Musí být wifi modem upc stále v zástrčce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 06.12.17 09:05
wifi modem upc-musí být stále v zástrčce?

Dobrý den, máme nově internet od upc, chtěla bych se zeptat na ten wifi modem, který je při provozu nutné mít v el. zástrčce-bude nějak vadit, když na noc, nebo když budem třeba týden pryč, kdy nejsem na internetu, ho ze zástrčky vyndám?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

24Martina
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 06.12.17 09:09

My když jedem pryč, tak vyndavame ze zásuvek všechno i WiFi a v pohodě

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 06.12.17 09:09

Nebude. Já modem při odjezdu taky vypínám.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9103 příspěvků 06.12.17 09:10

V poho, naši ho vypínají každy večer ;)

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 06.12.17 09:38

Dík za informace :)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 06.12.17 09:41

@Effis
Na noc ho nevytahuj - většinou se v noci načítají aktualizace a při ranním zapnutí to bude dohánět a dlouho se načítat. Nehledě na to, že ho to časem může zblbnout vnitřní baterie, která není na tohle zacházení dělaná, a půjde do „křemíkového nebe“. Pokud ti vadí světlo, dej ho někam, kde není tolik vidět, nebo před něj něco postav. Pomůže i přelepit diody kobercovkou. Nezakrývej ale větrací otvory, to taky končí špatně. Pokud jedete na dovolenou, klidně ho ze zásuvky vyndej - neublíží mu to. ;)

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 06.12.17 09:49

@Vlaďka 83 Přilepit diody kobercovkou není dobrý nápad. Když jsem dělala na IT helpdesku viděla jsem pár takhle přelepených modemů, kde vzplanulo lepidlo té pásky.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 06.12.17 09:57

@Heivka
Co navrhuješ za náhradu? Pokud jsme z důvodu délky kabelu měli modem v ložnici, vždycky přelepený byl - výrobci ještě nějak tenhle „moderní“ doplněk nenahradili ničím smysluplnějším :mrgreen:

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 06.12.17 11:34

@Vlaďka 83 nejlíp se osvědčila dostatečně velká krabice, ze které se vyřízne takový kryt, v noci to sice je trochu vidět ale nebliká to tak výrazně. Jinak nejlepší řešení je wifinu na noc buď vypnout nebo, pokud to daný přístroj umožňuje, přepnout do stand-by režimu.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 06.12.17 11:41

@Heivka
Levné WiFi od UPC a nějaké uživatelsky příjemné vychytávky :mrgreen:. Krabice mě ještě nenapadla. Pokud to budu muset v budoucnu zase řešit, určitě vyzkouším :palec:

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 06.12.17 21:15

Nevím, jestli to vůbec nějaký stand-by režim má..

JTom
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 07.12.17 09:49

Vypínej ho kdy chceš, světýlka přelep čímkoli, do krabice ho ale nestrkej.
Modem se v noci neaktualizuje, žádnou baterii nemá. Firmware se aktualizuje ručně a je uložený v EEPROM. Teplota na povrchu nesmí překročit 40°C, takže při ní nemůže nic vzplanout. Naopak, jakékoli krytí ruší přirozené větrání, který každý přístroj nezbytně nutně potřebuje.

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 07.12.17 10:45

@JTom o.k.,přikrývat ho teda nebudu, aby to mohlo větrat. Baterii myslím, že to opravdu nemá.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 07.12.17 11:13
@JTom píše:
Vypínej ho kdy chceš, světýlka přelep čímkoli, do krabice ho ale nestrkej.
Modem se v noci neaktualizuje, žádnou baterii nemá. Firmware se aktualizuje ručně a je uložený v EEPROM. Teplota na povrchu nesmí překročit 40°C, takže při ní nemůže nic vzplanout. Naopak, jakékoli krytí ruší přirozené větrání, který každý přístroj nezbytně nutně potřebuje.

No, krabice byla myšlena jako vystřižená ohrádka - tedy dost místa na proudění vzduchu.
A nevím, jak to dělá UPC, ale jiní provozovatelé satelitních televizí, kabelových televizí a s tím spojených internetových připojení normálně v noci aktualizují. V současnosti mám kabel deutchland a tam kolem 1h ráno zhasne vše, dojde k restartu všech napojených přístrojů a aktualizaci TV stanic. Občas dochází k aktualizaci i během dne, ale to není pravidelné.
Věř, že vnitřní baterii to má (jako všechny přístroje tohoto typu ), kdyby nemělo, musíš tam po každém připojení do sítě znovu nahrávat systém, znovu provádět nastavení apod.
Tolik moje poznámky…

JTom
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 07.12.17 11:38

Zřejmě jde o jiný přístroj.
Dotaz byl na modem WiFi. Do něj se žádné Tv stanice nenahrávají, nemá systém ani baterii, protože ji EEPROM nepotřebuje a po vypnutí ho není potřeba nijak nastavovat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

Reklama