak to je pochopitelné. A nemůže se přestěhovat do levnějšího bydlení?

Monchichik
Echt Kelišová 9601 příspěvků 11.09.19 20:12
@Anonymní píše:
@Monchichik není, ale zase na tom není zdravotně dobře, aby si k důchodu privydelala.Po mrtvici, nemocné srdce.

Tak by měla být vděčná za to, že jí dáváš peníze a staráš se a ne na tebe ještě ječet…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:12

@Ou měla by se podílet ale nepodili. Nechava to na mě. Mamka ji nic neřekne a říká jen mě. Když ji řeknu, ať řekne i ségře, tak řekne, že se o tom nechce bavit a začne se rozčilovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:14

@divine woman no to ji hledám a zatím nic. @Monchichik měla, ale když jsem u ní a zminim ségru tak řekne, že o tom nechce mluvit a rozčiluje se, kolikrát i na mě jeci i do telefonu

Sany80s
Echt Kelišová 7565 příspěvků 11.09.19 20:15

Vyřid mámě sociální dávky. Pokud se k tomu staví takto, tak bych jí nic pravidelně nepřispívala a pomohla jen v nezbytně nutných případech.
Z jakého důvodu máma nevychází?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:15

Já nevím co mam dělat. Pořád jsem ta špatná jen ja

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 20:16

@Sany80s vysoký nájem, energie, nízký starobní důchod.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama