Vzteklé záchvaty u 3,5letého

12113
21.12.10 09:45

vzteklé záchvaty u 3,5letého

Tak jsem dnes sáhla k nejdrsnější metodě v zastavování vzteku u naší ratolesti :-?
Klasika, odchod do školky, Jindráš sedí na gauči a řve. Odmítá se oblíkat, odmítá mluvit, chce snídat a nejde snídat, nepřetržitý vzteklý řev půl hodiny (bydlíme v bytovém domě, takže kdo ze sousedů si chtěl přispat, má smůlu).
Jako obvykle jsem vyzkoušela vše, co používám a co občas zabere - domluvu, vysvětlování, ségra dvojče (v tuto chvíli nevzteklá, sama se oblékající a snídající a nevymýšlející si), pevné objetí, výstraha, plácnutí na zadek. Stav setrvalý, spíš řev horší. Takže dnes šel poprvé pod sprchu - oblečený. Zabralo to, ale něak nejsem přesvědčená, že bychom ten vztek měli řešit dlouhodobě takhle, byl vyděšený, přišla jsem si jako tyranka.
Nejčastější a dosud nejúspěšenější metodu jsem použít nemohla - byli jsme v časovém presu - tj. dovést ho do pokoje, kde se má uklidnit sám a až se uklidní, přijít za námi a omluvit se. V poslední době mi už ale přestává fungovat i tahle metoda, řve i tam a dlouho a vůči sousedům je to hnusné, když se ten jeho vztek opakuje třeba 5× denně (a mezitím to chytí Zuzku). A už se nám stalo, že ze vzteku se tam jednou počůral na parkety, i když za ním stál nočník :roll:

Má ještě někdo nějakou radu, nebo už jsme případ pro psychologa? Podotýkám, že k psychologům nemám dobrý vztah, v minulosti jsem s nimi přišla do styku a mně osobně nikdy nepomohli. Spíš bych byla nakloněna to řešit přes homeopatii :think:

Starší dvě děti byly vždycky spíš plačtivé, podobné záchvaty měly taky, ale vždycky jsme to zvládli písničkami. Buď jsem už unavená, nebo je Jindráš prostě rozmazlený výkvět :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1648
21.12.10 09:53

a zjistila jsi, proč je vzteklý? Možná tak reaguje na příkazy,nebo srovnávání s dcerou dvojčetem, ono někdy stačí říct hele koukej ségra už je oblečená a jak je hodná a je zaděláno. naše malá to měla jednu dobu taky, museli jsme trochu změnit taktiku. Já jen, že sestřenice má taky dvojčata a řešila to samé, každá hoklka povahově jiná, a museli přistupovat jako k jednotlivci, jinak ta jedna vyváděla to samé co popisuješ. :nevim: Ta sprcha myslím nic řešit tedy dlouhodobě nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12113
21.12.10 09:56

Příčinu, proč je vzteklý, jsem neodhalila. Často ho rozvzteklí úplné blbiny, dneska to vidím prostě jen na blbou náladu, nikdo mu nic neudělal, se Zuzkou ho nesrovnávám (teda dneska určitě to nezaznělo, až když jsem se snažila ho uklidnit). Jsou dny, kdy vstane jako mílius, a pak takové jako dneska :-? A během dne to může být, že Zuzka vybrala jinou pohádku, že dostal jídlo do jiné misky, než chtěl, prostě cokoli, že mu nedovolíme vzít si meč do postele apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
21.12.10 10:07

to je těžký naše holka to má občas taky, včera strávila půl hodiny ječením a mlácením panennčinou hlavou o stůl, když jsem se ptala co je, řvala jak tur nejde nejde. až pak jsem pochopila, že chtěla panenku oblíknout a to ji příšerně rozčílilo. :lol: Taky vlastně prkotina, ale pro ni obrovský problém, jen mezi námi včera měla taky náladu na odstřel, tvářila se i v práci na kolegy jak bubák :roll: pak si po obědě schrupla a byla zase jak vyměněná, den předem totiž usnula hodně pozdě, tak mám podezření, že byla nevyspalá, ono někdy stačí i to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
21.12.10 10:20

No někdy je to fakt síla, hlavně po ránu. Já většinou odhadnu spouštěč, i když je fakt, že některé ráno startuje do záchvatu po čemkoliv navíc když ze mě cítí napětí, to je ještě horší.
Ale u nás zabírá, že se jako vypravuju a odcházím bez něj. Jenže zrovna ráno v časovém presu je to obtížné.
U nás se tyhle ranní rozlady spravili po Sedalii, dávám mu jí občas večer a docela se probouzí v pohodě.

• Citovat
  • Upravit
12113
21.12.10 10:22

Sedalii jsem dřív dávala, ale na horší spaní a usínání a nezabírala :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
21.12.10 10:30

Ja byla vztekly dite, pod sprchou sem byla jednou, pamatuju si to do dneska, ale je fakt, ze po tom zazitku stacilo, aby mi nasi rekli at se uklidnim nebo sprcha a ja byla hned uklidnena. Nebo sem se uklidnila po ceste do koupelny. Takze stacilo jednou a pak uz stacilo pohrozit. Nevim ale jestli je to z hlediska modrni psychologie ok, ale pochybuju. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
21.12.10 10:31

ahoj,

tohle si taky prožívám…je to lepší,co jsem to probrala s dr. Říkala,že je to další stupen psycho vývoje - prý máme být rádi,že se nám kluk vyvíjí… :zed: :zed:
On si s tebou prostě hraje, když on řve - tebe to točí a točí stále víc a víc až jsi úplně vytočená a nevíš co s ním. Jenomže tím on je spokojenější a spokojenější - protože s tebou cvičí.
Já jsem tu taky nejdříve vyhrožovala, pak zavírala,plácala,pak už ječela - výsledek? NIC!

Musíš zůstat naprosto klidná (říkej si v duchu,že on za to nemůže - je to stupen vývoje…tak to mám já :wink: ) nechceš se oblíkat? Tak ho vem, posad na zem a v klidu obleč,ale nesmí cítit,že jsi nervozni, beze slova,bez vzteklých pohybů ho prostě obleč a jdeme. Nechce jíst? OK,tak se aspon napij a jdeme - on časem přijde na to,že je dobré se najíst…to samé se vším ostatním - čištěním zubů,uklízení - ZŮSTAŇ KLIDNÁ A VÝSLEDKY SE DOSTAVÍ.
Já to praktikuji víc jak týden a světe div se - sám se ráno převlíká z pyžamka (už to sám i navrhuje), bez keců si jde umýt ruce před obedem, atd atd.

Drzím pěsti!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12113
21.12.10 10:32

Moderní psychologie razí pevné obejtí, co vím, ale to zkouším už 10 let (postupně na všech dětech) a nefunguje ani za mák :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
21.12.10 10:36

pevné objetí u nás taky nefungovalo - tak jsem ho v tom prvním vzdoru nechala se vyválet na zemi a bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12113
21.12.10 10:36

KacenkoK, po 4 dětech už klidná jsem :wink: S přibývajícím počtem dětí přibývá i flegmatismu, takže na něj neřvu, víceméně jsem klidná, ale efekt nula. V klidu ho na zemi (nebo kdekoli jinde) obléct? Rve se se mnou a strhává si oblečené. Už jsem řekla, že to nemám zapotřebí, aby mě při tom, co ho JÁ oblékám, ještě bil a kopal. Aby se napil, když má amok? Zlaté oči, to spíš rozbije hrneček, jak do něj strčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
21.12.10 10:40

aha, no tak u nás to zabralo - zatím - možná to je jen první vlna šoku z nového přístupu - možná se bude snažit přijít na nové finty…

Myslíš, že se mnou se nerve a nestrhává si oblečení? Ale já mám o 40 kg víc jak on. :wink: Taky se nenapije, strčí do kelímku - blázníš dát mu keramický hrnek???? 8-o :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
21.12.10 10:41

Jo holky, pevny objeti, to mam strach, abych ho neobejmula uplne nejpevnejc, jak me dokaze vytocit. Je fakt, ze kdyz se vzteka a jeci, tak me spis vadi ten kraval, jinak u oblikani ho zatim preperu, ale me vytaci uplne nejvic, kdyz ze sebe dela pitomce, kdyz dela, ze nerozumi nebo ze neco neumi, pritom vim ze rozumi a vi. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
21.12.10 10:44

hihi všude stejnééé! Já to ještě neumím, až budu starší… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12113
21.12.10 10:50

Kacenko, jasně, má taky plastový :wink: Ale v amoku by snad rozšlapal i ten :roll:
Musím říct, že po sprše jsem mu v klidu řekla, teď se dojdeš sám vyčůrat na záchod a pak obléknout do obýváku - sám a vše udělal v klidu samostatně bez řečí. Ale sprchovat ho kvůli tomu vždy nebudu. Kdyby to tak stačilo jako výstraha, ale pochybuju :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama