Reklama

Vztekání ve školce, donucena odhlásit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barabelka4
Kecalka 131 příspěvků 09.03.18 02:59
Vztekani ve školce,donucena odhlásit

Ahoj, jdu si pro řadu ci podobnou zkušenost. Dcera 3,5r je vzteklounek, prostě období vzdoru pracuje, klasika, nic zavratneho. Zkouší to doma, na babičky, ve školce…doma, i babičky, to zvladame, prostě na ni zvýšim hlas nebo pošlu do pokoje a je jak vymenena. Například odmítá se obléct, tak. zvysim hlas a už kmita. Problem je ve školce…uz dlouho, prostě odmítá třeba se obléct nebo jit ze třídy jinam, vztekne se, začne kolem sebe kopat, prostě ale.nic nenormalniho. Několikrat se mi stalo, ze mi že školky volali, at si pro ni okamžitě přijdu ze je nechce poslechnout. Honili nas po doktorech ze je postizena. Byli jsme, dcera je naprosto v poradku, naopak je velmi šikovná a plně s psycholozkou spolupracovala. Ja jsem doma na MD s mladší 5m dcerou a je mi jasné, ze toho vyuzivali. Uz to došlo tak daleko, ze jsem.ji tam. od tam a úplně odhlasila a budem dávat zápis jinam, ale az od září, ted ji budu mít doma. Neříkám, ze je svatá, vzteknout se umí pořádně, ale podle me. učitelky to nezvládly profesionálně. Máte někdo zkušenost?

EDIT :
Asi nikdo nečte nebo uz nevím. 3,5 roku to dítě poslouchalo, udelalo co se řekne, ode mě, od babiček, od tatinka, od ucitelek…a najednou 3m zpátky ne. To přece není vychovou!!! Kdyby neposlouchala od jakziva, nereknu, ale ma raznou vychovu, apeluju na tom, co řeknu, aby se chovala slušně atd!!!

Příspěvek upraven 09.03.18 v 09:00

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31645 příspěvků 09.03.18 03:24

Ne ty jsi nezvládla výchovu svého dítěte, tak to neházej na učitelky. Ve 3,5 letech už by snad měla chápat, že musí učitelky poslouchat a ne se válet po zemi. Nedivím se učitelkám, že tam takové dítě nechtěly. Já být rodič jiného dítka, tak tam taky takové dítě nechci. Akorát naruší veškerou činnost celé třídy.
Takže pokud ji chceš dát do školky, tka bych dala do nějaké soukromé, kde bude mít učitelka čas jenom na ní. Ale spíš bych ji nechala doma a pořádně se věnovala výchově.

barabelka4
Kecalka 131 příspěvků 09.03.18 04:01

@lucenka proto jsem ji tam odtud také vzala. Moje dcera zkouší kam až zajít, to v. tomhle věku neni nic nenormálního i dle pedagogickeho psychologa, u.kterého jsme byly. Mě doma poslechne, vychovana je, je slušná. atd, jen svůj nesouhlas dává občas z.moc emotivně najevo a ono taky záleží kam děti kdo nechává zajít, ja. rozhodně daleko ne a výchovu doma má v tomhle směru raznou!!

barabelka4
Kecalka 131 příspěvků 09.03.18 04:08

Mimochodem takhle to začalo byt za polední cca 2-3m, do té doby žádný problém nebyl, ani ve školce, ani doma.

Verun83
Echt Kelišová 8616 příspěvků 33 inzerátů 09.03.18 04:44
@barabelka4 píše:
Mimochodem takhle to začalo byt za polední cca 2-3m, do té doby žádný problém nebyl, ani ve školce, ani doma.

Nesouvisi to s narozenim sourozence? Neciti se odstrcena?
Ja si nemyslim, ze by byla nevychovana a ucitelky by snad mely umet pracovat s ruznymi detmi, ne jen se stadem ovecek.
Dej dceri cas, skoda zes ji odhlasila uplne. Mohla si ji jen stahnout, dal platit skolkovne a dat az od zari. Treba by to bylo v poho. Resila jsi to s reditelkou skolky? Jestli ne, s tou bych to hlavne probrala.

Halamka
Závislačka 3456 příspěvků 09.03.18 04:47

@barabelka4 Byla bych opatrnější s obhajováním dcery, že je její chování v podstatě normální. Není. Ano, dítka mohou vyjadřovat svůj názor úměrně věku, nicméně by se mělo dát zvládnout. A Vaše dcera se zvládnout asi nedá.
Ono je rozdíl posedět hodinku v poradně, kde spolupracuje s jednou osobou, která se jí plně věnuje a x hodin ve třídě o cca 20. dětech a dvou učitelkách.
A to, že řešíte vztekání zvýšeným hlasem není výchova. Ani řešení problému. Umím si představit, jak byste tu psala téma „učitelka zvyšuje hlas na mé dítě“.

Kassor
Kecalka 375 příspěvků 09.03.18 05:07

@barabelka4 bohuzel to problem urcite je, ale nemyslim si, ze to neco nenormalniho. Jak si psala, ty sama zvysis hlas, udelas bububu a dcera otoci, ale ty ucitelky takova prava nemaji. Nemuzou jecet, ani treba ve finale placnout pres zadek, jako by to udelaly doma mamy. Na jednu stranu, to je v poradku, ale tady presne ten priklad, kdyby to pomohlo, pokud by takova prava ucitelka mela. Ma tam 20 deti a bohuzel nelze, aby se venovala pouze jednomu diteti. Reseni je, dat ji do mensiho kolektivu soukrome skolky, kde si budes moc promluvit s ucitelkou a pripadne ji pozadat o pomoc, kdy ji reknes, jaky mate problem a spolecne na dceru budete pusobit. Rozhodne si ale nemyslim, ze bys zanedbala vychovu, to ani nahodou. Proste ma jen slozitejsi obdobi vzdoru. Deti nejsou stroje, kazde je jine, mene komplikovane a vice.. Mam doma dost komplikovaneho maleho clovicka, tak vim, o cem mluvim… Hodne sil, lasky a pochopeni :kytka:

Lychee13
Závislačka 3036 příspěvků 09.03.18 05:12

Učím ve školce a ani si nedovedete představit, jak dítě, které se jen sekne(neválí se po zemi, to je unikát a určitě ne normální) zbrzdí v činosti celou třídu. Klasické seky se vyřeší formou hry max do pěti minut a jde se dál. Pokud se Tvoje dcera válí hodinu, tak věř, že chyba je ta Tvé straně, ne na straně učitelek a vůbec se jim nedivím, že ji tam nechtějí.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 09.03.18 05:38
@barabelka4 píše:
Ahoj, jdu si pro řadu ci podobnou zkušenost. Dcera 3,5r je vzteklounek, prostě období vzdoru pracuje, klasika, nic zavratneho. Zkouší to doma, na babičky, ve školce…doma, i babičky, to zvladame, prostě na ni zvýšim hlas nebo pošlu do pokoje a je jak vymenena. Například odmítá se obléct, tak. zvysim hlas a už kmita. Problem je ve školce…uz dlouho, prostě odmítá třeba se obléct nebo jit ze třídy jinam, vztekne se, začne kolem sebe kopat, prostě ale.nic nenormalniho. Několikrat se mi stalo, ze mi že školky volali, at si pro ni okamžitě přijdu ze je nechce poslechnout. Honili nas po doktorech ze je postizena. Byli jsme, dcera je naprosto v poradku, naopak je velmi šikovná a plně s psycholozkou spolupracovala. Ja jsem doma na MD s mladší 5m dcerou a je mi jasné, ze toho vyuzivali. Uz to došlo tak daleko, ze jsem.ji tam. od tam a úplně odhlasila a budem dávat zápis jinam, ale az od září, ted ji budu mít doma. Neříkám, ze je svatá, vzteknout se umí pořádně, ale podle me. učitelky to nezvládly profesionálně. Máte někdo zkušenost?

takto vypadá absolutní nesoudnost matky, která neumí vychovat dítě. Neházej to na ubohé učitelky, co mají takový rozcapený dárek ve školce.

Petruna21
Echt Kelišová 9857 příspěvků 09.03.18 05:41

Myslím si že normální to určitě není :) chudáci paní učitelky kdybych těch dětí bylo víc tak jsou na palici :roll:. Nevychovaná? Když to dělá všude..

Verun83
Echt Kelišová 8616 příspěvků 33 inzerátů 09.03.18 05:55
@Petruna21 píše:
Myslím si že normální to určitě není :) chudáci paní učitelky kdybych těch dětí bylo víc tak jsou na palici :roll:. Nevychovaná? Když to dělá všude..

Obdobi vzdoru? U kazdeho se projevuje jinak intenzivne. Snad se to tvemu diteti vyhne. Ty deti nemas vid?

Petruna21
Echt Kelišová 9857 příspěvků 09.03.18 05:58
@Verun83 píše:
Obdobi vzdoru? U kazdeho se projevuje jinak intenzivne. Snad se to tvemu diteti vyhne. Ty deti nemas vid?

Zatím ne, čekáme :roll:. Ale mám kamarádku které dělá ve školce tu speciální paní učitelku a vím že tam má takové dvě děti a má co dělat ještě k tomu když ten jeden ji mlátí, kouše a vše možné. Ale asi ano každý vzdoruje a zkouší co může :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31645 příspěvků 09.03.18 06:06
@Verun83 píše:
Obdobi vzdoru? U kazdeho se projevuje jinak intenzivne. Snad se to tvemu diteti vyhne. Ty deti nemas vid?

a proto se kvůli období vzdoru zbytek dětí (většinou 27) a jedna učitelka podřídí takovému dítěti :palec:

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 09.03.18 06:09

S narozenim mladšího sourozence mohou děti delat peklo. Měla by ses zaměřit na žárlivost, i když to tak nevypadá. Každopádně až začne mladší dítko lézt, to nastane teprve to pravé tóčo, pokud už teď se dcera chová takto. Pevné nervy!

Co se týče školky, je možné, že dcera pochopila, že si vydupe svým chováním tebe. Možná vážně udělali chybu. Ve druhé školce byste se měli domluvit, ať neustupují. Je to náročné, ale takovýchhle dětí zarlivců je víc. Zapoj jí teď doma o péči o dítě i o domácnost - vše, co jen půjde, ať vidí, že jste parťáci, ale že si ani omylem nevyvzdorovala sezení doma na zadku.;-)

Verun83
Echt Kelišová 8616 příspěvků 33 inzerátů 09.03.18 06:13
@lucenka píše:
a proto se kvůli období vzdoru zbytek dětí (většinou 27) a jedna učitelka podřídí takovému dítěti :palec:

Nic takoveho jsem snad nenapsala, nebo jo?? Ne! Jen si myslim, ze snad ucitelka v ms ma nejake vzdelani a mela by si umet poradit i s chovanim, ktere neni jen oveckove. Ono je jiste jednodusi zavolat matce a dite izolovat od spolecnosti, nez najit cestu a vytvorit si nejaky figl, jak dite usmernit. Ale ja nesoudim, neznam matku, to dite a nevim, co ucitelky zkusily.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama