Vztek, vzdor a ostatní

Anonymní
22.3.21 22:24

Vztek, vzdor a ostatní

Ahoj,

Píše zoufalá matka.
Ani nevím, kde začít.
Mám dceru toho casu téměř tříletou za pár týdnů. Od miminka živé zvídavé dítko. S přibývajícím věkem vice živé a více se prosazující. Prostě jednoduše urvany vztekloun, kňoura, bulin, je svá. Mluví asi od 1,5 roka. Dneska uz pusu nezavře. Na druhou stranu je asi šikovná, bude hlavně pohybove, nezastaví se, ráda vyrábí, kreslí. Musím ji teda u vseho asistovat ale to je asi normální. Je všude vidět a slyšet.
A teď k věci.
Neznám žádné takové dítě.
Podotýkám ze všechny děti z našeho okolí jsou jak vycvičení pejsci, poslouchají na slovo, jsou klidní, nekřičí, nedejboze nevztekaji se. Bylo mi doporučeno navštívit cvokare, neb není normální aby dite behalo kricelo a strkalo do ostatních (napr ve hre byva obcas neopatrna a strci, stouchne…).
Pak z jedne vypadlo ze ma jeji dite z naseho trauma, protože dcera je divoká, a ze se bojí děti kvůli nám.

Prosim vas, reknete mi, ze nase dcera si i přes všechny tyhle jejich odsuzujici předsudky najde své kamarady, ze mi ji že skolky nevrátí, ze ji bude mit někdo rád.

Posledni dny me to dost trápí, ze neni jako ostatní…ze nejde za rucicku ale s koloběžkou se vrhne za velkyma na pumptrack, kolena rozbitá, modřiny jak kluk.

Jo, chtěla jsem holčičku, jasně ale je to furt v mezich normálnosti? Jsem nešťastná a strasne bojuju s pocitem ze z ní prostě tu ukazkovou holčičku neudelam. Nepredelam ji na klidny dite co sedi na pisku.

Vim že každý dite je originál, ale me okolí mi to předhazuje dnes a denne a obcas mají nelibive vtípky na ní…mne se to dotyka. Chci aby zapadla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20679
22.3.21 22:36

Ona se pravděpodobně časem trochu uklidní, chápu že tě to trápí, ale jestli vám to říká celé okolí a děti se jí bojí, tak bych to zase nezlehčovala. Možná by nebylo od věci s ní někam zajít nebo jí přitáhnout oprať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 22:42

No vypadá to asi takhle.
Moje běhá, všude vleze, neni po jejím vztekne se, občas i poslechne, jejich jde za rucicku. Jejich sedi na písku, dela bábovky. Moje lita vsude okolo.

Záměrně nikomu neubližuje.

Co dělá, že šéfuje, rozkazuje, dává pokyny…chce aby bylo po jejím.

Holčičky tohle prý nedělají.

• Citovat
  • Nahlásit
20679
22.3.21 22:47
@Anonymní píše:
No vypadá to asi takhle.
Moje běhá, všude vleze, neni po jejím vztekne se, občas i poslechne, jejich jde za rucicku. Jejich sedi na písku, dela bábovky. Moje lita vsude okolo.

Záměrně nikomu neubližuje.

Co dělá, že šéfuje, rozkazuje, dává pokyny…chce aby bylo po jejím.

Holčičky tohle prý nedělají.

Dělají to děti, které nikdo neusměrní a je jedno jestli je to kluk nebo holka. Tobě by se taky nelíbilo, kdyby si tvé dítě v klidu placalo bábovky a tříleté by ho stavělo do latě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 22:48

Taky jsem byla taková, když jsem byla malá, jen teda já nemela ráda ostatní děti :D pravdou je, že kamarády z dětství nemám, našla jsem si pár kamarádek až v dospělosti, ale jsem spokojená. Je mi něco málo přes dvacet, mám úžasného manžela a budeme mít rovnou dvě děti. Takže neboj, časem se vše urovná. :palec: nějaké kamarády si určitě najde, ale nikdo ti nezaručí, že to budou kamarádi napořád.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 23:00
@terien píše:
Dělají to děti, které nikdo neusměrní a je jedno jestli je to kluk nebo holka. Tobě by se taky nelíbilo, kdyby si tvé dítě v klidu placalo bábovky a tříleté by ho stavělo do latě.

Ale takhle to nevypadá. Nevšímá si děti, se kterými si nehraje. Nechá je placat babovky. Ale treba hraje na honěnou se dvěma a tem holt rozkaze, co maj delat. To si jako nesmí hrát? Mam ji umlátit kvůli tomu?

• Citovat
  • Nahlásit
20679
22.3.21 23:26
@Anonymní píše:
Ale takhle to nevypadá. Nevšímá si děti, se kterými si nehraje. Nechá je placat babovky. Ale treba hraje na honěnou se dvěma a tem holt rozkaze, co maj delat. To si jako nesmí hrát? Mam ji umlátit kvůli tomu?

Hrát si může, ale ne tak, aby z ní měly ostatní děti trauma a posílali vás k psychiatrovi. Tímhle zlehčováním ubližuješ hlavně jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
22.3.21 23:30

Holčičky to nedělají a chlapecci můžou? Máš normální, živější dítě, spíš tvé okolí je divné. Jasné, trochu dceru usměrňuje, co se týče šťouchání apod, ale jinak buď ráda, že není jak panenka na klíček ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
23.3.21 00:35
@Anonymní píše: … Podotýkám ze všechny děti z našeho okolí jsou jak vycvičení pejsci, poslouchají na slovo, jsou klidní, nekřičí, nedejboze nevztekaji se.....

8o a tyhle hodné děti žijí kde? Všechny děti v mém okolí občas (často) neposlouchaji, vztekaji se, některé víc, některé míň.

Moje dcera je stejná jako tvoje. Myslím, že je normální. K psychiatrovi nás poslal zatím jen švagr :lol: Samozřejmě, že ji nenecháváme ubližovat, když je agresivní k ostatním dětem, řešíme to. Ale je to ředitelka, to jo.

Podle mě z toho vyrostou. Nikdy mě nenapadlo, že by dcera v budoucnu neměla kamaradky. Ještě ji nejsou 3, teď se děti ještě neumí kamarádit, na to je čas, ještě nemají ani empatii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13625
23.3.21 00:53

To musis vědět Ty, jestli je Tva dcera akcni, vesele, obcas neomalene dítě nebo dablik co se neohlizi na ostatní děti, neposlouchá vás atd.
To co pises uz mi trochu na hraně přijde.
Dcera ve 3 byla taky zivel. Krásne mluvila, všude byla jako ryba ve vodě, ale v zásadních věcech poslechla a nikdy se nestalo ze by nekomu ublížila (chápu ze to neni umysl, ale je to dopad toho jak se chova).
Co se zeptat na názor tvé dobré kamarádky která Ti řekne pravdu, jestli už je to podle ni za carou.
Kamarády mit bude, ale jak ji budou brát učitelky uz je jina věc, pokud jde do státní klasické, budou čekat že zapadne a bude fungovat jako dalších cca 15-20 deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10456
23.3.21 06:14

Hele, já nevím, z jaké jsi planety, že tvoje živé tříleté vzdorující a vztekající se dítě, je nějaký případ pro psychiatra. Mám doma to samé, i když kluka a úplně všechny kamarádky se stejně starými dětmi mají víceméně to samé. U nás se tedy tyhle scény dějí převážně za zavřenými dveřmi a nikdo mi nevěří, že to nás frajer umí. Ale jinak je přesně, jako tvoje malá. Na hřišti utíká s kolobrndou nebo koloodrážedlem na dráhy, kde jsou děti kolem deseti let a strašně rád si s nimi povídá. Není tedy takové kápo, to zkouší jen na maminku :lol: takhle rozkazovačný je ale kamarádčin syn a je pravda, že nad malý je z něj někdy na švestku, ale já neodsuzuji ji a její dítě, ale učím toho našeho, aby si od něj nenechal nic líbit, neposlouchal na slovo a když mu bude ubližovat, tak mi to má přijít říct a nebo se prostě bránit. Jinak já byla úplně stejné dítě a v kolektivu jsem byla ve škole dost oblíbená. Bohužel proto, že jsem byla takové to táhlo a kápo třídy. Jenže se tím pádem každý průšvih táhl za mnou a máma si se mnou docela užila. Nikdy jsem tedy neměla dvojku z chování, ale ve škole byla,, na koberečku " často. Malé jsou tři, už toho dost pochopí. Na tobě je, abys ji naučila její temperament brzdit, vysvětlovat jí, že takhle s ní nebude chtít nikdo kamarádit. Jasně, že ne hned, ale něco si z toho vezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 07:00

Jednou jsme byli na hřišti a přiběhla nějaká holčička která štípla tu mojí mezi oči a maminka na to koukala a nechala jí být já rozhodně řeším když něco udělá ale ona nedělá takovýhle věci že by bezdůvodně někam běžela a někoho štípla bouchla ublížila ale říkám třeba se honí tak řekne Ty poběžíš tudy já poběžím tudy A když si s někým srazí tak do někoho šťouchne prostě no. v zásadních věcech taky poslouchá myslím že to z toho chápe nikdy nevbehla do silnice vždycky počká, ale třeba kňourá že nechce jít domů… :nevim:

To trauma prý vzniklo tak že když jsme byli u nich na návštěvě tak moje holka běhala dokola se psem a její dcera se toho bála. Dcera sedí na zemi a skládá puzzle :nevim: já prostě nevím jak s ním mám udělat sedící dítě co skládá puzzle a plácá bábovky, jedine sekundakem..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 07:04
@DeeSocialWorker píše:
Holčičky to nedělají a chlapecci můžou? Máš normální, živější dítě, spíš tvé okolí je divné. Jasné, trochu dceru usměrňuje, co se týče šťouchání apod, ale jinak buď ráda, že není jak panenka na klíček ;)

No, porad posloucham, ze je divná holčička. Nechce navlikat korálky misto toho beha.
Jasne ze ji usmernuju. Ja prostě jen nevím jak ji zklidnit aby byla teda vic holcici.

Co se týká skolky, do státní půjde, ale mame tady malickou s rodinnym prostředím, tak snad bude jinej přístup.

• Citovat
  • Nahlásit
3544
23.3.21 07:50
@Anonymní píše:
No, porad posloucham, ze je divná holčička. Nechce navlikat korálky misto toho beha.
Jasne ze ji usmernuju. Ja prostě jen nevím jak ji zklidnit aby byla teda vic holcici.Co se týká skolky, do státní půjde, ale mame tady malickou s rodinnym prostředím, tak snad bude jinej přístup.

Prostě to neřeš. Taky mám doma jednu takovou, co je spíš kluk. Aspoň moje mamka mi to furt říká. Je vzpurná, rve se, chce prosazovat svou. Na ni musím být extra důsledná. Nic jiného nepomáhá. U syna stačí mít ty mantinely volnější, ona je potřebuje jako betonovou zeď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.3.21 08:12

Podle mě je tvoje dcera úplně normální a spíš ty by ses potřebovala hodit do klidu, nesrovnavat a nenechat se rozhodit okolím. Už v tomhle věku se projevuje osobnost člověk a vypadá to, že tvoje dcera bude akční, asertivní, vůdci typ. Na tom přece není nic špatného, takových lidí je potřeba a v dospělosti naopak bude oproti ostatním vynikat. Pokud k ní ale budeš přistupovat tak, že není v pořádku a že by měla být hodná holčička jako jsou ostatní, tak se může dost dobře stát, že v ní její přirozenost potlačis, vyroste z ní sice hodná holčička ale nebude to její přirozenost a bude se v dospělosti potýkat s pocity méněcennosti, snahou zavděčit se ostatním, pocitem že není v pořádku taková jaká je. Tím samozřejmě nemyslím nechat ji dělat si co chce. Nemůže ubližovat ostatním dětem, obtěžovat někoho atd.,ale tomu jde snadno zabránit.
Mě k pochopení toho, že každé dítě je jiné a je to dobře, protože se jim formuje osobnost, pomohla kniha Nejsou stejné - Teorie typu od Šárky Míkové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat