Vzteká se na bříšku a nechce lézt

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Natally
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 01.04.11 10:43
Vzteká se na bříšku a nechce lézt

Tak se maminky předem omlouvám, že zakládám nové téma jistě už mnohokrát probírané, ale snad mi někdo napíše svou zkušenost. Naší princezně bylo 21.3. 8 měsíců. Od malinka má naprostý odpor k tomu být na bříšku, což se nikdy nezměnilo a trvá doteď i přes moji veškerou snahu ji motivovat a zabavit. Pokud se na něm „octne“ vzepře se na rukách, rozhlédne a během chvilky zpravidla zaboří hlavu do podložky a začne se vztekat, nenapadne jí, že by se mohla otočit na záda ač to umí. Z toho také plyne, že nemá absolutně snahu lézt, plazit se, prostě cokoliv. Neřešila bych to, je mi jasné, že každé dítko má svůj čas, ale malá začíná být poslední dobou vyloženě vzteklá :-) Je na ní vidět jak moc by se chtěla někam přemístit a dostat, ale nejde jí to, tak začne mlátit s hračkama a řvát, a vztekat se. Snažím se jí podkládat kolínka, motivovat jí hračkama, prostě všelijaké blbinky, ale nějak ji poslední dobou zabavit je skoro nemožné. Ona je hodně náročné mimčo odmalička, vždycky vyžadovala nepřetržitou pozornost. Nevydrží sedět pomalinku ani půl hodinky na procházce ve sporťáku, začne se vrtět, pofňukávat. bojím se, že lezení přeskočí, jakmile jí někdo přidrží na nožičkách je v sedmém nebi, ale na kolínkách a bříšku prostě nebude a nebude :-(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
VandaV
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 01.04.11 10:48

Náš Máťa to dělalal taky.Přetáčení na bříško a hroznej řev.Nejradši když měl jít spinkat.Asi 10 krát jsem ho musela přetočit zpátky než usnul.Dej tomu čas.

luciaasek
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 01.04.11 11:06

Ahoj, náhodou super, že jsi diskuzi založila. Naší malé bylo 8 měsíců 27.3. a dělá úplně to samý. Teda na bříšku chvilku vydrží, ale za chvíli se začne vztekat - ona se navíc neumí otočit zpět. Taky neleze, neplazí se. Navíc jsme teď dostaly žádanku na neurologii - tak z toho mám hlavu v pejru, ale to už jsem zde probírala v jiné diskuzi. Taky nevím co s tou naší, dlouho jí nic nebaví a kolem sebe mám samý kámošky s pohodovýma dětma, je to na palici :zed: ale asi to budeme muset vydržet.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 01.04.11 11:12

Já myslím, že nemusíš na lezení spěchat. 50% dětí leze v 9víti měsících (tabulková záležitst :-D ). Někdo chvíli dřív a někdo později.
Na kolínka bych jí osobně moc netlačila.

Ivunka87
Závislačka 2615 příspěvků 01.04.11 11:14

Ahoj Nataly dlouho jsem te nevidela meli jsme skoro ten stejny problem unas to skoncilo behem 7mesice do te doby jsem motivovala vseljakyma hracka a nic a skusila jsem ovladac od televize pro ten byse mala roztrhla aby ho dostala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nic vic asi neporadim

Natally
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 01.04.11 11:33

Děkuju za reakce.Tak já na malou rozhodně nechci spěchat, řeším to hlavně proto, že jak už bylo jednou řečeno, je poslední dobou vážně nemožný malou zabavit - bude cholerik po mě :lol: :zed: jak píše Luciaasek mamči kolem mě mají taková pohodová miminka a u nás cirkus :lol: Ale já se malé nedivím, mě by taky nebavilo, hrát si furt s těma samejma hračkama a sedět na zadku, když je kolem mě tolik věcí k objevování, jen se pohnout a dostat se k nim. Chci jí dat čas, ale je to na palici. Nejhodnější je malá, když je u nás nějaká návštěva, to je vzorný dítě :lol: Mamči na mateřský to určo znají, když jste celý den s mimčem sami doma, začně to být přes veškerou snahu po chvíli monotonost na palici a my jsme na víc čerstvě přestěhovaní na Prahu a nikoho tu neznám :-?

Ivunko:Také jsem tu po dlouhéééé době poprvé, bylo mnoho závažných problémů, všechno se to tak ošklivě sešlo v období, které mělo být jedním z nejkrásnějších :-( Jinak malá je taky dychtivá po ovladači od TV a mobil, jej :lol:

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 01.04.11 11:49

nataly a zkoušela jsi jí koupit takový ten nafukovací válec? je právě na podoru lezení. dítko se na něj dá na bříško a houpe se dopředu a dozadu, je to barevné a jsou v něm většinou i nějaká chrastítka. stojí pár korun a děti se na něm dost vyřádí.
jinak netruchli. klárka byla svého času taky docela náročná a chtěla pořád pozornost. zato viktor je teď strašný pohodář. ;-)ono to časem přejde.

luciaasek
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 01.04.11 11:56

Natally - to máš ještě dobrý, že bydlíš v Praze. Já bydlím na vesnici a to je teprve na budku. Mám tu sousedku na mateřský, ale to je děsná pecka, nic se s ní nedá podnikat.

Nozu - jaký válec myslíš, můžeš sem dát odkaz, jestli je to někde na netu? Díky

Natally
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 01.04.11 12:02

jj, válec mám. Občas, když má malá náladu, ji to i chviličku baví, ale bohužel žádný zázrak. U kamárádky toprávě mělo hrozný úspěch, tak jsem ho pořídila, ale na nás to nezabralo :nevim:

Máme konkrétně tento:

http://www.detskyraj.cz/…ller-hrajici

KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 01.04.11 12:08

ahoj..musím se smát,páč tohle jsem měla doma taky,uplně přesně s mým synkem.8-9 měsíc,hrůůůza největší,o všechno se zajímal,ale nedostal se k tomu.uderem 10.měsíce se rozplazil a asi tyden na to rozlezl a ted uz ma dny kdy si vystaci i chvili sam.taky mam narocny dite,nejsi sama,nekdy mam pocit ze ten den nepreziju,ale vecer se dobiju a je dobre:-)chce to fakt cas..ja to taky prezila.a ten valec nam taky nepomohl..vubec

hanika
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 01.04.11 12:10

Myslím, že má ještě čas. Naše holčička se začala plazit v 10. měsících, občas pérovala na kolínkách, vypadalo to na lezení každou chvíli. Ale doopravdy lezla až v roce - jednoho dne jsme ji dali na trávu a začla lézt, jak kdyby se nechumelilo, bez většího tréninku - asi ji to šimralo na bříšku?

V 8. měsících nejradši ležela na zádech a hrála si třeba s batůžkem, zkoumala různé popruhy na něm a tak. Když jsem ji dala na bříško, ať trénuje, tak se sama otáčela zpátky na záda. Prostě je na pohyb taková línější.

V těch 10. měsících nás poslali na rehabku s tím, že neleze a doporučili tento cvik (pokus o znázornění na fotce):
sedneš si na zemi do překážkového sedu a dítě
přehodíš přes své stehno (nebo přes polštář) bříškem dolů . Na jedné straně se opírá o ruce, na druhé klečí. A ty dítěti nastavíš nohy tak, že jednu mu natáhneš a druhou pokrčíš (tak, aby se bérec dotýkal země a prstíky byly natažené; nemá být prstama zapřené o zem). Dítě to má nutit k tomu, že druhou nataženou nohu se bude snažit pokrčit a přelézat tvou nohu, zároveň se prstama zapře o zem. Pak dítěti vyměníš nohy, pokrčíš tu druhou.
Opakovat tak 3–4× denně.

Další rada (u nás absolutně nezabrala) je nalákat na nafukovací balónek, za ním se dítě bude chtít vydat.

Ivunka87
Závislačka 2615 příspěvků 01.04.11 12:19
Natally píše:
Děkuju za reakce.Tak já na malou rozhodně nechci spěchat, řeším to hlavně proto, že jak už bylo jednou řečeno, je poslední dobou vážně nemožný malou zabavit - bude cholerik po mě :lol: :zed: jak píše Luciaasek mamči kolem mě mají taková pohodová miminka a u nás cirkus :lol: Ale já se malé nedivím, mě by taky nebavilo, hrát si furt s těma samejma hračkama a sedět na zadku, když je kolem mě tolik věcí k objevování, jen se pohnout a dostat se k nim. Chci jí dat čas, ale je to na palici. Nejhodnější je malá, když je u nás nějaká návštěva, to je vzorný dítě :lol: Mamči na mateřský to určo znají, když jste celý den s mimčem sami doma, začně to být přes veškerou snahu po chvíli monotonost na palici a my jsme na víc čerstvě přestěhovaní na Prahu a nikoho tu neznám :-?Ivunko:Také jsem tu po dlouhéééé době poprvé, bylo mnoho závažných problémů, všechno se to tak ošklivě sešlo v období, které mělo být jedním z nejkrásnějších :-( Jinak malá je taky dychtivá po ovladači od TV a mobil, jej :lol:

Nataly to jsem rada ze jsi tu prisla a vim ze jste vporadku jojo vsechno chce cas taky jsme meli nake trapeni ale uz jeto zanami a snad bude uz jenom dobře.kazde dite je jine a je svuj vlastni original sabi byla hodne leniva do 6mesicu neumela vubec nic ani se pretocit preskocil mesic a zvladla vsechno ted chodi kolem nabytku a furt pada a ja zani litam kolikrat si rikam kam se podela ta moje placka mala :lol: :lol:

Mišulinka
Kelišová 5195 příspěvků 01.04.11 12:30

Máme doma taky lenocha,neplazí se,neleze a na břiše řev!!!a už nám bude 9 měsíců.prostě jí to nejde ani za nejoblíbenějším mobilem!peruje a potom pád na pusinku!! :cry: :cry:

luciaasek
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 01.04.11 12:35

Tak teď teda nevím jestli ten válec kupovat. A vyhrajou si s tím kdyžtak děti i jinak? Docela se mi to líbí, a za ty peníze…

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 01.04.11 12:42

klárka si s tím válcem dost vyhrála i později. skákala na něm a jinak řádila. fakt jsem s ním byla spokojená.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >