Vzteká se někomu 8m dítě při obědě, ale přitom jíst chce?

335
27.7.21 13:11

Vzteká se někomu 8m dítě při obědě, ale přitom jíst chce?

Ahoj maminky, zažila jste některá, aby se dítě vztekalo při obědě, ale přitom otevíralo pusinku a jíst chtělo? Dcera od začátku masozel přikrmů krásně jedla, ale pak byl zlom a začala se vztekat mezi každou lžičkou, nepomáhá dávat rychleji, zaujímat ji něčím atd. Skoro každý oběd bojujeme, přitom jíst chce, otevírá pusu, nikdy ji to necpu. Dělá to jak u domácích, tak kupovaných přikrmů.
Pak třeba přiložíme kouskala ovoce, pak zase pár lžiček dá a zase se za chvíli vzteká. Většinou to dělá jen u oběda, u svačinky v podobě ovocných kapsiček ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3781
27.7.21 13:15

Možná chce jíst sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20286
27.7.21 14:31

Dala bych ji lžičku nebo malé kousky. Malá dělala to samé. Část dostala na svůj talířek nebo misticku, aby se v tom mohla prohrabat a něco snědla sama. Seděla jsem u ní. Zkoušela jíst a já ji mezitím normálně krmila. Prostě si potřebuje na to jídlo sáhnout a chce to zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1885
27.7.21 14:33

Jak už tady píšou, dala bych ji jídlo, které může jíst sama a mezitím co by se v tom babrala, bych ji krmila lžičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
27.7.21 14:34

Zkusila bych jí dát něco na kousání. Třeba jí už nechutná zelenina v kašovité podobě.

U nás podobné vztekání znamená, že dcera na nabízené jídlo nemá chuť a chce něco jiného. Což jí teda hned nedám, takže buď sní, co je, nebo konec a musí si počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
27.7.21 15:09

Nase mala, tez 8 mesicu delala naprosto to same, tak jsem prestala mixovat krajim na male kosticky, ktere ji dam do ruky, ona se v tom rype a zaroven ji krmim, presto ze nema ani jeden zub tak kouse dobre dasnemi 8o jinak pevne nervy, dokonce se jeden cas vratila uplne i k mlecne strave, pak opet po nejakem case zacala jist vsechno. Doporucuji na prvni kousky mekoucky banan :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
27.7.21 23:10

Meli jsme to same, chtela jist sama, tak dostala lzicku a zaroven jsem ji krmila. V dalsim takovem období jsem zjistila ze chce kousat mebo to chce hustejsi, tak jsem to mixerem jen trochu projela. No a pak bylo dalsi obdobi a to chtela nekdy mezi lzickami napit (samozrejme ze nejlepe sama). Rodicovstvi je porad jenom o tom zjistovat co chteji a domluvit se, aby jsme byli oba spoko :hug: je to boj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat