Vzteká se na sousedy

Anonymní
25.11.19 09:14

Vzteká se na sousedy

Dobré ráno všem. Už mi lehce dochází trpělivost s mým nastávajícím a nevím jak to řešit. Stěhovali jsme se do svého, když jsem už byla těhotná. Měli jsme na výběr ze dvou bytů. Jeden perfektní v domě, kde jsou pouze dva byty, ale je v hodně špatné části města ( venku po zemi stříkačky a hned u domu hřiště, kde scházeli dospívající romové, kteří jsou dost nevychovaní) a druhý v panelovém domě, ale v rodinné části města ( hned u domu škola a školka, příroda kousek, hřiště hned za domem a dům plný rodin s dětmi). Samozřejmě mi jako nastávající matce byly přednější dobré podmínky pro dítě a tak jsme po společné domluvě koupili byt v panelovém domě. Vycházím se sousedy moc dobře, žije se nám tu moc pěkně a já a syn jsme tady šťastní. Přítel ale ne. Stal se z něj věčný ztěžovatel. Nad námi bydlí rodina s malým dítětem, které je stejně jako to naše hodně živé. Problém nastává hlavně večer, kdy jim tam prcek lítá, šoupe židle a křičí. Pro mě je to pochopitelné, vím, že dítě které nemá ani dva roky nelze úplně ukáznit a nelze ho svázat a zavřít do skříně, aby měli sousedé klid. Ale přítel, který je jinak absolutně zlatý, opravdu strašně hodný a bezproblémový člověk, se v tu chvíli mění v běsnící monstrum. Křičí, bere smeták a buší jim z balkónu na jejich balkón, neustále si ztěžuje správkyním baráku a pěkně všem zatápí. Odchází do práce ve 4 ráno a vrací se kolem 5 hodiny. Náš syn vstává hodně brzy a je hned jak z divokých vajec a taky jsou k nám sousedé shovívaví, ale on není schopný si to uvědomit když tu není a nebo o víkendu spí v jiné místnosti. Zkoušela jsem mu to vysvětlovat, prosit ho, aby si uvědomil, že v paneláku to může fungovat pouze na vzájemné toleranci, ale vždycky hned vypění. Já se pak jen stydím podívat se jim i do očí a vůbec nevím co dělat. Asi mi tady nikdo rozhřešení nedá, ale musím to alespoň někde ventilovat nebo se zblázním.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

613
25.11.19 09:31

Prodat byt a prestehovat se nekam kde budete bydlet jen vy… vsem stranam se ulevi… manzel se podle me nezmeni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
25.11.19 09:33

Taky bydlim v byte a malem mi hrablo, nastesti se vymenili sousede za trosku lepsi a uplne smireni prislo, kdyz jsme zacli stavet dum. Ted uz si jen reknu, ze jsou cvoci, naklepavat rizky v pul 8 rano v nedeli :roll:. Tveho pritele chapu, ze mu to vadi, ale jak rikas, reseni neni. Leda pockat, az decko nad vami trosku povyroste a bude lepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
25.11.19 09:33
@Anonymní píše:
Dobré ráno všem. Už mi lehce dochází trpělivost s mým nastávajícím a nevím jak to řešit. Stěhovali jsme se do svého, když jsem už byla těhotná. Měli jsme na výběr ze dvou bytů. Jeden perfektní v domě, kde jsou pouze dva byty, ale je v hodně špatné části města ( venku po zemi stříkačky a hned u domu hřiště, kde scházeli dospívající romové, kteří jsou dost nevychovaní) a druhý v panelovém domě, ale v rodinné části města ( hned u domu škola a školka, příroda kousek, hřiště hned za domem a dům plný rodin s dětmi). Samozřejmě mi jako nastávající matce byly přednější dobré podmínky pro dítě a tak jsme po společné domluvě koupili byt v panelovém domě. Vycházím se sousedy moc dobře, žije se nám tu moc pěkně a já a syn jsme tady šťastní. Přítel ale ne. Stal se z něj věčný ztěžovatel. Nad námi bydlí rodina s malým dítětem, které je stejně jako to naše hodně živé. Problém nastává hlavně večer, kdy jim tam prcek lítá, šoupe židle a křičí. Pro mě je to pochopitelné, vím, že dítě které nemá ani dva roky nelze úplně ukáznit a nelze ho svázat a zavřít do skříně, aby měli sousedé klid. Ale přítel, který je jinak absolutně zlatý, opravdu strašně hodný a bezproblémový člověk, se v tu chvíli mění v běsnící monstrum. Křičí, bere smeták a buší jim z balkónu na jejich balkón, neustále si ztěžuje správkyním baráku a pěkně všem zatápí. Odchází do práce ve 4 ráno a vrací se kolem 5 hodiny. Náš syn vstává hodně brzy a je hned jak z divokých vajec a taky jsou k nám sousedé shovívaví, ale on není schopný si to uvědomit když tu není a nebo o víkendu spí v jiné místnosti. Zkoušela jsem mu to vysvětlovat, prosit ho, aby si uvědomil, že v paneláku to může fungovat pouze na vzájemné toleranci, ale vždycky hned vypění. Já se pak jen stydím podívat se jim i do očí a vůbec nevím co dělat. Asi mi tady nikdo rozhřešení nedá, ale musím to alespoň někde ventilovat nebo se zblázním.

No to je dáreček :mrgreen: Ono asi nebude moc co poradit, protože jestliže vstává takhle šíleně brzy, tak docela chápu, že mu bordel večer vadí. Ale bouchat smetákem jako nějakej důchodce, to je teda hustý :P Takže jedině shánět vhodnější bydlení, nebo změnit práci na „normální“ pracovní dobu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1437
25.11.19 09:46

Manžel taky pyskuje, ale jen mě doma. Jednou jsem byla na sousedy. Holce v té době bylo asi 6 a po dvou hodinách dostihu kdy miminko nemohlo spát a já měla zrovna horečky jsem proste vypenila. Ale i tak jsem je požádala ve vsi slušnosti o zklidnění nebo backory. Teď už je to lepší a lituju naše sousedy když tu prcek začne litat. Snažím se ho umravnovat už teď v roce a půl a relativně se mi daří, takže částečná eliminace hluku jde jen je třeba se snažit. Švagrova na to kašle a to co předvádí jejich dítě je teda mazec a děsím se první návštěvy, ze nás pak sousedi budou chtít odstřelit :lol: chlapa bych poslala do druhy práce at je doma jen když všichni spí se slovy, ze jestli mu to vadí tak at začne víc makat a pořídí barák kde bude svým panem. Ale na samotě aby mu pyl ze stromu souseda nepadal na auto atp :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 10:08

Já bych mu k Vánocům koupila špunty do uší :lol:

Mám to stejně jako ty, k ostatním jsem shovivavá a doufám, že i oni k nám a naším 3 dětem, běhání krotim celý den, myslím, že na dlazdickach to nevadí, ale plovoucí podlaha je v tomhle ohledu peklo, nebydlime teda v paneláku, ale ve starém činžáku. Minule jsem se slečny pod nama ptala, jestli jí tam moje děti moc nedupou a pry ok… Nad nama jsme slecnu umravnovali jen jednou, když si s kamosema delala párty a hudba jim tam řvala ještě v jednu ;)

Jako dítě jsem ale s rodiči bydlela v paneláku a za mě nejhorší byl klavír v osm ráno v neděli, ke všemu to dítě talent rozhodně nemělo… Jinak mě běžný hluk nějak neobtěžuje, asi jsem zvyklá a chlap si vezme sluchátka a pustí si do uší hudbu nebo film, občas i aby nemusel poslouchat naše děti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
25.11.19 10:12
@lennkaa píše:
Taky bydlim v byte a malem mi hrablo, nastesti se vymenili sousede za trosku lepsi a uplne smireni prislo, kdyz jsme zacli stavet dum. Ted uz si jen reknu, ze jsou cvoci, naklepavat rizky v pul 8 rano v nedeli :roll:. Tveho pritele chapu, ze mu to vadi, ale jak rikas, reseni neni. Leda pockat, az decko nad vami trosku povyroste a bude lepe.

I v baráku můžeš mít potíže se sousedy. :nevim:
Jedni naši sousedi cizinci jsou celé léto na zahradě (řev, děti, vejskání, bazén), další sousedi furt na zahradě něco krochají (sekačka, verikutátor) a jejich pes furt štěká. Nas sousedi nenávidí, že naše kočka courá i k nim a zahradu necháváme místy v dost přírodním stavu, takže se šíří to, co o ni považují za plevel. Naštěstí nám teď pomohla móda nesekání trávníků, takže je můžeme setřít, že bojujeme se suchem :mrgreen:

Jiní sousedé ¨(on cizinec, ona Češka) si nechali udělat zahradu od architekta a mají tam nasvícené stromy a nějaké solitérní rostliny. To zase nemůže snést sousedka, co se přistěhovala z vesnice a sní o tom, že v Praze bude absolutní tma jako u nich v Horní Polní.

Z dalšího domu udělali luxusní zubní kliniku, nemají dost míst pro klienty, takže parkují v ulici.

Další soused pronajímá byty ve svém domě přes airbnb. Opět se nedá parkovat.

Takže tak. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 10:13

No, aby jsme se mohli přestěhovat někam na samotu do domečku, by nám ani prodej bytu nestačil. Teď máme 3+1 a koupili jsme ho za hodně dobrý peníz a investice nebyly skoro vůbec potřeba. Do hypotéky se nechce ani jednomu z nás. Já samozřejmě taky chápu, že mu to vadí, ale náš malej řádí od 5 od rána jak černá ruka a taky na nás nikdo neřve. Hlavně to netrvá dýl jak do 8, nikdo neruší noční klid. On je fakt báječnej chlap, na mě nikdy nezvedl hlas, na syna taky ne, nikdy jsem nikoho hodnějšího nepotkala, proto mě to i tak šokuje. Jak kdyby mu přeskočilo a běsní jak rozzuřená saň.

• Nahlásit
  • Citovat
2437
25.11.19 10:39
@Anonymní píše:

Tolerance je vec jedna, ale jak jsem bydlel jeste u rodicu tak decko od sousedky nad nama to bylo peklo. Ani o vikendu jsem se nevyspal dyl nez do pul 6. Porad necim mlatil do podlahy, zidle padaly, jezdil na takovem tom odrazedle doma. Proste ciry zoufalstvi. Furt rval na hajzlu, ve vane, v pokoji, po chodbe. Proste porad hlucnej smrad a dva roky trvalo nez prestal mlatit do podlahy jak zbesily. Taky jsem mlatil trubkou na stoupacky a jednou jsem ji nakopl dvere, kdyz ani nevylejzala z bytu na klepani a zvoneni. Takze se tomu tvymu jako fakt nedivim jestli je to kazdy den a parchant nad vama dela hluk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
25.11.19 10:43
@Anonymní píše:
No, aby jsme se mohli přestěhovat někam na samotu do domečku, by nám ani prodej bytu nestačil. Teď máme 3+1 a koupili jsme ho za hodně dobrý peníz a investice nebyly skoro vůbec potřeba. Do hypotéky se nechce ani jednomu z nás. Já samozřejmě taky chápu, že mu to vadí, ale náš malej řádí od 5 od rána jak černá ruka a taky na nás nikdo neřve. Hlavně to netrvá dýl jak do 8, nikdo neruší noční klid. On je fakt báječnej chlap, na mě nikdy nezvedl hlas, na syna taky ne, nikdy jsem nikoho hodnějšího nepotkala, proto mě to i tak šokuje. Jak kdyby mu přeskočilo a běsní jak rozzuřená saň.

Protože někdo narušuje jeho osobní teritorium. Nicméně pokud váš syn taky vyvádí, bylo by dobré, aby vás partner pochopil, že vy jste pro své sousedy stejná výhra, jako oni pro vás. Pokud tohle nechápe, je nejspíš omezený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 10:49

Já jsem celé dětství bydlela s rodiči ve slepičárně, sice jen 4 parta a někdy to je opravdu síla. Např sousedi si pořídili dogu do 3+1, celý den v práci a pes celý dny jen kňučel a štěkal. Sousedi z druhé strany malé řvoucí dítě. Váš muž byl zvyklý na dům? Nebo je také z paneláku a doteď měl vždy v pohodě sousedy? Chápu typy, kteří vyrůstali v domě se zahradou a najednou sou zavření mezi 4 stěny a slyší každý prd sousedů, opravdu na zbláznění :roll:
Doporučuji špunty do uší, při spolubydlení se nesmírně hodily :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 10:57

To jak reaguje pritel je uz pro me moc, na druhou stranu se mu nedivim.
Prestehovali jsme se v srpnu, nechali udelat podhledy a vyplnili je penou. Presto mame tak „dobracke“ sousedy, ze jsou slyset, jak kdybychom nic neudelali. Je to tim, ze jsem si dovolila souseda pozadat, aby se zklidnili ve vecernich hodinach a sla jim jednou vynadat, protoze to co predvadeli nebylo normalni a vzbudili mi malou, kterou nevzbudo snad nic.
Bezne ted slysim, jak sve deti povzbuzuje aby dupali co nejvic(tomu mladsimu je cca 10let), sam snad doslova pro chuzi skace. Kdyz je doma, je u nich rev, hluk, soupani nabytku. V sobotu si treba driblovali v obyvaku ve 21:45 :pocitac:. A nemuzu nic.
Kdyz jsem se to snazila resit, jejich reakce je ta, ze pridaji na intenzite a k tomu si vymysli, ze ty taky neco delas. Treba prave to klepani rizku v 8rano. Co na tom, ze vstavam az v 9 s malou, ze jo.
Nastesti je to vetsinou jen kdyz je doma soused, tj. od patku odpoledne do nedele vecer.
Ale i tak mi obcas peni krev, protoze delaji takovy hluk, ze je slysi i pritel, ktery ma na usich sluchatka a me neslysi, kdyz na nej mluvim.
Pres chodbu taky bydli rodona s deckama-ty si zase bezne otevrou dvere do bytu a „hraji“ si na chodbe. Jeci a vyskaji fakt neskutecne, mam dokonalej prehled k tom, kdy z bytu odchazi a kdy se vraci.
Uz to neresim, energii vkladam do hledani domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
25.11.19 11:06
@Komsomol píše:
Tolerance je vec jedna, ale jak jsem bydlel jeste u rodicu tak decko od sousedky nad nama to bylo peklo. Ani o vikendu jsem se nevyspal dyl nez do pul 6. Porad necim mlatil do podlahy, zidle padaly, jezdil na takovem tom odrazedle doma. Proste ciry zoufalstvi. Furt rval na hajzlu, ve vane, v pokoji, po chodbe. Proste porad hlucnej smrad a dva roky trvalo nez prestal mlatit do podlahy jak zbesily. Taky jsem mlatil trubkou na stoupacky a jednou jsem ji nakopl dvere, kdyz ani nevylejzala z bytu na klepani a zvoneni. Takze se tomu tvymu jako fakt nedivim jestli je to kazdy den a parchant nad vama dela hluk

Nevidíš, kopal jsi do dveří, mládil do trubek… A k čemu ti to bylo? Stejně jsi musel počakt, až to dítě vyroste :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
25.11.19 11:14
@Bábrdl píše:
Nevidíš, kopal jsi do dveří, mládil do trubek… A k čemu ti to bylo? Stejně jsi musel počakt, až to dítě vyroste :lol:

Ne tak docela. Za prve jsem se vyventiloval a za druhe jsem se choval hlucne jak sel parchant vecer spat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
25.11.19 11:17
@Komsomol píše:
Ne tak docela. Za prve jsem se vyventiloval a za druhe jsem se choval hlucne jak sel parchant vecer spat

Takže jsi trávil večery doma? To je smutné :think: Ale ledacos to vysvětluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama