Vztekání a úzkostné chování u čtyřleté dcery

22.3.20 13:30

Vztekani a uzkostne chování u čtyřleté dcery

Ahoj holky, ráda bych Vas poprosila o radu či Vas názor na věc. Moje dcera ( za měsíc 4 roky) byla od narození hodně uplakana a uvztekana, pro mě velmi náročné období, ale přežily jsme obě a už to po nástupu do školky vypadalo, že bude líp. Ve školce nebyl nikdy problém, zvykla si poměrně rychle, ráno téměř vždy bez slz a zbytečných stresu. Pravda je, že do aktivit se ve školce moc nezapojuje je spíše v ústraní ( dle slov paní ucitelky), ale i to se pomalu začínalo zlepšovat. Nyní od začátku roku byla často nemocná, kašel, rýma, uši… Hlídala jo babička, já chodila do práce, to bylo ještě v pořádku. Nyní, trvá to asi dva týdny, z ničeho nic úplná změna chování. Začíná to hned ráno, nesnese kalhotky, pořád sebou šije, že jsou špatně, teď už nechce ani vrchní kalhoty, dokáže řvát a to doslova i hodinu, neoblece si to ani za nic. Teď už dva dny nechce chodit ani na WC, jde se dvakrát za den vymocit a to ještě na poslední chvíli, protože to zadržuje, nechce si tam sednout. Až už je na záchodě, tak tam sedí i hodinu a zase nechce vstát protože by se musela oblékat. Dnes chodí od rána nahata, rvala tak, že usnula. Já jsem zkusila už pro mě všechny možné přístupy, ale nic nezabírá. Pořád brečí, chce jen a jen mě, pořád se chce mazlit, tulit.. Jako já to ráda udělám, ale ráno když spěchám do práce to prostě nejde. V týdnu jsem už tak vypenila, že jsem šla ráno k autu a ji jsem vzala sebou nahatou…holky já jsem už fak z toho vyčerpaná. Ještě podotknu, že jsem ji vysetrila i moč jestli nema nějaký zánět, ta je negativní, v oblasti genitalu nemá na pohled žádné zánětlivé změny… Myslím si, že ta náhlá změna není přímo způsobena nějakým zdravotním problémem.
Já už opravdu nevím jak na ni a co je trápí, ona to nedokáže říct. Neměla byste, prosím, rpo mě nějakou radu co povzbuzeni????????????. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

458
22.3.20 13:48

Ja nevim, ale ctyrleta uz ti prece rozumi, ne? Zeptej se ji jestli ji neco boli, nebo ji netlaci ty kalhoty, nesvedi? Nepali kdyz cura? Kdyz rekne ze ne, tak bych ji vysvetlila, ze se musi oblekat a curat, jinak, ze to vypada, ze je nemocna a budes ji muset odvezt k lekari. Musi to mit nejaky zdravotni duvod, jinak to tedy nevidim. Nemohla si treba, kdyz to reknu fakt blbe, neco stricit do pipiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 13:53

Mě třeba napadlo, jestli nemůže mít roupy.Nebo nemá třeba nějaké trauma od někud? Jestli ji třeba někdo ve školce do něčeho nenutit a ona se sekla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
22.3.20 14:00

Stres ze současné situace. Vnímá ho i přes tebe. U dětí se stres projevuje i mazlivostí. Třeba nechce být ani na záchodě sama. Já mám doma taky skoro 4letou (v červnu) a někdy už je taky na zabití (já i ona). Prostě se snažíme mazlit, vysvětlovat, no a na situace (např. jedeš pryč) do předu připravit, říct co bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 14:01

Podle mě je toho na ty děti hodně a vyrovnávají se s tím po svém. My bojujeme s tím, že syn si začal sahat na penis a dospěli jsme k tomu, že si ho schválně skřípá do trenek.
Vysvětlujeme, mluvíme o tom a hledáme řešení. Zatím bez úspěchu.
Taky nesnese ponožky a pořád si je svléká. Do toho si kouše nehty.
Prostě změna, se kterou se neumí vyrovnat.

@Filzefina poraď, co udělat se skoro 6letým. Ví, že to nemá dělat, ale neumí to ovládat. My si děláme legraci, že máme doma malého Sheldona. Když s námi jde mluvit, musí nás oslovit, když neosloví a vyruším ho, tak ho to tak rozhodí, že to nezpracuje a vztekne se.

• Nahlásit
  • Citovat
12862
22.3.20 14:15
@Sue2008 píše:
Stres ze současné situace. Vnímá ho i přes tebe. U dětí se stres projevuje i mazlivostí. Třeba nechce být ani na záchodě sama. Já mám doma taky skoro 4letou (v červnu) a někdy už je taky na zabití (já i ona). Prostě se snažíme mazlit, vysvětlovat, no a na situace (např. jedeš pryč) do předu připravit, říct co bude.

Přesně. Mám téměř čtyřletou (taky červen) holčičku, od září ve školce, úplně na pohodu. A teď poslední dva týdny fakt hodně zlobí. Myslím si, že je to strach z toho, co vidí a slyší kolem sebe. Děti to projevují přesně tímhle způsobem. Jo edit a změna režimu, to hodně dětí vždycky rozhodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 14:18
@Filzefina píše:
Ja nevim, ale ctyrleta uz ti prece rozumi, ne? Zeptej se ji jestli ji neco boli, nebo ji netlaci ty kalhoty, nesvedi? Nepali kdyz cura? Kdyz rekne ze ne, tak bych ji vysvetlila, ze se musi oblekat a curat, jinak, ze to vypada, ze je nemocna a budes ji muset odvezt k lekari. Musi to mit nejaky zdravotni duvod, jinak to tedy nevidim. Nemohla si treba, kdyz to reknu fakt blbe, neco stricit do pipiny?

Já když se o tom sní bavím, tak mne jen opakuje, že jsou špatně. Zkusila jsem různé kalhoty, kalhotky už neřeším, ať je nenosí, ale ty kalhoty přece musí… Nedokáže mne říct jaký má problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
22.3.20 17:00

Kdyz se to deje jen poslednich 14 dni, tak to bude pravdepodobne reakce na stavajici mimoradnou situaci. Mam nestandartni dite a bohuzel se zhorsilo chovani dost v teto dobe (asi tech 14 dni). Nechce to obleceni, protoze ji to skrabe? Vadi ji sev na tom obleceni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 17:31
@Oriseka píše:
Kdyz se to deje jen poslednich 14 dni, tak to bude pravdepodobne reakce na stavajici mimoradnou situaci. Mam nestandartni dite a bohuzel se zhorsilo chovani dost v teto dobe (asi tech 14 dni). Nechce to obleceni, protoze ji to skrabe? Vadi ji sev na tom obleceni?

Myslím, že ji může vadit ten sev, pořád se ošiva, popotahuje je, nakonec úplně sundá. Holky mne ani nenapadlo, že by nynější situace mohla na ni až tak zapůsobit, že je schopna to tak vnimat, ale asi na tom něco bude. Jen doufám v rámci zachování svého duševního zdraví, že to nebude trvat dlouho…
:lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
22.3.20 18:57
@Handulap píše:
Myslím, že ji může vadit ten sev, pořád se ošiva, popotahuje je, nakonec úplně sundá. Holky mne ani nenapadlo, že by nynější situace mohla na ni až tak zapůsobit, že je schopna to tak vnimat, ale asi na tom něco bude. Jen doufám v rámci zachování svého duševního zdraví, že to nebude trvat dlouho… :lol:

Tak zase dobry, ze to mate jen ted takto kratce :palec:.Lze v tom zit roky a nezblaznit se. U nas treba vadi zmeny a tech je ted hodne-neni skolka, nechodime na hriste, nejezdime MHD, nevidame se s pribuznymi, nechodime nakupovat atd. Ta atmosfera je celkove spatna a ty deti to nasavaji. Jinak je dost deti, ktere se jako reakce na stresovou situaci svlekaji. Pak je tady jeste precitivelost na smyslove podnety-treba hmat-detem vadi ty svy na obleceni, nitky, zmolky a proto si sundavaji treba ponozky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama