Water only-mé zkušenosti po 1 měsíci

3.3.21 12:50

Water only-mé zkušenosti po 1 měsíci

Ahoj všichni. Dávám sem svoje zkušenosti s water only metodou. Používala jsem před tím 98% bio šampón. Vlasy nebyly nějak ve špatném stavu, ale ráda chodím do extrémů hlavně, když je to přínosné. Takže jak jsem psala, ze začátku jsem používala 98% bio šampón. Následující 2 týdny jsem střídala mytí vlasů sodou a jen vodou. Pak jsem přešla na mytí jen vodou. Vlasy první namočím do teplé vody, provedu masáž pokožky hlavy, aby se maz lépe uvolnil. Zopakuji ještě jednou. Pak je chvíli namáčím do vlažné vody. Nakonec poleji studenou vodou. Lehce vyždímu, nechám uschnout přirozeně. Myju si takto 1-2× týdně vlasy. Nepoužívám žádné tepelné přístroje, ani ten slavný hřeben s kančími štětinamy. Hřeben používám klasický s plastovýma štětinama. Hřeben 1× týdně odmašťuji (voda+jar-hreben na 30 min do tohoto namočit. Potom usušit)
Vlasy sice nejsou zrovna nejméně mastné, ale zdravé, silnější a pevnějsí. Také jsem se po hodně dlouhé době zbavila lupů 8) (nepomáhalo mi nic)
Urcitě taky vyskoušejte! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
315
3.3.21 13:02

Brr.. asi bych nevydržela sama se sebou. Ale proti gustu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
3.3.21 13:22

Pouze vodu bych si netroufla, ale používání jedlé sody odstranilo lupy, s kterými jsem marně bojovala všemi možnými drahými šampony. Po umytí oplach vodou s jablečným octem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23477
3.3.21 13:23
@Jana.anonym píše:
Ahoj všichni. Dávám sem svoje zkušenosti s water only metodou. Používala jsem před tím 98% bio šampón. Vlasy nebyly nějak ve špatném stavu, ale ráda chodím do extrémů hlavně, když je to přínosné. Takže jak jsem psala, ze začátku jsem používala 98% bio šampón. Následující 2 týdny jsem střídala mytí vlasů sodou a jen vodou. Pak jsem přešla na mytí jen vodou. Vlasy první namočím do teplé vody, provedu masáž pokožky hlavy, aby se maz lépe uvolnil. Zopakuji ještě jednou. Pak je chvíli namáčím do vlažné vody. Nakonec poleji studenou vodou. Lehce vyždímu, nechám uschnout přirozeně. Myju si takto 1-2× týdně vlasy. Nepoužívám žádné tepelné přístroje, ani ten slavný hřeben s kančími štětinamy. Hřeben používám klasický s plastovýma štětinama. Hřeben 1× týdně odmašťuji (voda+jar-hreben na 30 min do tohoto namočit. Potom usušit)
Vlasy sice nejsou zrovna nejméně mastné, ale zdravé, silnější a pevnějsí. Také jsem se po hodně dlouhé době zbavila lupů 8) (nepomáhalo mi nic)
Urcitě taky vyskoušejte! :D

To si muze dovolit jen nekdo, kdo nepracuje, nebo sedi cele dny doma. My, co chodime do prace a nepracujeme ve skafandru, si nemuzeme dovolit, aby se nas lidi stitili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.3.21 13:30
@mroe píše:
To si muze dovolit jen nekdo, kdo nepracuje, nebo sedi cele dny doma. My, co chodime do prace a nepracujeme ve skafandru, si nemuzeme dovolit, aby se nas lidi stitili…

To je pochopitelné, ale zas tak hrozné to není. Ptala jsem se přítele na názor, a prý je to v porádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
3.3.21 13:31

Ja to zkousela jako tehotna, kdyz uz jsem byla doma(cca 3 mesice)..a hruza..vlasy totalne vysusene, uplne bez lesku…zato hlava mastna :roll: asi blba voda nebo co :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.3.21 13:34
@Melodie91 píše:
Ja to zkousela jako tehotna, kdyz uz jsem byla doma(cca 3 mesice)..a hruza..vlasy totalne vysusene, uplne bez lesku…zato hlava mastna :roll: asi blba voda nebo co :lol:

Každý názor se přijímá..každý má pokožku hlavy a vlasy jiné, takže to na každého působí jinak. Na někoho to může mít pozitivní vliv, na někoho negativní. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
3.3.21 13:54

Já to zkouším vždycky v létě ale dlouho mi to nevydrží. Teď používám také přírodní šampony a také se snažím umývat hlavu max 1× týdne. Dřív sem musela umývat obden, teď už to skoro ten týden vydržím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
3.3.21 14:00

Bývalý partner používá jen vodu už roky, má dlouhé vlasy. Říkal, že to chvilku trvá, než si na to člověk i vlasy zvyknou :D. Jeho vlasy mi voněly a má je i krásně lesklé. A není to jeden z těch lidí, co má od přírody perfektní silné vlasy, takže bych to zkusila. Jeho kamarád, co má vlasy ještě delší používá jablečný ocet, může to být fajn přechod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15060
14.3.21 08:14
@Melodie91 píše:
Ja to zkousela jako tehotna, kdyz uz jsem byla doma(cca 3 mesice)..a hruza..vlasy totalne vysusene, uplne bez lesku…zato hlava mastna :roll: asi blba voda nebo co :lol:

Já dopadla stejně. A prý to bylo tím, že jsem nepoužívála ten kartáč s těmi štetinami.
Ten by mastnotu od hlavy roznesl po vlasech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat