Reklama

Vztek, neposlouchání, řvaní ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 01.02.18 16:33
Vztek, neposlouchání, řvaní ve školce

Dobrý den maminky, omlouvám se předem za romám, ale mám problém se svým synem-4,5 let. Chodí do školky už 2 rokem. Školku má rád a rád tam chodí má tam kamarády. Jenže problém je co jsem si dnes vyslechla od učitelky. Na vycházce běhá kam chce a na zavolání nereaguje. Když ho učitelka napomenula a vysvětlila že se to nedělá slíbil že už to neudělá, následně však několikrát skočil do hluboké a špinavé kaluže. Po tomhle byl opět upozorněn následně se začal vztekat, zuřil, stál a nechtěl jít dál. Po celou dobu pak řval, učitelka se pro něj musela vracet. Zuření s hlasitým řevem mu vydrželo až do školky kde se v šatně omítl svlékat a vyzout. U oběda opět řev že jíst nebude, na spaní se odmítl převléct do pyžama, učitelka ho nechala v oblečení uložila na lehátko až pak se uklidnil. Nechce ve školce respektovat pravidla, učitelky, řád. Pokud něco je mu zakázáno tak neumí přijmout kritiku a zákaz a vše řeší vztekem. Dneska jsem se dozvěděla že tohle už je delší dobu co jim dělá jen mi to nikdo ještě neřekl. Doma je ovšem úplně jiný. Máme pravidla která respektuje, příkazy které mu např. dáme (odnes, přines, vyhoď, obléct, vysléct,…) poslouchá. Není problém ani když jdeme ven na procházku. Respektuje že musí jít pomalu se sestrou (1,5 let). Co prosím mám dělat? Mám jít s ním na nějaké vyšetření? -Jaké? Máte někdo taky takovou zkušenost s dítětem?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 01.02.18 16:44

Vyšetření?
Myslíš jako psychologa? Jestli si nevíš rady, tak se běž poradit.
Co ti k tomu řekl syn?

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 16:46

Predne bych se zamyslela, zda ho dobre vedete k respektu k autoritam a pravidlum.Mluv s nim o tom, jak se ma ve skolce chovat. Ucitelkam bych vysvetlila, ze doma si toto nedovoli a poprosila o radu, jak muzes pomoci tomu, aby s nimi spolupracoval.Ty ho znas nejlepe, ale po vysetrenich bych ho netahala, proc taky? Mozna tam nejakou pancelku nemusi a tak revoltuje. Pokud das ruku na srdce, ze takove sceny doma nedela, pak zjevne chyba neni na vasem prijimaci ;) Ale je mi i divne, ze vetsinou to byva naopak-dite si na rodice dovoli mnohem vic, nez ve skolcr ci u babicky… :think:

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 01.02.18 16:48

@Sany80s Já nevím asi. Syn mi k tomu neřekne nic má dysfázii řeči. když se ho zeptám jak bylo ve školce řekne „fajn“. Jen mě zarazilo že učitelka s tím co dělá na mě vyrukovala až dneska, když už tohle provádí delší dobu jak mi řekla.

Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 01.02.18 16:51

@Alena27 Ty jsi doma s dcerou?

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 01.02.18 16:51

@unuděná Doma právě že poslouchá jak hodinky, není problém. Stejně tak když je na hlídání u babičky a dědečka-není problém. JAk jsem psala doma máme pravidla která respektuje. Každý den ještě v šatně mu říkám-buď hodný, poslouchej paní učitelku.

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 01.02.18 16:51

@Sany80s ano

Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 01.02.18 16:53
@Alena27 píše:
@Sany80s ano

Máte to do školky nějak daleko?

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 01.02.18 16:55

@Sany80s Nen. Školka je u nás ve vesnici.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10019 příspěvků 01.02.18 16:57

@unuděná moji kluci si taky dovolí více na jiné než na mne.
@Alena27 možná cítí, ze učitelka ma omezené možnosti co s ním. Ptala bych se pravidelně učitelky zda byl s něčím problém a doma s nim každou situaci prošla a důrazně mu řekla, kde byla chyba a ze takto tedy ne.

smurfka
Nadpozemská drbna 29508 příspěvků 01.02.18 16:57

Tohle je i u nas..doma pohoda, ve školce hruza ( ale až tento rok jako předškolák )..byli jsme v ppp a prý nevyzrálí s hyperaktivi­tou…jdeme ještě na vyšetření zda není adhd s příklonem k hyperaktivitě..
Doma to je pohoda protože se mu dokážete věnovat, ve školce je hodně děti a nikdo se nemuže věnovat jenom jemu..třeba mu chybí ta pozornost, proto se chová tak jak se chová, ( u nás to tak je ) doporučeno v ppp že by měl být v menším kolektivu dětí aby se mu více věnovalo..což teda nejde, na soukromou nemám a všude ve městě jsou školky z cca 28 dětma ve třídě..tak uvidíme..čekám co nám řeknou na tom vyšetření u psychiatra :nevim:
začala jsem na něho praktikovat některé věci jako u dětí s ADHD a mám dojem že se to trošku lepší

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 01.02.18 17:03

@smurfka Možná že to tak je i u našeho. jestli má pocit že mezi takovou vřavou dětí se prostě ztratí a nemá takovou pozornost. U nás je taky problém jezdit někam do menšího školkového kolektivu i když nám bylo doporučeno logopedická školka skrz tu jeho vyvojovou vadu řeči, kde v těchto školkách je max. 12 dětí a ne 26.
Myslíte že by třeba pomohla návštěva psychiatra?

Alena27
Kecalka 339 příspěvků 01.02.18 17:04

@smurfka A jaké věci např. praktikujete?

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 01.02.18 17:05

A obě dvě naráz jste mu to s učitelkou vysvětlili? Syn ve školce zkoušel na učitelky, že se neumí oblékat. Když mi to učitelka řekla, nevěřila jsem vlastním uším, doma je syn zcela samostatné dítě. Tak jsme mu při odchodu ze školky promluvili do duše obě. Syn najednou viděl, že s učitelkou držíme při sobě, rekneme si, co provádí a od té doby ve školce pěkně spolupracuje. Sice se při tom rozhovoru rozbrečel, bylo mi ho líto, ale bylo to potřeba.

Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 01.02.18 17:07
@Alena27 píše:
@Sany80s Nen. Školka je u nás ve vesnici.

Já jen, že ten popis té události zněl jako že to trvalo dlouho.
A pokud se to stává často, tak bych požádala paní učitelku, zda by byla tak hodná a zavolala ti na mobil.
Pak bych se sbalila, dítě hodila do kočáru třeba jen v bundě a fusaku a šla bych se podívat, jak se syn bude tvářit, když tam naběhne maminka.
Já bych třeba svoje dítě potrestala i teď doma, jenže u těch malých dětí funguje nejlépe hned a navíc já se se svými dětmi mohla normálně domluvit a nevím, jak dalece a jak složitě lze komunikovat s dítětem s dysfázií, zda by to vůbec pochopil takhle opožděně.
Když má dysfázii, chodíte někam, nemá tam někdo zkušenost, že se třeba tohle stává kvůli omezenému způsobu, jak může komunikovat a to ho frustruje? Jestli by ti třeba někdo neporadil nějaké osvědčené triky :think:.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >